Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Zambia Národný park Nyika Plateau

Letenka Zambia Národný park Nyika Plateau


Ak hľadáte unikátnu a kúzelnú cestu, ktorá by vám poskytla priamu interakciu so divou prírodou a skvalitnila vaše dojmy z Afriky, navštívit Národný park Nyika Plateau v Zambii by mohlo byť nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých návštevníkov.

Národný park Nyika Plateau, nachádza sa vo východnej časti Zambie a tvorí hranicu s Malawi. Obrovské rovinaté plató, ktoré toto miesto charakterizuje, je zaslúženou dominantou parku a skrýva množstvo zvieracích druhov a druhov rastlín, ktoré sú unikátnymi pre tuto oblasť. Odtiaľ pochádza aj názov parku, pretože "nyika" v jazyku Cikánsky znamená veľké a rozsiahle rovinaté pláň.

V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Národný park Nyika Plateau, musíte si zabezpečiť letenku do Zambie, ktorá vás zavedie do letiska Lusaka. Od letiska Lusaka môžete pokračovať do Mfuwe, mesta ležiaceho v národnom parku South Luangwa. Odtiaľ potom môžete pokračovať ďalej buď cestou, alebo si zabezpečiť súkromný let, ktorý vás odvezie priamo do Národného parku Nyika Plateau.

Keď sa ocitnete v parku, môžete čakať neskutočný zážitok, pretože Národný park Nyika Plateau ponúka bohatú faunu a flóru Afriky. Medzi možnosťami, ktoré vám park poskytuje, patrí sledovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí – napríklad tu môžete vidieť iné druhy antilop a šeliem, ako leva alebo leoparda. Ďalším unikátnym zážitkom, ktorý vám park ponúka, je pozorovať výskyt endemických druhov zvierat a rastlín, ktoré sú zvlášť zaujímavé pre tuto oblasť.

Čo sa týka ubytovania, v parku Nyika Plateau sú k dispozícii rôzne možnosti. K dispozícii je nielen kempovanie, ale aj ubytovanie v luxusných táboroch, ktoré poskytujú všetky pohodlia a služby, ktoré by ste mohli požadovať.

Záverom možno povedať, že Národný park Nyika Plateau v Zambii, je cieľom, ktorý by ste rozhodne nemali prehliadnuť, ak ste milovníkom prírody a zvierat. Navštíviť toto miesto vám umožní zbaviť sa všetkých starostí a stráviť čas v prostredí, ktoré je takmer neuveriteľné a oplýva kúzelnou krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Nyika Plateau


Otázka: Aké druhy zvierat môžeme v Národnom parku Nyika Plateau vidieť?
Odpoveď: V parku je možné pozorovať rôzne druhy divých zvierat, vrátane slonov, leopardov, gepardov, hyen, antilop, paviánov a rôznych druhov vtáctva.

Otázka: Je možné v parku prenajať si ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v parku je k dispozícii niekoľko ubytovacích možností vrátane táborov a chatiek.

Otázka: Dá sa v parku robiť turistika?
Odpoveď: Áno, v parku je možné robiť turistiku a prechádzať sa po značených chodníkoch, ktoré poskytujú krásne výhľady na okolitú prírodu.

Otázka: Aké je klimatické podnebie v parku?
Odpoveď: Klimatické podnebie v parku je subtropické a podnebne podobné ako v zvyšku Zambie. Teploty sú vyššie v lete a nižšie v zime, ale celoročne sa môžete tešiť na príjemné teploty.

Otázka: Musím mať na cestu do parku nejaké špeciálne očkovania?
Odpoveď: Pred cestou do parku by ste sa mali poradiť so svojím lekárom o potrebných očkovaniach a prevencii proti malárii, ktorá je vo Zambia pomerne bežná.


Počasie Zambia Národný park Nyika Plateau


Zambia je krajina, ktorá sa nachádza v južnej Afrike. Táto oblasť je známa pre svoju diverzitu a úžasnú prírodu. Jedným z najkrajších miest v Zambii je Národný park Nyika Plateau. Tento park je veľmi populárny u návštevníkov, pretože ponúka úžasné prírodné scenérie a zaujímavé zvieratá. Poďme sa bližšie pozrieť na počasie a klimatické podmienky v tomto oblasti.

Nyika Plateau sa nachádza vo výške 2000 metrov nad morom a vďaka tomu má mierny subtropický podnebie. Väčšinu roka sa tu teploty pohybujú medzi 15-20°C. Najteplejšie mesiace sú od septembra do novembra, kedy teploty môžu stúpať až na 25°C. V zime, ktorý je v Zambii v čase júna až augusta, sa teploty môžu znížiť na 10-15°C.

Najväčšou charakteristikou počasia Nyika Plateau je množstvo dažďov. Najviac dažďov prichádza v období medzi november až májom, kedy sa koná hlavná dažďová sezóna. V tomto období môže byť zemiak džungle na Nyika Plateau úplne prekrytý.

Aj keď dažde môžu byť nepravidelné a nečakané, vyzerajú veľmi impozantne, obzvlášť keď sa pozriete na čisté, zelené krajiny, ktoré zostávajú po daždových búrkach. Je to najlepší čas pre návštevníkov, ktorí chcú zažiť tento nádherný a exotický kút sveta. Ak chcete zažiť takejto scenérie, je najlepšie navštíviť Nyika Plateau medzi januárom až marcom, keď sú teploty mierné a málo je tu turistov.

Národný park Nyika Plateau sa môže pochváliť úžasnou prírodou, ktorú tvorí pestrá paleta rastlín a zvierat. Park je domovom pre viac než 400 druhov vtákov, a množstvo endemických zvierat, ako sú Green Avadavat alebo Nyika lemur a iné. Preto, ak radi cestujete, navštívte Nyika Plateau a užite si jedinečnú prírodu Zambie.

V Zambii sú často sezónne prívalu a záplavy. Cestovanie musí byť veľmi starostlivo zvažované. Ak cestujete, uisťujeme sa, že ste s predstihom informovaní o počasí a prísnych pokynoch miestnych úradov. I keď Nyika Plateau je považovaný ako menej riziková oblasť, ako iné časti Zambie, stále odporúčame opatrnosť a zodpovednosť pri cestovaní.

V Zambii sa prirodzené katastrofy ako hurikány, povodne, zemeprechody, tornáda, tsunami, seizmické aktivity a iné, nevyskytujú veľmi často, aj keď ich história zahrnutá opakujúce sa prípady. Preto by ste mali mať na pamäti nutnosť byť v univerzitných situáciách starostliví s cieľom zabezpečiť svoju bezpečnosť a bezpečnosť ostatných.

Výlet do západnej Afriky, vrátane Zambia, je dosť rizikový, no však môže byť aj úžasný. Experimentujte a obohacujte svoje životné skúsenosti, nezabúdajte však na bezpečnosť a ochranu vášho zdravia a dohľad úradov.


Dovolenka Zambia Národný park Nyika Plateau


Národný park Nyika Plateau v Zambii je pravou oázou pre milovníkov prírody a divokých zvierat. Nachádza sa na ploche 3 134 kilometrov štvorcových a je známy svojimi krásnymi krajinnými obrazmi, ako sú mýtické plániny Nyika, údolia, hory a vodopády.

Park sa nachádza v severnej Zambii a je domovom pre viac ako 400 druhov vtákov a rôznych druhov zvierat, vrátane slonov, lesových antilop, hyen a gepardov. Z tohto dôvodu je tento park veľmi dôležitý pre ochranu týchto druhov zvierat a ich prirodzeného prostredia.

Národný park Nyika Plateau ponúka turistom rôzne atrakcie, ako sú prekrásne výhľady a možnosť sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete sa vybrať na prechádzku po parku so skúseným sprievodcom a objavovať jeho tajomstvá. Okrem toho si môžete zvyknúť na miestne kultúry a tradície a ochutnať autentické jedlá a nápoje.

Ak chcete preskúmať park, budete musieť buď zaplatiť vstupné alebo sa uchyliť k dobrovoľnému príspevku na ochranu parku. Peniaze z týchto príspevkov a vstupného sa používajú na ochranu parku a zabezpečenie, že zvieratá majú dostatok potravy a vody.

Záverom, ak hľadáte dovolenku plnú zvierat a prírody, potom je návšteva Národného parku Nyika Plateau v Zambii to pravé pre vás. Tento park je ideálny pre turistov, ktorí chcú objavovať krásu africkej divočiny a chcú zároveň pomôcť pri ochrane miestnej fauny a flóry. Takže neváhajte a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Nyika Plateau v Zambii.


Ubytovanie Zambia Národný park Nyika Plateau


Zambia je krajinou v Africkom rohu, ktorá je známa svojou bohatou prírodou a divokými zvieratami. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste v Zambii mali navštíviť, je národný park Nyika Plateau. Tento národný park sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a je považovaný za jeden z najkrajších a najnedotknutejších parkov v Afrike.

Ubytovanie v národnom parku Nyika Plateau je veľmi dôležitou súčasťou vášho safari dobrodružstva v Zambii. Existuje niekoľko možností, ako si vybrať ubytovanie v parku, pretože ponuka je veľmi rôznorodá. V závislosti od vášho štýlu a rozpočtu si môžete vybrať medzi kempmi, chatkami, stanovými táboriskami a luxusnými rezortmi v národnom parku Nyika Plateau.

Najlepšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú autentickú a dobrodružnú skúsenosť, sú kempy a stanové táboriská. Kempovanie v parku Nyika Plateau vám umožní byť v tme nočnej oblohy a počuť zvuky divočiny, ktoré sa môžu stať silnejšie v noci. Kempy ponúkajú nezabudnuteľný pobyt v prírode, a to bez zbytočných pohodlí, ktoré si môžete užiť v hotely alebo rezorte.

Pre tých, ktorí sa radšej ubytujú v pohodlných chatkách, sú v parku k dispozícii aj chatky a bungalovy. Tieto komfortné miesta sú dokonale vybavené, aby si turisti mohli užiť svoj pobyt s minimálnym stresom. Chatky v národnom parku Nyika Plateau ponúkajú krásne výhľady, sú na slnečnej strane, a sú ideálne pre páry alebo malé rodiny.

Pre tých, ktorí hľadajú nadštandardné zázemie, je k dispozícii aj niekoľko luxusných resortov v národnom parku Nyika Plateau. Tieto luxusné ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné vybavenie vrátane spa, bazénov, reštaurácií a barov. Viacúrovňové izby sú štýlovo zariadené a ponúkajú pohodlie a súkromie.

Obyvateľia Zambie sú známi svojou pohostinnosťou a ochotou pomôcť. To isté platí aj o personáli národných parkov v Zambii, ktorí sú pripravení poskytnúť hostom vynikajúcu starostlivosť počas ich pobytu. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete pre svoje ubytovanie v národnom parku Nyika Plateau, budete mať vynikajúci zážitok a zažijete autentickú africkú divočinu.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky