Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Zambia Národný park Gwabi

Dovolenka Zambia Národný park Gwabi


Ak hľadáte dobrodružnú dovolenku plnú zážitkov a adrenalínu, neváhajte navštíviť Zambiu a objaviť nádherný Národný park Gwabi. Tento park sa nachádza v severnej časti krajiny a ponúka návštevníkom pohľad na krásnu prírodu a fascinujúci zvierací život.

Park Gwabi je domovom pre mnoho druhov zvierat, medzi ktorými sú slony, levy, gepardy, leopardy, hyeny, krokodíly a mnoho ďalších. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo rôznych druhov vtákov, ktoré robia z tohto parku ideálne miesto pre milovníkov ornitológie. Národný park Gwabi je taktiež domovom pre veľké množstvo riečnych koní, ktoré patria k najúžasnejším zvieratám v Afrike.

Ako turista v parku Gwabi sa môžete tešiť na množstvo adrenalinových aktivít a dobrodružstiev. Môžete navštíviť miestnu osadu a poznať miestnych obyvateľov, ktorí sú veľmi priateľskí a ochotní podeliť sa o svoje kultúrne tradície. Na rieke Zambezi si môžete vychutnať plavbu po prúdoch a sledovať zvieraťa na brehoch. Ak ste na to naozaj odvážni, môžete sa pokúsiť o rybolov veľkých rýb, ktoré sú v týchto vodách veľmi rozšírené.

Ak ste prišli na dovolenku do Zambia s cieľom navštíviť národný park Gwabi, určite sa nevyhýbajte nočným safari, ktoré sú pravdepodobne najvýhodnejšie pre pozorovanie nočných zvierat. Ochutnajte tiež miestne delikatesy, ako je napríklad samozrejme hovädzie mäso pripravené v tradičnom zambianskom štýle.

Celkovo môžeme povedať, že dovolenka v Zambii a najmä v Národnom parku Gwabi, je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, krásnu prírodu a úchvatný zvierací život. Navštívenie tohto parku vám bezpochyby ponúkne nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Počasie Zambia Národný park Gwabi


Národný park Gwabi v Zambii je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na svete, s úchvatnou prírodou a pestrou faunou. Zároveň však ide o miesto s pomerne zložitým a rozmanitým počasím. V tomto článku sa pozrieme bližšie na to, ako sa počasie mení v priebehu roka a aké podmienky môžete očakávať v jednotlivých mesiacoch.

Začnime januárom. Ide o obdobie zimy v Zambii, ale to neznamená, že by ste tu mali očakávať sneh a ľad. Skôr sa jedná o suchšie obdobie s nižšími teplotami a príležitostnými dažďami. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C cez deň a okolo 15 °C v noci. Keďže ide o obdobie sucha, rieky sú oveľa menej plné ako je bežné, ale aj tak môžete vidieť veľa zvierat, ktoré sem prichádzajú na zavlaženie.

Február a marec sú podobné januáru, s tým rozdielom, že sa už môžu objaviť silnejšie dažde, keďže sa blíži obdobie dažďov. Teploty sú stále dosť príjemné a pohybujú sa okolo 25 °C cez deň a 20 °C v noci.

Apríl a máj sú potom obdobím dažďov. Práve teraz prichádza krajina k životu a prekvitá. Rieky sa naplnia, trávy vyzerajú zelenšie a zvieratá sa pohybujú viac po celej oblasti. Toto obdobie je však tiež zväčša známe pre búrky a silné dažde. Teploty sú o niečo nižšie ako v predchádzajúcom období, na úrovni okolo 22 °C cez deň a 16 °C v noci.

Jún a júl už sú potom opäť suchšie. Aj keď niektoré rieky ešte môžu byť plné z vody zo sezóny dažďov, väčšina z nich už klesá na úroveň, ktorú poznáme z ostatného roka. Teploty sa pohybujú okolo 24 °C cez deň a 15 °C v noci. V týchto mesiacoch môžete vidieť veľa zvierat, ktoré sa pohybujú po riekach, aby našli zdroje vody.

August a september sú potom najsuchšie mesiace v ročnom cykle. Rieky sa zúžia, tráva je suchá a zvädnutá a niektoré zvieratá sa musia pohybovať do iných oblastí, aby našli zdroje vody. Teploty sú podobné ako v predchádzajúcich mesiacoch.

Október a november sú potom obdobím, kedy opäť prichádzajú dažde. Rieky znovu naplnia a príroda ožíva. Na konci novembra sa teploty prudko zvyšujú, čo znamená, že decembrové a januárové obdobie sa blíži.

Celkovo je teda počasie v Národnom parku Gwabi v Zambii pomerne rozmanité a závisí od toho, kedy prichádzate. Každé obdobie má však svoje čaro a určite si tu užijete nezabudnuteľné zážitky.

Note: Tento článok bol napísaný pomocou umelý inteligenciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Gwabi


Otázky:

1. Kde sa nachádza Národný park Gwabi?
2. Aké druhy zvierat môžete v parku vidieť?
3. Aké aktivity si môžete v parku vyskúšať?
4. Aké je vstupné do parku?
5. Aké sú otváracie hodiny parku?
6. Koľko botanických druhov rastlín sa v parku nachádza?
7. Je možné v parku kempovať?
8. Ako sa dostať do parku?
9. Je v parku možné chytať ryby?
10. Aké sú možnosti stravovania v parku?

Odpovede:

1. Národný park Gwabi sa nachádza v Zambia, v centrálnej časti krajiny.
2. V parku si môžete pozrieť napríklad slony, levochy, antilopy, krokodíly alebo hipopotamy.
3. V parku si môžete vyskúšať napríklad horskú turistiku, jazdu na koni, rybolov alebo projekciu filmov o divokej zveri v prírode.
4. Vstupné do parku závisí od toho, koľko dní sa v ňom chystáte stráviť a od toho, koľko osôb bude v skupine.
5. Park je otvorený od pondelka do nedeľe, v čase od 8:00 do 17:00 hod.
6. V parku sa nachádza množstvo rastlinných druhov, konkrétne ich počet nie je známy.
7. Áno, v parku je možné kempovať.
8. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je automobilom. Park sa nachádza asi 3 hodiny južne od mesta Lusaka.
9. Áno, chytať ryby je v parku povolené.
10. Vo vnútri parku sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať regionálne jedlá.


Ubytovanie Zambia Národný park Gwabi


Zambia sa pýši niekoľkými národnými parkami a jedným z nich je aj Národný park Gwabi. Tento park sa nachádza v západnej časti krajiny, na pomedzí Zambia a Angoly, a predstavuje prírodnú oázu pre množstvo druhov zvierat a rastlín.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, musíte sa pripraviť na pobyt v divočine. Ubytovanie v Gwabi National Park sa totiž nachádza priamo v prostredí prírody. Ponúka sa tu ubytovanie vo formách stanov, chatiek alebo luxusných bungalovov. Každý z týchto typov ubytovania má svoje nezameniteľné čaro a ponúka turistom niečo iné.

Stanovisko slúži pre dobrodruhov, ktorí si chcú vychutnať hmatateľný kontakt s prírodou a prežiť ten najpravý zážitok z divočiny. Stan je vybavený základnými nábytkom a posteľou, no prevažujú tu určite pocity, ktoré nezažijete doma. K dispozícii sú aj kúpeľne so sprchami a záchodmi.

Chatky sú už luxusnejšou formou ubytovania. Každá z chatiek je samostatná jednotka, ktorá poskytuje absolútny súkromie. Sú vybavené vlastnou kúpeľňou a jednoduchým nábytkom. No určite ide o pohodlnejší variant proti stanovisku.

A kto by nemal radi luxusné bungalovy? Aj toto ubytovanie je vám k dispozícii. Bungalovy sú vybavené vlastnou kúpeľňou, pohodlnou posteľou, posedením a majú krásny výhľad do prírody. Určite vám tak poskytnú ten najpravší komfort po dni plnom dobrodružstiev.

Okrem ubytovania vám Gwabi National Park ponúka aj množstvo aktivít. Vydajte sa na safari, kde si môžete vychutnať krásy prírody a pozorovať množstvo rôznych druhov zvierat. Sú tu aj prehliadky mokradí, kde môžete sledovať zvieratá a plaché vtáky.

Ubytovanie v Gwabi National Park je skutočne nezvyčajným zážitkom. Vďaka prírode a skúseným sprievodcom budete mať možnosť preskúmať krásy západoafričkej divočiny. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň sa chcete cítiť ako princezná alebo princ, vyrazte práve sem!


Letenka Zambia Národný park Gwabi


Zambia je známa svojimi národnými parkmi a divokou prírodou. Jedným z najnádhernších a najkrajších parkov v krajine je Národný park Gwabi. Tento park sa nachádza v južnej provincii Západné dohody, asi tri hodiny jazdy z mesta Livingstone.

Pre tých, ktorí chcú navštíviť tento park, najlepšou možnosťou je zakúpiť si letenku do Livingstone a potom si prenajať auto alebo sofera, ktorý vás odvezie k národnému parku. Existuje niekoľko cestných trás, ktoré sa dajú použiť na cestu do parku, ale väčšina z nich bude vyžadovať 4×4 vozidlo.

Národný park Gwabi sa nachádza na brehu rieky Kafue a zaberá plochu takmer 6000 hektárov. Park je domovom mnohých zvierat vrátane krokodílov, hipopótamov, slonov, levov, gepardov, psov hyených, antilop, baboch a mnohých ďalších druhov. Okrem toho park ponúka nádherné prostredie pre vtáctvo, ryby a mnohé ďalšie druhy zvierat.

Najlepším časom na návštevu parku je od mája do septembra, kedy nie sú také vysoké teploty a nie je také veľa zrážok. To znamená, že máte viac možností vidieť zvieratá ako napríklad levov pózujúcich na brehu rieky, slony, ktoré si došli napiť alebo babuhy a perličky, ktoré sa pohybujú po tráve.

Národný park Gwabi ponúka aj množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie činnosti patria safari, rybačka, kanoeing a nočné prechádzky. Existujú aj niektoré táborové miesta, kde sa môžete ubytovať a relaxovať po celodennom objavovaní parku. Aj keď sa nachádza v odľahlej oblasti, tento park stojí za návštevu pre tých, ktorí chcú objaviť krásy divokej prírody a zvieraťa.

Ak sa plánujete vydať do Západnej dohody a chcete vidieť to najlepšie, čo táto krajina ponúka, potom nezabudnite na Národný park Gwabi. Tento park je určite jedným z najkrajších a najspekakulárnejších národných parkov v Západnej dohode a ponúka neopakovateľné zážitky a zážitky pre každého, kto má radi dobrodružstvá v prírode.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky