Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Zambia Jazero Kariba

Počasie Zambia Jazero Kariba


Zambia je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa svojimi nádhernými jazerami. Jedným z najkrajších jazier v tejto krajine je Jazero Kariba, ktoré sa nachádza na hranici s Zimbabwe. Toto jazero je známe svojou krásou a nádhernými scenériami, ktoré sú obklopené malými dedinkami a zelenými kopčekmi.

Počasie v Zambii a na Jazere Kariba závisí od ročného obdobia. V období od mája do augusta je na jazere suché a chladné obdobie, kedy je teplota v noci a skoro ráno mierne pod bodom mrazu a počas dňa sa teploty pohybujú niekde medzi 18-24 stupňov. Toto obdobie je považované za najlepší čas na návštevu jazera, keďže sa v tomto období nájdete v slobode od preplnených turistov a môžete si užívať pokoj a ticho krajiny.

Kvôli suchému obdobiu, je však možné sa stretnúť so zníženou hladinou jazera. V tomto období sa môžete prechádzať po roztomilých ostrovoch, ktoré sú zvyčajne pod vodou počas daždivého obdobia.

Daždivé obdobie trvá od decembra do marca. V tomto období sa teploty vyznačujú vysokou vlhkosťou a teplom. Denné teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov a v noci klesajú okolo 20 stupňov. Toto obdobie sa považuje za najhoršie obdobie na návštevu jazera, keďže aj keď ponúka krásne scenérie, ale nemožno si užiť mnoho turistických aktivít ako napríklad vodné športy, safari a podobne.

Jazero Kariba je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane krokodílov, nilských koní, levov, gepardov, žiráf a mnohých ďalších. Turisti sa môžu rozpútať v rôznych turistických aktivitách, ako napríklad safari jazierom, rybolov, vodné športy a podobne.

V závislosti od ročného obdobia má Jazero Kariba veľa čo ponúknuť turistom a každý by si mal nájsť čas na návštevu tohto krásneho miesta. Pre mnohých je to nezabudnuteľný zážitok, o ktorom sa môžu rozprávať dlho do budúcnosti.


Letenka Zambia Jazero Kariba


Zambia, označovaná ako klenot na juhu Afriky, ponúka návštevníkom prírodné krásy a zážitky, aké inde na svete nezažijete. Medzi najnavštevovanejšie miesta Zambie patrí veľkolepé Jazero Kariba, ktoré je najväčším umeleckým jazerom na svete a nachádza sa na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe.

Ak si chcete vychutnať nádherný výhľad na Jazero Kariba, netreba rozmýšľať o ničom inom, ako o letenke do Zambie. Letecká spoločnosť South African Airways má v ponuke lety z Európy do Livingstone, ktorá je hlavným mestečkom Zambia na juhu krajiny. Z Letiska Livingstone je to potom len krátky presun na východ na breh jazera.

Jazero Kariba je domovom mnohých druhov zvierat vrátane slonov, levov, gepardov, no najviac sa sem chodia návštevníci pozrieť na krokodíly a hipopotamy, ktoré sú na jazere v hojnom počte. Navyše, v Jazere Kariba sa dá aj rybárčiť. Mnoho návštevníkov sa pripraví na dni strávené na rybárčení, aby mohli loviť korytnačky, tilápie a iné druhy rýb.

Okrem vodných zdrojov má Jazero Kariba aj bohatú históriu. V 50. rokoch boli na jeho brehoch postavené dva hrádze, ktoré slúžili na výrobu elektrickej energie. Tento projekt bol medzinárodným úspechom a do dnešného dňa zodpovedá za vyše 60 percent elektroenergie z Zambia.

Keď už budete v Zambii, nezabudnite navštíviť aj niektoré z jej národných parkov, ako je South Luangwa, Kafue alebo Lower Zambezi, kde sa môžete tešiť na divoké zvieratá a nádhernú prírodu. Ďalšie miesta k návšteve zahŕňajú Viktoriine vodopády a Starý Livingstoneov mesto.

Jazero Kariba je určite jedným z klenotov Zambie a pokojne sa dá povedať, že aj celej Afriky. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pri nádhernej prírode uvoľniť, či už rybárčením alebo prechádzkami v prírode a obdivovať krásne zvieratá, potom si neváhajte zarezervovať letenku do Zambie a vydať sa smerom k Jazeru Kariba.


Dovolenka Zambia Jazero Kariba


Zambia je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo prírodných krás a kúziel. Jeho jedným z najkrajších a najexotičkejších miest je Jazero Kariba. Toto jazero sa nachádza na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe a jeho veľkosť je takmer 5 580 kilometrov štvorcových, čo ho robí jedným z najväčších jazier na svete.

Jazero Kariba bola vybudovaná v roku 1959 a svojou krásou a prírodnými pokladmi láka turistov z celého sveta. Ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Okolo jazera sa nachádza množstvo národných parkov, ktoré sú obývané mnohými druhmi zvierat a rastlín.

Medzi aktivitami, ktoré si môžete užiť na Jazere Kariba patria rybolov, vodné športy, plavby po jazere a výlety do národných parkov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa radi oddávajú pozorovaniu divočiny, pretože jazero a jeho okolie sú domovom mnohých divokých zvierat, ako sú napríklad slony, levy, krokodíly, hyeny, zebry a mnoho ďalších.

K dispozícii sú tiež mnohé luxusné a cenovo dostupné ubytovacie možnosti, ktoré sú umiestnené na brehu jazera. Niektoré z hotelov ponúkajú dokonca aj aktivitu pozorovania zvierat zo svojich izieb.

Okrem pozorovania zvierat a rôznych aktivít môžete tiež užívať krásu jazera a okolitých hôr a dolín. Pri prechádzkach po brehu jazera sa môžete pozrieť na miestnych rybárov v akcii a užiť si pozorovanie krásnych západov slnka s pozadím hôr.

Celkové zhrnutie, ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám ponúkne krásne prírodné scenérie a zážitky, navštívte Jazero Kariba v Zambii. Jeho krása a úžasné prírodné bohatstvo vás nechajú s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami.


Ubytovanie Zambia Jazero Kariba


Zambia Jazero Kariba: Nádherné miesto pre relaxáciu

Zambia je nádherná krajina v južnej Afrike, ktorá sa môže pochváliť množstvom krásnych prírodných miest. Jedným z nich je aj nádherné Jazero Kariba. Toto jazero je zároveň najväčším umelečkým jazerom na svete a leží na hraniciach Zambie a Zimbabwe. Ak hľadáte miesto na relaxáciu uprostred prírody v Afrike, Jazero Kariba je ideálne miesto pre vás.

Aké druhy ubytovania sú k dispozícii na Jazere Kariba?

Na Jazere Kariba nájdete širokú ponuku akomodácií. Môžete si vybrať medzi kempingom, chatkami, luxusnými vilami a hotelmi, ktoré sú k dispozícii po celej oblasti jazera. Ak radi trávite dovolenku v kempoch, nájdete tu množstvo kempov na břehu jazera, ktoré ponúkajú jednoduché vybavenie, ale majú krásny výhľad na jazero. Ak hľadáte niečo s vyšším štandardom, chatky a vily sú ideálnou voľbou.

Aké aktivity si môžete vyskúšať na Jazere Kariba?

Jazero Kariba je ideálne miesto pre rôzne druhy vodných športov, ako je napríklad rybolov, plachtenie alebo jazda na vodnom skútri. Môžete sa tiež vydať na jazdeckú túru alebo prechádzku po okolí jazera, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady.

Kde sa nachádza Jazero Kariba?

Jazero Kariba sa nachádza na západnom okraji Zambie a Zimbabwe. Najbližšie k nemu je mesto Siavonga na Zambickej strane jazera. Siavonga je jediné mesto, kde nájdete základné služby ako napríklad obchody, reštaurácie a banky. Cesta do Siavongy trvá z Lusaky približne štyri a pol hodiny.

Ako sa dostať na Jazero Kariba?

Ak sa chystáte navštíviť Jazero Kariba, najlepším spôsobom ako sa tam dostať je autom. Autom sa môžete dostať až do Siavongy a odtiaľ už stačí len krátky výlet na samotné jazero. Ak máte viac financií, môžete si prenajať helikoptéru a užiť si nádherné výhľady počas letu nad jazerom.

Celkovo, Jazero Kariba je krásne a relaxačné miesto, ktoré ponúka množstvo aktivít a akomodácií pre všetkých návštevníkov. Ak hľadáte miesto na oddych, relaxáciu a zároveň zážitky uprostred africkej prírody, neváhajte a navštívte Jazero Kariba v Zambii.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Jazero Kariba


Otázka: Čo je Jazero Kariba v Zambii?
Odpoveď: Jazero Kariba je veľké umelé jazero nachádzajúce sa na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe.

Otázka: Ako vzniklo jazero?
Odpoveď: Jazero Kariba vzniklo v 50. rokoch 20. storočia po vybudovaní priehrady na rieke Zambezi.

Otázka: Aké je veľké jazero?
Odpoveď: Jazero Kariba má dĺžku 223 km a šírku až 40 km.

Otázka: Čo sa v jazere dá robiť?
Odpoveď: V jazere Kariba sa dá rybať, plavba loďou, pozorovať zvieratá, relaxovať na pláži alebo sa vydávať na trekking po okolitých horách a národných parkoch.

Otázka: Aké druhy zvierat sa v okolí jazera vyskytujú?
Odpoveď: V okolí jazera Kariba sa vyskytujú sloni, levy, leopardy, krokodíly či hyeny a množstvo druhov vtákov a rýb.

Otázka: Je atrakcia počas celého roka?
Odpoveď: Áno, jazero Kariba je atrakciou počas celého roka, no najlepšie obdobie je od júla do októbra, keď je suché obdobie a menej zeleniny a vody umožňuje lepšiu viditeľnosť zvierat.

Otázka: Kam sa dá ubytovať pri jazere Kariba?
Odpoveď: V okolí jazera sa nachádza niekoľko kempov, hotelov a lodí na ubytovanie.

Otázka: Je bezpečné navštíviť jazero Kariba?
Odpoveď: Áno, pri dodržaní bezpečnostných opatrení a zásad cestovania, je návšteva jazera Kariba bezpečná.

Otázka: Ako sa dá dostať k jazeru Kariba?
Odpoveď: Jazero Kariba sa dá dosiahnuť autom, autobusom alebo lietadlom z hlavného mesta Zambie, Lusaky.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky