Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Uruguaj Colonia del Sacramento

Dovolenka Uruguaj Colonia del Sacramento


Uruguaj je krajinou, ktorú v mnohých prípadoch v jeho rebríčku najlepších miest na dovolenku predbieha jeho susedné krajiny Argentína a Brazília. Avšak, kto toto tvrdí, jednoducho nepozná miesto ako Colonia del Sacramento.

Colonia del Sacramento sa nachádza na juhu Uruguaja a má úžasnú historickú hodnotu. Toto mesto je pre turistov veľmi lákavé, pretože ponúka krásne pláže, architektúru, ktorá robí dojem, a jedinečné miestne jedlá.

Keď príde na architektúru, Colonia del Sacramento necháva turistov s úsmevom na tvári. Mesto bolo založené Portugalcami v roku 1680 a dnes je z toho vážne pocíťať. Zachovali sa tu niektoré najstaršie budovy v Južnej Amerike, ktoré si môžete prehliadnuť počas prechádzky mestsými uličkami. Stojí za zmienku aj maják, ktorý bol postavený v roku 1857 a do ktorého vám umožnia vystúpiť. Z vrcholov majáku môžete vidieť krásny výhľad na mesto a prístav.

Pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť na pláži, nie sú pri Colonia del Sacramento žiadne prekážky. Pláže sú čisté a pokojné, čo robí z nich ideálne miesto na relaxáciu. Niektoré pláže, ako napríklad Juan Lacaze, majú plážové bary a reštaurácie priamo na pláži.

Uruguaj je známy svojou kuchyňou a Colonia del Sacramento nie je výnimkou. Mestské uličky sú plné reštaurácií, ktoré ponúkajú jedinečné miestne jedlá a nápoje. Na miestnych trhoch si môžete zakúpiť olivy, syry a výrobky z rýb a morských plodov. Pre tých, ktorí sa večer radi zabávajú, nie je problém nájsť miestne bary a kluby, kde môžete ochutnať najlepšie miestne vína.

Colonia del Sacramento je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú zbaviť stresu a stráviť príjemný čas. Nie je to len miesto s nádhernou architektúrou a plážami, ale aj s kvalitnou kuchyňou a veľa možností na zábavu. Vyskúšajte to a nebudete sklamaní!


Najčastejšie otázky a odpovede Uruguaj Colonia del Sacramento


1. Ako sa najlepšie dostať z Montevidea do Colonie del Sacramento?

Najlepšie je použiť autobusovú dopravu s niektorou zo spoločností, ktoré prevádzkujú spojenie medzi týmito dvoma miestami.

2. Kde v Colonia del Sacramento sa nachádza historické centrum?

Historické centrum sa nachádza na poloostrove, ktorý vyčnieva do Río de la Plata.

3. Aké je počasie v Colonia del Sacramento?

Počasie v Colonia del Sacramento je subtropické, s teplými letami a mierne studenými zimami.

4. Kde sa nachádza najlepší výhľad na mesto?

Najlepší výhľad na mesto poskytuje maják v Colonia del Sacramento.

5. Aké sú najlepšie pláže v okolí mesta?

Najlepšie pláže v okolí mesta sú Santa Ana, El Ensueño a La Toma.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry?

Najlepšie miesta na nákup suvenírov sú ulice v historickom centre mesta a trhy v blízkosti prístavu.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Colonia del Sacramento?

Niekoľko najlepších reštaurácií v Colonia del Sacramento sú El Buen Suspiro, Viejo Barrio, a El Drugstore.

8. Aké sú kultúrne atrakcie v meste?

Najdôležitejšie kultúrne atrakcie v Colonia del Sacramento zahŕňajú historické staré mesto, múzeá, divadlá a galérie.

9. Môžem si prenajať bicykel v meste?

Áno, v meste je možné si prenajať bicykel a prejsť sa po okolí.

10. Aké sú najlepšie hotely v Colonia del Sacramento?

Niekoľko najlepších hotelov v Colonia del Sacramento sú Hotel Rivera, Real Colonia Hotel & Suites, a Charco Hotel.


Počasie Uruguaj Colonia del Sacramento


Uruguaj je krajina s jemným podnebím, ktorého prvky možno vnímať po celý rok. Mesto Colonia del Sacramento, nachádzajúce sa na juhozápadnom pobreží krajiny v blízkosti hraníc s Argentínou, má podnebie subtropického charakteru s teplými, vlhkými letami a vlhkými zimami.

Leto v Colonia del Sacramento sa začína v decembri a trvá do marca. Teploty sú veľmi vysoké, s priemernými teplotami v rozmedzí od 25 °C do 30 °C. Niekedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35 °C. Západné vetry, ktoré prinášajú studený vzduch z Argentíny a oceánu, pomáhajú zmierniť teploty a zvoľniť horúčavu.

Jeseň (apríl a máj) a jar (september a október) sú v Colonia del Sacramento príjemné obdobia s miernymi teplotami a asi 60% vlhkosťou. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C a vrstvou odevu si môžete prispôsobiť hodinám dňa. V zime (júl a august) sa teploty mierne znižujú s priemernou teplotou okolo 12 °C.

Počasie v Colonia del Sacramento môže byť veľmi premenné a chúlostivé. Preto sa odporúča zobrať so sebou dostatok odevu pre rôzne typy počasia. Ak plánujete návštevu tohto krásneho mesta, najlepšie obdobie pre turistiku sú jar a jeseň. Teploty sú príjemné a atrakcie v meste sú otvorené pre turistov.

Celkovo je Colonia del Sacramento miesto, ktoré má čaro a príťažlivosť pre turistov po celý rok s jeho historickými atrakciami a kvalitnou gastronómiou. Príroda navyše ponúka nezabudnuteľný zážitok, ako napríklad prechádzka po pobrezí rieky Río de la Plata a návšteva krásneho regionálneho parku Colonia. Bez ohľadu na ročné obdobie, Colonia del Sacramento návštevníkov presvedčí svojím kúzlo a atmosférou.


Letenka Uruguaj Colonia del Sacramento


Colonia del Sacramento je malý a okúzľujúci historický mestečko nachádzajúce sa na juhu Uruguaja. Jeho veľmi zaujímavá história sa píše od roku 1680, čo znamená, že sa v ňom dochovalo množstvo rôznych architektonických štýlov. Všetky tieto historické pamiatky a atrakcie robia z tohto miesta veľmi populárne turistické cieľ. Ak máte záujem oletieť do Colonia del Sacramento, určite nebudete ľutovať.

Uruguaj je známy svojou pohostinnosťou a ak chcete cestovať v pohodlí, môžete si rezervovať letenku do letiska Carrasco International Airport, ktoré sa nachádza v Montevideu. Odtiaľ sa potom môžete vybrať na cestu do Colonia del Sacramento, ktorá leží asi 170 km južne. Cesta vám tiež umožní vidieť krásu uruguajskej krajiny.

Pri hľadaní letenky sa vám určite oplatí vyhľadať rôzne ponuky viacerých leteckých spoločností, aby ste mohli porovnať cenu a zvoliť si tú najlepšiu možnosť. Ceny letenky sa môžu líšiť v závislosti na zvolenej dátume, trvaní letu a aj leteckej spoločnosti.

V Colonia del Sacramento si nájdete množstvo fascinujúcich pamiatok, ktoré vás prenesú naspäť v čase. Jednou z najväčších atrakcií je Colonia del Sacramento Historic Quarter, staré mesto so zachovalými rušnými uličkami a kamenným opevnením. Toto miesto je perfektné na prechádzky, kde je možné vidieť všetky tajomstvá tohto starého mesta. Ďalšou významnou pamiatkou je Basílica del Santísimo Sacramento, ktorá patrí medzi najstaršie kostoly v celej krajine.

Vo svojom voľnom čase môžete navštíviť aj niektoré z miestnych vinární, kde sa vyrábajú skvelé vína pripomínajúce staré Španielsko. Colonia del Sacramento je tiež vnímaná ako romantické miesto, okrem pamiatok si môžete užiť romantické prechádzky pozdĺž obojživelníka Rio de la Plata, ktorý predstavuje estetické magnetické pole mesta.

Krátky let z Montevidea do Colonia del Sacramento vám otvorí dvere do malého fantastického mesta s bohatou históriou, kde sa môžete ponoriť do kultúry a pamiatok, relaxovať v prekrásnej krajinnej scenérii a vychutnať si fantastické jedlá a nápoje. Rezervujete si svoju letenku hneď dnes a objavte krásy Uruguaja!


Ubytovanie Uruguaj Colonia del Sacramento


Uruguaj je jedným z najkrajších krajín v Južnej Amerike a Colonia del Sacramento v Uruguaji nie je výnimkou. Tento mesto sa nachádza len niekoľko kilometrov od Buenos Aires v Argentíne a ponúka úžasné historické a kultúrne atrakcie a nádhernú scenériu. Ak sa chystáte navštíviť tuto časť Uruguaja, je dobré vedieť viac o možnostiach ubytovania v Colonia del Sacramento.

Colonia del Sacramento je klenot so zachovalou koloniálnou architektúrou a fascinujúcou históriou. Toto mesto je ideálne pre tých, ktorí chcú odpočívať, mať dostatok času na prechádzky v histórických uličkách alebo preskúmať úžasné miesta ako námestie Plaza de Armas, pevnosť Colonia del Sacramento a mnoho iných.

Ak je to možné, zvoľte si inaký termín návštevy, ako je populárne turistické obdobie, pretože v tomto prípade môže byť nájsť ubytovanie náročnejšie a drahšie. Letné mesiace v Uruguaji, od decembra do marca, sú obzvlášť populárne, takže ak plánujete návštevu v tomto období, vyberte si ubytovanie v predstihu.

Existuje veľa možností ubytovania v Colonia del Sacramento, ktoré sú dostupné pre každý rozpočet. Od malých hostincov a penziónov až po luxusné hotely a apartmány sú určite vhodné možnosti pre každého, kto navštívi toto historické miesto. Tu sú niektoré z obľúbených ubytovacích zariadení v Colonia del Sacramento:

Charco Hotel

Tento elegantný hotel ponúka upokojujúci výhľad priamo na Río de la Plata a má stretnutie so stredom mesta. Charco Hotel sa skladá z 7 izieb, z ktorých každá vyúsťuje na balkón s výhľadom na rieku. Hotel má aj reštauráciu, ktorá ponúka rôzne tradičné jedlá.

Hotel Plaza Mayor

Je to drevený hotel postavený v koloniálnej štýle, umiestnený v centre mesta. Hotel Plaza Mayor ponúka ubytovanie v jednoduchých izbách a štúdiách, ktoré sú dobre vybavené súkromným balkónom alebo terasou. Hotel má aj reštauráciu s vnútorným dvorom, v ktorom sa môžete relaxovať a vychutnať si kávu.

Posada El Viajero

Je to hostinec, ktorý ponúka ubytovanie v malých, ale útulných izbách a apartmánoch. Hostinec má aj veľkú terasu na streche s výhľadom na rieku a staré mesto. Hostinec má aj bar, ktorý ponúka rôzne typy piva, koktejlov a miestne vína.

Hotel Ayres Colonia

Je to moderný hotel so 47 izbami a apartmánmi, ktoré sú vybavené klimatizáciou a súkromným balkónom alebo terasou. Hotel Ayres Colonia má tiež bazén, ktorý je otvorený od decembra do marca a fitnescentrum. Hotel má tiež reštauráciu.

Je veľmi dôležité si vybrať to správne ubytovanie v Colonia del Sacramento. Či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné penzióny, toto miesto ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a rozpočtu. Vyskúšajte jedno z týchto ubytovaní, aby ste si vychutnali krásy mesta Colonia del Sacramento.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky