Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Thajsko Koh Tarutao

Letenka Thajsko Koh Tarutao


Thajsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo atrakcií pre turistov. Koh Tarutao je jeden z mnohých ostrovov Thajska, ktorý sa môže pochváliť krásnou prírodou a úchvatnými plážami. Ak by ste boli zvedaví na tento ostrov a jeho magickú atmosféru, je pre vás najjednoduchšie zakúpiť letenku do Thajska Koh Tarutao.

Letenky do Thajska Koh Tarutao sú k dispozícii z mnohých miest, po celom svete. Naše rady pre vás, ak chcete cestovať do Koh Tarutao, sú nasledovné.

Kedy ísť?

Koh Tarutao môže byť navštívený počas celého roka, ale najlepší čas na návštevu ostrova je v období od decembra do marca. V tomto období je počasie krajšie a je tu menej zrážok. Môžete teda počítať s tým, že užijete plávanie v jasnom a voľnom oceáne.

Ako sa dostať?

Je veľa letovísk, ktoré ponúkajú letenky do Thajska Koh Tarutao z mnohých miest na svete. Ak ste v Európe, môžete ísť priamo do Bangkoku a z Bangkoku pokračovať na Koh Tarutao lietadlom. Cestovanie z Thajska na Koh Tarutao by mohlo byť náročnejšie, ale aj tu existujú možnosti.

Ak ste v Thajsku, môžete ísť autobusom z Bangkoku na Satunsky záliv a odtiaľ plaťte za lodnú dopravu na ostrov Koh Tarutao. Bude to pre vás určite zaujímavá jazda, počas ktorej uvidíte krásnu prírodu.

Kde sa ubytovať?

Na Koh Tarutao nájdete mnoho možností ubytovania, od prístreškov na pláži po exkluzívnejšie hotely. V Bezzu, ktoré je hlavnou oblasťou, býva väčšina turistov. Ak chcete ísť na neobývané časti ostrova, je možné prenajať si bungalovy pre noc.

Čo robiť?

Na Koh Tarutao nájdete mnoho činností, ktoré stoja za to. Môžete sa osviežiť v krásnom oceáne, skúsiť si potápanie alebo vyskúšať horskú turistiku. Úplne nový spôsob, ako objaviť krásy ostrova, je absolvovanie okruhu okolo ostrova na bicykli.

Koh Tarutao môže byť akýmkoľvek druhom destinácie, ktorú si môžete predstaviť. Je to miesto, kde sa stanete súčasťou prírody a užijete si to, čo má tento krásny ostrov ponúkať. Vyberte si svoju letenku a vyrazte na nezabudnuteľnú dovolenku v Thajsku Koh Tarutao.


Ubytovanie Thajsko Koh Tarutao


Koh Tarutao je ostrov v Andamanskom mori na juhu Thajska. Je to jeden z najlepších ostrovov v Ksantorovom zálive, ktorý ponúka úplnú izoláciu od reality a skryté zátoky s bledomodrou vodou.

Ak hľadáte ubytovanie na Koh Tarutao, máte niekoľko možností. Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom je kempovanie na plážach. Existuje niekoľko malých kempov, ako sú Ao Mo Lae a Ao Son, kde si môžete zapožičať stan a stráviť noc pod zvláštnym zverením hviezd.

Ak by ste mali radi väčší komfort, vyskúšajte úplnú izoláciu v bungalovoch Tarutao National Park. Ubytovanie sa nachádza na západnom pobreží ostrova a ponúka klimatizované bungalovy, ktoré sú vybavené súkromnými kúpeľňami a terasami s výhľadom na more.

Vzhľadom na izolovanú polohu Koh Tarutao vám ponúka málo možností na stravu. Preto sa odporúča priniesť si vlastnú stravu alebo si zakúpiť základné pokrmy v obchodoch, ktoré sa nachádzajú v prístave Pakbara alebo v satelitnom meste La-Ngu.

Na Koh Tarutao máte možnosť na kúzelnú plavbu okolo ostrova alebo sa dostať na opačnú stranu ostrova – Satunský záliv – ktorý je známy svojimi pozoruhodnými koralovými útesmi. Koh Tarutao je známy aj svojimi nádhernými pralesmi, ako sú kaskády Lipe a Špina.

Všetky tieto atrakcie robia z Koh Tarutao ideálne miesto na oddych v prírode a na spoznanie Thajska vo svojej skutočnej kráse. Ubytovanie na Koh Tarutao je skvelá príležitosť, ako prežiť dobrodružstvo na tomto ostrove.


Počasie Thajsko Koh Tarutao


Thajsko Koh Tarutao je nádherný ostrov v Andamanském moři. Jeho tropické podnebie, pláže s bledým pieskom a tyrkysová voda sú ideálnym cieľom pre dovolenku. Je však dôležité byť informovaný o počasí na Koh Tarutao pred cestou.

Koh Tarutao má tropické klima s vysokou vlhkosťou a teplotami sa pohybujúcimi sa v rozmedzí 24 až 32°C. Počas celého roka sa na ostrove vyskytujú náhle dažde, ktoré sa zväčša vyskytujú skoro ráno alebo poobede. Najviac zrážok prichádza v období monzúnov, od mája do októbra. Väčšina turistov však prichádza na Koh Tarutao počas suchšieho obdobia, kedy sa počasie pohybuje v rozmedzí 28 až 32°C.

Ak sa chystáte na Koh Tarutao, neočakávajte suché a teplé počasie. Vždy by ste si mali so sebou priniesť náhradné oblečenie a obuv vhodnú na daždivé dni. Na pláži by mali byť k dispozícii ​​slnečníky a lehátka, aby ste sa mohli chrániť pred slnkom a hmyzom.

Najlepšie obdobie na návštevu Koh Tarutao pre turistov je od decembra do marca, kedy sa pravidelne vyskytujú slnečné dni a teplo. V tomto období je more zväčša pokojné a teplota vody je vynikajúca pre kúpanie.

Ak sa však rozhodnete navštíviť Koh Tarutao v období monzúnov, čakajte vašu dovolenku s deštruktívnym zrážkami. Niektoré pláže môžu byť zaplavené a vstup do niektorých oblastí by mohol byť obmedzený. Zväčša sú turistické atrakcie na ostrove v čase monzúnov zatvorené.

Okrem toho, ak ste na Koh Tarutao cestovali na niekoľko dní, určite vám neuniknú žiadne menšie dažde a silné vetry. Tieto silné vetry sú typickými znakmi monzúnovej sezóny.

Celkovo je Koh Tarutao vnímaný ako ostrov se sedmartinskými počasími - dnes silne prší, zatiaľ čo zajtra môže byť slnečno a bez dažďa. A tak by ste mali pripraviť oblečenie, ktoré vám umožní flexibilne reagovať na stav počasia.

Zhrnutie:

Počasie na Koh Tarutao sa vyznačuje vysokou vlhkosťou a teplotami pohybujúcimi sa medzi 24 a 32°C počas celého roku. Najviac zrážok prichádza v období monzúnov od mája do októbra. Najlepšie obdobie pre turistov je od decembra do marca. Ale stále stratégia zahrnujúca prípravu na menšie dažde a silné vetry sa odporúča, aby ste mohli bez problémov prežiť svoju dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Tarutao


Otázky a odpovede o Thajsku a ostrove Koh Tarutao môžu byť napríklad nasledovné:

1. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Koh Tarutao?

Najlepšie mesiace na návštevu Koh Tarutao sú v období od decembra do marca, kedy je suché obdobie a teploty sú príjemne teplé.

2. Ako sa dostať na ostrov Koh Tarutao?

Najlepšie je cestovať do Satun Town a odtiaľ sa dostať trajektom na ostrov Koh Tarutao.

3. Aké aktivity je možné robiť na Koh Tarutao?

Na Koh Tarutao sa dajú robiť rôzne aktivity ako napríklad plávanie, potápanie, turistika, kajakárska výprava, rybolov, pozorovanie divokej prírody a relaxácia na pláži.

4. Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti na ostrove Koh Tarutao?

Na ostrove Koh Tarutao sú ubytovacie možnosti v podobe stanov, bungalovov a chatiek v prírode.

5. Ako je to s pitnou vodou na ostrove Koh Tarutao?

Voda z vodovodu nie je na Koh Tarutao pitná, a preto je potrebné si zakúpiť balenú vodu.

6. Môže sa na Koh Tarutao platiť kreditnou kartou?

Väčšina ubytovacích zariadení a reštaurácií na Koh Tarutao neprijíma kreditné karty, preto je potrebné mať dostatočné množstvo hotovosti.

7. Aké sú miestne jedlá na Koh Tarutao?

Miestne jedlá na Koh Tarutao sú ovplyvnené thajskou kuchyňou a môžu zahŕňať ryby, morské plody, curry a rôzne druhy zeleniny a ovocia.

8. Je potrebné mať zvláštne očkovania na cestu do Thajska?

Nie, nie sú potrebné žiadne zvláštne očkovania na cestu do Thajska. Avšak je dôležité mať platný pas a poistenie cestovného ruchu.


Dovolenka Thajsko Koh Tarutao


Thajsko má niekoľko známych južných ostrovov, ktoré sú známe pre svoje pláže a turistické atrakcie. Ak však máte chuť na istú dobrodružstvo a niečo menej konvenčné, mali by ste sa pozrieť na Koh Tarutao, ostrov, ktorý sa nachádza v Andamanskom mori na juhu krajiny.

Koh Tarutao je ostrov, ktorý sa nachádza vo vnútrozemskom mori, čo znamená, že sa sem nedá dostať cez južné ostrovy ako Phi Phi alebo Phuket. Môžete sem cestovať lodou z malého prístavu v meste Pak Bara na východnom pobreží, ktorý sa nachádza asi tri hodiny jazdy od mesta Trang. Cesta na Koh Tarutao trvá asi dve hodiny.

Ostrov Koh Tarutao bol kedysi domovom pre väznicu, ktorá bola zatvorená v 40. rokoch minulého storočia. Dnes je tento ostrov jedným z národných parkov v Thajsku a ponúka návštevníkom odlišný pohľad na Thajsko. Ostrov Koh Tarutao je prevažne pokrytý pralesom a ponúka horolezecké túry, prechádzky po plážach a prechádzky po pralese. Ak hľadáte dobrodružstvo, vyskúšajte výlet do západnej časti ostrova, kde nájdete skalné útesy a možno aj niektoré vzácne druhy zvierat.

Na ostrove môžete nájsť dobré ubytovanie na viacerých miestach langs pláže, ktoré ponúkajú krásny pohľad na more. Pláže na Koh Tarutao sú čisté, útulné a pokojné. Pokojné okolia vás upokoja, a tak čas plynie pomaly, kým odpočívate v lôžku, čítate alebo sa prechádzate po pláži.

Čo sa týka stravovania, na ostrove nájdete niekoľko reštaurácií a obchodov s potravinami, kde môžete kúpiť potraviny a ďalšie veci, ktoré potrebujete. Väčšina miestnych jedál sú ryby a morské plody, ktoré sú čerstvé a vynikajúco ochutené.

Koh Tarutao je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú niečo menej preplnené a turistické, a ak máte radi dobrodružstvo a pokojnú dovolenku v prírode, je to miesto pre vás. Prenajmite si kajak a prejdite sa po pláži alebo sa rozhodnite na prechádzku do pralesa. Koh Tarutao je skutočne miesto zaslúži navštíviť a iste vás aj s pôsobivou prírodou nesklame.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky