Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Thajsko Ancient City (Muang Boran)

Letenka Thajsko Ancient City (Muang Boran)


V Thajsku je mnoho zaujímavých miest, ktoré by turista nemal premeškať, a jedným z nich je aj Ancient City, tiež známe ako Muang Boran. Toto nádherné miesto ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú skúsenosť ako cesta do minulosti Thajska.

Ancient City sa nachádza len 33 km južne od Bangkoku a je obľúbeným miestom medzi turistami, ktorí sa chcú ponoriť do histórie Thajska. Toto mesto je dôležitou časťou kultúrnej dedičiny a zahrnuje viac ako 300 replík historických stavieb a pamiatok z celej krajiny.

Stavby a pamiatky sú rozmiestnené na viac ako 300 hektároch a ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť niektoré z najvýznamnejších pamiatok Thajska. Medzi najdôležitejšie repliky patrí Grand Palace z Bangkoku, Wat Mahathat z Sukhothai, a dokonca aj ruiny Khmer chrámu Phimai.

Ancient City ponúka niečo pre každého. Milovníci histórie a architektúry si môžu vychutnať repliky skutočných historických budov, zatiaľ čo tí, ktorí majú radi záhrady, môžu obdivovať krásne záhrady okolo chrámov a budov.

Najlepší čas na návštevu Ancient City je skoro ráno alebo pozno poobede, keď nie je tak horúco a plné turistov. Vstupné lístky si môžete zakúpiť priamo na mieste a stojí okolo 700 bahtov (asi 20 USD) pre dospelých a 350 bahtov (asi 10 USD) pre deti.

Výlet do Ancient City je niečo, čo by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Thajska. Toto miesto vám ponúka neopakovateľnú skúsenosť, ktorá vám ukáže nádhernú históriu a kultúru Thajska. Tak si zarezervujte letenky do Thajska už dnes a zažite dobrodružstvo svojho života!


Počasie Thajsko Ancient City (Muang Boran)


V Thajsku patrí medzi najznámejšie miesta turistického záujmu Muang Boran, alebo tiež známe ako Thajsko Ancient City. Je to park, v ktorom sa nachádza veľké množstvo historických pamiatok a budov, ktoré sú odkazom na minulé obdobia thajských dejín.

Počasie v Thajsku Ancient City sa odlišuje od zvyčajného thajského podnebia, keďže park sa nachádza na otvorenom priestranstve a nedostatku stien a stavieb, ktoré by poskytovali ochranu pred slnkom. Hlavnou charakteristikou klímy tu sú extrémne vysoké teploty a vysoká vlhkosť.

Začiatok obdobia sucha v Thajsku začína v novembri a končí v máji, pričom obdobia dažďov sa pohybujú od júna do októbra. V období dažďov, ktoré súvisí s monzúnom, môže dôjsť k výraznému poklesu návštevnosti parku. Niektoré časti parku sú ale aj v tomto období nádherné, pretože hustá zeleň sa vyfarbuje do zeleno-žltej až oranžovej farby a tvorí kontrast s tmavými sochami.

Pre návštevníkov parku je dôležité, aby sa riadili odporúčaniami ohľadom obliekania. Odporúča sa stretávať sa v správnej košeli a dlhých nohaviciach alebo sukniach, pretože park je mužským i ženským návštevníkom posvätným miestom thajskej kultúry.

Ďalšou dôležitou vecou je aj hydratácia, ktorá sa má zabezpečovať dostatočným množstvom vody, ktoré návštevníci majú so sebou. Park ponúka rôzne občerstvenie, ale tieto stánky sú na rôznych miestach v parku a nie vždy sú v dostatočnej vzdialenosti.

Celkovo muang Boran je miestom, ktoré by si nemal opomenúť každý návštevník Thajska. Je to dokonalé miesto na strávenie kultúrno-historického výletu, ktoré okrem krásnych budov ponúka aj skvelý pohľad na tradičnú thajskú architektúru a kultúru. Ak sa chystáte na cestu do thajska, určite je toto miesto na vašom zozname must see.


Ubytovanie Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Thajsko Ancient City alebo Muang Boran je unikátna atrakcia nachádzajúca sa v blízkosti Bangkoku. Je to oblasť, ktorá ponúka návštevníkom možnosť vidieť a spoznať thajskú históriu a kultúru na jednom mieste. Poďme sa teda pozrieť na to, čo návštevníci môžu očakávať v Muang Boran a ako vybrať ubytovanie vo vhodnej vzdialenosti.

Thajsko Ancient City je obrovský park rozprestierajúci sa na viac ako 320 akrách pôdy. V areáli sa nachádza viac ako stovka replík a monumentov, z ktorých každý zobrazuje rôzne obdobia thajskej histórie. Park je rozdelený na regióny a každý región sa zameriava na konkrétnu éru. Návštevníci majú možnosť vidieť repliky buddhistických chrámov, kráľovských palácov a ďalších významných stavieb v rôznych štýloch a architektúrach.

Pre návštevu Muang Boran by bolo najlepšie zvoliť si ubytovanie niekde v blízkosti Bangkoku. Existuje mnoho možností, ako si nájsť ubytovanie v okolí a každý si môže vybrať podľa svojich požiadaviek. Napríklad môžete si zvoliť hotel v centre mesta, ktorý sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií a kvalitnej reštaurácie. Obdobne, ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete si zvoliť ubytovanie mimo centra mesta, kde bude menej turistov a hluku.

V blízkosti parku Muang Boran sa nachádza niekoľko hotelov v rôznych cenových kategóriách. Môžete si zvoliť odlišné možnosti ubytovania podľa vášho rozpočtu a očakávaní. Medzi hotelmi, ktoré sa nachádzajú blízko parku, nájdete hotely s 5-hviezdičkovým hodnotením aj skromnejšie ubytovania.

Ak sa rozhodnete zvoliť si ubytovanie v blízkosti parku Muang Boran, môžete sa tešiť na pohodlný prístup a skrátené časové obmedzenia na prehliadanie parku. To je pre návštevníkov veľkou výhodou, pretože park je veľký a môže trvať hodiny, než sa dokončí prehliadka.

V záveroch môžeme povedať, že Muang Boran je úžasná atrakcia, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavú cestu históriou Thajska. Ubytovanie v blízkosti parku umožní návštevníkom vidieť viac a vychutnať si viac z thajskej kultúry a histórie. Takže sa neváhajte odviezť úvahou a užite si toto jedinečné miesto uchovávajúce celú históriu Thajska.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Ancient City (Muang Boran)


1. Čo je Thajsko Ancient City (Muang Boran)?
- Thajsko Ancient City (Muang Boran) je veľký park vo forme otvoreného múzea, ktorý predstavuje staroveké miesta a pamiatky z celej krajiny.

2. Kde sa nachádza Thajsko Ancient City (Muang Boran)?
- Park sa nachádza asi hodinu jazdy od centra Bangkoku v meste Samut Prakan.

3. Aké sú prevádzkové hodiny parku?
- Park je otvorený denne od 09:00 do 18:00 hod.

4. Koľko stojí vstupenka do parku a kde ju môžem zakúpiť?
- Cena pre dospelých je 700 bahtov (asi 21 USD), pre deti (1-14 rokov) je vstupné 350 bahtov (asi 11 USD). Vstupenky môžete zakúpiť online alebo na mieste.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
- Park je najlepšie navštíviť v ranných hodinách pred nástupom turistov alebo v neskorých hodinách pred zatvorením parku.

6. Môžem si v parku prenajať audio sprievodcu alebo si vypýtať miestneho sprievodcu?
- Áno, v parku sú k dispozícii audio sprievodcovia v rôznych jazykoch a miestni sprievodcovia, ktorí vedia podať viac informácií o histórii a pamiatkach v parku.

7. Je park vhodný aj pre deti?
- Áno, park je vhodný pre deti, ale je dôležité s nimi dodržiavať bezpečnostné pravidlá a dozerať na ne počas návštevy.

8. Aké sú pravidlá pre návštevníkov parku?
- Návštevníci parku musia dodržiavať pravidlá týkajúce sa oblečenia, správania a fotografovania. Zákaz fotografovania je v niektorých častiach parku, preto je dôležité dbať na označenie.

9. Môžem si v parku kúpiť občerstvenie alebo suveníry?
- Áno, v parku sú k dispozícii reštaurácie, kaviarne a obchody so suvenírmi.

10. Je v parku možné si zarezervovať miesto na piknik alebo oslavu?
- Áno, v parku sú k dispozícii miesta na piknik a možnosť zariadiť oslavy v rôznych priestoroch parku. Je však potrebné si miesto predtým rezervovať.


Dovolenka Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Thajsko je krásna a exotická krajina, kde sa počas dovolenky dá zažiť množstvo fascinujúcich zážitkov. Ak ste ochotní načerpať poznatky z kultúry a histórie Thajska, odporúčame vám navštíviť miesto zvané Muang Boran, alebo aj Ancient City.

Muang Boran je rozsiahly komplex vo forme otvoreného múzea, ktorý sa nachádza v blízkosti Bangkoku. Ide o miesto, ktoré vás prenesie do minulosti a do thajskej histórie. Ancient City sa pýši viac ako 100 replikami významných thajských budov a budov z koloniálnych čias postavených v masívnej ploche, ktorá má vyše 320 hektárov.

Prechádzka touto obrovskou plochou je akousi časovou cestou cez rôzne historické obdobia Thajska, ktoré sú ukázané v najmenších detailoch. Celý komplex je koncipovaný tak, aby si návštevníci mohli užívať nádhernú architektúru, umenie a kultúru Thajska. Budovy sú tak presne vyrobené, že niektoré z nich vyzerajú teraz rovnako ako v čias starovekého Thajska.

Jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v Muang Boran pozrieť, je Phra Kaew kompletný s Emerald Budest. Je to replika kráľovského paláca a chrámu, v ktorom sa nachádza legendárna buddhovská socha. Okrem toho sú tam aj repliky iných chrámov a palácov vrátane Wat Mahathat a Wat Mahathat Sathan.

Keď navštívite plochu s kopijou vodopádov Erawan, budete ohromení jej krásou a pôvabom. Tento vodopád sa nachádza v národnom parku poblíž Bangkoku a jeho replika v Ancient City je veľmi nádherne vyrobená.

Ancient City je určite jedno z miest, ktoré stojí za to, aby ste navštívili Thajsko. Tento otvorený komplex ponúka skvelý zážitok pre každého návštevníka. Vzhľadom na to, že má rozhľadovú plochu a teplé počasie, odporúčame vám si pripraviť oblečenie a obuv, ktorá je pohodlná pre chôdzu.

Miesto je otvorené pre verejnosť počas celého týždňa od 8:00 do 17:00 hodín. Vstupné lístky sú celkom lacné a stojia okolo 10 dolárov. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Thajska, nezabudnite navštíviť Ancient City a závŕšiť tak vaše dobrodružstvo v krajine úsmevov!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky