Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Taiwan Jiufen

Letenka Taiwan Jiufen


Letenky do Taiwanu sú veľmi obľúbené a žiadané. Táto krajina ponúka množstvo zaujímavostí a pamiatok, medzi ktoré patrí aj mestská štvrť Jiufen. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami z celého sveta a to najmä vďaka svojmu jedinečnému atmosfére.

Jiufen sa nachádza v provincii New Taipei City na severe Taiwany. Táto malá krajinka je zaujímavá svojou architektúrou, ktorá pripomína starý čas, kedy toto miesto slúžilo ako hornícke mesto pre ťažbu zlata. Staré domy, úzke uličky a klenuté mosty vytvárajú nezameniteľnú atmosféru, ktorou sa okamžite zahojíte a pripomenie si, že ste sa zmenili do iného času.

Jiufen je výborným miestom na nákupy a občerstvenie. Na úzkych uličkách nájdete množstvo stánkov s miestnymi pochúťkami, čerstvo uvareným tajvanským čajom, ovocím a zeleninou. Taktiež si tu môžete kúpiť tradičné tajvanské suveníry a unikátne remeslá ako dolnícky nábytok, ktorý je veľmi populárny po celom Taiwane. Okrem toho tu nájdete aj množstvo iných obchodíkov, ktoré ponúkajú oblečenie, doplnky a rôzne remeselné výrobky.

Jiufen je tiež miestom, kde môžete vidieť nádherný výhľad. Ak sa vydáte na kopec, ktorý sa tiahne hore, stanete sa svedkom nezabudnuteľného pohľadu na mesto a horské vrcholy. Najznámejšou z týchto vyhliadok je údajne Keelung Mountains Peak, ktorá ponúka nádherný pohľad na zókolisok jedného z historických dolov.

Ak sa chcete dostať do Jiufen, môžete využiť vlak či autobus, ktorý vás zavedie až do stanice Ruifang. Odtiaľ môžete pokračovať v ceste taxíkom alebo autobusom. Samozrejme, najlepšou možnosťou je preto využiť letenky do Taiwanu a následne si užiť všetko, čo tento krásny ostrov ponúka.

V každom prípade, Jiufen je miesto, ktoré stojí za návštevu. Jeho jedinečná atmosféra, pamiatky a obchody prilákajú mnoho turistov a každý považuje za jeden z najkrajších a najväčších skvostov Taiwane. Tak neváhajte a vyskúšajte toto nádherné miesto, ktoré vás určite nadchne svojou krásou a romantickou atmosférou.


Ubytovanie Taiwan Jiufen


Taiwan Jiufen je nádherné turistické mesto, nachádzajúce sa na východe Taiwanského pobrežia. Svetoznáme svojou architektúrou, kultúrou a umením, Jiufen ponúka návštevníkom širokú škálu príjemných miest na ubytovanie.

Hostia majú na výber z rôznych možností od tradičných domcov až po luxusné hotely. Medzi najobľúbenejšie sú tradičné domčeky, ktoré poskytujú okamžitý pocit autenticity a pripomínajú odkaz predošlých generácií v Jiufen. Toto ubytovanie je dostupné tak pre jednotlivcov ako aj pre rodiny, ktoré túžia po skutočnej taiwanskej skúsenosti.

Ďalšou kategóriou sú moderné hotely, ktoré sú zamerané na komfort a luxus. Vďaka bohatej ponuke služieb, ako sú wellness centrá, špičkové bazény, luxusné izby a prvotriedna strava, si hostia môžu dopriať niečo špeciálne. Toto ubytovanie je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a luxus po náročnom dni strávenom objavovaním miestnych zaujímavostí.

Pre tých, ktorí si želajú relaxovať a vychutnávať si krásny výhľad, sú k dispozícii aj ubytovania s výhľadom na oceán. Tento druh ubytovania ponúka krásny výhľad na more a umožňuje návštevníkom vidieť východ a západ slnka z veľmi špeciálneho uhla.

Jiufen je aj oázou pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Tu je množstvo cenovo dostupných hostíl a penziónov. Tieto ubytovania poskytujú nevyhnutné základné zariadenie, ktoré určite postačí pre turistov, ktorí chcú prežiť aktívny a dobrodružný pobyt. Navyše, väčšina týchto ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti hlavných turistických atrakcií, takže nie je potrebné utrácať za dopravu.

Ak hľadáte dokonalý pobyt v Taiwan Jiufen, máte veľa možností. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, toto mesto má pre každého niečo. Stačí si len nájsť tú správnu možnosť ubytovania pre vás a užiť si vašu dovolenku v jednom z najkrajších miest na svete.


Dovolenka Taiwan Jiufen


Taiwan je krajina, ktorá svojím návštevníkom ponúka krásnu prírodu, skvelé jedlo a zaujímavú kultúru. Ak sa chcete na Taiwan vybrať, nezabudnite si naplánovať výlet do miestneho mesta Jiufen. Táto malá a malebná dedinka sa nachádza asi hodinu jazdy od Taipeia a patrí medzi turisticky najnavštevovanejšie destinácie na Taiwane.

Jiufen je známe svojimi úzkymi uličkami, ktoré sa vinú okolo prudkého kopca. Keďže je dedinka vystavaná na horskom svahu, mnohé z jej uličiek sa stali slepými, takže zatiaľ čo niektoré z nich sa vynárajú z miestnej promenády, iné sa tu len tak beztak nachádzajú, aby ukázali návštevníkom, ako ktorý smer.

Najväčšou atrakciou mesta je jeho zvláštne architektonické pozadie. Okolo sú pohromade postavené tradicné tchajwanske domy, ktoré sú prepletené malými dielňami, kaviarňami, obchodmi a reštauráciami. Mnohé z týchto predajných stánkov ponúkajú turistom tradičné jedlá, osviežujúce nápoje a suveníry. Ak sa chystáte navštíviť Jiufen, určite nezabudnite ochutnať jedno z mnohých miestnych dezertov, ktoré tu nájdete.

Vo svojom voľnom čase sa môžete prejsť po miestnych uličkách a skrytých zákutiach mesta, len aby ste našli milé kaviarne a obchody, ktoré ponúkajú miestne speciality. Mnohí návštevníci si radi užívajú pohľady na nádhernú scenériu mesta z miestnej promenády. Táto promenáda ponúka fascinujúci výhľad na oceán a okolité hory, ktoré sú pre Taiwan tak typické.

Ak sa chystáte na Taiwan, určite nevynechajte Jiufen. Je to kraj, ktorý ponúka fascinujúci pohľad na miestnu kultúru a krásnu prírodu. Navštívenie mesta je jedinečný zážitok, ktorý pre Vás bude nezabudnuteľný. Je to miesto, kam sa radi vracajú nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia. Tak prečo by ste nevyužili svoj voľný čas na cestovanie a nezapísali sa tak do histórie mesta Jiufen.


Počasie Taiwan Jiufen


Taiwan je známy svojimi pôvabnými miestami a zaujímavými kultúrami, ktoré sa viažu k jeho geografickej polohe a počasiu. Jedným z tých, ktoré by si mal každý turista navštíviť, je kľukaté pohorie Jiufen.

Jiufen sa nachádza v severovýchodnej časti Taiwanských ostrovov a je jedným z najkrajších miest na vrcholoch hor, kde sa môžete dostať k nádhernému výhľadu na okolitú krajinu. Pohorie je obklopené kopcovitým terénom, kde sú turisti vítaní počas celého roka.

Jiufen je známe svojimi reťazovkami, ktoré sa podčiarkujú svojimi pohľadmi. Toto miesto má aj niekoľko umelcov, ktorí vysielajú kultúru tohto miesta. K tomu patrí aj obnova tradičnej architektúry a čajovej kultúry. Mnoho turistov si sem prichádza vychutnať pohľad na materinské mesto a počasie Taiwanu, ktoré táto oblasť ponúka.

Jiufen má teplé a vlhké podnebie. Počas leta sú teploty tu pomerne vysoké, a to až do 35 stupňov Celzia, ale v zime sa môže teplota znižovať až do mínus šesť stupňov Celzia. Celoročne je oblasť vlhká, kde priemerná vlhkosť sa pohybuje okolo 75%.

Na začiatku jesene je tu zvyčajne krajšie počasie s nízkymi teplotami a chladnými nociami, avšak aj počas tejto doby môžete vidieť inteligentné mestá plné ľudí. To však neznamená, že zvyšok roka nie je k rázovom návšteve tohto úžasného miesta.

Jiufen najmä nesie kultúrne a artistické dedičstvo Taiwanu. Vyznačuje sa množstvom tradičných budov a malých trhovíšť, kde môžete okrem iného ochutnať aj miestne dobroty a nápoje. Jednou zo zaujímavostí sú tu aj rôzne sochy a pamätníky popredných taiwanských autorov.

V poslednej dobe sa Jiufen dostáva na zoznam najkrajších miest na svete. Uvidíte to aj v množstve filmov a literatúry, ktoré sem prichádzajú a robia z tohto miesta nielen turistickú, ale aj absolútne kultúrnu destináciu.

Ak hľadáte miesto pre dovolenku s množstvom kultúrnych aktivít a krásnych miest k návšteve, tak navštívte taiwanské pohorie Jiufen a nezabudnite ochutnať tie čínske a taiwanské dobroty.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Jiufen


Q: Kde sa nachádza Jiufen?
A: Jiufen sa nachádza na severe Taiwanu, v oblasti okolo mesta Taipei.

Q: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Jiufenu?
A: Najlepšie časové obdobie na návštevu Jiufenu závisí od vašich preferencií. V lete je tu veľké množstvo turistov, v zime je tu možnosť vidieť oblasť pokrytú hmlou, čo robí miesto ešte krajším.

Q: Aké sú najlepšie veci na urobenie v Jiufene?
A: Najlepšou vecou na urobenie v Jiufene je preskúmanie histoických uličiek, navštívenie chrámov a tradičných kaviarní a obchodov.

Q: Kam sa dá ísť v okolí Jiufenu?
A: V okolí Jiufenu je mnoho navštíviteľných miest, vrátane Nanya Rock, Keelung, a Taipei.

Q: Ako sa dá dostať do Jiufenu z Taipei?
A: Najlepšia cesta do Jiufenu je pomocou vlaku a autobusu. Z Taipei sa môžete dostať do stanice Ruifang, odkiaľ sa musíte dostať do Jiufenu autobusom. Tiež tu sú taxíky a šoféri Uber.

Q: Je v Jiufene možné nájsť ubytovanie?
A: Áno, v Jiufene sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane tradičných hostincov a hotelov.

Q: Môžem nájsť v Jiufene tradičné taiwanské jedlá?
A: Áno, v Jiufene je k dispozícii množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičné taiwanské jedlá. Najviac populárne jedlá tu sú horúce biele lopty, restaurácie podávajú pryskyrné tvrdé vajcia a bobule na mieste.

Q: Aké miesta je najlepšie navštíviť v Jiufene?
A: Najlepšie miesta na návštevu v Jiufene sú chrámy a tradičné kaviarne, ako napríklad Čchung-jen, Tin Hau a A-ma Temple. Príjemné prechádzky ulicami mesta, kde môžete vidieť tradičné obchody a kaviarne, sú tiež veľmi populárne.

Q: Aké sú veci, ktoré sa musia vidieť v Jiufene?
A: Sa musí vidieť prekrásne výhľady na pohorie Keelung a okolité hory. Samozrejme treba navštíviť aj tradičné uličky a obchodíky v meste.

Q: Je v Jiufene povolené fajčiť vonku?
A: Fajčenie je povolené len na určených miestach na voľnom priestranstve v meste. V mnohých miestach platí zákaz fajčenia.

Q: Je v Jiufene možné zaplatiť kartou?
A: V niektorých miestach sú karty prijímané, ale väčšinou je potrebné platiť v hotovosti. Preto je vhodne mať pri sebe dostatočné množstvo hotovosti.

Q: Aké sú otváracie hodiny v Jiufene?
A: Otváracie hodiny sa líšia medzi jednotlivými podnikmi, ale väčšina obchodov a reštaurácií je otvorená od 9:00 do 21:00. Niektoré podniky môžu mať kratšie otváracie hodiny alebo byť zatvorené v určité dni v týždni.

Q: Aké je dopravné spojenie medzi Jiufenom a Keelungom?
A: Z Jiufenu je možné cestovať autobusom alebo taxíkom do Keelungu. Cesta by mala trvať asi 20-30 minút.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Taipei na Jiufen?
A: Najlepšia cesta z Taipei na Jiufen je pomocou vlaku. Od stanice Taipei sa môžete dostať na stanice Riufang a odtiaľ budete musieť ísť autobusom. Cesta by mala trvať asi 1 hodinu.

Q: Kedy sa v Jiufene koná najväčšie turistické podujatie?
A: Najväčšie turistické podujatie je Festival latern v novembri. Tento festival je veľkou atrakciou a priláka malo aj medzinárodných turistov.

Q: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Jiufene?
A: Najlepšie miesta na fotografovanie v Jiufene sú v prvé rade tradičné ulice a budovy, výhľady na hory a celkové okolité výhľady. Veľmi populárne miesto je tiež Nanya Rock.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky