Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Švajčiarsko Engelberg

Ubytovanie Švajčiarsko Engelberg


Engelberg sa nachádza v severnej časti Švajčiarska a je jedným z najživších miest krajiny. S krásou hôr a okolitých jazier ponúka nekonečné množstvo aktivít a zábavy. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Engelbergu, máte na výber z rôznych možností, ktoré uspokoja každého cestovateľa.

Hotelové ubytovanie

Ak hľadáte luxusné a pohodlné ubytovanie, hotelové možnosti sú pre vás ideálne. Engelberg má viacero renomovaných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Hotel Terrace, Hotel Bellevue Terminus a Hotel Schweizerhof sú len niektoré z najväčších možností, kde nájdete najvyššiu kvalitu a komfort. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a okrem toho sú ohromujúco umiestnené v centre mesta.

Apartmány a penzióny

Pokiaľ hľadáte viac súkromia a miesta pre rodiny alebo skupiny, apartmány a penzióny sú pre vás ideálnym riešením. Engelberg má mnoho rôznych apartmánov a penziónov, ktoré ponúkajú dostatočný priestor a sú plne vybavené vybavením na varenie a stravovanie. Môžete si vybrať medzi apartmánmi so samostatným vchodom, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo penziónmi s kúpeľňou pre každú izbu pre väčšie skupiny cestovateľov.

Hostely a B&B

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú stretnúť nových ľudí, môžu byť hostely a bed and breakfast ideálnou voľbou. Hostely v Engelbergu ponúkajú zdieľané a súkromné izby, s možnosťou prípravy jedál a soc. zariadeniami. Bed and breakfast ponúkajú skvelý zážitok s podobnými možnosťami ako hotely a apartmány, no s útulnejšou atmosférou a miestnymi jedlami.

Samozrejme, pri výbere ubytovania by ste nemali zabúdať na to, aké aktivity chcete v Engelbergu podnikať. Vyberte si ubytovanie, ktoré vám ponúkne rýchly prístup k týmto aktivitám, ako sú jazda na lyžiach, turistika, bicyklovanie alebo vodné športy. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, Engelberg má pravdepodobne tie najlepšie možnosti ubytovania, ktoré vám umožnia užiť si svoju dovolenku v plnej miere.


Letenka Švajčiarsko Engelberg


Ak hľadáte miesto pre vašu ďalšiu dovolenku, kde sa môžete vďaka krásnej prírode a aktivitám v denne zabaviť, potom Švajčiarsko Engelberg je tou správnou voľbou pre vás. Toto malebné mestečko sa nachádza v stredovýchodnej časti Švajčiarska a ponúka návštevníkom skvelé zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.

Letenky do Švajčiarska Engelberg sú k dispozícii celoročne, a to z niekoľkých krajín Európy. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je však lietadlom, ktoré pristane v blízkom meste Zürich. Z letiska v Zürichu sa môžete dostať do Engelbergu vlakom alebo autobusom, čo trvá približne 1,5 hodiny. Túto možnosť vám určite odporúčame, pretože príroda na ceste vás bude fascinovať.

Ako sme už spomínali, Engelberg má veľa ponúkať a je to ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú spoznať kultúru, históriu a prírodu Švajčiarska. K dispozícii je množstvo aktivít, ktoré si môžete urobiť. Ak máte radi zimné športy, môžete sa vybrať na zjazdovky pre začiatočníkov alebo pokročilých, alebo si skúsiť snowboarding. Okrem toho, môžete využiť výhod kľukatých lyžiarskych trás až do elevácie 3,028 metrov nad morom, kde sa nachádza rastová oblasť. V létnej sezóne môžete ísť na turistiku, jazdiť na bicykli, golfovať a mnoho ďalších činností.

Toto miesto je tiež ideálne pre tých, ktorí pátrajú po dávne histórii. V meste nájdete staré kláštory, kostoly a iné historické pamiatky. Taktiež tu na vás čaká množstvo kultúrneho bohatstva, ako napríklad švajčiarske tradície a jazyky. Väčšina obyvateľov hovorí po nemecky, ale niektorí hovoria v miestnych jazykoch.

Ak hľadáte luxusný relax, môžete sa ubytovať v hoteloch s vybavením na špičkovej úrovni, ako sú sauna, masáže atď. Okrem toho, rovnako ako v Švajčiarsku všeobecne, nájdete v Engelbergu množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní.

Každá cesta do Švajčiarska Engelberg stojí za to a všetky tieto skvelé zážitky budete mať len vďaka malej krajine. Aj keď môže byť niekedy ťažké si zvoliť medzi všetkými možnosťami, ktoré môžete urobiť, jedno je isté - tento výlet bude pre vás jedným z najkrajších.


Dovolenka Švajčiarsko Engelberg


Švajčiarsko je krajina s úchvatnou prírodou a množstvom malých horských miest, ktoré poskytujú dokonalú kulisu pre oddych a zábavu. Medzi takéto dedinky patrí Engelberg, populárne letovisko na juhu Švajčiarska. Engelberg ponúka návštevníkom dokonalý zážitok, plný lyžovania, horských výstupov a ďalších aktivít.

Prvou vecou, o ktorej si turisti v Engelbergu môžu byť istí, je, že nikdy nie sú na vrchole. Svojimi širokými zjazdovkami a kvalitou snehu láka Engelberg všetkých milovníkov zimných športov a letné aktivity zahŕňajú napríklad turistiku, cykloturistiku a poľovačku na ryby.

Pre fanúšikov lyžovania je Engelberg rozhodne miesto, kde by mali navštíviť. Má totiž dve hlavné lyžiarske oblasti, Titlis a Jochpass, ktoré ponúkajú viac ako 82 km zjazdoviek. Titlis je najznámejšou lyžiarskou oblasťou, ktorá sa nachádza na úpätí hora Titlis. Ponúka viac ako 40 km zjazdoviek s rôznym stupňom obtiažnosti, čo znamená, že je tam niečo pre každého.

Avšak Engelberg ponúka aj nezávislé jazdenie, čiže lyžiar sa nemusí prikláňať podľa času a zaseknúť sa na jednom vrchu celý deň. Chce-li si lyžiar otestovať ďalšie lyžiarske strediská, môže si kúpiť celodenný Skipass do oblasti St. Moritz, kde ho čakajú ďalšie zjazdovky a horský výhľad na najvyššie vrcholky Švajčiarska.

Okrem lyžovania môžu návštevníci Engelbergu absolvovať horské túry a vychutnať si nadýchajúci horský vzduch. Výstupu na Rigi Hochflue alebo Gross Spannort sú jednoznačne top atrakcie Engelbergu. Odtiaľ sa lyžiari a turisti môžu tešiť na dokonalý výhľad na celé údolie a na vrcholky hôr v okolí. Z výslnia sa môžete pozrieť na Titlis, který sa vyníma z údolí, a na iné kopce, ktoré predstavujú typickú švajčiarsku scenériu.

Engelberg je jedinečné miesto, ktoré ponúka dokonalú kombináciu kvalitného lyžovania, nádhernej prírody a príjemného horského prostredia. Pre tých, ktorí sa chcú vrátiť k prírode alebo len relaxovať a užívať si zimné športy, je Engelberg jednoznačne miesto na návštevu.


Počasie Švajčiarsko Engelberg


Švajčiarsko Engelberg - miesto s nádherným počasím a krajinou. Nachádza sa v kantóne Obwalden, v blízkosti Luzernu. Je to populárne stredisko pre zimné športy a letné turistiku. V tomto článku sa pozrieme na počasie v tomto mieste.

Leto v Engelbergu sa začína v júni a končí sa v septembri. Toto obdobie vyznačuje príjemné teploty a nízku vlhkosť. Najvyššia teplota, ktorá bola zaznamenaná je okolo 25°C, no bežná teplota sa pohybuje okolo 20-23°C. Nocné teploty sa pohybujú od 10°C do 15°C. V tomto období môžete očakávať jasné modré nebo, nízke zrážky, vetrné popoludnia a nočné zrážky.

Jesenné počasie sa rozbieha v októbri a trvá do decembra. Toto obdobie je pekné a farebné, pretože sú tam mnohé farby listov a stromov. Bežná teplota je okolo 10-15° C, s vysokou vlhkosťou, rannou hmlou a s dažďovým počasím. No do polovice novembra a počas decembra môžete vidieť prvé snehové vločky, keďže sa začína obdobie zimy.

Zima v Engelbergu trvá od decembra do marca. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo -2°C do 5°C. Engelberg je známy pre veľké množstvo sneženia a snehu. Priemerný počet snežných dní je okolo 100-200 dní v ročne. Takže, ak hľadáte miesto s množstvom snehu a zimných športov, potom je Engelberg tou správnou voľbou. V zime v Engelbergu sa s teplomerom stretáva aj 20-bodový mráz. Veľké množstvá snehu znamenajú, že turisti si môžu vychutnať zimné športy, ako lyžovanie, snowboard a iné.

Jar v Engelbergu trvá od marca do mája. V tomto období je počasie veľmi podobné jeseni. Bežná teplota je okolo 10-15°C, vlhké a s viac daždovým počasím.

Celkovo, Engelberg ponúka pestrosť počasia pre celý rok. Ale ak hľadáte dobré zimné športové podmienky, potom by ste mali navštíviť Engelbergs v zime. Ak však chcete len relaxovať a užívať si nádhernej prírody, môžete si vybrať ktorékoľvek obdobie. Každé obdobie má svoje čaro a je skvelé, pretože môžete vidieť rôzne krásne farby a scenérie. Engelberg rozhodne patrí medzi najkrajšie miesta sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Engelberg


1) Kde sa nachádza Engelberg?
Engelberg sa nachádza v kantóne Obwalden v centre Švajčiarska.

2) Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Engelbergu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Engelbergu, je vlakom z Luzernu a následne autobusom. Alternatívnou možnosťou je cesta autom alebo taxi.

3) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Engelbergu?
Najlepšie obdobie na návštevu Engelbergu je v zime, kedy je možné sa tam vydať na lyžovačku a iné zimné športy. V lete tu však môžete vychutnať krásne turistické chodníky.

4) Aké sú najlepšie zimné aktivity v Engelbergu?
Engelberg je známy svojimi skvelými lyžiarskymi možnosťami na strediskách Titlis a Brunni. Okolo týchto stredísk sú k dispozícii aj snowparky a ďalšie zimné aktivity, ako sú jazda na sanách, skialpinizmus, korčuľovanie na ľadovej ploche a ďalšie.

5) Aké sú najlepšie letné aktivity v Engelbergu?
Leto ponúka rôzne turistické a cyklistické trasy, paragliding, lezenie, rafting a ďalšie aktivity.

6) Aké sú najlepšie hotely v Engelbergu?
Niektoré z najlepších hotelov v Engelbergu sú Hotel Bellevue-Terminus, H+ Hotel & Spa Engelberg, a Hotel Waldegg.

7) Aké sú najlepšie reštaurácie v Engelbergu?
Medzi najlepšie reštaurácie v Engelbergu patrí reštaurácia Spannort, restaurácia Gspan a Gasthaus Grafenort.

8) Je v Engelbergu možné nájsť nočný život?
Engelberg má niekoľko barov a nočných klubov, ktoré ponúkajú zábavu v neskorých hodinách, ale nič zvlášť výrazné.

9) Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Engelbergu?
Najlepšie turistické atrakcie v Engelbergu sú Titlis, kde sa nachádza prvá visutá kabínová lanovka na svete, a Kláštorný kostol z roku 1120.

10) Je Engelberg dobrý miestom na rodinnú dovolenku?
Áno, Engelberg je skvelé miesto na rodinnú dovolenku, pretože ponúka rôzne aktivity pre deti a dospelých, ako sú lyžovačka, jazda na sanách, korčuľovanie na ľade a iné zimné aktivity a v lete turistické chodníky, cyklistické trasy a ďalšie outdoorové aktivity.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky