Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Srí Lanka Ratnapura

Letenka Srí Lanka Ratnapura


Srí Lanka je nádhernou zemí, plnou kultury, historie a úchvatných přírodních scenérií. Pokud se chystáte navštívit tento exotický ostrov v Indickém oceánu, měli byste zvážit letenku do Ratnapury, města, které se nachází na jihu země.

Ratnapura je známé jako město drahokamů. Nachází se zde jedno z největších nalezišť drahokamů na světě. To je důvod, proč se mnoho lidí vydává do tohoto fantastického města. Všichni touží po ulovení cenného kusu, který by mohl být výhodně prodán.

Mimo to, co se týče drahokamů, je Ratnapura také bohaté na kulturní památky a nádherné scenérie. V městě se nachází mnoho chrámů, z nichž některé jsou velmi staré. Nejznámějším z těchto chrámů je Raja Maha Vihara, vysoký chrám, který byl postaven v 1. století před naším letopočtem. Tento chrám je považován za jedno z největších kulturních dědictví na Srí Lance.

Kromě kulturních památek se v Ratnapuře nachází i zajímavé přírodní scenérie. Především byste neměli vynechat návštěvu Sinharaja lesa, jednoho z nejlepších míst k pozorování zvířat v celé zemi. V lese se nachází více než 60 procent druhů endemických živočichů na Srí Lance.

Když se rozhodnete pro let do Ratnapury, vězte, že letiště Colombo je nejlepší volbou. Zde se nachází mezinárodní letiště Bandaranaike, které je dobře propojené s celým světem. Z letiště můžete využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy a vlaky, nebo si rovnou můžete pronajmout auto a vyrazit na cestu k vašemu cílovému městu.

Když si naplánujete letenku do Ratnapury, připravte se na zážitky, které vás nikdy nepřestanou ohromovat. Město je neuvěřitelné místo plné kultury, historie a přírodních krás. Budete mít možnost prozkoumat tuto exotickou destinaci a budete rádi, že jste se rozhodli pro let k jednomu z nejlepších měst na Srí Lance.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Ratnapura


Otázky:

1. Kde sa nachádza Ratnapura?
2. Aké sú hlavné atrakcie v Ratnapure?
3. Aké je počasie v Ratnapure?
4. Aké sú miestne tradície a zvyky?
5. Kde si môžem kúpiť zlato a drahokamy v Ratnapure?

Odpovede:

1. Ratnapura sa nachádza na západnom okraji Srí Lanky.
2. Hlavné atrakcie v Ratnapure zahŕňajú Ratanapala Shri Somawathie Chaitya, Muzeum Gem and Mineral, a niekoľko buddhistických chrámov.
3. V Ratnapure je tropické monzúnové podnebie so striedavými obdobiami sucha a daždia. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 28-32°C.
4. V Ratnapure si môžete vyskúšať rôzne tradície a zvyky, ako napríklad históriu gemotvorného priemyslu, buddhizmus, a kultúru miestnych ľudí.
5. V Ratnapure sa dajú kúpiť kvalitné drahokamy a zlato v mnohých obchodoch a trhoviskách. Odporúčame sa obrátiť na miestnych odborníkov na drahokamy, aby sa predišlo kúpe falošných predmetov.


Ubytovanie Srí Lanka Ratnapura


Ratnapura je mesto nachádzajúce sa v juhozápadnej časti Srí Lanky, ktoré je známe svojimi diamantovými ložiskami a históriou, ktorá sa datuje až do 5. storočia pred naším letopočtom. Mesto je tiež obľúbeným turistickým cieľom pre svoje malebné prostredie, bohatú kultúru a krásne chrámy. Ak hľadáte ubytovanie v Ratnapure, máte na výber z rôznych možností.

1. Hotel Sapphire Ratnapura

Hotel Sapphire Ratnapura je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxusné a pohodlné ubytovanie. Hotel je situovaný v centre mesta, a ponúka širokú škálu služieb vrátane ubytovania v jednotlivých izbách alebo apartmánoch. Každá izba je dobre vybavená s klimatizáciou, satelitnou televíziou a minibarom. Hostia si môžu vychutnať tradičné Srí Lanské jedlá a západné kuchyne v reštaurácii hotela alebo si odpočinúť v klubovej izbe s bilaterálnym stolom.

2. Palmstone Retreat

Palmstone Retreat je malý, ale útulný hotel, ktorý sa nachádza na okraji mesta, v prírodnom prostredí. Hotel ponúka ubytovanie v dvoch apartmánoch a štyroch jednotlivých izbách, ktoré sú dobre vybavené, s klimatizáciou, satelitnou televíziou a priestrannou kúpeľňou. Hotel má vynikajúcu reštauráciu s tradičnými Srí Lanskými pokrmami a západnou kuchyňou a bazén, kde sa môžete osviežiť po celodennom preskúmaní mesta.

3. Sethra Villa

Sethra Villa je rodinný dom, ktorý ponúka ubytovanie pre turistov na Srí Lanke. Dom je vybavený s pohodlnými a dobre zariadenými izbami, s terasou alebo balkónom s výhľadom na priľahlé hory a záhrady. Hostia si môžu vychutnať tradičné Srí Lanské jedlá podávané v rodinnej atmosfére a relaxovať v záhrade s bazénom. Dom sa nachádza na okraji mesta, kde máte prístup k mnohým turistickými miestami v okolí.

4. Hotel Wila Safari

Hotel Wila Safari je velmi cenovo dostupný hotel s veľmi priateľským a ochotným personálom. Hotel ponúka ubytovanie v jednotlivých izbách alebo apartmáne. Izby sú dobre vybavené, s klimatizáciou, televíziou a prístupom na bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hotel má bazén a veľmi dobrú reštauráciu so širokou ponukou tradičných srí lanských jedál.

Ratnapura je jedinečné miesto na Srí Lanke a je rovnako veľmi obľúbené medzi domácimi a medzi turistami. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka širokú škálu možností pre hostí s rôznym rozpočtom a požiadavkami. Od luxusného a pohodlného hotela po útulný rodinný dom, sú tu rôzne možnosti na výber. Ak sa vám páči prirodné prostredie, Palmstone Retreat je vašou najlepšou voľbou v Ratnapure a ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, Hotel Wila Safari by mohol byť ideálnou voľbou. Osobne uprednostňujem Hotel Sapphire Ratnapura pre jeho výbornú polohu, pohodlnosť a kvalitu služieb.


Počasie Srí Lanka Ratnapura


Ratnapura, mesto v južnej časti Srí Lanky, známe je svojimi drahokami a bohatou históriou. Nachádza sa v provincii Sabaragamuwa a je tam tropické podnebie so striedaním monzúnov. To znamená, že má vlhké a horúce počasie počas väčšiny roka, s obdobím dažďov od mája do októbra a obdobím sucha od novembra do apríla.

Počas júna a júla sa teploty v Ratnapure pohybujú v rozmedzí od 24 ° C do 33 ° C, s vysokou vlhkosťou a častými dažďami. Toto obdobie je pravdepodobne najmenej príjemné pre turistov, ktorí sa cítia unavení a unavení od horúčavy a neustálej vlhkosti.

V auguste a septembri sa počasie mierne zlepšuje, keďže dažďové obdobie sa pomaly končí. Teploty sú stále vysoké, ale vlhkosť je nižšia, čo robí počasie trochu príjemnejším pre turistov, ktorí sa plánujú vydať na cestu po Srí Lanke.

Oktober je obdobím, keď sa začína sucho. Teploty v Ratnapure zostávajú vysoké, ale vlhkosť sa znižuje a počasie sa stáva menej nepríjemným. Toto obdobie by mohlo byť ideálne pre turistov, pretože si môžu vychutnať pohodlné a miernu teplotu a užiť si všetky turistické aktivity.

V novembri a decembri je Ratnapura v období sucha. Teploty sú stále mierne vysoké, ale vlhkosť klesá na prijateľnú úroveň. Toto obdobie by mohlo byť ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať rodinné farmy, ktoré produkujú štýlové drahokamy a zoznámiť sa s ich procesom výroby.

Celkovo má Ratnapura ťažké klimatické podmienky, ale turisti si môžu zvoliť vhodné obdobie pre svoju návštevu, aby sa vyhli horúčavám a dažďovým obdobiam. Turisti by si tiež mali uvedomiť, že vzhľadom na tropické podnebie sa počasie v Ratnapure môže rýchlo zmeniť. Preto je dôležité prijať primerané opatrenia pri výbere oblečenia a plánovaní výletov.


Dovolenka Srí Lanka Ratnapura


Svůj pravý klenot na Srí Lance má Ratnapura. Toto město, které je centrem těžby drahokamů, nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru, tisíce památek, neustále se rozvíjející produkci drahých kamenů a samozřejmě také přátelskou a pohostinnou atmosféru.

Dovolenka v Ratnapuře je určitě nezapomenutelným zážitkem. Možná, že to bude nejvíce exotická a neuvěřitelná dovolená, na jakou jste kdy vyrazili.

Začněme tím, že Ratnapura je město ležící na jihu Srí Lanky. Okolí města je obklopeno horami, z nichž některé jsou nad 1500 metrů vysoké. Celá oblast je obklopena tropickým deštným lesem a řekami, které se průzračnými vodami vydávají na cestu dolů podél horských řek. Je to prostě jedno z nejkrásnějších míst, které si můžete na Srí Lance vybrat.

Také Ratnapura je nedaleko od Sínharadžského národního parku. Tento park je slavný pro svou obrovskou spoustu zvířat, včetně slonů, opic, leopardů a samozřejmě také tropických ptáků. Určitě byste si neměli nechat ujít výlet do této oblasti.

Ale zpět k samotnému městu. Ratnapura je dnes nádherné, moderní město s neuvěřitelnou tradicí a historií, z níž se jen tak neslevuje. Díky těžbě drahokamů, která zde trvá již více než 2000 let, se místní obyvatelé stali opravdovými odborníky na drahé kameny. Mnoho z nich prodejí v lokálních klenotnických obchodech a trzích a některé jsou dokonce použity ve svatých stavbách.

Proces těžby se však může zdát poněkud bizarní. Těžební díry jsou mnohdy zcela ručně hloubené v zemi, často v hloubce až 20 metrů. Dovedou také být naprosto mnohočetné a to do takové míry, že je obtížné vůbec určit, která náleží komu. Přesto je drahokamový obchod v Ratnapuře stále velmi lukrativní a na obchod určitě nikdy nedojde.

Kromě těžby drahokamů je v Ratnapuře také mnoho dalších aktivit, které stojí za to zkusit. Místní trhy jsou plné kvalitních potravin a produktů a dílny s ručně malovanými původními kousky jsou neustále otevřené. Pokud jste fanouškem zdravé stravy, zkusíte nejlepší curry na Srí Lance. A pro ty, kteří hledají trochu zábavy, je tu také pravidelná zábava a taneční představení.

Ať už se vydáte do Ratnapuře kvůli těžbě drahokamů, nebo kvůli nádhernému okolí, určitě vás toto město nadchne. Jeho kouzlo je neuvěřitelné a pokud se rozhodnete strávit zde dovolenou, bude to nezapomenutelný zážitek.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky