Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Spojené kráľovstvo York Minster

Dovolenka Spojené kráľovstvo York Minster


Spojené kráľovstvo je zaujímavou destináciou pre každého cestovateľa. Jednym z najkrajších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je York Minster.

York Minster je najväčšia gotická katedrála vo Veľkej Británii a patrí medzi najkrajšie a najvýznamnejšie pamiatky na svete. Katedrála sa nachádza v centre histórického mesta York, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou.

Katedrála bola postavená v 13. až 15. storočí a jej stavba trvala viac ako 250 rokov. Svojou architektúrou, sochárstvom a maľovaním vitráží patrí medzi najvýznamnejšie diela v anglickom gotickom štýle.

Návštevníci môžu prechádzať rozsiahlou sieťou chodieb, kde môžu obdivovať rôzne expozície a umelecké diela. Katedrála má tiež rozsiahlu záhradu, kde sa môžete prechádzať a relaxovať v tichom prostredí.

Okrem katedrály môžete v Yorku vidieť aj iné historické pamiatky ako Jorvik Viking Centre, Clifford’s Tower alebo York Castle Museum. Pre turistov je tiež k dispozícii mestskej prehliadky, ktoré vás prevedú dôležitými miestami mesta.

Mesto York má tiež mnoho reštaurácií a obchodov, kde si môžete ochutnať tradičné anglické jedlo a vyskúšať si nakupovanie.

York Minster sa určite stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť toto miesto v Spojenom kráľovstve. Navštívenie tohto symbolu miesta a miesta s takou bohatou históriou je zážitkom, ktorý stojí za to. Tak neváhajte a vyberte sa na dovolenku do Yorku v Spojenom kráľovstve!


Letenka Spojené kráľovstvo York Minster


V Spojenom kráľovstve sa nachádza množstvo historických a kultúrnych miest, ktoré môžeme navštíviť. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest je York Minster.

York Minster je katedrála v meste York v severnej Anglicku. Je to najväčšia gotická katedrála v severnej Európe a patrí medzi najvýznamnejšie stavby v Anglicku. Stavba sa datuje do 7. storočia, avšak dnešná podoba katedrály sa datuje do 13. až 15. storočia.

Katedrála sa nachádza v centre histórickej časti mesta York a je obklopená peknými zákutiami a uličkami. Pri vstupe do katedrály si okamžite všimnete obrovskú vežu, ktorá dosahuje výšku vyše 70 metrov. Táto veža, nazývaná Central Tower, ponúka nádherný výhľad na mesto a stojí za to, aby ste sa na ňu vyliezli.

Vnútro katedrály je plné umeleckých diel a historických artefaktov. Najznámejším dielom je veľký vitrážový okno zobrazujúci biblické príbehy. Okno dosahuje výšku približne 16 metrov a je neuveriteľne krásne.

V katedrále sa nachádzajú aj hroby nespočetných kráľov, kráľovných a významných osôb z histórie Anglicka. Hoci York Minster nie je jedinou katedrálou v krajine, je to jedna z najvýznamnejších a najnavštevovanejších.

Ak sa chystáte navštíviť York, nevynechajte návštevu York Minster. Táto nádherná gotická katedrála bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Ak chcete ušetriť čas a peniaze, odporúčame si kúpiť letenku do Spojeného kráľovstva cez internet. Výhodou online nákupu letenky je nielen rýchlosť a jednoduchosť procesu, ale aj možnosť zvoliť si najvýhodnejšiu letenku podľa ceny.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo York Minster


York Minster je jedným z najväčších a najznámejších anglických katedrál, ktorá sa nachádza v historickej oblasti mesta York. Je to nádherná stavba z uložených kamenných blokov, ktorá stojí na mieste istého druhu uctenia už viac ako 1300 rokov. Je to tiež známe miesto pre turistov a tí, ktorí cestujú za náboženskými zámermi.

Ak máte plány navštíviť York Minster a hľadáte miesto na ubytovanie, môžete si užiť všetko, čo táto oblasť ponúka, buď v súkromí alebo v hoteli. Výber ubytovacích možností v okolí York Minsteru je veľmi pestrý a určite sa nájde vhodné miesto pre každého.

Veľa hotelov v tejto oblasti má vynikajúce umiestnenie, kde sa ponúka krásny výhľad na York Minster a okolitú krajinu. Niektoré hotely sú dokonca prístupné priamo z námestia pred katedrálou, čo je pre turistov veľkou výhodou. Ubytovanie v takomto hoteli vám umožní preskúmať okolie a za návštevou York Minsteru sa môžete vrátiť priamo do vášho hotela.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a intimitu, sú k dispozícii aj apartmány a penzióny. Väčšina apartmánov má krásne výhľady na York Minster a sú vybavené všetkým potrebným vybavením na komfortný pobyt. Penzióny sú o niečo lacnejšie a zvyčajne ponúkajú ubytovanie v podobnom štýle ako v krúžkových domoch. Tieto možnosti ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú skromné, ale príjemné miesto na prespanie.

Ak sa cítite odvážne, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v neobvyklých miestach ako napríklad v budove bývalého kostola alebo v historickej budove na okraji mesta. Sú to zaujímavé miesta pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a pritom veľmi príjemné.

Krátko povedané, keď plánujete pobyt v York Minsteru, nebudete mať problém nájsť vhodné miesto na ubytovanie. Vyberte si z mnohých krásnych hotelov, apartmánov a penziónov, ktoré sú vám k dispozícii a užite si krásy tohto nádherného miesta v spojení s relaxáciou a pohodlným ubytovaním. Určite budete mať fantastický zážitok z pobytu v tomto úžasnom meste.


Počasie Spojené kráľovstvo York Minster


Spojené kráľovstvo je známe svojim nestálym počasím, ktoré môže byť v jednom dňoch veľmi rozmanité. Jedným z najkrajších miest na západnej pobreží Anglicka je historické mesto York. Tento nádherný juhozápadný britský mesto láka každý rok mnoho turistov kvôli svojmu pôvabu a kultúre. Nevyhnutným zastavením na ceste cez mesto je návšteva York Minsteru, jedného z najväčších gotických katedrál na svete.

York má podnebie, ktoré väčšinou býva sychravé a vlhké po celý rok. Mesto sa nachádza v oblasti, ktorá je známa svojou mierne vlhkou klímou, pretože sa nachádza v tesnej blízkosti Severného Atlantiku. Pozoruhodné je, že aj keď York má všeobecne vlhké podnebie, môže sa stať, že toto miesto zažije iné klimatické významy týkajúce sa zimného počasia.

Väčšinou sú zimy v Yorku veľmi chladné a daždivé. Minimálne teploty sa v tomto období pohybujú okolo bodu mrazu, čo vedie k náhlym snehovým búrkam a ľadovým víchriciam, ktoré môžu zaťažiť infraštruktúru mesta. Najmä v poslednej dobe sa tento druh zimy stal zvyčajnejším v celom Spojenom kráľovstve a zaznamenáva sa čoraz častejšie. Aby sa zabezpečila bezpečnosť miestnych obyvateľov a turistov, správcovia katedrály York Minster uvádzajú, že katedrála zostáva otvorená počas celého roka, ale že až do apríla sú v určitých dňoch obmedzené otváracie hodiny.

Na jar však sa situácia výrazne zlepšuje a mesto York zažíva príjemné teploty a krásne slnečné dni. Najteplejšími mesiacmi v roku sú júl a august, kedy teploty stúpajú nad 20 stupňovou hranicu a dá sa tak očakávať značné pretečenie turistov, ktorí chcú vidieť mesto v plnom kvete.

Väčšími extrémami ako v roku 2020 by však mohli byť jarné a letné záplavy, ktoré by mohli ovládnuť York a jeho okolie.

V skratke, mesiace apríl a máj prinesú do Yorku oživenie zimného obdobia, čím poskytnú návštevníkom šancu na vychutnanie si krásnej krajiny a slnečných dní. Pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť toto historické mesto, je potrebné mať na zreteli špecifické podnebie a ich zabránenie prekvapeniam počas svojho pobytu v tomto historickom meste.

Čo sa týka York Minsteru, ten je hotovou návštevou každého, kto si chce vychutnať fascinujúce krásy gotickej architektúry a vzrušenie pochádzajúce zo záznamov minulosti, ktoré jeho múry ukrývajú. Napriek zmene klímy sa katedrála zázračne vždy udržuje a jej krása prekvapí návštevníkov dokonca aj počas najťažších období.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo York Minster


Otázka: Aké sú otváracie hodiny York Minster?
Odpoveď: York Minster je otvorený denne od 9:00 do 16:30, s výnimkou niektorých svätých dní a špeciálnych udalostí.

Otázka: Koľko stojí vstupenka na York Minster?
Odpoveď: Vstupenky stojia £12.50 pre dospelých, £10.50 pre dôchodcov a študentov a £5 pre deti vo veku od 8 do 16 rokov. Deti do 7 rokov majú vstup zdarma.

Otázka: Má York Minster parkovacie miesta pre návštevníkov?
Odpoveď: Áno, York Minster má parkovacie miesta v blízkosti kostola, ale miesta sú obmedzené. Odporúča sa využiť verejnú dopravu alebo parkovacie domy v centre mesta.

Otázka: Môžem fotografovať uvnútri York Minster?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu fotografovať uvnútri York Minster, ale fotografovanie bližšie k chrámu je obmedzené a nie sú povolené blesky.

Otázka: Aké sú skvosty York Minster?
Odpoveď: Skvostmi York Minster sú gotická architektúra, vitráže z 13. až 16. storočia, organický hudobný nástroj so 5 403 píšťalami a vodopád sviečok nachádzajúci sa v oltári.

Otázka: Môžem si zakúpiť suveníry v York Minster?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu zakúpiť suveníry a pamätné predmety v obchode York Minster, ktorý sa nachádza v areáli kostola.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky