Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Spojené kráľovstvo Stonehenge

Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Stonehenge


Otázky:

1. Kde sa nachádza Stonehenge?
2. Kedy bol Stonehenge postavený?
3. Prečo bol Stonehenge postavený?
4. Ako sa tam dostanem?
5. Koľko stojí vstupné na Stonehenge?
6. Môžem si kúpiť lístky na mieste alebo musím si ich objednať vopred?
7. Môžem vojsť dovnútra kruhu alebo len pozerať zvonku?
8. Môžem sa na mieste najesť alebo si kúpiť suveníry?
9. Aké sú otváracie hodiny Stonehenge?
10. Dá sa navštíviť Stonehenge aj v zime?

Odpovede:

1. Stonehenge sa nachádza v južnej Anglicku, v blízkosti mesta Salisbury.
2. Je ťažké presne určiť, kedy bol Stonehenge postavený, ale predpokladá sa, že okolo roku 3000 pred naším letopočtom.
3. Dôvod stavby Stonehenge nie je presne známy, ale najpravdepodobnejšie to bol niektorý druh náboženského rituálu alebo astronomický pozorovací bod.
4. Stonehenge sa dá dosť jednoducho dostať, je to asi hodinu a pol jazdy od Londýna a cesta je dobre vyznačená.
5. Vstupné na Stonehenge závisí od sezóny a času návštevy, ale väčšinou to stojí okolo 20-25 libier.
6. Ak si chcete kúpiť lístky vopred, mali by ste to urobiť cez oficiálnu stránku Stonehenge alebo pokiaľ sa zúčastňujete organizovaného výletu, môže vstupné byť zahrnuté v cenách.
7. Bohužiaľ, vstup dovnútra je obmedzený a musí byť zarezervovaný vopred alebo byť súčasťou organizovaného výletu.
8. V areáli Stonehenge sa nachádza občerstvenie a obchod so suvenírmi.
9. Otváracie hodiny sa líšia podľa sezóny, ale zvyčajne je otvorený deň v roku okrem Vianoc.
10. Áno, Stonehenge je otvorený aj v zime, ale zohráva sa tam veľa snehu a môže byť zatvorený počas veľkých snehových búrok.


Počasie Spojené kráľovstvo Stonehenge


Počasie v Spojenom kráľovstve môže byť veľmi nepredvídateľné a ovplyvňuje ho množstvo faktorov, vrátane teploty, zrážok, vetra a slnečného žiarenia. V prípade Stonehenge, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Anglicka, sa počasie môže ešte viac meniť kvôli jeho polohe a zemepisnej šírke.

V lete sú teploty zvyčajne prijemné, pohybujú sa zväčša medzi 20 a 25 stupňami Celzia, ale môžu dosiahnuť až 30 stupňov. Práve leto je obdobím, kedy je Stonehenge najviac navštevovaný. V tomto období môžeme očakávať aj prichádzajúce zrážky, ktoré ale môžu byť rýchlo nahradené slnečným počasím.

Jeseň v Spojenom kráľovstve je obdobím, kedy sa môže začať prejaviť zima. Temperature môžu klesnúť pod 10 stupňov a často prichádza aj veterné počasie sprevádzané zrážkami. V májire se môže počasie ešte viac zmeniť a teploty sa môžu pohybovať až okolo 15 stupňov Celzia.

Zima v Spojenom kráľovstve je chladná a zasnežená. Niekedy sa teploty môžu pohybovať taktiež pod bodom mrazu a v prípade zrážok sa môže na cestách vyskytnúť ľadovka. Najmä v oblasti Stonehenge by mohol byť v takomto období prístup obmedzený.

Celkovo platí, že počasie v Spojenom kráľovstve je veľmi premenlivé a ovplyvňuje ho množstvo faktorov. Pre návštevu Stonehenge sa odporúča sledovať predpoveď počasia a prilôžiť si dostatočné množstvo oblečenia a obuvi na akékoľvek možné zmeny.


Letenka Spojené kráľovstvo Stonehenge


Spojené kráľovstvo ponúka obrovské množstvo zaujímavých miest na návštevu, medzi ktorými nemožno nespomenúť Stonehenge. Táto kamenná konštrukcia sa nachádza na juhu Anglicka, v blízkosti mesta Salisbury.

Stonehenge je pre turistov obľúbenou destináciou nielen kvôli svojmu geologickému a archeologickému významu, ale aj kvôli skutočnosti, že patrí medzi najtajomnejšie miesta v histórii ľudstva. Aj po mnohých rokoch sa o nej stále vedú debaty, pretože nikto nevie presne, ako bola postavená alebo aké boli jej účely.

Niektorí vedci predpokladajú, že táto stavba bola postavená okolo roku 3000 pred naším letopočtom ako miesto na uctievanie slnka a Mesiaca. Iní veria, že bola už vtedy používaná na nejaké druhy rituálov. Ďalšou teóriou je, že Stonehenge bola pôvodne miestom pohrebového obradu, zatiaľ čo niektorí vedci ju považujú za nejaký druh prastarej observatória pre sledovanie planét a hviezd.

Stonehenge v súčasnej dobe pozostáva z 100 mohutných kameňov, z ktorých niektoré majú až 6 metrov na výšku. Sú umiestnené v kruhu s priemerom 30 metrov a sú obklopené menšími kameňmi. Celkovo sa skladá zo štyroch častí, ktoré boli postavené v rôznych obdobiach praveku.

Pokiaľ plánujete návštevu tohto miesta, máte niekoľko možností, ako sem cestovať. Ak máte čas a chcete si užiť krásy anglického vidieka, môžete ísť peši alebo na bicykli. Najlepšie však bude, ak si zakúpite letenku a priletíte do blízkeho letiska. Od letiska sa môžete dostať do mesta Salisbury, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov od Stonehenge.

Ak sa rozhodnete navštíviť Stonehenge, je vhodné si zoštíhlivšie celodennej lístky, ktoré umožňujú vstup aj do okolitých miest, ako je napríklad Old Sarum alebo Avebury Stone Circle. Vhodné je, ak sa tam dostanete skoro ráno, aby ste mali čas poobzerať si všetky dostupné pamiatky bez veľkého množstva turistov.

Stonehenge ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás prenesie do tajuplného sveta, kde sa začínajú zhmotňovať histórie a legendy. Ak ste milovníkom histórie, určite neváhajte navštíviť toto pozoruhodné miesto a nechajte sa okúzliť jeho tajomstvami.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Stonehenge


Stonehenge a jeho okolie, ktoré sú zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO, je jednou z najikonickejších a najnávštevnejších turistických atrakcií Spojeného kráľovstva. Pre tých, ktorí chcú vidieť toto starobylé miesto, existuje mnoho možností ubytovania v blízkosti Stonehenge.

Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovať sa v šumivom mestečku Salisbury, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Stonehenge. V meste Salisbury nájdete mnoho hotelov a bed and breakfastov, čo znamená, že si môžete vybrať výber, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Väčšina hotelov ponúka aj organizované výlety k Stonehenge, takže si nemusíte robiť starosti s cestou na miesto.

Ďalším možným miestom na ubytovanie je mesto Amesbury, ktoré sa nachádza ešte bližšie k Stonehenge. Amesbury je menšie ako Salisbury, ale stále ponúka niekoľko možností pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti Stonehenge. Tu nájdete tiež niekoľko hotelov, bed and breakfastov a apartmánov, takže si môžete vybrať to, čo vám najlepšie vyhovuje.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré sa nachádza priamo v Stonehenge, existuje možnosť stráviť noc v Glampingových stanoch. Tieto stanoch sú umiestnené priamo v areáli Stonehenge a ponúkajú vynikajúce pohodlie a zároveň dobre odváženú atmosféru, ktorá pridáva k charizme tohto miesta.

Nakoniec, pre tých, ktorí radi cestujú s obmedzeným rozpočtom, existujú aj neoficiálne kempingové miesta v okolí Stonehenge. Musíte byť opatrní, ak chcete využiť túto možnosť, ale môžete si ušetriť peniaze a získať zároveň nečakaný zážitok.

V každom prípade, nezáleží na tom, aké je vaše rozpočet alebo preferencie, existujú mnohé možnosti ubytovania v blízkosti Stonehenge. Bude to zaujímavý a inšpirujúci zážitok pre každého, kto navštívi toto miesto.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Stonehenge


Letecká dovolenka sa zdá byť zaujímavá, ale čo keď by ste si užili pôvabné obohatenie britskej kultúry a histórie? Ak by ste si chceli oddýchnuť z mesta alebo len z bežného stereotypu, krajina nášho Starého kontinentu ponúka množstvo skvostných miest a môžete si vybrať ľubovoľnú, ktorá bude zodpovedať vašim záujmom. Jedno z takýchto miest nájdete aj v centre srdca Spojeného kráľovstva - Stonehenge.

Stonehenge je legendárnym miestom, ktoré každý rok navštívi množstvo návštevníkov po celom svete. Tento unikátny krúh ohromných kameňov sa nachádza na juhu Anglicka v grófstve Wiltshire, kde obklopujúce polia a kopce činia zmiernené, pohodlné miesto pre odpočinok a rekreačné aktivity.

Hlavnou atrakciou Stonehenge je samozrejme samotný krúh kameňov. Tento monumentálny objekt zostáva nevysvetliteľný dodnes, ale sú o ňom mnohé teórie. Je považovaný za tie najväčšie pamiatky z obdobia neolitu v Európe. Predpokladá sa, že bol postavený pred viac ako 5000 rokmi a bol súčasťou pohrebnej základne. Okolo krúhu kameňov je vytvorená dráha - "Avenue" vytvorená z viac ako 80 menhirov článených vo dvoch radoch, ktorá smeruje na úradný vchod. Interiér kamenného krúhu zahŕňa množstvo prázdninových aktivít, napríklad architektonické prehliadky, alebo sa môžete pripojiť a zúčastniť sa na zvláštnoj nočnej prehliadke, kedy sa kameny osvetľujú, uvádza sa, že na mieste je za daných podmienok nádherná atmosféra.

Okrem Stonehenge nájdeme v regióne množstvo ďalších pamätihodností. Najbližší kameňový krúh Obelisk, hneď kúsok vzdialený oproti Stonehenge, je skvelou alternatívou pre ďalší prechádzky. Malá dedinka Amesbury je plná histórie s hradom v tradičnom štýle. Salisbury, s pôvodným katedrálnym mestečkom, sa nachádza v tesnej blízkosti a ponúka významné turistické služby, ako je nákupy, jedlo, Ubytovanie a ďalšie.

Stonehenge je miesto, ktoré potrebujete vidieť na vlastné oči. Nie len pre skutočnosť, že to je najväčší krúh kameňov na svete, ale aj pre svoju výnimočnú krásu. Keď ho navštívite, budete mať pocit, že ste priamo v srdci histórie. Môže byť výborným miestom pre výlet na víkend alebo pre pár dní z toho, aby ste si užili nádhernú atmosféru a krásu Spojeného kráľovstva.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky