Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome

Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome


Spojené arabské emiráty, konkrétne mesto Dubai, sú známe svojou nádhernou architektúrou, luxusom a neustálym rastom. Avšak, mnoho ľudí nepozná určite jeden z najväčších motoristických komplexov na svete - Dubai Autodrome. Táto zaujímavá destinácia poskytuje pretekárom a fanúšikom motoršportu z celého sveta nezabudnuteľné zážitky.

Dubai Autodrome bola otvorená v roku 2004 a je súčasťou komplexu zábavných atrakcií Dubai Motor City. Komplex má celkovo viac ako 5,39 km a pozostáva z päť rôznych tratí - Standard, International, National, Club a Oval. Každá z trati je navrhnutá tak, aby umožnila maximálny výkon a zároveň prispôsobená skúsenostiam a očakávaniam jazdca.

Medzi najväčšie akcie na Dubai Autodrome patrí bezpochyby ročné 24 hodinové preteky, ktoré zahŕňajú viac ako 90 tímov z celého sveta. Okrem toho sa na trati často konajú aj ďalšie podujatia vrátane motokárových pretekov a možno tu i šoférovať luxusné vozidlá, ako sú Ferrari a Lamborghini.

Čo sa týka zariadení pre návštevníkov, Dubai Autodrome ponúka množstvo možností. Môžete si zobrať jazdnú výučbu a zlepšiť svoje zručnosti jazdy vo svojom obľúbenom vozidle. Narýchlo vám tu vypožičajú vozidlá a motorky a majú tu i kaviareň, kde si môžete vychutnať pohľad na celé okolie pri šálke kávy.

Na záver, ak sa plánujete navštíviť Spojené arabské emiráty a máte radi motoristický šport, nenechajte si ujsť šancu dozvedieť sa viac o tomto zaujímavom komplexe. S určitosťou zanechá na vás nezabudnuteľné zážitky a spomienky pre celý život.


Počasie Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome


Spojené arabské emiráty, konkrétne Dubaj, sú známe svojou pôsobivou krajinou a exotickým klimatickým prostredím, ktoré poteší turistov z celého sveta. Práve v Dubaji sa nachádza aj závodné autodróm, ktorý využíva klimatické podmienky tohto miesta na maximum.

Dubai Autodrome je viac ako len závodná dráha, ponúka aj množstvo iných zaujímavých atrakcií. Avšak, počasie tu môže byť dosť pálčivé. V lete – teda v období od júna až do septembra – sa teploty v Dubaji pohybujú okolo 40 stupňov Celzia. Aj keď to pre niektorých turistov môže byť príliš veľa, pre závodníkov ideálna teplota, ktorá umožňuje dosiahnuť vysoké rýchlosti a zohrať sa so špeciálnymi pneumatikami.

Okrem teploty je v Dubaji do značnej miery aj vlhkosť vzduchu. Táto hodnota môže byť aj cez 80 percent, čo môže značne ovplyvňovať výkon vozidiel a rýchlosť. Preto sa profesionálni závodníci musia prispôsobiť týmto klimatickým podmienkam a používať špeciálne technológie aj taktiky.

Práve vďaka týmto podmienkam má však Dubai Autodrome svoj špecifický šarm a krásu. Pri pohľade na pás asfaltu sa zdá, akoby sa dráha vynášala do nekonečna priamo do horúcej púšte. Okolo nej sa rozprestierajú palmové oázy a v diaľke sa vynárajú futuristické mrakodrapy a luxurious hotely.

Vyhliadka z pohľadu z vozidla na tejto dráhe je neopakovateľná. Závodníci sa tu musia rozhodovať v zaťažujúcich podmienkach, ktoré sú značne odlišné od takzvaného európskeho klimatu. Trate sa navyše často zväčšujú alebo menia sa a stretávajú sa tu tímy z celého sveta, čo prispieva k vysokej úrovni tejto závodnej lokality.

Dubai Autodrome je preto miestom, kde sa môžu záujemcovia o motoristické preteky zapojiť do rôznych závodov a pretekov či si ich pozrieť z tribúny výhercov a zároveň zažiť unikátny pocit jazdy po inakom povrchu v exotickom prostredí. Avšak, hlavným predpokladom pre úspech na tejto dráhe je rozhodne schopnosť prispôsobiť sa klimatickým podmienkam.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome


Spojené arabské emiráty sa stali synonymom moderného a luxusného životného štýlu. Dubai sa stala populárnou turistickou destináciou pre nákupy, kultúru, vodné športy a samozrejme, motoristické športy. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti jedného z najprestížnejších motoristických okruhov v Spojených arabských emirátoch, potom by ste mali zvážiť pobyt v ubytovaní Dubai Autodrome.

Dubaj Autodrome sa nachádza v blízkosti Medzinárodného letiska v Dubaji. Je to moderná zložka pre motoristické preteky, ktorá sa skladá z okruhu s dĺžkou 5,39 km a niekoľkých tratiach pre karting. Autodrome tiež ponúka moderné zariadenia pre tréning pre jazdcov, vývoj a testovanie, vrátane simulátora a moderných technológií pre meranie výkonov vozidiel.

V okolí Autodrome sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré môžu uspokojiť akékoľvek potreby a očakávania pre návštevníkov a fanúšikov motoristických pretekov. Medzi najviac odporúčané hotely sa radia The Address Dubai Marina, Park Inn by Radisson Dubai Motor City a Premier Inn Dubai Silicon Oasis. Všetky tieto hotely sú vzdialené od Autodrome len niekoľko minút jazdy autom.

The Address Dubai Marina je päťhviezdičkový hotel s moderným dizajnom, ktorý ponúka vlastnú plážovú zónu, wellness centrum a fitness stredisko. Každá izba v hoteli má výhľad na marínku alebo na Dubajskú fontánu. Tento hotel sa nachádza v blízkosti najlepších nákupných centier, vrátane Mall of Emirates a Ibn Battuta Mall.

Park Inn by Radisson Dubai Motor City je hotel s troma hviezdami, ktorý sa nachádza priamo vedľa Autodrome. Jeho moderné izby sú vybavené súkromnou kúpeľňou, klimatizáciou a s možnosťou prístupu k bezplatnému Wi-Fi pripojeniu na internet. Hostia môžu využívať wellness centrum, fitnescentrum a bazén.

Premier Inn Dubai Silicon Oasis je štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v moderne vybudovanom komplexe Silicon Oasis. Ubytovanie je vzdialené len asi 15 minút jazdy autom od Autodrome. Hotel ponúka moderné a pohodlné izby s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. Hostia môžu využívať bazén, športovú halu a reštauráciu.

Všetky tieto hotely ponúkajú pohodlné a moderné prostredie, ktoré uspokojí požiadavky a očakávania každého návštevníka alebo fanúšika motoristických pretekov. Ubytovanie v blízkosti Autodrome v Dubaji je tiež ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako len motoristické preteky, pretože v Dubaji nájdete množstvo kultúrnych atrakcií, zábaviek a športových aktivít.

Dubaj Autodrome je jedným z najprestížnejších motoristických circuitov na svete a ponúka návštevníkom úžasné možnosti pre sledovanie pretekov a tréningových aktivít. Ak plánujete návštevu Dubaja, neváhajte a zvoľte si niektoré z najlepších ubytovacích zariadení, ktoré sú k dispozícii v blízkosti Autodrome a užite si nezabudnuteľnú motoristickú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome


1. Aké sú hlavné atrakcie v Dubai Autodrome?
- Hlavnou atrakciou je samotná pretekárska dráha, ktorá je určená pre závody motorových vozidiel, motocyklov a cyklistov. V areáli sa nachádza aj kartodróm, simulátor pretekov a ďalšie zábavné aktivity.

2. Ako sa dostať do Dubai Autodrome?
- Dubai Autodrome sa nachádza v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Najjednoduchšie sa tam dostať je autom alebo taxíkom. Autobusové spojenia sú tiež k dispozícii.

3. Aký je vstup na Dubai Autodrome?
- Vstup na Dubai Autodrome je zdarma, ale vstupné na atrakcie je platené. Ceny sa môžu líšiť a závisia od aktuálnych ponúk.

4. Ktoré udalosti sa konajú v Dubai Autodrome?
- V Dubai Autodrome sa konajú rôzne závody a podujatia, najmä v motoristickom, motocyklovom a cyklistickom športe, ako napríklad závody Formuly 1, GT závody, závody motokár a ďalšie.

5. Aké sú otváracie hodiny Dubai Autodrome?
- Otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti od aktuálneho programu a ponuky, preto je dôležité skontrolovať aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke Dubai Autodrome.

6. Je povolené fotografovať a natáčať v Dubai Autodrome?
- Fotografovať a natáčať je povolené, ale na niektorých miestach môže byť vyžadované povolenie.

7. Aké sú najlepšie oblasti na pobyt v blízkosti Dubai Autodrome?
- V blízkosti Dubai Autodrome je niekoľko hotelov a apartmánových komplexov, ako napríklad Marriott Executive Apartments Dubai Green Community, Premier Inn Dubai Investments Park a ďalšie.

8. Je Dubai Autodrome vhodné pre deti?
- Dubai Autodrome ponúka zábavu pre všetky vekové kategórie, ale niektoré atrakcie môžu byť vhodnejšie pre staršie deti a dospelých. Je dôležité mať na pamäti bezpečnosť pri návšteve zábavných atrakcií.

9. Kde možno zakúpiť vstupenky na Dubai Autodrome?
- Vstupenky na atrakcie je možné zakúpiť vstupom na mieste, ale je možné ich zakúpiť aj online na oficiálnej webovej stránke Dubai Autodrome.

10. Aké sú možnosti stravovania v Dubai Autodrome?
- V Dubai Autodrome sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete dopriať občerstvenie a nápoje. V okolí sa nachádza aj niekoľko ďalších reštaurácií a obchodov s potravinami.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Dubai Autodrome


Dubai Autodrome – Doprajte si adrenalín na dovolenke v Spojených arabských emirátoch

Dubai sa môže pýšiť množstvom skvostov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. K tomuto zlato vrcholí je aj jedno z najmodernejších z pretekárskych ciest na svete – Dubai Autodrome. Ak ste milovníkom motorizmu, adrenalínu a závodného sveta, potom je toto miesto to pravé pre vás.

Dubai Autodrome sa nachádza na ceste Emirates Road, len 25 minút jazdy autom od centra mesta Dubaj. Je to viac ako 5,14 km dlhá pretekárska trasa, ktorá má päť rôznych konfigurácií. Táto trasa je miestom pre rôzne druhy pretekov, ako napríklad GT Sprint, NGK Racing Series, Dubai 24 hodinové preteky a mnoho ďalších.

Ak ste už zabudli, že ste na dovolenke na Blízkom východe a nemáte príležitosť stuhať volant a rozbehnúť sa po trati, tak to zvládnete vďaka Go-kart sprievodcovi. Go-kart track ponúka mini verziu trate pre návštevníkov, ktorí sa radi vyšplhajú do károv a vychutnajú si pár kôl za adrenalínového dobytka. Pre týmito tradičnými závodmi sa nachádza aj KIA Stinger, ktorá je k dispozícii návštevníkom, ktorí chcú absolvovať rýchly okruh preteku.

Okrem samotných trás, Autodrome ponúka aj školy pre jazdcov. Ak ste nadšený jazdec a chcete sa zdokonaliť v jazde, potom môžete absolvovať profesionálne vedené autobusové školy zamerané na jazdu na trati a zlepšenie svojho jazdeckého štýlu.

Návštevníci, ktorí sa netešia na jazdu, môžu stráviť svoj čas v autodrome tým, že navštívia prestížne otvorené aktivity ako karting, 60-sekundové rýchlostné preteky, reproduktorové hry a podobne. Autodrome je tiež viac múzea, ktoré tvoria zberateľské karosérie so záznamom o jazdcovom zápase za ním. Vstup do múzea je zahrnutý v návšteve pretekov.

Pri návšteve Dubaja a Spojených arabských emirátov by ste nemali vynechať návštevu tohto fascinujúceho miesta. Jednoducho zarezervujte svoju vstupenku na oficiálnej stránke Autodrome a užite si okamih, kedy sa dostanete za volant. Spojené arabské emiráty sú známe svojou pohostinnosťou a luxusom a Autodome nie je výnimkou. Nechajte sa uniesť kouzelným svetom motorizmu a Jazdy na západe na vašej dovolenke v Dubaji.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky