Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Španielsko Alicante

Ubytovanie Španielsko Alicante


Alicante je katalánske mesto v Španielsku s úchvatným pobrežím, kde sa môžeš skvelo zabaviť, ale aj oddýchnuť. Je tu veľa možností ako si vybrať ubytovanie, niečo pre každého.

Ak hľadáš tradičné a romantické ubytovanie v centru mesta, potom by si mal skúsiť hotel Eurostars Lucentum. Tento hotel sa nachádza priamo v histórickom centre Alicante a ponúka luxusné izby za vynikajúce ceny. Hotel je plne zrekonštruovaný a jeho izby sú vybavené moderným nábytkom a LCD TV so satelitnými kanálmi. Tento hotel určite stojí za to vyskúšať.

Pre tých, ktorí hľadajú jednoduchšie, ale útulné ubytovanie, mohli by sa pozrieť na turistické apartmány El Carmen Alicante. Tento apartmán ponúka plne vybavené kuchyne, klimatizáciu a Wi-Fi pripojenie, čo ti umožní vychutnať si Alicante s plnou slobodou. Okrem toho sa apartmán nachádza v prirodzenej oblasti Alicante a ponúka jednoduchý prístup do mesta a na pláž.

Pre tých, ktorí milujú položiadavkami ubytovania, by sa mohli pozrieť na MO Alicante. Tento hotel ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a výhľadom na more. Tento hotel je perfektný pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do Alicante a užívať si všetko, čo mesto ponúka. Hotel sa nachádza v dosahu všetkých zaujímavostí Alicante, ako je pláž a mnoho reštaurácií a barov.

A poslednou možnosťou na tento zoznam je Villa Alojamiento y Congresos. Tento hotel ponúka veľké izby, ktoré sú plne vybavené klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. Okrem toho, ponúka aj dobre vybavené reštaurácie a bazéne, čo ti umožní ešte viac užívať si Alicante.

Takže ak hľadáš ubytovanie v Alicante, máš veľa možností. Od jednoduchých a útulných apartmánov až po luxusné hotely, Alicante ti ponúka všetko, čo si môžeš priať. Takže si len vyber svoje ideálne ubytovanie a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo v Alicante.


Dovolenka Španielsko Alicante


Dovolenka Španielsko Alicante privíta každého, kto hľadá dokonalú kombináciu krásnych pláží, slnečného počasia, historického dedičstva a tradičnej kuchyne.

Alicante je moderné a dynamicé mesto na juhu Španielska, známe svojimi plážami oblepenými palmami, morskými výhľadmi a horskými panorámami. Pre turistov je to rozhodne najlepší cieľ, keďže je dostupné a ponúka množstvo zaujímavých aktivít.

Pláže Alicante sú naozaj nádherné a je tu takmer 300 dní slnečného svitu počas roka, čo robí z Alicante perfektné miesto pre váš letný oddych. Playa del Postiguet je najpopulárnejšia pláž v meste a ponúka lenivé opaľovanie, sviežu vodu a výhľady na historickú pevnosť. Ak chcete niečo menej preplnené a viac tajné, skúste Playa San Juan. Táto pláž je plná bieleho piesku a turistov, ktorí si užívajú výhľady na azúrové vody.

Ale to nie je všetko, Alicante má historický význam, ktorý sa odráža v jeho budovách a pamiatkach. V štvrti Santa Cruz nájdete úplne najkrajšie ulice a domy, zatiaľ čo v katedráli Sv. Mikuláša možno vidieť všetky druhy nádherných umení. Mesto tiež ponúka rôzne múzeá, ako napríklad Múzeum moderného umenia Gravina.

Za jedinečným zážitkom sa vydajte na výlet na Tabarca, malebný ostrov vzdialený 22 km od Alicante. Pozrite si miestnu faunu a flóru alebo len relaxujte na pláži pri mori.

Po dni strávenom plávaním, opaľovaním a kultúrnych zážitkoch si v Alicante vychutnajte miestne špeciality. Niektoré miestne pochutiny zahŕňajú arroz a banda, chorizo, gazpacho a tradičné turrón (sladkosti z mandlí).

Alicante je skutočne skvelým miestom na dovolenku. S nádhernými plážami, malomestským historickým zázemím a chutnou kuchyňou, ponúka návštevníkom nielen zábavu, ale aj relaxáciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Alicante


Aké sú najlepšie miesta na vidieckej prechádzke v Alicante?

V Alicante sú krásne miesta na vidieckej prechádzke. Najpopulárnejšie sú parky La Ereta, El Palmeral a Lo Morant. Tieto parky sú ideálne miesta na pikniky a oddych v prírode.

Ako sa dostať z letiska v Alicante do centra mesta?

Letisko v Alicante je iba niekoľko kilometrov od centra mesta. Najlepšou možnosťou je vziať si taxi, ktoré vás dostane do centra mesta za približne 20 až 25 EUR.

Aké sú najlepšie pláže v Alicante?

V Alicante sú mnohé krásne pláže, z ktorých si môžete vybrať. Najpopulárnejšie sú pláže Postiguet, San Juan a Albufereta. Každá pláž má svoje čaro a ponúka rôzne aktivity.

Aké sú najlepšie reštaurácie v Alicante?

V Alicante nájdete množstvo vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú španielsku kuchyňu. Medzi najlepšie reštaurácie v meste patria La Taberna del Gourmet, Nou Manolin a Monastrell.

Ako dlho trvá cesta z Madridu do Alicante vlakom?

Vlakom z Madridu do Alicante trvá cesta približne 2,5 hodiny. Vlaky odchádzajú z Madridu každú hodinu a ponúkajú pohodlné sedadlá a klimatizáciu.

Kde sa nachádza najväčšie nákupné centrum v Alicante?

Najväčšie nákupné centrum v Alicante sa nachádza na okraji mesta, na ceste do Elche. Volá sa Centro Comercial Gran Via a ponúka množstvo obchodov, reštaurácií a kina.

Ako sa dostať z Alicante do Benidormu?

Z Alicante sa dá dostať do Benidormu autobusom alebo vlakom. Autobusová jazda trvá približne 45 minút, zatiaľ čo vlak trvá asi hodinu. Obe možnosti sú lacné a pohodlné.


Počasie Španielsko Alicante


Španielsko Alicante je krásne mesto na pobreží Stredozemného mora, ktoré má veľmi priaznivé počasie počas väčšej časti roka.

Ako by sme mohli opísať počasie v Alicante? V letných mesiacoch od júna do septembra má väčšinou slnečné a horúce dni. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 28°C až 35°C, ale v niektoré dni môžu prekročiť aj 40°C. To znamená, že v tomto období určite nezabudnite na opaľovací krém a dostatok vody, aby ste sa mohli ochladiť.

Pritom nezabudnite ani na nočný život, ktorý sa taktiež prenáša na ulice mesta. Dovolenka v Alicante je preto ideálna pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži, slnení, kúpaní v mori, nočnom živote a relaxácii.

V zimnom období teploty klesajú a pohybujú sa v rozmedzí 8°C až 18°C. Aj počas týchto období sú dni zvyčajne slnečné a suché, čo znamená, že sa môžete stále tešiť z krásnych prechádzok a z mesta, ktoré ponúka aj v zime niečo zaujímavé.

Väčšina dažďov v Alicante kvapká v zime, s prevažne suchým počasím v letných mesiacoch. Počas leta sa môžu vyskytnúť občasné búrky, no obvykle sa jedná o krátke a intenzívne prehánky.

Celkovo by sme teda mohli zhodnotiť, že počasie v Alicante ponúka ideálnu kombináciu horúcich letných dní a trvácnych a teplých zimných mesiacov. Je to výborná destinácia pre dovolenky rodín, párov aj jednotlivcov, či už plánujete stráviť čas na pláži, vychutnávať si nočný život alebo spĺňať záujmy a objavovať krásy historického mesta a okolia.


Letenka Španielsko Alicante


Španielsko Alicante patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v Európe. Tento mesto sa nachádza na juhovýchode Španielska, pri Stredozemnom mori. Ak sa chystáte navštíviť Alicante, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky na tento krásny kúsok neba.

Ako si kúpiť letenku do Alicante?

Ak ste sa rozhodli navštíviť Alicante, naša prvá odporúčanie je vyhľadať seriózne letecké spoločnosti, pretože keď si kúpite letenku zaručenej leteckej spoločnosti, získate kľud v prípade nejakých problémov, ako sú napríklad záruky vášho letu a náhrada za chybnú letenku.

Online letenky

V súčasnosti je najjednoduchší spôsob, ako si kúpiť letenku na Alicante, cez internet. Existuje mnoho webových stránok, kde si môžete vybrať letenky podľa toho, kedy a kam chcete letieť. Vyhľadanie letenky na Alicante cez internet je pohodlné, ľahké a rýchle. Jednoducho zadajte Vaše cestovné údaje a porovnajte ponuky.

Cena letenky

Po výbere vášho letu určite porovnajte ceny na rôznych webových stránkach. Ceny leteniek sa môžu líšiť podľa cestovných období, dennej doby a času pred kúpou letenky. Najlepšie ceny však nájdete pár týždňov alebo mesiacov pred vaším cestovateľským termínom.

Doplnky na let

Pri kúpe letenky si pozrite aj správne doplnky na let. Ak napríklad máte pravidelné problémy s kĺbmi a chcete minúť pár eur navyše, kúpte si príručnú tašku, ktorá Vám poskytne väčší komfort počas letu. Mnohé letecké spoločnosti poskytujú takéto doplnky, ale treba na ne dávať pozor a skontrolovať si ich dostupnosť dopredu.

Čas letu

Alicante má rôzne cestovné obdobia, ale prevažná časť letov z Európy trvá niekoľko hodín. Vyhľadajte si let, ktorý Vám najviac vyhovuje podľa letového rozvrhu, aby ste mali dostatok času na odpočinok a prípravu pred príchodom do Alicante.

Ak sa chcete dostať do Alicante a hľadáte dostupné letenky, určite zvažujte rôzne cestovné možnosti a porovnajte ceny. Letenka do Španielska Alicante môže byť veľmi cenovo dostupná, ak vyberiete správnu dobu a spoločnosť. Tešíme sa na Vašu návštevu Alicante!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky