Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Slovensko Starý Smokovec

Dovolenka Slovensko Starý Smokovec


Slovensko je krásna krajina, ktorá ponúka mnoho možností na oddych a relaxáciu. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku je určite Starý Smokovec.

Starý Smokovec sa nachádza v Tatrách a je obľúbeným miestom pre turistov. Ide o malé letovisko, ktoré sa môže pochváliť krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu a je obklopené zeleňou. V Starom Smokovci sa môžete vybrať na prechádzku po nejakej z trás, ktoré sa nachádzajú v okolí. Najznámejšie trasy sú Tatranská magistrála a Gerlachovský štít.

Okrem turistiky sa v Starom Smokovci taktiež nachádza množstvo iných aktivít, ktoré Vám poskytnú zážitky na celý život. Môžete sa napríklad vydať na koni a spoznať Tatry z inej perspektívy alebo si užiť adrenalínové športy ako rafting, canyoning alebo zipline.

Po celodenných výletoch sa môžete vrátiť do hotela a užívať si relax v wellness centre. V Starom Smokovci sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré poskytujú klientom vysokú kvalitu služieb.

Pokiaľ sa chcete na Slovensku cítiť ako v zahraničí, prejdite sa k Hoteli Grand na kávu, kde môžete posedieť v prostredí ako zo slávneho filmu. V Grand Hoteli sa taktiež nachádza na Slovensku jediné kasíno, ktoré ponúka vzrušujúci zážitok pre všetkých fanúšikov hazardných hier.

Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite navštívte aj Kežmarský hrad alebo Tatranskú galériu, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Starého Smokovca.

Slovensko ponúka množstvo miest na dovolenku. Ak ste milovníkom prírody a turistiky, Starý Smokovec je tu pre Vás. Relaxujte v krásnom prostredí a užívajte si okolitú prírodu Tatier.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Starý Smokovec


1. Aké aktivity môžem robiť v Starom Smokovci?
Starý Smokovec je ideálny pre turistiku, cykloturistiku, bežky, lyžovanie, korčuľovanie, jazdenie na koni, vodné športy, a prechádzky v prírode.

2. Kde sa nachádza Starý Smokovec?
Starý Smokovec sa nachádza na severe Slovenska, v oblasti Vysokých Tatier.

3. Sú Vysoké Tatry vhodné na turistiku pre rodiny s deťmi?
Určite. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo aktivít pre deti, ako napríklad turistiku po jednoduchých chodníkoch, jazdu na koni, alebo navštívenie skanzenu.

4. Aké ubytovanie ponúka Starý Smokovec?
Starý Smokovec ponúka širokú škálu ubytovania, od hotelov a penziónov až po súkromné apartmány.

5. Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v tejto oblasti?
Najznámejšími turistickými atrakciami v tejto oblasti sú napríklad Slavkovský štít, Vodopády Studeného potoka, Štrbské pleso a Belianska jaskyňa.

6. Sú v Tatrách možnosti lyžovať?
Áno, v Tatrách nájdete množstvo zjazdoviek aj pre zimnú turistiku.

7. Je potrebné mať na túru s profesionálom?
Nie je to nutné, ale odporúčame zvoliť si profesionálny sprievodcu pri návšteve národného parku. Profesionáli vám poskytnú množstvo informácií a zabezpečia vašu bezpečnosť.

8. Je vhodné navštíviť Vysoké Tatry aj v lete?
Áno, Vysoké Tatry ponúkajú množstvo aktivít pre každé obdobie roka a krásy prírody, ktoré sa menia každú sezónu.

9. Aké sú najlepšie cesty do Starého Smokovca?
Najlepšou cestou je autom, ale je možné tiež použiť vlak alebo autobus z väčších miest v Slovensku.

10. Koľko stojí lístok do Vysokých Tatier?
Lístok do Vysokých Tatier sa pohybuje od 8 eur za dosiahnuteľnejšie ciele až po 30 eur za väčšie túry. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od veku a typu vstupenky.


Počasie Slovensko Starý Smokovec


Starý Smokovec, veľmi populárne stredisko letného a zimného turizmu, je situované v Slovenskom raji, na juhu Slovenska. Toto stredisko je obľúbené nielen pre svoj kúpeľný park a hory, ale aj pre svoje kmene a jaskyne, ktoré sú národnými parkami.

Počasie v Starom Smokovci je veľmi promenné, v zime vysokohorské, v lete príjemné. Klimatologovia ho dokonca považujú za jedno z najlepších miest na Slovensku, kde sa môžete kedykoľvek rovnako cítiť.

V zime sa tu teploty pohybujú od -10°C do -5°C, v lete od +10°C do +20°C v noci a +20°C až +30°C počas dňa. V stredisku sú veľmi obľúbené aktivity, ktoré sa dajú robiť aj v zime aj v lete, ako napríklad jazda na lyžiach, bežecké lyžovanie, turistika, cykloturistika, plávanie v kúpeľoch a mnoho ďalších.

Veľmi dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje počasie v Starom Smokovci, sú vysoké hory, ktoré majú obrovský vplyv na prevažne chladné a vlhké podnebie. Najväčším prínosom hôr je však ich schopnosť ochrániť stredisko pred extrémnym počasím, či už ide o silný vietor, dlhotrvajúcu suchosť alebo výdatné zrážky.

K práve popísanému pristupujú aj mnohé technológie klimatizácie, ktoré sa dnes v Stredisku Starý Smokovec používajú, aby sa udržal priaznivý stav všetkých návštevníkov. Medzi tie najdôležitejšie patria vzduchotechnické systémy, ktoré dokážu regulovať vlhkosť a teplotu vnútorného prostredia, čím sa zaisťuje istá míňavejšia kvalita počasia, ktorú návštevníci ocenia.

So zreteľom na tieto skutočnosti možno tvrdiť, že Starý Smokovec patrí medzi tie najlepšie miesta na Slovensku, ktoré ponúkajú možnosť prežiť si príjemnú dovolenku bez ohľadu na ročné obdobie.

V každom prípade, neváhajte a vyskúšajte to sami!


Ubytovanie Slovensko Starý Smokovec


Starý Smokovec vo Vysokých Tatrách je obľúbenou destináciou slovenského turistického ruchu. Nachádza sa v úzkom údolí, ktorým preteká Studený potok, a ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v tejto malebnej lokalite, máte na výber z rôznych možností.

Hotelové ubytovanie

V Starom Smokovci sa nachádza niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné a kvalitné ubytovanie. Medzi najobľúbenejšie patria Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Palace a Hotel Villa Siesta. Všetky tieto hotely zaisťujú pohodlné ubytovanie s najmodernejšími vybaveniami a často ponúkajú aj wellness služby pre svojich hostí.

Apartmánové ubytovanie

Ak preferujete väčšiu súkromnosť a nezávislosť, môžete si zvoliť apartmánové ubytovanie. V Starom Smokovci nájdete množstvo apartmánových domov, ktoré ponúkajú rôzne veľkosti izieb a vybavení. Medzi najobľúbenejšie patrí Villa Gardenia, Apartmanovy dom Fenix a Apartmány Palace Hill.

Ubytovanie v penziónoch

Ak hľadáte ekonomickejšiu možnosť ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre penzióne v Starom Smokovci. V blízkosti centra sa nachádza Penzión Villa Dr. Szontagh, ktorý ponúka útulné izby a skvelý výhľad na Vysoké Tatry. Ďalším populárnym penziónom je Penzión Tatrasport Zampa, ktorý leží v tichom a pokojnom prostredí.

Ubytovanie v súkromí

Ak hľadáte ešte viac súkromia a útulnosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromí. V Starom Smokovci je množstvo rodinných domov a chalúp, ktoré ponúkajú možnosť prenájmu izieb alebo celého objektu. Tieto ubytovacie možnosti sú obvykle o niečo lacnejšie ako hotelové, ale ponúkajú rovnakú úroveň komfortu a kvality.

V Starom Smokovci si môžete vybrať z rôznych možností ubytovania, ktoré zodpovedajú rôznym cenovým rozpätiam a preferenciám hostí. Bez ohľadu na vašu voľbu, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na Vysoké Tatry a kľudné a príjemné prostredie pre svoj pobyt.


Letenka Slovensko Starý Smokovec


Slovensko je krásna krajina, ktorá je obľúbená medzi turistami. Medzi najnavštevovanejšie oblasti patrí aj Starý Smokovec, ktorý je obľúbený pre svoju prírodnú krásu a zimné športy. Ak plánujete návštevu tohto kúpeľného mesta, môžete si zabezpečiť letenku Slovensko Starý Smokovec.

Letenky na Slovensko sú k dispozícii z celého sveta. Ak prídete z Českej republiky, môžete si zabezpečiť letenku z Prahy a letieť do letiska Tatry Poprad (TAT). Lety z Prahy trvajú zhruba hodinu a pol. Na letisku môžete nájsť taxi služby alebo autobusovú linku, ktorá vás dovezie priamo do Starého Smokovca.

Ak prídete zo zahraničia, budete musieť najskôr priletieť na letisko Bratislava (BTS) alebo Košice (KSC), a odletieť odtiaľ k letisku Tatry Poprad. Mnoho leteckých spoločností ponúka letenky na Slovensko odletajúce z veľkých európskych letísk, ako sú Londýn, Paríž, Frankfurt, Madrid, Rím a mnoho ďalších.

Po prílete na letisko Tatry Poprad vás privíta jasný vzduch a nádherné výhľady na okolitú prírodu. Na letisku môžete najať auto alebo taxi službu, ktoré vás dopravia priamo do Starého Smokovca. Cesta trvá zhruba 20 minút a ponúka krásny pohľad na Vysoké Tatry.

Starý Smokovec je príjemné kúpeľné mesto, ktoré ponúka mnoho zábavy a aktivít pre turistov. Môžete sa zúčastniť túr po okolitých horách a národných parkoch, jazdiť na lyžiach a snowboarde v Tatranskej Lomnici alebo si užívať relaxačné procedúry v kúpeľoch.

Letenka Slovensko Starý Smokovec vám umožní navštíviť tento krásny kúsok sveta a užiť si tam dovolenku plnú zábavy a dobrého času. Ak sa rozhodnete pre túto destináciu, určite nebudete sklamaní.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky