Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Slovensko Rožňava

Dovolenka Slovensko Rožňava


Slovensko je nádhernou krajinou plnou zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi jedno z týchto miest patrí aj mesto Rožňava, ktorého okolie je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá oddych a zároveň chce objavovať a spoznávať nové miesta.

Rožňava je historické mesto, ktoré má bohatú národnú kultúru a tradície, a ktoré je obklopené krásnou prírodou. Jeho najväčšou turistickou atrakciou je spišský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie hradné zrúcaniny v strednej Európe. Okrem toho má mesto Rožňava veľmi zaujímavé a hodnotné pamiatky, ako sú evanjelický kostol, ktorý je považovaný za najkrajší kostol v meste, alebo kaštieľ Betliar, ktorý je po rekonštrukcii otvorený pre verejnosť a ponúka možnosť ubytovania.

Ak hľadáte aktivity, ktoré vás zabavia a skrátili čas, v okolí Rožňavy nie sú problémy s výberom. Môžete sa ísť prechádzať po národnom parku Slovenský Kras, v ktorom nájdete miesta ako Krásna Hôrka, Stratenská jaskyňa či Dobšinská ľadová jaskyňa. Pre ďalšie zážitky odporúčame navštíviť taktiež archeopark vyobrazenia a dedinu.

Milovníci adrenalínu sa určite radi vyhrajú raftingom po rieke Hornád alebo Lanovým centrom Betliar. A keď sa unavíte, môžete ochutnávať vynikajúce miestne jedlá v reštauráciách, ktoré sa nachádzajú v centre mesta.

Rožňava a jeho okolie môže ponúknuť zaujímavú dovolenku pre každého, kto hľadá krásu a zážitky v srdci Slovenska. Vyskúšajte to a doprajte si oddych na mieste, kde sa jednoducho dýcha inak.


Letenka Slovensko Rožňava


Ak hľadáte zaujímavé miesto na Slovensku, kde si oddýchnete od každodenného zhonu a zároveň objavíte kúsok našej histórie, Rožňava by mohla byť tou správnou voľbou. A aby ste sa sem dostali rýchlo a pohodlne, nechajte niekoho zabezpečiť vám letenku.

Rožňava sa nachádza v južnom Slovensku a patrí medzi najkrajšie a najpestrejšie historické mestá, ktoré Slovensko ponúka. V meste nájdete bohatú kultúru, architektúru a množstvo pamätihodností. Pri návšteve Rožňavy by ste rozhodne nemali vynechať návštevu katedrály svätého Františka Xaverského, zámok Betliar a hrad Krásna Hôrka. Okrem toho tu nájdete aj veľké množstvo krásnych kostolov a pamätihodností.

Ak ste teda rozhodnutí navštíviť Rožňavu, najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je letenka. Na trhu nájdete niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré sú zamerané na krátke trasy a ponúkajú prepravu za veľmi prijateľné ceny. Medzi najznámejšie z nich patria Ryanair, Wizz Air alebo Smartwings. Letenky z rôznych európskych miest sú dostupné už od pár desiatok eur.

Ak sa rozhodnete Rožňavu navštíviť, nezabudnite sa pripraviť na to, že ide o malé historické mesto a pri obchádzaní pamätihodností si nevyhnete prechádzkam po kamenitých chodníkoch a úzkych uličkách. Pohodlnú obuv a dostatočne teplé oblečenie by vám preto mohli na návšteve Rožňavy dobre poslúžiť.

Celkovo by mala byť návšteva Rožňavy nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má radi históriu a krásne miesta. Letenka sem vás dorazí rýchlo a pohodlne, takže sa nemusíte trápiť s dlhou cestou a môžete sa okamžite pustiť do objavovania tejto krásnej časti Slovenska.


Ubytovanie Slovensko Rožňava


Rožňava je jedno z najkrajších miest na Slovensku, ktoré láka turistov z rôznych častí sveta. Nachádza sa na východe krajiny a ponúka množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako aj prírodných krás. Ak sa plánujete navštíviť toto kúzelné mesto, potrebujete tiež kvalitné a pohodlné ubytovanie.

V Rožňave je možnosť ubytovať sa v rôznych typoch ubytovania - hotely, penzióny, apartmány a súkromné apartmány. Obľúbenou možnosťou pre turistov sú penzióny, ktoré poskytujú pohodlné a cenovo výhodné ubytovanie.

Jeden z najlepších penziónov v Rožňave je Penzión Vila Mery. Nachádza sa v srdci mesta, v blízkosti historického centra a ponúka ubytovanie v moderných a elegantných izbách. Každá izba je vybavená s vlastným kúpeľňou, bezplatným Wi-Fi pripojením a televíziou. O zábavu sa môžete postarať v spoločenskej miestnosti alebo využiť službu izbovej služby.

Ak hľadáte niečo viac luxusné, môžete sa ubytovať v Hotelu Čierny Orol. Nachádza sa v historickom centre mesta a ponúka štýlové izby s originálnymi freskami a nábytkom z obdobia baroka. Hotel má tiež kaviareň, reštauráciu a vínnu pivnicu. Hostia majú prístup k wellness centru a súčasťou hotela je i súkromný parkovací priestor.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu, je tu ubytovanie v súkromi alebo apartmán. Jedným z najlepších apartmánov v Rožňave je Apartmán Cintorínska. Nachádza sa v tichom prostredí, len päť minút peši od histórie centra mesta. Apartmán je vybavený všetkým potrebným, vrátane kuchynskej linky, práčky a bezplatného Wi-Fi pripojenia.

Rožňava je skvelým miestom na dovolenku pre rodiny aj jednotlivcov. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie v centre mesta, alebo útulný apartmán v tichej oblasti mesta, je tu na výber z množstva možností. Vyberte si ubytovanie, ktoré sa vám najviac páči a užite si svoju dovolenku v tomto kúzelnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Rožňava


Otázky a odpovede týkajúce sa Slovenska Rožňava:

1. Aké sú najväčšie turistické atrakcie v Rožňave?
Odpoveď: Najväčšie turistické atrakcie Rožňavy zahŕňajú Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Rožňavský hrad, Betliar a Spišský hrad.

2. Kedy sa konajú trhy v Rožňave?
Odpoveď: Trhy v Rožňave sa konajú každú nedeľu.

3. Kde sa nachádza najlepšie ubytovanie v Rožňave?
Odpoveď: Najlepšie ubytovanie v Rožňave sa nachádza v historickom centre mesta.

4. Je v Rožňave možné kúpať sa v otvorenom bazéne?
Odpoveď: V Rožňave sa nachádza kúpalisko s otvoreným a zatvoreným bazénom.

5. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Rožňave?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Rožňave zahŕňajú Hradnú baštu, U Svišťa a Pizzeriu Donatello.


Počasie Slovensko Rožňava


Rožňava sa nachádza na východnom Slovensku a patrí medzi najkrajšie historické mestá krajiny. Toto mesto s mnohými pamätihodnosťami leží v miernom podnebnom pásme, kde prevláda stredoeurópske podnebie. V zime sú tu chladné dni s raňajkovými mrazmi a snehovými krytmi, v lete sa očakáva príjemné počasie a teploty s mierne vyššou vlhkosťou.

Rožňava v zime

Zimné mesiace vo Rožňave bývajú veľmi studené. Maximálne teploty sa pohybujú okolo 2°C až 5°C, no v noci teploty klesajú mnohokrát pod bod mrazu. Priemer teploty v zime je -1,9°C a priemerné množstvo zrážok sa pohybuje od 30 do 35 mm mesačne. Zimné obdobie prinesie Rožňave dostatok snehu a návštevníci môžu vidieť čarovné zimné scenérie v okolí mesta.

Rožňava v lete

Leto v Rožňave sa vyznačuje príjemnými teplotami, ktoré dosahujú maximálne okolo 25°C až 28°C. Zvyčajne prevláda suchšie počasie, ale môžu sa vyskytnúť aj búrky s väčšími zrážkami. Priemerne sa v lete očakávajú 5 až 6 dažďových dní mesačne s množstvom zrážok okolo 70 až 80 mm. Rožňava predstavuje ideálne mesto nielen na prechádzky, ale aj na turistiku a cykloturistiku.

Celkové hodnotenie

Rožňava ponúka celoročne množstvo aktivít a možností pre návštevníkov. Zimné mesiace prinášajú kúzelné zimné scenérie a prijemné chvíle na lyžovaní, v lete sa môžete prechádzať kúzelnými uličkami historického centra, vyskúšať si turistiku v okolí alebo len posedieť v jednej z mnohých reštaurácií a ochutnať tradičné slovenské jedlá. Preto Rožňava predstavuje ideálnu zástavku na vašej cestovateľskej trase po Slovensku.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky