Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Singapur Singapore Botanic Gardens

Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Singapore Botanic Gardens


Otázky:

1. Ako sa dostanem do Singapore Botanic Gardens?
2. Aké sú otváracie hodiny Singapore Botanic Gardens?
3. Koľko stojí vstupné do Singapore Botanic Gardens?
4. Aké aktivity sa môžu robiť v Singapore Botanic Gardens?
5. Môžem si vziať piknik do Singapore Botanic Gardens?
6. Aké zvieratá sa dajú vidieť v Singapore Botanic Gardens?
7. Kedy sa konajú koncerty a festivaly v Singapore Botanic Gardens?
8. Môžem sa prechádzať po Singapore Botanic Gardens po zotmení?
9. Ktoré časti Singapore Botanic Gardens sú najväčšie atrakcie?
10. Je nutné mať vstupenku na vstup do National Orchid Garden?

Odpovede:

1. Singapore Botanic Gardens sa nachádzajú v centre Singapuru a sú ľahko prístupné verejnou dopravou alebo taxíkom.
2. Singapore Botanic Gardens sú otvorené denne od 5:00 do 24:00.
3. Vstup do Singapore Botanic Gardens je pre verejnosť bezplatný. Vstup do National Orchid Garden si vyžaduje vstupenku.
4. Singapore Botanic Gardens ponúkajú rôzne aktivity, ako sú prechádzky, pikniky, vystúpenia a výstavy.
5. Áno, piknik je povolený v určených oblastiach Singapore Botanic Gardens.
6. V Singapore Botanic Gardens sa nachádza rôzne vtáctvo a exotické zvieratá, ako sú napríklad ryby a hady.
7. Koncerty a festivaly sa konajú v priebehu celého roka, sú zapísané v kalendári akcií.
8. Prechádzka v záhrade po zotmení nie je povolená z dôvodu bezpečnosti návštevníkov a ochrany rastlín.
9. Najväčšie atrakcie Singapore Botanic Gardens sú National Orchid Garden, Ginger Garden, Evolution Garden a Jacob Ballas Children's Garden.
10. Áno, pre návštevu National Orchid Garden si musíte zakúpiť vstupenku, ktorú si môžete kúpiť vstupné brány alebo online. Cena vstupeniek sa líši v závislosti od veku.


Letenka Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapore Botanic Gardens: Zelený ráj v Ázijskom meste Singapur

Singapore Botanic Gardens je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Singapure. Nachádza sa v centre mesta a je prekrásnym miestom, kde sa môžu návštevníci vypočinúť a vychutnať si zákutia záhrad naplnených kvetmi, zvieratami a rastlinami.

Singapurské Botanické záhrady sú 158-hektárový starký park, kde je možné nájsť viac ako 10 000 druhov rastlín a stromov. Záhrady sú rozdelené do rôznych zón, aby sa chránili a zachovali jedinečné rastliny a stromy zo všetkých umeleckých zón.

Hlavným ťahákom záhrad je Národný orchideový záhrad, ktorý ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na 1000 druhov orchideí, medzi ktorými sú aj orchidey menom po slávnych osobnostiach ako napríklad trasové skupiny U2, Diana, princezná z Walesu a mních, ktorý podpísal deklaráciu nezávislosti.

Okrem toho, návštevníci si tiež môžu prejsť jednou z najvyšších konzervatórií na svete. Konservatónium má výšku 35 metrov a je domovom pre rastliny zo všetkých zábavných skupín vrátane tých najexotických ako sú napríklad fíkusy, muškáty a mnoho ďalších.

Okrem orchideí a konzervatória tu nájdete aj mnoho iných zaujímavých zákutí ako napríklad Jacob Ballas Children's Garden, Ginger Garden, Evolution Garden a mnoho ďalších.

Záhrady, ktoré boli prvýraz otvorené v roku 1859, sú nesmierne dôležitou súčasťou miestneho života a kultúry. Prinášajú do mesta zelené štandardy a predstavujú viac ako len obyčajné zelené plochy. Návštevníci si tu okrem prechádzok po záhradách môžu vychutnať aj výstavy, koncerty a iné komunitné podujatia.

Keď sa rozhodnete navštíviť Singapurské botanické záhrady, berte s sebou pohodlnú obuv, ochranný krém na opaľovanie a dostatok vody. Pripravte sa na prechádzku vštepencami a kvetmi, ktoré vám zaručia úžasný zážitok.

Vstup do záhrad je zdarma, avšak vstup do niektorých zón ako napríklad Orchid Garden je spoplatnený. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste alebo v záhradách. Ak sa rozhodnete navštíviť Singapur, Singapore Botanic Gardens by určite nemali chýbať na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Dovolenka Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je pozoruhodné mesto, kde sa miešajú exotické kultúry a moderné technológie. Medzi najmiestnejšie miesta v meste patrí Singapore Botanic Gardens, ktoré ponúkajú návštevníkom príležitosť vidieť vzácne rastliny a kvety v tropickom prostredí.

Singapore Botanic Gardens sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a sú otvorené pre verejnosť od rána do večera. Sú to najstaršie botanické záhrady v Singapure a sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Rozprestierajú sa na ploche 74 hektárov a pozostávajú z niekoľkých častí, ako je napríklad Orchid Garden, Evolution Garden a Ginger Garden. Najvyšším bodom parku je Bukit Timah Hill, ktorý je tiež obľúbeným miestom pre turistov a domácich obyvateľov.

Botanické záhrady sú domovom mnohých druhov rastlín a kvetov, niektoré z nich sú vzácne a ohrozené. Orchid Garden, napríklad, obsahuje najväčšiu zbierku orchideí na svete a ponúka príležitosť vidieť niektoré z najkrajších kvetov na planéte.

Okrem prechádzok po záhradách a obdivovania krásy kvetov a rastlín je možné tiež navštíviť rôzne podujatia a prednášky organizované tam. Návštevníci tu môžu tiež relaxovať v parkoch a relaxovať v prírodnom prostredí.

Singapore Botanic Gardens sú ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ako aj pre tých, ktorí hľadajú únik z mestského ruchu a chcú si odpočinúť v príjemnej atmosfére. Vstup na záhrady je bezplatný, a tak sa nezáväzne pozrieť na toto magické miesto môže každý.

V oblasti okolo Singapore Botanic Gardens sa nachádza mnoho hotelov a apartmánov, preto je to ideálne miesto na dovolenku. Môžete tu stráviť celý deň a nasiaknuť miestnou kultúrou a krásou prírody. S leteckými spojeniami Singapur je ľahko dostupný z rôznych krajín sveta a ponúka nespočetné množstvo atrakcií pre turistov.

Ak si hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň spoznať nové miesto a kultúru, Singapore Botanic Gardens sú tu pre Vás. Nevynechajte príležitosť pozrieť si tento klenot mesta Singapur.


Počasie Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je tropický ostrovný štát v juhovýchodnej Ázii. Jeho klima je celoročne horúca a vlhká, s priemernou teplotou okolo 30 °C. Vzhľadom na svoju polohu blízko k rovníku, Singapur má množstvo rastlín a zvierat, ktoré sú pre svoj život závislé na vlhkom podnebí. Singapur Botanic Gardens, ktoré sa nachádzajú v centre mesta, sú ideálnym miestom na prechádzku v takomto prostredí.

Singapur Botanic Gardens sú rozsiahlymi záhradami s množstvom druhov rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre tropické prostredie. V týchto záhradách sa nachádza aj parný dom, kde rastú množstvo mäsitých rastlín a kde sa môžete pozrieť na množstvo druhov motýľov.

Ak chcete vedieť, kedy je najlepší čas na návštevu Singapur Botanic Gardens, najlepšie je ísť v ranných hodinách alebo neskoro poobede, keď teplota nie je príliš vysoká. Ak vás však neobťažuje horúce počasie, môžete navštíviť tieto záhrady kedykoľvek počas roka.

Vzduch v Singapure je extrémne vlhký, preto je dôležité sa udržiavať hydratovaným a chrániť sa pred slnkom. Návštevníci by mali mať na pamäti, že v Singapure hrozí veľmi silné slnečné žiarenie, preto by sa mali chrániť pred UV žiarením a nosiť chráničky na hlavu a zmeskrášľujúce slnečné okuliare.

Vo všeobecnosti, Singapur Botanic Gardens sú jedným z najlepších miest, ktoré si môžete navštíviť v Singapure, bez ohľadu na počasie. Vďaka svojmu tropickému podnebiu a množstvu rastlín a zvierat sa jedná o miesto, kde sa môžete zrelaxovať a pozorovať nádherné objekty prírody.


Ubytovanie Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je mesto plné zelených klenôt a svetovo známa botanická záhrada Singapore Botanic Gardens je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií mesta. Táto nádherná záhrada sa nachádza len niekoľko minút jazdy autom od centra mesta a jej rozloha je neuveriteľných 82 hektárov. Návštevníci tu nájdu celý rad kvetinových záhrad, fontán, rybníkov, kaviarní a iných atrakcií.

Ak sa chystáte navštíviť Singapore Botanic Gardens a hľadáte ideálne ubytovanie, máte množstvo možností, pretože Singapur patrí medzi najlepšie vybavené mestá sveta.

Existuje množstvo hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Singapore Botanic Gardens. Mnohé z nich napríklad ponúkajú nádherné výhľady na záhradu, ktoré si môžete vychutnať z oken svojej izby alebo balkóna. Niektoré z najlepších hotelov na toto miesto sú napríklad Hotel Jen Tanglin Singapore, Shangri-La Hotel Singapore a Goodwood Park Hotel. Tieto hotely patria medzi tie najluxusnejšie a najvybavenejšie, ktoré si môžete v Singapure zvoliť.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, je v blízkosti Singapore Botanic Gardens aj veľa ubytovanie v hosteli alebo penzióne. Niektoré z najpopulárnejších sú napríklad Rucksack Inn @ Mackenzie a Sleepy Sam's Bed & Breakfast.

A nakoniec, pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi luxusom a cenovo dostupnou možnosťou, existuje množstvo apartmánov v blízkosti Singapore Botanic Gardens. Tieto apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú zdieľať ubytovanie a ušetriť tým na nákladoch. Niektoré z najlepších apartmánov v blízkosti Singapore Botanic Gardens sú napríklad Heritage Collection on Cavenagh, Wilby Bukit Timah a New Cape Inn.

Samotná Singapore Botanic Gardens je výborným miestom na prechádzky a oddych, ale ak hľadáte ubytovanie v jej blízkosti, máte množstvo možností. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, penzióny alebo apartmány, Singapur má pre vás to najlepšie. Takže nemusíte nič ďalšie len si užiť nádhernú záhradu a vyletieť do sveta neobmedzenej krásy zelene.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky