Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Saudská Arábia Dammam

Ubytovanie Saudská Arábia Dammam


Saudská Arábia je známa po celom svete svojimi bohatými ropnými zdrojmi a súčasne je to aj krajina so zaujímavou kultúrou a história. Medzi turistov v poslednom čase čoraz častejšie patrí aj mesto Dammam, ktoré je hlavným mestom provincie Eastern Province. V následujúcich odstavcoch Vám poskytneme bližšie informácie o ubytovaní v tejto oblasti Saudskej Arábie.

Centrum tých najlepších ubytovacích možností v Dammame je sústredené v oblasti Corniche Road. Táto časť mesta je obľúbená najmä medzi turistami, pretože sa nachádza priamo na malom poloostrove, s krásnym výhľadom na Perzský záliv a s najlepšími reštauráciami a kaviarňami v okolí. Turisti si radi vyberajú z ponuky luxusných hotely, kde si môžu dopriať všetko na čo majú chuť, od wellness zariadení, bazénov až po exkluzívne reštaurácie.

Pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú cenovo výhodnejšie riešenia, Dammam ponúka aj možnosť ubytovania v menších hoteloch alebo v apartmánoch. V nasledujúcich odstavcoch Vám poskytneme bližšie informácie o tých najobľúbenejších hoteloch a apartmánoch v Dammame.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Dammame nebudete rozhodne sklamaní. Okolie Corniche Road ponúka napríklad hotely ako je Sheraton Dammam Hotel & Convention Centre alebo Kempinski Al Othman Hotel. Oba hotely sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti mora a ponúkajú exkluzívne izby, wellness zariadenia, bazény a vysoko-kvalitné reštaurácie. Ceny ubytovania sa pohybujú od 300 do 500 eur na noc.

Pre tých cestovateľov, ktorí preferujú skôr cenovo výhodnejšie riešenia, Dammam ponúka aj množstvo možností. Napríklad, hotelový zväz Holiday Inn je ideálnym miestom na pobyt pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu. Okrem toho, v Dammame môžete nájsť aj množstvo menších hotelov, ktoré sú cenovo dostupnejšie a ideálne pre tých cestovateľov, ktorí menej času trávia v hoteli.

Ak preferujete súkromnejšie a nezávislejšie riešenie, Dammam ponúka aj množstvo apartmánov, ktoré môžete prenajať. Apartmány sú najlepšou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú priestrannejšie ubytovanie v kľudnom prostredí. Množstvo apartmánov ponúka plne vybavenú kuchyňu, klimatizáciu a káblovú TV. Ceny za prenájom sa pohybujú od 30 do 100 eur na noc.

V Dammame môžete nájsť ubytovanie pre každého a na každú peneženku. Od exkluzívnych hotelov po cenovo dostupnejšie možnosti, zaručene tu nájdete niečo, čo Vám splní Vaše požiadavky. Ak nájdete Vami hľadané ubytovanie, doprajte si aj prechádzku po najkrajších častiach mesta a užite si všetku krásu, ktorú Vám Dammam ponúka.


Dovolenka Saudská Arábia Dammam


Saudská Arábia je zaujímavá a konzervatívna krajina, ktorá sa nedávno začala otvárať svetu. Dammam, hlavné mesto Východného provincie Saudskej Arábie, je miestom, ktoré stojí za návštevu. Ak plánujete dovolenku v Saudskej Arábii, určite by ste si mali nielen zobrať dovolenku, ale aj Dammam by mal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť.

Dammam leží na brehu Perzského zálivu a je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sú čisté a krásne. Pláže v Dammame sú ideálne miesto pre kúpanie, opaľovanie alebo relaxovanie s priateľmi a rodinou. Niektoré z najobľúbenejších pláží v Dammame sú Al Danah a Al Khobar Corniche, ktoré sú vybavené množstvom reštaurácií.

Okrem pláží má Dammam mnoho historických miest a múzeí, ktoré sa oplývajú kultúrnym dedičstvom Saudskej Arábie. Medzi najznámejšie pamiatky v Dammame patria Al-Hayat Plaza, Al-Kobar a King Abdulaziz Park. V týchto pamiatkach môžete vidieť históriu Saudskej Arábie a pochopiť kultúru krajiny.

Saudská Arábia je známa svojimi luxusnými hotelmi a Dammam nie je výnimkou. Mesto ponúka mnoho kvalitných hotelov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú na plážach a blízko turistických atrakcií. Ak sa chcete v Dammame zrelaxovať a užívať si kúpeľné procedúry, môžete sa zastaviť v nejakej z vyhlásených kúpeľových zón, ktoré sú vo veľkom množstve rozšírené a strategicky umiestnené.

Aj keď sa Saudská Arábia môže zdať ako neštandardné miesto na dovolenku, Dammam určite stojí za návštevu. Toto mesto môže ponúknuť krásne miesta, historické pamiatky a moderné hotely. Saudská Arábia je krajina, ktorá sa potichu otvára svetu, takže na dovolenke v Dammame môžete vidieť zmenu a rozvíjajúcu sa kultúru krajiny. Tak prečo sa teda nepodarí túto krajiny zažiť na vlastnej koži? Prajeme vám príjemný pobyt a nezabudnite sa naučiť niečo nové o krajine Saudskej Arábie.


Počasie Saudská Arábia Dammam


Saudská Arábia patrí medzi najhorúcejšie krajiny sveta, avšak v meste Dammam pôsobí pozoruhodný efekt. Napriek tomu, že je situované pri Perzskom zálive, kde sa teploty vzduchu môžu v lete vyšplhať až na 50 stupňov Celzia, mesto disponuje výhodou morského vánku, ktorý ho robí o niečo príjemnejším na teploty v lete.

V lete, ktorý trvá od mája do septembra, sú teploty vzduchu bežne nad 40 stupňami Celzia. Teploty v noci však klesajú až na príjemné 20 až 25 stupňov Celzia. Teploty v zime sa pohybujú od 17 do 25 stupňov Celzia. Mesto Dammam má veľmi nízku mieru zrážok, priemerné ročné množstvo zrážok nie je viac ako 100 mm, a to väčšinou v zime.

Dammam má však vysokú vlhkosť spojenú s morským vánkom, ktorá môže byť ťažká na zvládnutie pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na vlhké podnebie. Vlhkosť je v lete približne okolo 75% a v zime okolo 50%.

Aj napriek vysokým teplotám v lete, turisti si môžu v Dammame užiť mnoho aktivít, ako napríklad jazdu na kajaku, plávanie v mori, návštevu miestnych parkov a záhrad, či nákupy na trhoch a bazároch. Najlepší čas na návštevu Dammamu je od novembra do januára, kedy teploty sú príjemnejšie a vlhkosť menej intenzívna.

Všeobecne platí, že počasie v Saudskej Arábii, vrátane Dammamu, je veľmi suché a horúce s minimom zrážok. Avšak jedinečný morský vánok, ktorý ovplyvňuje počasie v Dammame, robí toto mesto o niečo príjemnejším na teploty a umožňuje návštevníkom vychutnať si atmosféru až na okraji púštneho prostredia.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Dammam


1. Aká je hlavné mesto Saudskej Arábie?
Odpoveď: Hlavné mesto Saudskej Arábie je Rijád.

2. Kedy sa v Saudskej Arábii konajú mzdy?
Odpoveď: Mzdy v Saudskej Arábii zostávajú konštantne počas celého roka.

3. Aké je počasie v Saudskej Arábii?
Odpoveď: Saudská Arábia má veľmi horúce a suché podnebie s teplotami, ktoré sa môžu vyšplhať až na 50 °C.

4. Je v Saudskej Arábii povolený alkohol?
Odpoveď: V Saudskej Arábii je alkohol prísne zakázaný.

5. Koľko jazykov sa v Saudskej Arábii hovorí?
Odpoveď: Arabia je oficiálny jazyk v Saudskej Arábii, ale často sa používajú aj iné jazyky ako napríklad angličtina.

6. Aký je najvyšší vrchol v Saudskej Arábii?
Odpoveď: Najvyšší vrchol v Saudskej Arábii sa nazýva Jabal Sawda a je vysoký 3 133 metrov nad morom.

7. Ako sa môžem dostať z miejta Dammam do Rijádu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať z Dammamu do Rijádu je automobilom alebo autobusom.

8. Aké sú kultúrne zvyky v Saudskej Arábii?
Odpoveď: Saudská Arábia má veľmi rôznorodú kultúru s množstvom zvykov a tradícií, ktoré rezonujú v jej domácej populácii.

9. Je Saudská Arábia bezpečná pre turistov?
Odpoveď: Saudská Arábia má veľmi prísne pravidlá a zákony, ktoré turisti musia nasledovať. Bezpečnosť v krajine je rozhodujúcou otázkou a turisti by mali byť obozretní pri cestovaní a dodržiavať miestne zvyky a náboženské zákony.

10. Aké pamiatky by som si mal pozrieť v Saudskej Arábii?
Odpoveď: Saudská Arábia má množstvo krásnych a kultúrnych pamätihodností, vrátane mesta Mekka, Madiny, Al-Masmak pevnosti a At-Turaif.


Letenka Saudská Arábia Dammam


Letenka do Saudskej Arábie do mesta Dammam – Tipy na cestovanie

Saudská Arábia je krajina, ktorá sa nachádza na Arabskom polostrove v juhozápadnej Ázii. Táto oblasť je známa svojimi rozvinutými ropnými ťažbami a nádhernými plážami, ktoré prilákajú turistov i obyvateľov. Ak teda hľadáte letenku do Saudskej Arábie, Dammam by mohol byť ideálnym cieľom.

Ako sa dostať do Dammamu

Cestovanie do Dammamu je jednoduché a spoľahlivé. Letiskom, ktoré slúži ako brána do mesta, je King Fahd International Airport. Lety do Dammamu zostávajú dostupné z celého sveta a existuje množstvo nízkonákladových firiem, ktoré sa snažia o to, aby rozšírili paletu ponúkaných letov.

Mesto je tiež dobre spojené s ostatnými mestami v Saudskej Arábii. Rad teplých dopravných prostriedkov, ako je autobus, železnica a taxi, vám umožnia cestovať medzi mestami bez veľkých ťažkostí. Z Dammamu sú tiež k dispozícii trajekty, ktoré vás doveú k pobrežnej oblasti.

Atraktivity v Dammame

Okrem svojich obchodných a hospodárskych činností je Dammam plný kultúrnych a historických atraktivít pre turistov a tiež množstvo rekreačných oblastí. Okolie mesta je plné nádherných pláží, ktoré sú ideálne pre plávanie, potápanie a šnorchlovanie. Ďalšie miesta, ktoré si môžete pozrieť, sú Dammam Corniche a Half Moon Bay. Herzeniah Beach, Marjan Island a Al Khobar Beach sú tiež krásne miesta, ktoré stoja za návštevu.

Okrem týchto miest, existujú tiež moderné nákupné centrá, kde si môžete užiť nezabudnuteľné nákupné zážitky. Najpopulárnejšie medzi nimi sú Mall of Dhahran a Al Danah Shopping Center. Aj pre milovníkov dejín a kultúry je Dammam obrovským príťažlivým miestom. Kultúrne centrum, ktoré sa nachádza v Dammame, vám umožní poznávať kultúru a históriu Saudskej Arábie.

Záver

Saudská Arábia je nádhernou krajinou pre turistov, ktorí hľadajú miesto pre turistiku a rekreáciu a Dammam je bezpochyby jedným z tých najlepších miest pre turistov. Vám môže ponúknuť mnoho zážitkov a atrakcií, ktoré vám pomôžu holisticky spoznať kultúru a prírodné krásy tejto oblasti. Takže čo ešte čakáte vyhľadajte si svoju letenku do Dammamu a zažijte nezabudnuteľné letné dobrodružstvo.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky