Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Salamonove ostrovy Savo

Počasie Salamonove ostrovy Savo


Salamonove ostrovy Savo, sú súčasťou Melanézie a nachádza sa v Tichom oceáne. Ostrov Savo má rozlohu 490 km2 a nachádza sa na sever od ostrova Guadalcanal. Ostrov má približne 10 000 obyvateľov a jeho hlavným mestom je Gizo.

Počasie na ostrove Savo je typické pre tropické počasie s občasnými zrážkami. Práve vďaka teplému a vlhkému podnebiu, rastú na ostrove zelené pralesy a bohatá vegetácia. Teploty na ostrove sa pohybujú od 23°C do 31°C počas celého roka. Najzaujímavejšou časťou roka sú obdobie sucha a dažďa.

Obdobie sucha na ostrove trvá od mája do októbra. Teploty sú v tomto období mierne nižšie, ale stále pomerne teplé a slnečné dni sú prevažne. V tomto období je na ostrove viac turistov, pretože sa dá praktizovať rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie a windsurfing.

Obdobie dažďa je na ostrove Savo oproti obdobiu sucha omnoho menej príjemné. Trvá od novembra do apríla a je charakterizované častými búrkami, silnými vetrami a občasnými záplavami. Množstvo zrážok, ktoré padajú počas obdobia dažďa sa pohybuje od 2000 mm do 5000 mm ročne. Okrem toho sa počas daždivého obdobia zvyšuje riziko tropických cyklónov.

Väčšina miestnych obyvateľov na ostrove si zvykla na obdobie dažďa a prispôsobili sa tomu. V tomto období sa venujú pestovaniu rôznych plodín, ovocia a zeleniny. Okrem toho, obdobie dažďa je ideálne na rýbarenie, pretože voda je teplejšia a ryby sú aktívnejšie.

Savo sa nachádza na mieste, ktoré je ohrozené tajfunami, ktoré v minulosti zapríčinili značné škody. Obyvatelia sa však naučili bojovať proti týmto katastrofám a pripravujú sa na ne.

Celkovo vzaté, počasie na ostrove Savo býva pomerne stabilné a prevažne príjemné. Pre turistov, ktorí sa chcú naučiť viac o kultúre ostrova a načerpať skvelé zážitky, však odporúčame navštíviť Ostrov Savo počas obdobia sucha medzi májom a októbrom. Ak ste ale prírodolubníci a zaujímate sa o pestovanie rastlín, obdobie dažďa je pre vás ideálne obdobie. Čas na návštevu tohto ostrova teda závisí od vašich záujmov a preferencií.


Ubytovanie Salamonove ostrovy Savo


Salamonove ostrovy sú rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Ostrov Savo, najväčší z pätnástich ostrovov, je skutočným klenotom. Ak ste plánovali navštíviť ostrov Salvado, tu sú niektoré tipy na ubytovanie.

Na ostrove Savo si môžete vyberať z niekoľkých typov ubytovaní. Na ostrove sú niektoré hotely, bungalovy, kempy a plážové chaty.

Savo Sunset Lodge je jedným z najpopulárnejších ubytovaní na ostrove Savo. Ide o drevený dom s výhľadom na more a pláž, ktorý je obklopený tropickou vegetáciou. Tento hotel ponúka pokojov služby, ako je raňajkovanie, obed a večera. Taktiež si tu môžete objednať aj kávu, čaj či alkoholické nápoje.

Ak máte v pláne stráviť noc pod holým nebom, môžete sa ubytovať v kempoch na ostrove Savo. Tieto kempy ponúkajú malé stanové miesta, dávajúce vám možnosť byť súčasťou prírody. V kempoch si môžete pripraviť varené jedlo na griloch a odpočívať v prostredí obklopenom palmami.

Pre tých, ktorí majú radi romantiku, sú na ostrove Savo k dispozícii aj plážové chatky. Tieto chatky sú umiestnené priamo na pláži a ponúkajú úplné súkromie. V noci môžete sledovať hviezdy a počúvať zvuky mora.

Ak hľadáte niečo trochu iné, na ostrove Savo nájdete aj bungalovy. Tieto bungalovy sú obklopené bujnou vegetáciou a poskytujú príjemné a oddychové prostredie pre dovolenku. Najväčšia výhoda bungalovov je to, že sú umiestnené v blízkosti obchodov, reštaurácií a iných miest, kde sa dá stráviť príjemný čas.

Savo je ostrov so skutočne čistým a jasným morom a bledým pieskovým pobrezím. Vzhľadom k prírodnému okoliu, ponúka Savo niekoľko druhov rozmanitej fauny a flóry. Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, bytovanie bude vaše najmenšie starosti, pretože na ostrove nájdete mnoho možnosti a výberu pre svoje ubytovanie. Nedajte si ujsť túto príležitosť a objavte krásu ostrova Savo a jeho jedinečné a rozmanité ubytovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Savo


1. Čo sú Salamonove ostrovy Savo?
Savo je jedným z ostrovov v skupine Salamonových ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Tichom oceáne.

2. Kde sa nachádza ostrov Savo?
Ostrov Savo sa nachádza vo východnej časti Salamonových ostrovov v Tichom oceáne.

3. Aká je veľkosť ostrova Savo?
Ostrov Savo má rozlohu približne 441 km².

4. Aký je najvyšší vrchol na ostrove Savo?
Najvyšším vrcholom ostrova je Mount Savo s výškou 485 m.

5. Aký je počet obyvateľov na ostrove Savo?
V roku 2019 bola odhadovaná populácia ostrova Savo na 3 000 obyvateľov.

6. Aký jazyk sa hovorí na ostrove Savo?
Na ostrove sa hovorí savským jazykom.

7. Aké je hlavné mesto na ostrove Savo?
Hlavným mestom na ostrove Savo je Gizo.

8. Aké sú najväčšie atrakcie na ostrove Savo?
Medzi najväčšie atrakcie na ostrove Savo patrí prekrásna príroda s množstvom rastlín a zvierat, rovnako aj jaskyne a ďalšie prírodné scenérie.

9. Ako sa môžem dostať na ostrov Savo?
Dostať sa na ostrov Savo môžete lodou z blízkych ostrovov alebo vzlietnúť z letiska na ostrove Honiara.

10. Aké aktivity môžem robiť na ostrove Savo?
Medzi populárne aktivity patrí potápanie, rybolov, šnorchlovanie, prechádzky po prírode a návšteva historických miest.


Letenka Salamonove ostrovy Savo


Salamonove ostrovy sú nezávislou štátnou krajinou v Tichomorí, ktorá sa skladá z mnohých malých ostrovov. Medzi nimi sa nachádza aj ostrov Savo, ktorý sa môže stať vaším skvelým cieľom na dovolenku. Savo ponúka pôsobivú flóru a faunu, nehovoriac o turistických aktivitách, ktoré sem prichádzajú každoročne tisíce ľudí.

Ak chcete vidieť krásu ostrova Savo, musíte najskôr zabezpečiť letenku do tohto rajského miesta. Let z hlavného mesta Salamonských ostrovov Honiary na ostrov Savo trvá v priemere okolo 45 minút a budete sa môcť tešiť z úžasných výhľadov z lietadla. Akékoľvek letenky by ste si však mali zabezpečiť vopred, kedy sa môžu získať za výhodnejšie ceny.

Po príchode na ostrov Savo ucítite nádherný tropický vzduch a navštívite krásne pláže. Na Savo si môžete vychutnať plávanie v oceáne alebo sa vydať na prechádzku po okolí. Taktiež môžete navštíviť miestne obchody s umením a remeslami alebo si vychutnať tradičnú miestnu kuchyňu. Ak ste na dovolenke, nemali by ste si nechať ujsť možnosť vyskúšať si aj miestne špeciality.

Na Savo nájdete aj historické pamiatky, ako je napríklad starobylá katedrála anglikánskeho kostola, ktorá priláka pozornosť návštevníkov z celého sveta. Ak vás zaujíma miestna kultúra, môžete sa pozrieť na miestne tancovanie alebo vidieť ženy, ako vyrábajú tradičné šperky a odevy.

Ostrov Savo je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá dovolenku v tropickom raji. Môžete sa tešiť na pôsobivé scenérie a rôzne aktivity, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Tak si zabezpečte letenku a vydejte sa na ostrov Savo, kde vás čakajú zážitky, ktoré sa budete navždy spomínať.


Dovolenka Salamonove ostrovy Savo


Salamonove ostrovy sú malebným súostrovím v Tichom oceáne, ktoré patria do Šalamúnskej krajiny na juhu Tichomorie. Tento súostrovie sa skladá z mnohých ostrovov, vrátane najväčšieho ostrova Guadalcanal a prekrásneho ostrova Savo.

Ak patríte k tým, ktorí túžia po dovolenke v prírode, dýchajúc vôňu pralesa, počúvajúc zvuky tichomorského oceánu a obdivujúc nádherné krajiny, neváhajte navštíviť ostrov Savo. Toto miesto je zvláštne tým, že je úplne nehospodársky využívané, takže tu môžete zažiť pravú kľudnú atmosféru, bez davu turistov a ruchu.

Ostrov Savo ponúka neskutočnú prírodnú krásu. Rôzne druhy vtákov, opice a iné živočíchy môžete vidieť po celom ostrove, najmä v chránených oblastiach. Ďalej si môžete užívať hojné množstvo pláží, kde sa môžete kúpať, potápať, alebo len relaxovať.

Vzhľadom na svoju odľahlosť a nedostatočnú turistickú infraštruktúru, je ostrov Savo skvelým miestom na oddych. Ak sa rozhodnete sem vyraziť, určite neľutujete. Vyskúšajte kajakársky výlet na umälecky dokonalejšie miesta ako je Kala Bay na východnom pobreží ostrova Savo.

Na Samonove ostrovy často vyrazia nielen tí, ktorí si plánujú klasickú dovolenkovú dovolenku, ale aj fanúšikovia potápania. Toto miesto je známe najmä svojimi úchvatnými koralovými útesy a farebnými tropickými rybami. Samozrejme, na ostrove si môžete vyskúšať aj mnohé iné aktivity ako napríklad rybolov, prechádzky po pralese, návšteva miestnych dediniek a tradičných tancov.

Ak sa chcete vydať na tropickú dovolenku, navštívte Salamonove ostrovy a odpočinok na ostrove Savo. Užite si to najlepšie toto miesto má ponúknuť - prírodnú krásu, staré tradičné kultúry a neopakovateľné zážitky.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky