Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)

Najčastejšie otázky a odpovede Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)


1) Čo je Národné múzeum Rwandy?
Národné múzeum Rwandy je múzeum, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Kigali. Je to najväčšie múzeum v Rwande a svojou expozíciou dokumentuje kultúru a históriu krajiny.

2) Aké výstavy môžem v múzeu vidieť?
Môžete vidieť expozície zamerané na etnografiu, archeológiu, história Rwandy počnúc prvými osídleniami až po súčasnú dobu, ako aj množstvo informácií o kultúrnych a umelých artefaktoch.

3) Aká je vstupná cena do múzea?
Vstupná cena je pre dospelých 10 000 rwandských frankov a pre deti 5 000 rwandských frankov.

4) Kedy je múzeum otvorené?
Múzeum je otvorené od pondelka do soboty medzi 9:00 - 17:00 hod.

5) Kde sa nachádza múzeum?
Múzeum sa nachádza v mestskej časti Butare v Kigali, v blízkosti sú dôležité miesta ako Národné divadlo a Univerzita Rwanda.

6) Môžu návštevníci fotografovať alebo natáčať vo vnútri múzea?
V múzeu nie je povolené fotografovanie alebo natáčanie.

7) Čo je zaujímavého v múzeu pre návštevníkov?
Pre návštevníkov je zaujímavé pozrieť si etnografickú zbierku s náčiním používaným v tradičnej kultúre Rwandy, ako aj archeologické nálezy a históriu a kultúru Rwandy v súčasnej dobe.


Počasie Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)


Národné múzeum Rwandy sa nachádza v hlavnom meste Kigali. Toto múzeum s dlhým názvom poskytuje návštevníkom možnosť vidieť a pochopiť históriu a kultúru Rwandy.

V tomto článku sa zameriame na počasie v Rwande, pretože to je dôležité pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť túto krajinu.

Rwanda má subtropické podnebie, ktoré je ovplyvnené nadmorskou výškou. Kigali, kde sa nachádza Národné múzeum Rwandy, sa nachádza na úpätí hôr, čo znamená, že teploty sú tam miernejšie v porovnaní s inými oblasťami krajiny. Najteplejšie obdobie v Rwande je od decembra do marca, keď teploty dosahujú v priemere 25°C až 30°C. V týchto mesiacoch sa môžu objaviť prehánky alebo búrky.

Od apríla do júna sa zvyčajne nachádza obdobie dažďov. To znamená, že sa môžete stretnúť s neustálymi dážďami, ktoré môžu trvať aj niekoľko dní. Teploty sú počas tohto obdobia nižšie a pohybujú sa okolo 20°C.

Júl až september sú obdobím sucha v Rwande, čo znamená, že teploty opäť stúpajú. Avšak vzhľadom na nadmorskú výšku sú teploty pomerne mierny a vo večerných hodinách môžu byť dosť chladné.

Marec až máj a september až november sú najlepšie obdobie na návštevu Rwandy, pretože teploty sú príjemné a dažde sa zvyčajne ešte nezačali alebo už skončili.

Ak plánujete cestovať do Rwandy, je dôležité zvážiť obdobie dažďov. Komfortnejšie bude návštevu naplánovať v mesiacoch, kedy neprší. Avšak, ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa rozhodnúť pre návštevu počas obdobia dažďov a vychutnať si prírodu, ktorá sa v tomto období rozkvetá. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Rwandu, uistite sa, že si vezmete dostatok oblečenia na rôzne teploty a počasie.


Letenka Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)


Rwanda, krajina s pestrými a rozmanitými kultúrami, je miestom, ktoré každoročne pritiahne tisícky turistov. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste v Rwande mali navštíviť, patrí určite Musée National du Rwanda.

Toto múzeum sa nachádza v meste Butare, v južnej časti krajiny. Bolo založené v roku 1989 a je jedným z najdôležitejších múzeí v krajine. Jeho návšteva Vám umožní spoznať bohatú kultúru a históriu Rwandy.

Múzeum je rozdelené do piatich hlavných sekcií, ktoré Vám poskytnú okamžitý pohľad na to, ako sa krajina vyvíjala od staroveku až po súčasnosť. Prvá sekcia sa venuje starým kultúram Rwandy a uvádza nás do obdobia, keď bola Rwanda rozdelená na rôzne kmene. K dispozícii je množstvo informácií o ich kultúrach, tradíciách, rituáloch a obradoch.

Druhá sekcia má za cieľ nezabudnuteľnú ukážku od fyzickej geografie Rwandy po zemepisnú polohu krajiny v subsaharskej Afrike. Tretia sekcia Vám ukáže Rwandu počas koloniálnej éry, vrátane celej histórie belgickej nadvlády. Táto časť je prekvapujúco dojímavá, takže by ste si mali na jej prechádzku dať väčší čas.

Štvrtá sekcia prinesie temné obdobie v deväťdesiatych rokoch, keď sa v krajine konali hrozné genocídy. Všetky tragické udalosti sú zachytené v rôznych fotografiách a dokumentoch, a poskytnú Vám hlbší pohľad na to, čo sa vtedy deje.

Posledná sekcia je zameraná na populárne umenie, magické praktiky, rituály a objavy, ktoré v priebehu minulých rokov priniesli nové svetlá do Rwandskej kultúry. V celom múzeu nájdete tiež viac ako 10 000 artefaktov, prevažne vyrobených domorodými obyvateľmi Rwandy.

Celkovo vzaté, Musée National du Rwanda je neodolateľná atrakcia a možno by ste si mali dať do kufra aj kópiu vo vrecku, keď budete cestovať do Rwandy. S jeho bohatou históriou, kultúrou a vzácnymi artefaktmi, je to miesto, ktoré každý turista rád navštívi a neodolá tomu, aby sa dozvedel viac o Rwandskej kultúre a histórii. Tak sa toho nebojte a vyrazte na cestu!


Ubytovanie Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)


Rwanda, krajina nazývaná "krajinou-tisíc-hoľubíc", je domovom nádhernej krajiny, béžových goríl, horských goril, pôsobivých pláží, ktoré sa rozprestierajú popri jazere Kivu, a uveriteľneho kultúrneho bohatstva. Ak je pre teba kultúra prioritou, navštíviť Národné múzeum Rwandy je určite niečo, čo by si nemal premeškať.

Ubytovanie v blízkosti múzea

Ubytovanie je v Rwande pomerne dostupné, s dobrými ponukami v medzinárodnej kategórii. Rwanda Musée National du Rwanda sa nachádza v hlavnom meste Kigali, ktoré je domovom veľa slušných možností ubytovania pre návštevníkov. Štandardné hotely v okolí múzea ponúkajú základné vybavenie vrátane klimatizácie, televízie, rádia a minibaru, čo vám pomôže zlepšiť pobyt v hlavnom meste.

Národné múzeum Rwandy

Národné múzeum Rwandy sa nachádza v meste Butare, ktoré je vzdialené asi 140 kilometrov z centra mesta Kigali. Múzeum ponúka návštevníkom výstavy, ktoré predstavujú rozmanitú históriu Rwanda a zahrnujú mnohé artefakty, ako sú napríklad tradičné nástroje, keramika a ďalšie. Veľkou atrakciou je aj expozícia s názvom "Uburanga" (umelecké diela), kde sú vystavené umelé predmety od počiatok historického obdobia až po súčasnosť. Návštevníci mohu vidieť aj rozsiahlu zbierku múzea týkajúcu sa génocídy v Rwande, ktorá zaujme každého, kto je zvedavý na tému histórie a kultúry v krajine.

Okrem výstav, múzeum ponúka aj rôzne workshopy, kde sa môžete naučiť viac o miestnych umení a remeslách. Pre deti existujú špeciálne programy, ktoré majú za cieľ rozvíjať ich záujem o históriu a kultúru Rwandy.

Výlety v blízkosti múzea

Mesto Butare má veľa zaujímavostí, ktoré stojí za navštívenie, vrátane kaštieľa z čias kolonializmu, ktorý dnes slúži ako kultúrne centrum. K významným miestam v blízkosti múzea patrí aj katedrála sv. Michala archanjela, ktorá je známa svojou architektúrou a nádhernými vitrážami.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na prírodu a zvieratá, existuje v Rwanda veľa miest, ktoré ponúkajú nádherný prírodný svet, vrátane národných parkov Nyungwe a Volcanos, ktoré sú domovom pre horských goril a šimpanzov. Medzi miestami, ktoré by ste mohli navštíviť, patrí aj jazero Kivu, kde si môžete vychutnať kanoistiku, plávanie a ďalšie zábavné aktivity.

Ak sa chystáte navštíviť Rwanda v blízkej budúcnosti, pobyt v ubytovaniach v Kigali a okolí Národného múzea Rwandy je ideálny pre tých, ktorí hľadajú zážitky zamerané na kultúru. S množstvom príležitostí, ako napríklad múzeum, katedrála a národné parky, Rwanda je ideálna krajina pre tých, ktorí hľadajú pokojný a kultúrne bohatý dovolenkový zážitok.


Dovolenka Rwanda Musée National du Rwanda (Národné múzeum Rwandy)


Rwanda patrí medzi najkrajšie krajiny Afriky, ktoré je možné navštíviť. Zaujímavým miestom pre turistov je Národné múzeum Rwandy (Musée National du Rwanda), ktoré poskytuje fascinujúci pohľad do kultúry a histórie tejto krajiny.

Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Rwandy, Kigali. Bolo založené v roku 1989 a jeho hlavným cieľom bolo uchovanie kultúrnej a histórickej dedičiny Rwandy, ale aj vzdelávanie verejnosti o životnom štýle a kultúre Rwandčanov.

Expozície národného múzea sú zamerané na rôzne aspekty histórie a kultúry Rwandy, vrátane tradícií, náboženských praktík a historických udalostí, ktoré ovplyvnili krajinu a jej obyvateľov v minulosti. Turisti si môžu prezrieť aj rôzne umelé predmety, ako sú zbrane, nástroje, šperky a keramika.

Mnoho exponátov, ktoré si môžu turisti prezrieť v múzeu, zobrazuje bohatú históriu Rwandy, ktorá zahŕňa aj obdobie pred kolonizáciou Európanmi. Umiestnené sú tu aj informácie o obdobiach kolonizácie a genocídy v krajine.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa turisti ťažko rozhodujú, či navštíviť Rwandu, je krvavá história, ktorou krajina prešla. Napriek tomu, že národné múzeum ponúka vo svojich expozíciách jasný pohľad na genocídu, vo veľkej miere zdôrazňuje aj kultúru a životný štýl Rwandy, ktorý hovorí o nádeji, súdržnosti a uzdravení.

Okrem historických pozostatkov ponúka národné múzeum Rwandy aj umelecké kolekcie, kde sú zahrnuté diela veľmi vynikajúcich rwandských umelcov a umeleckých skupín. Turisti si tu môžu prezrieť najmä tradičné umenie, ako je napríklad mumificación, zvieracie masky, rôzne druhy keramiky a samozrejme aj tradičné tkaniny.

Vstupné do národného múzea Rwandy je veľmi prijateľné a umožňuje turistom uchovať si hodnotné spomienky zo skvelého výletu do tejto krajiny. Pre tých, ktorí chcú zažiť primeraný zážitok, odporúčame plánovať návštevu v dopoludňajších hodinách, keď je v múzeu menej turistov a prehliadka je teda menej preplnená.

Ak sa chystáte navštíviť Rwandu, určite neváhajte zahrnúť národné múzeum Rwandy do svojho itinerára. Je to skvelý spôsob, ako na vlastné oči vidieť bohatú kultúru, históriu a umenie tejto nádherné krajiny.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky