Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Rumunsko Deva

Počasie Rumunsko Deva


Rumunsko je krajina s bohatou históriou a rozmanitým prírodným prostredím. Jedným z najkrajších miest v Rumunsku je Deva, mesto nachádzajúce sa v západnej časti krajiny. Deva sa pyšní krásnymi hradmi, zelenými lesmi a riekou Mureş, ktorá tečie cez mesto.

Vzhľadom na polohu mesta Deva, ktoré sa nachádza v pohorí Apuseni v západnej časti Rumunska, môže sa počasie tam líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letá sú v Deva teplé a slnečné, s maximálnou teplotou okolo 30 stupňov Celzia. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo nuly a niekedy aj pod ním, s častým výskytom sneženia.

V jesenných mesiacoch, zvyčajne v septembri a októbri, je počasie v Deva stále teplé, bez dažďa a s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú pre turistov skvelým obdobím na návštevu mesta, pretože počasie je prijemné a teploty sú ešte stále dostatočne vysoké na turistické aktivity.

Na jar, hlavne v marci a apríli, keď sa teploty začínajú zvyšovať po zime, môže byť počasie v Deva niekedy nestabilné a daždivé. Zvyčajne sa v tomto období objavujú prvé teplejšie dni, kedy sa teploty dostávajú na asi 15 stupňov Celzia.

V závislosti na ročnom období a počasí, turisti môžu v Deva navštíviť rôzne atrakcie, ako napríklad Devinský hrad, múzeum pohoria Apuseni alebo chrámy a katedrály v meste. Turistické možnosti v Deva sú široké a pestré a každý návštevník si určite príde na svoje.

V Deva je počasie celkovo veľmi priaznivé a vhodné na pobyt v akomkoľvek období roka. Ak teda plánujete návštevu tohto krásneho mesta, nezabudnite skontrolovať predpoveď počasia a vhodne sa obliecť a pripraviť na aktivity, ktoré budete robiť. Deva je miestom s veľa zaujímavými turistickými atrakciami a krásnym prírodným prostredím, a preto sa určite oplatí ju navštíviť.


Letenka Rumunsko Deva


Letenky do Rumunska sa stávajú čoraz populárnejšie a ak hľadáte miesto, kde sa dobre zabavíte, Rumunsko je výbornou voľbou. Deva je jedno z miest, ktoré za návštevu určite stojí. Toto mesto sa nachádza v Transylvánii a je známe najmä svojím hradom.

Prečo cestovať do Devy?

Deva má mnoho turistických atrakcií, ktoré vás určite zaujmú. Prvou z nich je hrad, ktorý stojí na kopci a je jednou z najväčších atrakcií mesta. Hrad Deva bol postavený v 13. storočí a jeho návšteva vám umožní vidieť unikátny kúsok histórie. Okrem hradu si môžete prezrieť aj historickej kostoly, muzeá a divadlá v Deva.

Ako zabezpečiť letenku do Devy?

Existuje viacero spôsobov, ako sa môžete dostať do Devy. Môžete si napríklad vyhľadať letenku z Viedne alebo z Budapešti, ktoré sú o niekoľko hodín jazdy od Devy. Ak hľadáte priame lety, môžete zvážiť cestu do mesta Cluj-Napoca, kam lieta viacero leteckých spoločností. Od Cluj-Napoca je cesta autom do Devy pomerne krátka, zhruba 2 hodiny.

Najvhodnejší čas na návštevu Devy

Najlepší čas na cestu do Devy závisí od vašich preferencií. Ak hľadáte teplejšie počasie a chcete sa vyhnúť dažďovým dniam, máj až september sú ideálnymi mesiacmi na návštevu Devy. Ak sa však nebojíte chladu, môžete si vybrať aj zvyšok roka.

Záver

Devu môžete navštíviť z rôznych krajín v Európe a má mnoho turistických atrakcií, ktoré stojí za návštevu. S cestou letom do Cluj-Napoca alebo iného bližšieho mesta si môžete užiť krásny výlet s vašimi priateľmi alebo rodinou. V Deva môžete vidieť historické miesta, zvyky a tradície, ktoré vám poskytnú jedinečný zážitok. Preto si rezervujte letenku už dnes a zažite nezabudnuteľné zážitky v Rumunsku!


Dovolenka Rumunsko Deva


Dovolenka v Rumunsku môže byť pre mnohých cestovateľov pomerne neznámou voľbou, no táto krajina ponúka množstvo prekrásnych miest a prírodných krás, ktoré môžu spôsobiť, že sa tam zamilujú na prvý pohľad. Ak medzi týmito miestami hľadáte atraktívnu destináciu, ktorá ponúka kombináciu klasickej kultúry, krásnej prírody a histórie, potom by ste sa mali pozrieť na Deva.

Deva, ktorá sa nachádza v historickom regióne Sedmihradsku, je nádherné mesto s bohatou históriou. Jeho najznámejšou atrakciou je Devinský hrad (Deva Citadel), ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad mestečkom. Hrad bol postavený v 13. storočí a dnes predstavuje populárnu turistickú atrakciu s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Na nádvorí hradu nájdete vstupné brány s bohatou výzdobou a nádhernú vežu, kde sa môžete vyšplhať a užiť si krásny pohľad na celé mesto.

Okrem hradu v meste Deva nájdete aj množstvo kúziel, parkov a záhrad. Medzi najmalebnejšie patrí Krásna záhrada (Beautiful Garden), ktorá sa nachádza v blízkosti hradu a na úpätí kopca. Táto záhrada ponúka množstvo miest na relaxáciu a oddych, zatiaľ čo objavujete krásne kvety a rastliny v jej okolí.

Devu navštívte v lete, kedy sa každoročne konajú rôzne festivaly a letné aktivity. Táto dovolenka je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú miesto na oddych a zároveň chtí sa dozvedieť niečo nového o histórii a kultúre Rumunska.

Rumunsko je veľmi cenovo dostupná destinácia, takže si môžete dovoliť ubytovať sa v krásnom hoteli s výhľadom na hrad a užívať si pohodlný pobyt v Devi so svojimi blízkymi. Táto oblasť Rumunska ponúka spoločne s Devou aj iné historické pamiatky, ktoré určite nestojí za vynechanie.

Zhrnutie: Deva je krásne mesto v Rumunsku, ktoré ponúka nádhernú prírodu a históriu. Jeho najvyššou atrakciou je Devinský hrad, ktorý ponúka úžasné výhľady na mesto. Deva je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú miesto na relaxáciu a zároveň chcú objaviť miesta a kultúru Rumunska.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Deva


Ospravedlňujeme sa, ale potrebujeme viac informácií, aby sme mohli zodpovedať vašu otázku správne. Aké témy sú pre vás relevantné? Turistika, doprava, kultúra, histórie, gastronómia, ubytovanie alebo niečo iné?


Ubytovanie Rumunsko Deva


Rumunsko sa môže pýšiť pestrou a zaujímavou ponukou turistických atrakcií a Deva, hlavne vďaka svojmu hradu, patrí k jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Pre návštevníkov ponúka množstvo ubytovacích možností, ktoré sa líšia nielen svojou kvalitou ale aj cenou.

Najluxusnejšími možnosťami sú hotely, ktorých nájdeme hneď niekoľko v samotnom centre mesta. Medzi najznámejšie patrí Hotel Devon, ktorý sa nachádza priamo v historickej časti mesta a ponúka luxusné ubytovanie v modernom prevedení. Klientom poskytuje eleganciu, pohodlie a kvalitu služieb. Druhou možnosťou je Hotel Sarmis, ktorý je zameraný na služobné cesty. Návštevník sa môže tešiť na pohodlné izby, reštauráciu, kaviareň, wellness centrum a súkromnú parkovaciu plochu.

V prípade, že hľadáte ubytovanie na nižšej úrovni, môžete sa ubytovať v niektorom z penziónov, s ktorými je Deva takisto dobre zásobená. Príkladom môže byť Pension Alexia, ktorá sa pýši 3* klasifikáciou, ale aj Pension Eva s pokojmi v klasickom štýle. Obe ponúkajú kvalitné ubytovanie s možnosťou stravovania.

Pre tých, ktorí uprednostňujú príjemné prostredie, odporúčame sa ubytovať v privátoch alebo apartmánoch, ktoré sa nachádzajú v okolí centra mesta. Tieto možnosti sú menej luxusné, ale zato o to útulnejšie a priateľskejšie, vďaka samotným majiteľom, ktorí sa snažia, aby si ubytovaní hostia užili svoju dovolenku. Cena sa pohybuje v závislosti od kvality ubytovania, avšak v porovnaní s hotelmi a penziónmi sa veľmi hodí na vody peňaženky.

Vychutnať si krásy Devy a okolia môžete aj v kempoch a chatkách, ktoré sú vhodné preubytovanie rodín s deťmi alebo pre ľudí, ktorí majú radi prírodu ako svoje druhé „ja“. Medzi kempmi zaujme camp Turistic Cetate, ktorý sa nachádza priamo v srdci mesta a jeho návštevníci sa môžu tešiť na kvalitné vybavenie, pohodlné pelikány, vyhrievaný bazén a čistý priestor na grilovanie. Pre tých, ktorým sú kempovania blízke, odporúčame si dopredu rezervovať miesto.

Celkovo ponúka Deva množstvo možností trávenia dovolenky a podľa toho aj zodpovedajúce ubytovanie. Ak si chcete užiť svieži vzduch a pohodu v prírode, skúste kempovanie alebo ubytovanie v chatke. Ak ale vyhľadávate pohodlie, služby a komfort, ideálne pre vás bude ubytovanie v hoteli alebo penzióne. Áno, cena bude vyššia, ale na druhej strane si budete môcť vychutnať luxus a pohodlie. V privátoch a apartmánoch sa môžete tešiť z intímneho, malého oparadenia, kde sa budete cítiť ako doma, a navyše vám ušetrí nejaké tie peniaze. Jednoducho si len vyberiete, čo vám sedne najviac podľa vašich potrieb a náladu a môžete sa pustiť do objavovania krás Devy a Rumunska.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky