Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Rakúsko Bregenz

Letenka Rakúsko Bregenz


Ak hľadáte krásne mesto na jeseň, kde môžete vidieť krásne farebné lístie na stromoch a zároveň si užiť kultúru a históriu, potom rakúske mesto Bregenz je tou správnou voľbou. A preto musíte mať v rukách letenku do Rakúska.

Bregenz je hlavným mestom rakúskeho štátu Vorarlberg a leží na brehoch jazera Bodamského jazera. Toto krásne mesto ponúka kombináciu nádherného alpského prostredia a kultúrnych skvostov. V najstaršej časti mesta, zvanom Oberstadt, je množstvo stredovekých budov a pamiatok, ktoré vás prenesú do minulosti.

Napriek tomu, že Bregenz je malé mesto, ponúka množstvo zaujímavostí. Môžete si užiť prechádzku po nádhernom námestí Kornmarkt a vidieť Fontánu Trinity a radnicu. Pre milovníkov umenia je umelohotela Künstlerhaus Bregenz tým správnym miestom, kde sa predstavujú rôzni umeleckí tvorcovia z celého sveta.

Ale to nie je všetko, čo má Bregenz na ponúkanie. Mesto je domovom pre veľa kultúrnych podujatí, najznámejšie z nich je Bregenzer Festspiele. Tento medzinárodný festival sa koná každý rok v júli a auguste a ponúka návštevníkom skvelé príležitosti vidieť svetové operné predstavenia, sprevádzané svetelnými ukážkami a ohňostrojmi.

Okrem toho, v Bregenze sa nezabudnite ísť poprehliadať po jazere Bodamské jazero, kde si môžete užiť pohľad na hory a zároveň si oddýchnuť na niektorom z plážov. Dokonca môžete vyskúšať prechádzky na lodi alebo vodné športy.

Ak sa chystáte do Bregenzu, rozhodne vám odporúčame návštevu tohto krásneho mesta. A vďaka dostupným leteniek do Rakúska, sa môžete pohodlne a rýchlo dostať do Bregenzu a zažiť krásu tohto miesta.


Počasie Rakúsko Bregenz


Rakúsko je známe svojím krásnym horským prostredím a nádhernými jazerami. Bregenz, hlavné mesto regiónu Vorarlberg, sa nachádza priamo na brehu jazera Bodenského a je obľúbenou destináciou turistov po celý rok.

Počasie v Bregenzi závisí na ročnom období. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celzia, s príjemnými nočnými teplotami. To robí z Bregenzu perfektné miesto na kúpanie, vodné športy a turistiku. V zime sa teploty pohybujú okolo nuly a väčšinou padá so snehovými prehánkami. To robí z Bregenzu skvelé miesto na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

V Bregenzi a okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšou atrakciou v Bregenzi je Bregenzské divadlo, ktoré má kapacitu až pre 7000 divákov. To je miesto, kde sa konajú rôzne operné predstavenia, koncerty a slávnosti.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Bregenzi je Pfänder, vrchol, ktorý ponúka úžasný výhľad na jazero Bodenské a okolité hory. Na vrchole sa nachádza reštaurácia a obchod so suvenírmi. Toto miesto je dokonalým miestom na piknik alebo prechádzku po okolí.

Ak hľadáte miesto na relax a oddych, môžete sa vydať k jazieru Bodenskému. Jeho pobrežie je plné pláží s jemným pieskom a všetkými možnými vodnými športami. V jazere tiež nájdete mnoho rýb, ktoré môžete loviť.

Ak sa chystáte do Bregenzu, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť vaše plány. V každom prípade však nájdete v Bregenzi a jeho okolí množstvo zábavy a zaujímavých miest na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Bregenz


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Rakúska a mesta Bregenz sú:

1. Ako sa dostanem do Bregenzu?

Do Bregenzu sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom. Letecky sa dá prísť do najbližšieho letiska v Zurichu alebo v Friedrichshafene.

2. Aké sú najlepšie atrakcie v Bregenzi?

Najlepšie atrakcie v Bregenzi zahŕňajú Festspielhaus Bregenz, Pfänderbahn (lanovka na Pfänder), Martinsturm (kruhová veža), Kunsthaus Bregenz (umelecká galéria), Bregenzer Hafen (prístav) a mnoho ďalších.

3. Kam sa môžem ubytovať v Bregenzi?

V Bregenzi sa nachádza množstvo hotela, hostíl a apartmánov. Najlepším spôsobom, ako nájsť ubytovanie, je prehliadať si ponuky na rezervačných portáloch ako Booking.com alebo Airbnb.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bregenzi?

Medzi najlepšie reštaurácie v Bregenzi patrí Die Wälderin, Restaurant Amann, Gasthaus Lamm, Sutterlüty's Fischrestaurant a mnoho ďalších.

5. Kedy sa koná festival Bregenzer Festspiele?

Bregenzer Festspiele sa zvyčajne konajú v júli a auguste. Festival je známy pre svoje operné predstavenia a koncerty.

6. Ako sa môžem dostať na Pfänder?

Na Pfänder sa dá dostať lanovkou, ktorá ide od podnožia hory v Bregenzi do vrcholovej stanice.

7. Koľko trvá cesta z Viedne do Bregenzu?

Cesta z Viedne do Bregenzu trvá približne 6 hodín vlakom alebo autom.

8. Kde môžem nakupovať v Bregenzi?

V Bregenzi sa nachádza množstvo obchodov, nakupovať sa dá v Rieden čo je obchodne najväčšie podnebie. Okrem toho je tam aj nákupné centrum, kde je množstvo známych značiek.

9. Má Bregenz pláže?

Áno, v Bregenzi sa nachádzajú dve pláže – Strandbad Bregenz a Seestadt Bregenz.

10. Aké sú najlepšie miesta na turistiku v okolí Bregenzu?

Medzi najlepšie miesta na turistiku v okolí Bregenzu patrí vrchol hory Pfänder, ktorá ponúka krásny výhľad na Bodamské jazero, Jezersko-Preserskej doliny, Liechtenstein a Švajčiarsko. Ďalším miestom je aj Montafon, kde sa dajú robiť výlety na pešej turistike a na zimných športoch.


Dovolenka Rakúsko Bregenz


Rakúsko ponúka mnoho možností na strávenie kvalitnej dovolenky. Jednou z možností je navštíviť mesto Bregenz, ktoré sa nachádza vzdialené od hlavného mesta Viedne asi 500 km. Bregenz je sídlom spolkovej krajiny Vorarlbersko a leží na brehu Bodamského jazera, ktorého krása je svojou rozlohou približne 537km² nádherná.

Bregenz je populárna turistická destinácia pre všetky vekové skupiny, na každom kroku si môžete užívať krásne výhľady na jazerá, hory a mesta. Aj keď je Bregenz malé mesto, má veľa zaujímavostí a atrakcií pre návštevníkov.

Mesto je známe najmä svojimi kultúrnymi podujatiami a festivalmi. Každoročne sa tu konajú celosvetové slávne festivaly, ktoré prinášajú návštevníkom z celého sveta rôzne umenie, hudbu a kultúru. Najznámejším z nich je Bregenzer Festspiele, ktoré sa koná v lete, a ktoré je vrcholom kultúrneho kalendára mesta.

Okrem týchto kultúrnych festivalov má Bregenz aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Mesto má prekrásne staré mesto, ktoré je ukryté v úzkych uličkách, na ktorých sa nachádza mnoho tradičných rakúskych kaviarní a reštaurácií. Najznámejšou pamiatkou starého mesta je gotický kostol, ktorý bol postavený v 14. storočí.

Pokiaľ ste milovníkmi vzdušnej zábavy, Bodamské jazero je domovom mnoho vodných športov. Môžete tu vyskúšať windsurfing, kajak alebo stále obľúbené vodné lyžovanie. A ak máte radi turistiku, okolie Bregenzu ponúka mnoho turistických chodníkov, kde si môžete užívať krásne výhľady na hory a jazerá.

Počas zimnej sezóny si môžete zalyžovať na lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Bregenz. Najlepšie miesta na zjazdovky sú Damüls-Mellau, Lech-Zürs am Arlberg a Montafon.

Mesto Bregenz a jeho okolie ponúka mnoho možností, ako si užiť dovolenku. Bregenz je mesto s bohatou kultúrnou históriou, krásnymi výhľadmi, vodnými športmi a zimnými športoviskami. Určite stojí za to navštíviť!


Ubytovanie Rakúsko Bregenz


Bregenz je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na západnom konci Rakúska, pri hraniciach so Švajčiarskom a Nemeckom. Kedysi malo slávu ako miesto, kde točili filmy, ale dnes sa stalo obľúbeným turistickým cieľom, ktoré navštevujú každoročne stovky návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Bregenz, jednou z vecí, ktoré musíte pripraviť je ubytovanie. V tomto článku vám prinášame informácie o najobľúbenejších ubytovacích možnostiach v tomto krásnom meste.

1. Hotel Messmer

Hotel Messmer je piate hviezdičkové hotelové zariadenie nachádzajúce sa v srdci Bregenzu. Ponúka luxusné ubytovanie s vynikajúcimi zariadeniami a prvotriednym servisom. Všetky izby sú moderné a elegantné a obsahujú všetky potrebné zariadenia pre pohodlný pobyt. Okrem toho hotel ponúka aj viacero zaujímavých služieb, ako sú spa a wellness centrum, reštaurácia s regionálnymi špecialitami, bar a priestory pre firemné podujatia.

2. Hotel Garni Bodensee

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, určite stojí za to zvážiť ubytovanie v hoteli Garni Bodensee. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je ideálne pre turistov, ktorých zaujíma kultúrne dedičstvo a prírodné krásy Bregenzu. Hotel ponúka veľa rôznych typov izieb, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením, ako sú napríklad kúpeľňa, klimatizácia a Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho tu nájdete aj parkovisko pre svoje auto.

3. Ibis Bregenz Hotel

Ibis Bregenz Hotel je ďalší cenovo dostupný hotel, ktorý má skvelú polohu a ponúka možnosť úzko spojiť biznis a zábavu. Nachádza sa na okraji mesta, hneď vedľa kasína a prekrásneho jazera Bodamské. Ubytovanie v Ibis Bregenz Hotelu zahŕňa nové a moderné izby a široké možnosti pre pohodlný pobyt, ktorý zabezpečí personál s vysokej úrovne službami.

4. Hotel Germania

Hotel Germania je rodinný hotel s osobitnou atmosférou a výbornou polohou blízko centra mesta. Ponúka vám luxusné ubytovanie v kombinácii s tradičnými dekoráciami a osobným servisom pre vaše konkrétne potreby. Súčasťou hotela Germania sú aj viaceré zaujímavé služby, ako sú napríklad veľká terasa, wellness centrum, kozmetický salón a fínska sauna.

5. Hotel Central

Hotel Central je krásny hotel s dlhou históriou a so zaujímavou architektúrou 19. storočia. Nachádza sa v centre mesta a ponúka ubytovanie v prekrásnych a elegantných izbách, ktoré sú vybavené inak ako v predošlých možnostiach. Okrem toho hotel ponúka aj služby, ako sú reštaurácia, bar a konferenčné priestory.

Hoci mesto Bregenz nie je veľké, má veľa charakteristických častí a nádherných pamiatok a pri výbere ubytovaia s určitosťou nezlyháte, nech už sa rozhodnete akúkoľvek z výšepredstavených možností. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od kvality, dostupnosti a vašich osobných preferencií. Vyberte si najlepšie miesto na spánok a získajte skvelé zážitky z pobytu v Bregenze!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky