Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Portugalsko Nazaré

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Nazaré


Otázky a odpovede týkajúce sa Portugalska a Nazaré:

1. Aký je časový posun v Nazaré oproti Slovensku?
- Portugalsko má oproti Slovensku časový posun o jednu hodinu, teda ak je v Bratislave 12:00, v Nazaré je 11:00.

2. Aký je hlavný jazyk v Nazaré?
- Hlavným jazykom v Portugalsku je portugalčina, ktorá sa používa aj v Nazaré. V turistických oblastiach sa často hovorí aj anglicky.

3. Má Nazaré krásne pláže?
- Áno, Nazaré je známe svojimi krásnymi plážami, najmä veľkou plážou Praia da Nazaré.

4. Je Nazaré vhodné pre rodiny s deťmi?
- Áno, Nazaré je vhodné pre rodiny s deťmi, pretože okrem pláže je tu aj množstvo aktivít, ako napríklad návšteva akvária, surfovania, jazdy na koni alebo vyhlídkových turistických prechádzok.

5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Nazaré?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Nazaré, je lietadlom na letisko v Lisabone, odkiaľ je to cca 120 km. Potom je možné pokračovať na autobusom, vlakom alebo požičať si auto.

6. Čo sú najlepšie miesta na návštevu v Nazaré?
- Okrem pláže Praia da Nazaré sa odporúča vidieť aj maják Farol de Nazaré, kde je nádherný výhľad na okolie, kostol Nossa Senhora da Nazaré, ktorý je veľmi dôležitý pre kresťanských pútnikov, a tradicu rybolovu na rybárskej pláži.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Nazaré?
- Najlepšie obdobie na návštevu Nazaré je jar a jesenné mesiace, keď sú príjemné teploty a mierny počasie. V lete je pláž Praia da Nazaré veľmi rušná a môže byť ťažké nájsť ubytovanie.

8. Ako sa nazývajú typické jedlá v Nazaré?
- V Nazaré sú typické jedlá z morských plodov, ako napríklad sardinky a kalamáry, ale aj zeleninové jedlá a miešané mäsové misky. Bar na pláži often podávajú miešané drinky a koktejly.

9. Originovalo surfovanie v Nazaré?
- Surfing sa v Nazaré stal veľmi populárnym, najmä počas tých najväčších prílivov a odlivov. Na surfovanie do Nazaré pricestujú surfisti z celého sveta, pretože toto miesto je jedným z najlepších svetových miest pre extrémne surfingové podujatia.

10. Aké sú typické suveníry v Nazaré?
- Medzi typické suveníry v Nazaré patria ručne vyrobené koberce, keramické a keramické figúrky, šperky z kameňov, predmety z lovu perál a nádherné pestrofarebné textílie.


Letenka Portugalsko Nazaré


Ak hľadáte miesto na výlet, kde sa môžete baviť a relaxovať, Nazaré v Portugalsku je tou správnou voľbou pre vás. Tento kúpeľný a rybársky prístav leží v centre atlantického pobrežia Portugalska a ponúka kúpanie v čistom mori a nádherné výhľady na oceán a okolitú prírodu.

Cesta do Nazaré na letisku v Portugalsku nie je zložitá ani dlhá, stačí si zakúpiť letenku z Viedne alebo iného európskeho mesta do Lisabonu a odtiaľ sa vydať asi 120 km na sever do Nazaré. Cesta autom alebo autobusom trvá asi 1,5 hodiny a ponúka úžasné pohľady na Portugalsko.

Po príchode do Nazaré budete prekvapení jeho krásou. Tento maličký prístav ležiaci na úpätí zelených kopcov je stvorený na pohodlný život a užívanie si voľného času v pokoji a nádherných prírodných scenériách. Počas dňa sa môžete vydať na prechádzku, navštíviť najdrahší parkohol v meste alebo sa vydať do obrovského bazéna s celým radom zábavy. Večer sa potom môžete vydať na večeru do mnohých krásnych reštaurácií v meste, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a kvalitné vina z regiónu.

Ak hľadáte niečo príťažlivé a zábavné, môžete si užiť surfovanie na mächtavých vlnách, ktoré tu kmitajú počas celého roka. Nazaré je jedným z najlepších miest na svete pre surfistov a poskytuje skvelé podmienky pre kvapky a výkyvy. Ak však radšej uprednostňujete kludný pobyt, môžete využiť množstvo pláži, kde sa môžete opaľovať a kúpať.

Nazaré je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka mnohé príležitosti na zábavu a dobrodružstvo. Ak sa rozhodnete ísť na tento výlet, nezabudnite sa pripraviť na krásne scény a nezvyčajné zážitky. Vaša letenka do Portugalska bude určite stáť za to!


Počasie Portugalsko Nazaré


Portugalsko sa môže pochváliť rôznorodosťou krajín, od krásnych pláží, cez zelené hory až po históriou nabité mestá. V tomto prípade sa pozrieme na počasie v meste Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu.

Nazaré je známe svojimi obrovskými vlnami, ktoré privítajú surfařov z celého sveta. Vlny sú vytvárané vďaka geografickému umiestneniu mesta, ktoré je naprieč obrovským priepasťom vo vrchoch Serra da Estrela. To umožňuje, že Atlantický oceán prináša silné vlny až do Nazaré, ktoré sa môžu v určitých obdobiach ročníka dostať až do výšky niekoľko desiatok metrov.

Počasie v Nazaré sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V lete sú teploty príjemné okolo 25-30 °C, s miernymi nočnými výkyvmi okolo 18-20 °C. V zime je počasie chladnejšie a vlhkejšie s teplotami okolo 13-15 °C, s nočnými výkyvmi okolo 8-10 °C. V tejto sezóne by ste mohli odhalovať skutočné kúzlo tohto mesta, ktoré je v zime naďalej prekrásne.

V júni a júli však môže byť počasie v Nazaré veľmi neisté. Keď prichádzajú obrovské vlny, nad mesto sa často zhromaždí veľa hmly. To môže byť nebezpečné a znepokojujúce pre turistov, ktorí prichádzajú do mesta užívať si krásne pláže. Kvôli silným vlnám a neistému počasiu je preto dôležité správne zistiť pred odchodom do Nazaré, aké sú aktuálne podmienky.

Krátko potom, čo sa stalo Nazaré populárnym surfařským miestom, si toto pobrežie získalo aj na popularite vďaka množstvu filmov a dokumentárnych filmov zaznamenávajúcich obrovské vlny. V súčasnosti je toto mesto jedným z najvyhľadávanejších cieľov surfařov a turistov, ktorí chcú vidieť krásu Atlantického oceánu. Potrebujete-li si teda oddýchnuť od každodenného zhonu, surfovanie a pozorovanie krásnych vôd v Nazaré sú určite skvelým miestom na relax a zábavu.


Dovolenka Portugalsko Nazaré


Portugalsko Nazaré je prekrásne mestečko, ktoré sa nachádza v stredom Portugalsku, v blízkosti mesta Leiria. Toto miesto je známe svojimi dlhými plážami a krásnymi skalnatými útesmi, ktoré privádzajú mnoho turistov z celého sveta.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, Portugalsko Nazaré určite stojí za návštevu. V lete toto miesto ponúka skvelé počasie, v ktorom si môžete užívať teplo slnka a osviežiť sa v jadranskom mori. Okrem toho v mestečku nájdete množstvo barov a reštaurácii, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a príjemnú atmosféru.

Jednou z najväčších atrakcií v Portugalsku Nazaré sú však jeho vlny. Toto miesto je totiž známe pre svoje obrovské a nebezpečné vlny, ktoré privádzajú mnoho surferov z celého sveta. Každoročne sa tu koná aj surferský závod Nazaré Challenge, ktorý je otvorený pre celý svet.

Okrem plážových aktivít a surfovania si môžete v mestečku užiť aj krásne prechádzky po okolí. Najlepšie výhľady na mesto a jeho okolie sa dajú získať z hornej časti mesta a aj zo skalnatých útesov, ktoré opäť prilákajú veľa turistov.

Ak hľadáte skutočne krásne miesto na dovolenku, Portugalsko Nazaré je pre vás tou správnou voľbou. Ponúka skvelé počasie, krásne pláže, nádherné scenérie a zároveň aj nezabudnuteľné zážitky pre vás a vašich blízkych. Tak neváhajte a vyberte sa na dovolenku do Portugalska, do mesta Nazaré.


Ubytovanie Portugalsko Nazaré


Portugalsko je známe svojimi krásnymi plážami a pôvabnými miestami, medzi ktorými je aj mesto Nazaré. Toto miesto sa nachádza v údolí obklopenom pohorím a Atlantickým oceánom. Túto oblasť je možné navštíviť počas celého roka, pretože má skvelé podnebie a je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Ubytovanie tu nájdete prevažne v hoteloch a apartmánoch. V meste je celá rada hotelov, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti pláže. Tieto hotely sa vyznačujú svojou moderným designom a pohodlnosťou, ktoré poskytujú svojim hostiam.

Najvyšší hotel v meste je Hotel Miramar, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka nádherný výhľad na oceán. Tento hotel má spa, posilňovňu a vonkajší bazén.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, sú k dispozícii aj samostatne stojace apartmány. Apartmány poskytujú pohodlie a sú ideálne pre rodiny a skupiny priateľov. Mnohé z apartmánov sú vybavené kuchynkou, takže si môžete pripraviť vlastné jedlo, ktoré vám bude vyhovovať.

Za zmienku tiež stojí, že v meste nájdete aj lacnejšie ubytovanie, ktoré je ideálne pre turistov, ktorí chcú ušetriť peniaze. Takýmto ubytovaním môžu byť hostel a privátne izby.

Okrem ubytovania máte v meste k dispozícii aj mnoho iných atrakcií a aktivít. Môžete si užiť priame slnko na krásnych plážach, ochutnávať tradičnú portugalskú kuchyňu v miestnych reštauráciach alebo si pozrieť historické miesta ako kostoly a kaplnky.

Portugalsko Nazaré je skvelým miestom na dovolenku a nájdete tu rozmanité ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám a rozpočtu. Tento región je pokojný a príjemný, s čistým oceánom a krásnymi plážami, ktoré určite stojí za návštevu.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky