Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Portugalsko Batalha

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Batalha


Čo je to Batalha?

Batalha je mesto v Portugalsku, ktoré sa nachádza v regióne Centro a je známe predovšetkým pre svoj kláštor Batalha.

Aké histórické pamiatky sa nachádzajú v Batalhe?

Najznámejšou pamiatkou v Batalhe je kláštor Batalha, ktorý je zapsaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho tu môžete nájsť aj túlu, tzv. "toranj" s kráľovským pohrebiskom, a kaplnku São Jorge.

Kedy bol kláštor Batalha postavený?

Kláštor Batalha bol postavený na začiatku 15. storočia po víťazstve portugalských vojakov nad kastilskými vojskami v bitke pri Aljubarroti v roku 1385.

Ako dlho trvá návšteva kláštora Batalha?

Návšteva kláštora Batalha zvyčajne trvá asi 1 až 2 hodiny, v závislosti od množstva ďalších turistov, ktorí sa v daný deň rozhodli navštíviť kláštor.

Koľko stojí vstupenka do kláštora Batalha?

Vstupné do kláštora Batalha stojí 6 eur pre dospelých a 3 eur pre deti od 6 do 14 rokov.

Kedy je najlepší čas na návštevu Batalhe?

Najlepší čas na návštevu Batalhe je zvyčajne na jar alebo na jeseň, keď je menej turistov a teploty nie sú až tak vysoké. V lete je Batalha zvyčajne plná turistov a teploty môžu byť veľmi vysoké, čo môže byť pre niektorých turistov nepríjemné.

Koľko kilometrov je od Lisabonu do Batalhe?

Od Lisabonu po diaľnici A8 je to asi 120 kilometrov, čo zvyčajne trvá asi hodinu a pol jazdy.


Ubytovanie Portugalsko Batalha


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín v Európe a ponúka návštevníkom mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z nich je aj mestská obec Batalha, ktorá je známa svojou krásnou gotickou katedrálou, kláštorom a palácovým komplexom. Ak plánujete návštevu tejto obce, určite by ste mali premýšľať aj o vhodnom ubytovaní.

Batalha má veľa možností ubytovania pre turistov a návštevníkov. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať skutočne krásne výhľady na mesto a kláštor, sú ideálne hotely nachádzajúce sa na kopcoch nad mestom. Toto ubytovanie poskytuje nezabudnuteľné výhľady na historické pamiatky a okolie.

Ak vám viac vyhovuje ubytovanie blízko pamiatok, máte na výber množstvo hotelov, penziónov a apartmánov v centre mesta. Toto ubytovanie poskytuje možnosti pohodlného a rýchleho presunu do blízkych pamiatok a kostolov.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Batalhe sú súkromné apartmány a izby. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí sú radi nezávislí a chcú mať svoje vlastné miesto na oddych po návrate z obhliadky. Súkromné apartmány a izby sú často vybavené kuchynkou a môžu byť priaznivejšie pre vašu peňaženku.

Lacnejšou možnosťou pre ubytovanie v Batalhe sú hostely alebo ubytovne. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí si chcú ušetriť na cenách ubytovania a venujú sa radšej obhliadke Batalhy a okolia. Hostely a ubytovne sú ideálne pre skupiny, ktoré cestujú spoločne.

Pri výbere ubytovania v Batalhe si treba dať pozor na sezónnosť a zarezervovať si svoje miesto vopred, najmä počas letnej sezóny. To vám umožní vybrať si vhodné ubytovanie pre vaše potreby a zabezpečiť si perfektnú dovolenku v krásnej portugalskej obci.


Letenka Portugalsko Batalha


Batalha je malebné mesto nachádzajúce sa na strednom Portugalsku, ktoré sa vyznačuje fascinujúcou históriou a úchvatnou architektúrou. Ak sa chystáte navštíviť Portugalsko, letenka do Batalhy by mala byť na zozname vašich priorít.

Batalha je síce len malé mestečko, no svojim návštevníkom ponúka veľa atrakcií a zaujímavostí. Ide o miesto, ktoré sa stalo symbolom nezávislosti Portugalska a jeho boja za slobodu. Najväčšou atrakciou Batalhy je nesporne jezuitský kláštor Nazaré. Tento kláštor patrí k najvýznamnejším pamiatkam v Portugalsku a predstavuje unikátny príklad gotickej architektúry. Návšteva kláštora Nazaré by mala byť pre každého návštevníka určite na zozname veľmi vysoko.

Okrem jezuitského kláštora Nazaré má Batalha aj iné zaujímavé miesta, ktoré stojí za návštevu. Medzi nimi patria predovšetkým Múzeum správy kláštora a krížová chodba, ktorá tvorí krásne impozantnú architektúru.

Batalha je tiež známa svojimi zaujímavými kulinárskymi zážitkami. Portugalská kuchyňa je považovaná za jednu z najlepších na svete a v Batalhe môžete zážiť niečo naozaj jedinečné. Miestne reštaurácie ponúkajú skvelé jedlá a čerstvé ryby a morské plody, ktoré sú v Batalhe kolísia rybárskeho priemyslu.

Letenka do Batalhy by mala byť na zozname plánovačov ciest, pretože Batalha je miesto, ktoré si určite zamilujete. Príjemné prostredie, úchvatná architektúra a skvelá kuchyňa sú garantovanými zážitkami pre každého návštevníka. Navštívenie Batalhy vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a Dodá vám veľa krásnych spomienok.


Dovolenka Portugalsko Batalha


Portugalsko je nádherná krajina, plná slnka, histórie, architektúry a nezabudnuteľných zážitkov. Portugalsko ponúka množstvo krásnych miest, ktoré sú ideálne pre dovolenku, a medzi nimi sa nachádza aj mestečko Batalha.

Batalha je malé mestečko v regióne Leiria a nachádza sa asi 120 kilometrov severne od Lisabonu. Je to historické mesto, ktoré má veľa na ponúkanie. Medzi jeho najznámejšie atrakcie patrí kláštor Víťazstva, ktorý bol postavený v roku 1386 po tom, čo portugalské vojská zvíťazili nad Kastiliou v bitke pri Aljubarrotovi. Kláštor Víťazstva bol vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1983.

V kláštore Víťazstva sa návštevník stretne s nezvyčajne nádhernou gotickou architektúrou s množstvom ozdobných elementov. Kláštor je rozdelený do mnohých miestností, kde sa nachádzajú hroby panovníkov a vzácne umelecké diela. V kláštore sa nachádza aj knihovňa, ktorá je bohatá na historické rukopisy a dokumenty.

Okrem kláštora Víťazstva sa v Batalhe môžete pokochať krásou mnohých ďalších historických pamiatok a budov ako je katedrála Batalha, kostol Sv. Kružifixu a mnohé iné.

Mesto Batalha je ideálne aj pre tých, ktorí radi poznávajú portugalskú kuchyňu a jej tradičné jedlá. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné ryby, plody mora, tradičné guláše a mnohé iné. Okrem toho si môžete vyskúšať aj miestne vína, ktoré patria medzi najznámejšie na svete.

Bolo by to veľmi krátkozraké, keby ste mesto Batalha navštívili len na jeden deň. Batalha je malé mestečko s množstvom zaujímavostí a miest, ktoré stojí za to spoznať a preskúmať. Preto odporúčame, aby ste si na dovolenku v Batalhe vyhradili aspoň niekoľko dní.

Celkom jednoducho, na dovolenku do Batalhy sa vyplatí ísť nielen pre jej históriu a krásne stavby, ale aj pre vynikajúcu gastronómiu a miestnych obyvateľov, ktorí sú priateľskí, otvorení a veľmi pohostinní. Batalha je určite jedno z najkrajších miest v Portugalsku a určite by ste si ho nemali nechať ujsť.


Počasie Portugalsko Batalha


Portugalsko leží na juhozápadnej časti Európy, na pobreží Atlantiku, kde sa stretáva teplý prúd z Golfského prúdu s chladnejším prúdom z Labradoru. Tento kontrast v teplote oceánskeho prúdu má vplyv na klimatické podmienky v Portugalsku, a teda aj v Batalhe.

Batalha leží v strednom Portugalsku a má typicky kontinentálne alebo subtropické podnebie s miernymi zimami a suchými horúcimi letami. Teploty v Batalhe sa v zimných mesiacoch pohybujú okolo 7°C a v letnom období sa zvyšujú na približne 25°C.

V zime sa môžu v Batalhe vyskytovať mierne mrazy, ale všeobecne sú teploty na úrovni, ktorá umožňuje vychutnať si krásy tohto historického mesta, ktoré je domovom pre majestátny kostol Santa Maria da Vitória, zochvávajúceho príklad ranej gotickej architektúry.

Letné mesiace sú v Batalhe charakteristické vysokými teplotami a suchým počasím. Pre turistov je to obľúbené obdobie na návštevu pláží v oblasti, ako sú Nazaré, Leiria a Alcobaça. Okrem toho, letné mesiace sú tiež najlepšie obdobie na návštevu hradu Castelo de Leiria, ako aj na prechádzky po meste a jeho historických pamiatkach.

Celkový ročný úhrn zrážok v Batalhe nie je veľmi vysoký a väčšina zrážok sa zvyčajne vyskytuje v zimných mesiacoch.

V zásade, počasie v Batalhe je celoročne priaznivé pre pohodlnú turistickú návštevu a návštevy pamiatok, ale ako v každom meste, počasie sa môže meniť a môžu nastať extrémne podmienky, ktoré by mohli ovplyvniť plány turistov. Preto je dôležité sledovať aktuálne predpovede počasia a v prípade potreby prispôsobiť svoje plány, aby sa zabezpečila maximálna bezpečnosť a pohodlie počas pobytu v Batalhe.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky