Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Nigéria Calabar

Ubytovanie Nigéria Calabar


Calabar je hlavné mesto štátu Cross River v juhovýchodnej Nigérii a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a živou hudobnou scénou. Mesto fascinuje turistov aj miestnych obyvateľov svojou krásou, gastronómiou a fantastickými prírodnými scenériami, ktoré ho obklopujú.

Ak sa chystáte navštíviť Calabar, bude pre vás prvoradá otázka, kde sa ubytovať. V meste nájdete množstvo hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení, ktoré sa líšia cenou, komfortom a polohou. Tu sú niektoré z najobľúbenejších ubytovacích možností v Calabare.

1. Tinapa Lakeside Hotel - Nachádza sa pri pobreží Jadranského mora, tento hotel je skutočnou lahôdkou pre turistov. Ponúka klimatizované izby s balkónom, satelitnou TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel navyše ponúka reštaurácie, kaviarne, bary, bazény, posilňovňu a veľa iného.

2. Transcorp Hotels - S viac ako 150 klimatizovanými izbami a apartmánmi, vybavenými satelitnou televíziou a bezplatným Wi-Fi pripojením, Transcorp Hotels je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v Calabare. Hotel ponúka aj reštaurácie, bary, bazény, sauny, salóny krásy a posilňovňu.

3. Malabo Resorts - Tento krásny hotel sa nachádza v tichom prostredí v srdci mesta Calabar a ponúka klimatizované izby a apartmány s výhľadom na Atlantický oceán. Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. Ponúka tiež reštaurácie, bary, bazény a konferenčné zariadenia.

4. The Mirage Hotel Calabar - Tento hotel sa nachádza v centrálnej časti mesta Calabar a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a pohodlnosť. Ponúka klimatizované izby vybavené satelitnou televíziou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel tiež ponúka reštaurácie, kaviarne a posilňovňu.

5. Axari Hotel & Suites - Nachádza sa v novom a modernom štvrti Calabar, Axari Hotel & Suites ponúka klimatizované izby a apartmány s balkónom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel ponúka reštaurácie, bary, bazény, kaviarne a konferenčné zariadenia.

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Calabare, môžete si nájsť aj penzióny a hostely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné izby aj pre turistov s nižším rozpočtom.

Vzhľadom na to, že Calabar je populárne turistické miesto, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas najrušnejších období. Preto sa uistite, že zarezervujete si svoje ubytovanie v čase svojej návštevy a užite si nezabudnuteľné zážitky v tomto fascinujúcom meste.


Letenka Nigéria Calabar


Ak hľadáte nové a neobvyklé ciele pre svoje cestovateľské zážitky, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Calabar v Nigérii. Táto čarovná lokalita je ako z inej dimenzie, kde sa budete cítiť ako keby ste sa dostali do neznámeho alebo druhého sveta.

Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v exotickom mieste so zaujímavou kultúrou, Calabar je miestom, kde by ste mali začať. Hneď po príchode do mesta pociťujete atmosféru z pestrých farieb, melodických zvukov a vôní jedál. Tento malý aróma raj má pre návštevníkov veľa ponúkať. Od historických pamiatok až po tropické pláže, Calabar je miesto, kde každý nájde niečo pre seba.

Jedným z symbolov mesta je Kaľabarský festival, najväčšia kultúrna udalosť v Nigérii, ktorý sa na konci roka koná na starom námestí. Tento slávnostný každoročný festival má za cieľ ukázať svetu kaľabarskú kultúru, tradície, hudbu, tanec a iné prejavy umenia.

Iným exotickým zážitkom, ktorý ponúka Calabar, sú miestne trhy. Tu môžete nájsť rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré si jednoducho zamilujete. Väčšina potravín tu je miestna a čerstvo pestovaná, takže neváhajte ochutnať niečo nové.

Calabar má aj svoje pláže, ktoré sú k dispozícii návštevníkom. Sú to čisté a piate pláže, kde si môžete naozaj oddýchnuť a zabudnúť na starosti sveta okolo vás. Toto miesto ideálne pre tých, ktorí majú radi plávanie či surfovanie na vlnách.

Ako cestovať do Calabaru? Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Môžete si však vyskúšať aj cestu autom alebo vlakom z iných častí Nigérie. Vzhľadom na bezpečnosť by ste mali byť opatrní a starostlivo si vybrať prepravné spoločnosti.

Väčšina leteckých spoločností ponúka letenky do Calabaru. Ak si chcete zabezpečiť výbornú cenu, navštívte webové stránky cestovných kancelárií, kde sa dajú nájsť letenky so zľavou.

V Calabare nájdete ubytovanie pre každý rozpočet a každú chuť, od luxusných a drahých hotelov až po cenovo dostupné penzióny a hostely. Môžete si však tiež vybrať miesto s jedálenskou ponukou a získať autentický pocit z kaľabarskej kuchyne.

V skratke, cesta do Calabaru v Nigérii je už teraz rozhodujúcim momentom pre mnohých cestovateľov, ktorí si chcú užiť úplne nový a nezvyčajný zážitok. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi histórie, kultúry, plážovými nadšencami alebo milovníkmi exotických miest, Calabar je miesto, kde budete mať príležitosť objaviť nový svet. Tak prečo neuskutočniť túto cestu a pridať si do zoznamu ťažiska niečo, čo vás nikdy neopustí?


Dovolenka Nigéria Calabar


Calabar – mesto súčasnosti a minulosti. Nachádza sa v juhovýchodnej Nigérii a je hlavným mestom štátu Cross River. Calabar láka turistov svojou bohatou kultúrou, históriou, plážami a oblasťou deštných pralesov.

Mesto Calabar je známe ako "Mesto zrakoviek" kvôli svojmu dôležitému postaveniu v obchodnom styku medzi Európou a africkým kontinentom. Calabar bolo centrom obchodu s otrokmi a pozdĺž rieky Calabar pristáli prví európski obchodníci - Portugalcovia.

Dnes je mesto Calabar dôležitým turistickým centrom a miestom, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kultúr. Ak hľadáte dovolenku s bohatou kultúrou, históriou, arkádovými domami, obchodnými ulicami a trhmi, Calabar je ideálnym miestom.

Calabar ponúka množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po mestských parkoch alebo obzrieť architektonické pamiatky, ako sú vynovené domy v štýle obdobia britskej kolonizácie, ako napríklad dom Dr. Millera, ktorý je dnes múzeom. V centre mesta sa nachádza aj Kristovo námestie s vežou a muzeom.

Okrem toho môžete navštíviť Dom kultúry Ibibio, ktorý ukazuje život Ibibio ľudí a ich kultúru. Pre milovníkov prírody je tu Národný park Cross River, ktorý ponúka nádhernú prírodu a bohatú faunu a flóru. Národný park a jeho okolie sú domovom pre mnoho zvierat, vrátane goríl, šimpanzov, papagájov a mnohých ostatných.

Nemôžete si nevšimnúť aj prekrásne pláže v blízkosti Calabaru. Najznámejšia je pláž Tinapa, ktorá ponúka množstvo vodných aktivít, ako sú surfovanie, rybolov, vodné lyžovanie a potápačské kurzy. V blízkosti pláže sa nachádza aj obchodné centrum Tinapa s množstvom butikov, kaviarní a reštaurácií.

Calabar je tiež domovom reči Efik, ktorá je jednou z najzaujímavejších a najmäjových rečí v Nigérii. Turisti si môžu vypočuť koncert tradicionálnej efikovej hudby a tancov, a zistíte, ako funguje tradičná korporationálna vláda v meste.

Dovolenka v Calabare v Nigérii ponúka turistom bohatú kultúru, históriu, krásu prírody a množstvo aktivít a zážitkov pre každého. Ak teda plánujete obzrieť Nigériu a chcete stráviť dovolenku v regióne, ktorý ponúka to najlepšie z východoafrickej kultúry, Calabar by nemala chýbať vo vašom kalendári.


Počasie Nigéria Calabar


Nigerianské Calabar a jeho počasie patria medzi najzaujímavejšie na svete. Toto mesto, ktoré leží v juhozápadnej časti Nigérie, má tropické podnebie s prevahou vlhkosti a teplotou, ktorá sa pohybuje medzi 25 °C a 32 °C. Väčšinu roka je toto mesto veľmi horúce a vlhké, no existuje niekoľko období, kedy môže byť prekvapujúco príjemné.

V období zimy (december-február) sa teploty v Calabar stupňujú na príjemnejších 25 °C až 27 °C. No netreba sa nechať zlákať, pretože stále ide o tropické podnebie a vlhkosť je stále vysoká. V zime môže byť tiež niekoľko krátkych dažďových prívalov, ktoré osviežia túto ázijskú metropolu.

Neskôr v jarných mesiacoch (máj-jún) sa počasie v Calabar stáva o dosť horúcejšie a vlhkejšie. Teploty v tomto období dosahujú vrcholnú hodnotu a sú viac ako 30 °C. Toto obdobie je tiež známe pre jeho dažďové prívaly, ktoré sú často silné a trvajú aj niekoľko hodín.

V lete (júl-september) sa počasie v Calabare stáva o dosť príjemnejšie vďaka niekoľkým dažďovým prívalom. Teploty zostávajú vysoké a vlhkosť zvyšuje pocit horúčavy.

V období jesene (október-november) sa teploty v Calabare znova znižujú a počasie sa stáva oveľa príjemnejšie. Vlhkosť zostáva vysoká, ale teploty sú stále vysoké a pohybujú sa okolo 25 °C až 28 °C.

Celkovo, počasie v Calabare je zložité a nie vždy predvídateľné. Vysoké teploty a vlhkosť sú v tomto meste bežné a návštevníkom odporúčame pri obliekaní zohľadňovať teploty a vlhké podmienky. Vzhľadom na výskyt silných dažďových prívalov odporúčame vždy mať pri sebe dáždnik a náhradné oblečenie. Napriek tomu má Calabar svoje osobité kúzlo a jeho počasie poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Nigéria Calabar


Ospravedlňujeme sa, ale nedokážeme poskytnúť konkrétne a presné odpovede na najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Nigérie Calabar. Môžeme však poskytnúť niekoľko obecných informácií o oblasti Calabar.

Calabar je hlavné mesto štátu Cross River v južnej Nigérii. Je to dôležitý kultúrny a hospodársky centrum a má bohatú históriu. Niektoré z najdôležitejších turistických atrakcií v Calabare zahŕňajú Carniriv, Calabar Zoo, Afi Mountain Wildlife Sanctuary a Obudu Ranch Resort.

Ak máte konkrétne otázky alebo záujem o viac informácií o tejto oblasti, odporúčame vám obrátiť sa na miestne cestovné agentúry alebo turistické informačné strediská.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky