Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)

Letenka Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Je to krajina s bohatou kultúrou, históriou a prírodou. Je tiež domovom Swayambhunath Stupa (Monkey Temple) - jedného z najznámejších miest v krajine. Táto budova sa nachádza v Kathmandu - hlavnom meste Nepálu.

Swayambhunath Stupa (Monkey Temple) je budova, ktorá zaujme každého návštevníka svojou nádhernou architektúrou a pôvodným zložením. Ide o budovu so štvorcovým základom, ktorá je postavená na výške. Budova má oválny tvar so zlatým kupolovým vrcholom. Na každej zo štyroch strán budovy je umiestnený Buddhov obraz. Okolo budovy sú umiestnené malé stupas a pomníky.

Miesto je obľúbené medzi turistami po celom svete a má veľa legendárnych príbehov spojených s jeho históriou. Swayambhunath Stupa (Monkey Temple) nájdeš na kopci, kde sa do hora dostaneš po schodoch, ktoré sú okrúhle a zdobia ich modlitebné vlajky. Na vrchole kopca, okolo Stupy, nájdeš mnoho malých chrámov, kde môžeš modliť sa a relaxovať.

Okolo budovy sa vyskytuje veľa opičích rodín. Opičky sú tu doma a sú tiež častými návštevníkmi. Sú to veľmi milé opice, ktoré tam žijú a ktoré sa radi hrnú na turistov - hlavne na tých, ktorí sú s nimi priateľskí a radi ich kŕmia.

Ak sa rozhodneš navštíviť Swayambhunath Stupa (Monkey Temple), musíš si kúpiť letenku do Nepálu. Najlepší čas na návštevu je od apríla do októbra, keď sa v krajine konajú veľké buddhistické sviatky. V období od novembra do marca je nepálsky zimný čas, kedy sa môžeš tešiť na krásne jasné a slnečné dni.

Zhrnutie: Swayambhunath Stupa (Monkey Temple) je jedným z najkrajších a najznámejších miest v Nepále. Nachádza sa v Kathmandu a ponúka nádherný výhľad na mesto. Je to jedno z miest, kde sa môžeš naučiť niečo o indicko-nepálskej kultúre a histórii. Ak sa chceš dostať do Nepálu a navštíviť Swayambhunath Stupa (Monkey Temple), musíš si kúpiť letenku a plánovať si svoju cestu podľa toho, kedy je najlepší čas na návštevu.


Počasie Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál je známy svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. Jedna z najznámejších pamiatok Nepálu je Swayambhunath Stupa, známy aj ako Monkey Temple. Tento buddhistický chrám sa nachádza na kopci vo výške 365 metrov nad morskou hladinou, čím ponúka úchvatný výhľad na mesto Kathmandu.

Počasie v Nepále je ovplyvnené jeho polohou v juhovýchodnej Ázii a jeho zemepisnými podmienkami. Nepál má monzónne podnebie so silnými dažďami v letnom období a suchým počasím v zime. Leto v Nepále trvá od júna do septembra a teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia.

Swayambhunath Stupa môže byť návštevníkmi navštívený počas celého roka, no najlepšie obdobie pre návštevu je v zime, teda od októbra do januára. V tomto období sú teploty miernymi a výhľad z vrchu je oveľa jasnejší a krásnejší ako v lete. Turisti by však mali byť pripravení na chladné rána a večery.

Zimné obdobie tiež ponúka v Nepále množstvo festivalov, ktoré môžete navštíviť po navštívení Swayambhunath Stupu. Napríklad, Diwali (Festival Lights) sa slávi v mesiaci október a je to najväčší hinduistický festival v Nepále. Takisto Way Losar (tibetský nový rok) je slávený v mesiaci február a v celom Nepále sa konajú tradičné tanečné vystúpenia a koncerty.

Okrem zimného obdobia, môže byť návšteva Swayambhunath Stupy aj v iných mesiacoch príjemnou skúsenosťou. Od júla sa v Nepále konajú mnohé oslavy kultúrnych a náboženských festivalov. V týchto mesiacoch sú aj menšie záplavy a rieky sú naplnené, preto možno vidieť ešte zelenú a bujnú prírodu, ktorá poskytuje dokonalú kulisu pre vašu návštevu Swayambhunath Stupy.

V zhrnutí, Swayambhunath Stupa je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť počas svojej návštevy Nepálu. Počasie v Nepále sa môže líšiť v závislosti na období, no najvhodnejšie obdobie pre návštevu Swayambhunath Stupy je zima. V každom prípade, Nepál je nádherná krajina, ktorá ponúka mnoho príležitostí na objavovanie a objavovanie západnej kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


1. Čo je Swayambhunath Stupa?

Swayambhunath Stupa je budhistický chrám v Nepále, nachádzajúci sa na kopci v Kathmandu. Je tiež známy ako "Monkey Temple" z dôvodu veľkého množstva opičích populácií na mieste.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu?

Swayambhunath Stupa je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00 hod.

3. Koľko stojí vstup do chrámu?

Vstupné poplatky sa pohybujú okolo 200 nepálskych rupií pre zahraničných návštevníkov a 50 nepálskych rupií pre domácich návštevníkov.

4. Potrebujem sa obliecť v určitom štýle, aby som mohol navštíviť chrám?

Kvôli náboženskej povinnosti a úcte k miestnym zvykom a tradíciám sa odporúča návštevníkom nosiť úctyhodné a slušné oblečenie, ktoré zakrýva ramená a nohy.

5. Aké sú hlavné atrakcie chrámu?

Hlavné atrakcie chrámu zahŕňajú stupu so zlatým horečkami, zvony, modlitebné panely, svätyne a modlitebné kolesá.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu chrámu?

Najlepšie časy na návštevu chrámu sú ráno, pred veľkým počtom návštevníkov. Tiež je dobré navštíviť chrám v čase slnečného západu, keď je miesto vyzdobené farbami zlatých reflektorov.

7. Môžem kŕmiť opice?

Nie je odporúčané kŕmiť opice, pretože to môže byť nebezpečné a môže to mať negatívny vplyv na ich zdravie a správanie. Odporúča sa udržiavať si bezpečnú vzdialenosť od opíc na mieste.

8. Je tu ubytovanie v blízkosti chrámu?

Áno, v blízkosti chrámu sa nachádza množstvo malých hotolov a penziónov pre návštevníkov. Tiež je možné nájsť ubytovanie v Kathmandu.


Dovolenka Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál, malá krajina obklopená masívmi Himalájí, je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najkrajších miest v Nepále je Swayambhunath Stupa alebo takým spôsobom známy ako Monkey Temple. Táto svätyňa sa nachádza na kopci na západnom okraji hlavného mesta Kathmandu a ponúka úžasný výhľad na mesto a okolité hory.

Swayambhunath Stupa, ktorá má aj množstvo ďalších názvov ako Ajima, Swayambhu či Monkey Temple, je jednou z najstarších buddhistických svätýň v Nepále. Stupa je umiestnená na vrchole 77-metrového kopca a pozostáva z veľkého kruhového chrámu so stupou v strede. Stupa je pokrytá rôznymi zlatými a striebornými ozdobami, zatiaľ čo okolitý areál je plný krásnych zelených stromov a kvetov.

Okrem nádherného pohľadu na mesto a úžasnú architektúru, Swayambhunath Stupa je tiež miestom, kde sa môžete pokloniť histórii a spirituálnej kultúre Nepálu. Uvnútri chrámu sa nachádza množstvo svätých soch a artefaktov, ktoré sú sirovo spojené s buddhizmom. Chrám je tiež miestom, kde sa konajú rôzne bohoslužby, modlitby a slávnosti.

Swayambhunath Stupa je tiež miestom, kde sa môžete stretnúť s miestnym obyvateľstvom a vidieť ich každodenný život. Na okolí chrámu sa nachádza množstvo predajcov, ktorí ponúkajú rôzne suveníry a tradičné remeslá, a to všetko pod dohladom kŕdľov opíc, ktoré žijú v okolí. Tieto zvieratá sú oboznamené s návštevnosťou a snažia sa získať jedlo od turistov, takže dávajte pozor na svoje veci.

Celkovo, Swayambhunath Stupa je skvelým miestom pre tých, ktorí chcú preskúmať kultúru a históriu Nepálu a zároveň zažiť krásy prírody a úžasného výhľadu na mesto. Ak hľadáte nezvyčajnú dovolenku, vyskúšajte si tento kúsok neba na zemi a určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Nepál Swayambhunath Stupa (Monkey Temple)


Nepál je známy svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a kúzelnými miestami, ktoré pritiahnu každého návštevníka. Jedným z takých miest je aj Swayambhunath Stupa, známy aj ako Monkey Temple.

Swayambhunath Stupa sa nachádza na kopci v Kathmandu, hlavnom meste Nepálu. Je to jeden z najstarších buddhistických chrámov v kraji, kde sa uctieva Gautama Buddha. Chrám je známy svojou bohatou históriou a charakteristickou stavbou, ktorá sa skladá z klenby a veľkej zlatnej stupy. Okolo chrámu sa tiahnu schody, ktoré vedú k jedinečnému výhľadu na celé mesto.

Samotný chrám je obľúbeným miestom návštevníkov aj miestnych obyvateľov, ktorí sa sem pravidelne modlia a uctievajú Buddha. Na strechách okolo chrámu sa často zobrazujú scény z jeho života a filozofie.

Okrem rôznych druhov modlitieb, si môžete užiť aj krásne výhľady na celé mesto Kathmandu. Taktiež v chráme nájdete množstvo opíc, ktoré sú považované za posvätné. Návštevníci sa s nimi môžu dokonca potešiť a nakŕmiť ich potravou, ktorú si môžu zakúpiť u predajcov.

Ubikácie v Nepále a okolí chrámu sú bohaté na rôzne typy hotely a hostely. Ak hľadáte ubytovanie s najlepším výhľadom na stupu je najlepšie sa ubytovať v hoteli alebo hosteli v blízkosti.

V nepálskych hoteloch a hosteloch sa tradične neponúka luxus, pretože sú primerané cene. Väčšina hostovní je vlastnená rodinami a niekedy môžu byť pre cestovateľov lepšou voľbou. Cena ubytovania v hoteloch a hosteli v okrese Swayambhunath sa pohybuje od $8 do $55 za noc a väčšina z nich ponúka rôzne služby vrátane bezplatného Wi-Fi, raňajok a večere.

Celkovo ubytovanie v okolí Swayambhunath Stupa je skvelou voľbou pre návštevníkov, ktorí chcú objaviť krásu a kultúru tejto krajiny. Ak chcete zažiť bohatú históriu a spirituálnu atmosféru chrámu a zároveň si užiť krásne výhľady na celé mesto Kathmandu, je ubytovanie v tomto prostredí tou správnou voľbou.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky