Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Nemecko The Black Forest

Dovolenka Nemecko The Black Forest


Ak hľadáte kúzlo veľkých hôr a prírody, Nemecko ponúka The Black Forest - miesto, ktoré zažiari vaše sny. The Black Forest sa nachádza v juhozápadnej časti Nemecka a je jedným z najkrajších miest v Európe.

The Black Forest je ten správny cieľ pre milovníkov prírody, ktorí sa radi týmto čarovným miestam venujú. Všetko, čo vidíte v The Black Forest, je úplne jedinečné a zanechávajúce pre juhovýchodné Nemecko neobvyklý dojem. Krajina je plná krásy, obklopená úchvatnými horami a zelenými lesmi.

Hory v The Black Forest sú vysokej kvality a sú ideálne pre rôzne druhy turistiky. Dokonca aj v zimnom období ponúkajú skvelé miesta na pobyt, pretože tieto miesta sú premenené na miesto výletu na lyžiach. Ak ste milovník lyžovania, potom je to pre vás to správne miesto.

The Black Forest ponúka aj krásne prírodné jazierka a rieky, ktoré vás zaujmú s ich úžasnou krásou. Ak si želáte venovať sa rybolovu, potom sa v týchto miestach chytajú väčšie druhy ryby.

Pokiaľ hľadáte miesto na relaxáciu a oddych, The Black Forest má pre vás niečo skvelé. Máte tu možnosť návštevy kúpeľov a wellness, ktoré sú pre tento región typické.

Okrem toho v The Black Forest nájdete aj množstvo miest s historickými pamiatkami, ktoré pridelia vašej relaxácii ďalší rozmer. Medzi najznámejšie patrí Urach, kde sa nachádza starý hrad, alebo Freiburg, ktorý sa nachádza v údolí Rýna.

The Black Forest je tiež vynikajúcim miestom na výlety. Mnohé z okolitých miest ako Heidelberg, Stuttgart alebo Rýn, ponúkajú rôzne atrakcie, ako napríklad zámok Neuschwanstein alebo katedrálu v Kolíne nad Rýnom.

The Black Forest má pre turistov celoročne čo ponúknuť. Najmä ale v letných mesiacoch vám táto oblasť ponúkne úplne inú alternatívu k tradičnej dovolenke a rozhodne vám prinesie pocit obrovskej spokojnosti a uvoľnenia.


Ubytovanie Nemecko The Black Forest


Nemecko je krajina plná krás a zázrakov, z ktorých si určite každý návštevník odnesie nezabudnuteľné zážitky. Ak však chcete stráviť dovolenku v prírode v kombinácii s bohatou kultúrou a históriou, The Black Forest je jedno z najlepších miest na ubytovanie.

The Black Forest, alebo čierna pustina, sa nachádza v juhovýchodnej časti Nemecka. Vytvára ho zalesnené pohorie s údoliami a riekami, ktoré láka turistov z celého sveta. V regióne sa nachádza niekoľko kúpeľných miest, z ktorých najznámejšie sú Baden-Baden a Freiburg. Krajina je plná nádherných zámkov, katedrál, kostolov a ďalších historických miest.

Pri hľadaní ubytovania v The Black Forest máte mnoho možností. Môžete sa ubytovať v miestach s bohatou históriou alebo sa zamerať na kvalitu ubytovania. Je tu mnoho možností, od malých penziónov až po luxusné hotely.

Ak máte radi prírodu a chcete si vychutnať jej krásy, ponúka sa vám množstvo možností. Môžete si prenajať chatu alebo bungalov s krásnym výhľadom na pohorie. Hotel sa môže nachádzať v niektorej z čarovných dediniek, ktoré sa sústreďujú podél toku rieky.

Mnohé hotely a penzióny v The Black Forestu ponúkajú wellness procedúry, aby ste si užili ešte viac zo svojho pobytu. Môžete navštíviť spa, masáže, saunu alebo dokonca liečebné pramene a bazény.

Jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať kultúru, históriu a jedlo The Black Forestu, je zoznámenie sa s miestnou gastronómiou. V regióne sú mnohé reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné jedlá ako slanina, klobása a jednoduché ale chutné zemiaky. The Black Forest je tiež známy svojim čučoriedkovým koláčom, ktorý sa stáva jedným z symbolov tejto oblasti.

Takže, ak hľadáte miesto na ubytovanie v Nemecku, The Black Forest by mohol byť vašou prvou voľbou. Región ponúka nádherné zážitky v spojení s nabitými kultúrnymi a historickými pamiatkami. A k tomu pripojte tradičnú miestnu gastronómiu a budete zažívať nezabudnuteľnú dovolenku na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Black Forest


1. Čo je Čierne les?
Čierne les je horský pohorie v juhozápadnej časti Nemecka, ktoré sa nachádza na území Badenska-Württemberku.

2. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Čiernom lese?
Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Čiernom lese patrí výlet loďou na jazerá Titisee a Schluchsee, návšteva Klosterdalfridge, prechádzka po pláňach Feldberg a Schauinsland, zhltnutie lahodného zappa v Freiburgu a prechádzanie sa pomedzi idylické horské dedinky, ako sú Triberg, Baiersbronn a Schiltach.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Čierneho lesu?
Najlepšie obdobie na návštevu Čierneho lesu sú mesiace medzi májom a septembrom, keď je počasie teplé s miernymi dažďami a zelené krajiny plné kvetov.

4. Aké sú typické jedlá v Čiernom lese?
Typickými jedlami v Čiernom lese sú špagety so slaninou a paradajkovou omáčkou, varené klobásy (Bauernwürste), flammkuchen (placka s cibuľou, crema fraiche a slaninou) a známa černoleská torta (Schwarzwälder Kirschtorte).

5. Kde sa dá dobre ubytovať v Čiernom lese?
V Čiernom lese sa dá ubytovať v rôznych hoteloch a rekreačných strediskách. Medzi tými najlepšími patria Hotel Der Kleine Prinz vo Freiburgu, Hotel Bären v Bad Wildbad a Hotel Bareiss v Baiersbronn.

6. Aké aktivity môžem robiť v Čiernom lese?
V Čiernom lese môžete robiť rôzne aktivity ako prechádzky, jazda na bicykli, turistika, zimné športy ako lyžovanie, sánkovanie a jazdu na snowboarde a návšteva kúpeľov a wellness stredísk.

7. Aké sú najlepšie dedinky na návštevu v Čiernom lese?
Medzi najkrajšie a najatraktívnejšie dedinky v Čiernom lese patrí Titisee-Neustadt, Baden-Baden, Urach, Menzenschwand, Baiersbronn a Gengenbach.

8. Aké sú najlepšie spôsoby pre prepravu v Čiernom lese?
V Čiernom lese sú účinné a dobré dopravné sieť bežeckých zastávok a autobusov. Cestovanie autom je tiež možné, ale treba si dať pozor na úzkych a kolesom vidomých cestách.

9. Aké sú typické tradície a zvyky v Čiernom lese?
Tradičné zvyky v Čiernom lese zahŕňajú rozličné folklórne slávnosti v dedinách, do ktorých patria tance v krojoch, varenie tradičných receptov a sekery vrhajúce súťaže. Ďalšou zvykom, ktorú možno vidieť v oblasti sú tradičné Čiernoleské domy s tradičnými červenými strišnými čmeliakmi nad oknami.

10. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Čiernom lese?
Medzi najlepšie miesta na nákupy v Čiernom lese patrí Freiburg, ktorý je známy tradičnými potravinami, ako sú víno, sladkosti a výroba kožinových módnych doplnkov. Okrem toho je tam mnoho obchodov s drogériou, oblečenia a šperkov.


Počasie Nemecko The Black Forest


Nemecko sa nachádza v strednej Európe a má pestré klimatické podmienky zahŕňajúce vplyvy oceánu a kontinentálneho podnebia. The Black Forest, alebo čierna hora, je horský masív v juhozápadnej časti Nemecka, ktorý má charakteristickú čiernu farbu kvôli hustému lesu. Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené geografickými faktormi a sezónnymi zmenami.

Jar v The Black Forest sa začína prebúdzaním prírody. Teploty sú stále chladné, ale postupne sa zvyšujú, pri čom sú veľké rozdiely medzi dňom a nocou. V apríli a máji, stromy kvitnú a lesy sú plné zvukov vtákov a ďalších zvierat, ktoré sa prebúdzajú z hibernácie. Pravidelne prší a zem sa začína zelenieť.

Leto v The Black Forest je teplé a slnečné, ale nie príliš horúce. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25°C a je to obdobie najväčšej turistické sezóny. Lesy a kopce sú prekrásne svetlozelené, doplnené kvetmi a ovocnými stromami. Na jeseň sa teploty znížia a počasie sa stáva nestabilnejším. Farby prírody sa začnú meniť a líšia sa od zlatej až po hnedú. Človek môže vidieť rôzne druhy húb, ktoré rastú na zvädnutých stromoch a v lesoch.

Zima v The Black Forest môže byť drsná, najmä v horách. Teploty sa môžu pohybovať pod bodom mrazu a môže prísť aj sneh. Turisti môžu si užívať bežkovanie, lyžovanie a iné zimné športy v blízkosti horských stredísk. Lesy sú pokryté snehom a je to ideálne obdobie na prechádzky v prírode, najmä v oblasti zvanéj "Zauberwald", čo v preklade znamená "kouzelný les".

The Black Forest je krásna oblasť, ktorá ponúka rôznorodé počasie počas celého roku. Od jarných kvetov po letné slnko, jesenné lístie a zimné športy, návštevníci si môžu užiť každé ročné obdobie v tomto nádhernom prostredí.


Letenka Nemecko The Black Forest


The Black Forest. Toto nemecké územie ponúka krásne a zachovalé prírodné scenérie, čo mu vyneslo povesť jednej z najnavštevovanejších oblastí Nemecka.

Bezpochyby hlavnou atrakciou či už pre turistov alebo pre miestnych obyvateľov sú dlhé turistické trasy, ktoré sa vinú v rôznych smeroch. Hory, údolia, jazerá, prírodné parky - všetko, čo si len človek môže priať. Okrem toho, turisti môžu navštíviť aj kúpeľné strediská, ako aj množstvo pamiatok.

Keďže je oblasť The Black Forest v Nemecku, mnohí by si nemysleli, že tu môžu nájsť aj zvieratá a faunu. Avšak, práve tu sa nachádza množstvo prírodných parkov a možno sa tu dokonca stretnúť s rôznymi zvieratami a možno aj s nemeckou klasikou, usvedčiť srnku či diviaka.

Veľmi známa je napríklad krajina, v ktorej sa nachádza jazero Titisee. Jedná sa o krásne jazero v obklopení oveľa vyšších a honosnejších vrchov, ktorý sa týčia nad jazerom než sto metrov do výšky. Voda v jazere v strede leta dosahuje až 22 stupňov Celzia, čo sa v letných mesiacoch podstatne prispieva k atraktivite oblasti.

A čo hovoríte na to, keď by ste navštívili mestečko Freiburg, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hranice s Francúzskom? Miestne uličky a budovy sú dokonalým príkladom typu architektúry regionu. Niet divu, že Freiburg patrí medzi najkrajšie miesta v Nemecku. Nechýba tu ani veľká katedrála, kde môžete vidieť zaujímavé prvky gotickej architektúry.

Bez ohľadu na to, či ste milovníkom prechádzok po prírode alebo obdivovateľom kultúrnych pamiatok, tento kúsok Nemecka určite nepoľutujete. Ak chcete objaviť Bachovu rodinu, navštíviť známe pivné festivaly či sa pokochať krásou hôr, The Black Forest vám poskytne všetko, čo si môžete priať.

Je to celková kombinácia výbornej prírody, bohatých možností na turistiku a množstva zajímavých miest na návštevy, čo spôsobuje, že z tejto oblasti sa stal veľmi popredný cieľ milovníkov turistiky po celom svete. Ak máte chuť na niečo iné, prvotriedne a nezabudnuteľné, potom by The Black Forest určite mal byť pridaný na zoznam vašich dovoleniek.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky