Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Namíbia Etosha Pan

Ubytovanie Namíbia Etosha Pan


Namíbia je jednou z najlepších destinácií pre milovníkov prírody, a to vďaka svojej ohromujúcej divočine a nezabudnuteľným zážitkom. Keďže väčšina návštevníkov sa snaží úplne zakúsiť atmosféru Namíbie, ubytovanie je často v kempoch alebo safari lodžach.

Jednou z najlepších oblastí na ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú dostať priamo k prírode, je Etosha Národný park v Namíbii. Tento zážitok a jedinečná príležitosť sa človeku naskytne iba raz za život, takže sa Vám určite oplatí pozrieť blízko.

Etosha Pan, ktorý je najväčším solným panenským poľom v celom svete, ponúka zvláštne zážitky na safari pre turistov. Krajina sa prevažne tvorí z oblasť pozostávajúc celkovo z veľkých, sladkovodných jazier a horieme, kde sa usádzajú zvieratá, ktoré sú prirodzene priťahované k vode. Skutočne by ste nemali premeškať túto unikátnu príležitosť navštíviť toto miesto.

Problémom je, že keby ste si zvolili ubytovanie mimo Etosha, musíte cestovať na jednodňové výlety a to by mohlo znamenať obmedzenie príležitostí na získanie najlepšieho zážitku zo safari.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú zostať priamo v Etosha Pan, máte na výber veľké množstvo ubytovania. V areáli národného parku sú dostupné kempy, safari lodže, súkromné kempy, lodže a dokonca aj hotely. Každý z týchto typov ubytovania má čo ponúknuť a rovnako aj cenové vybavenie.

Keďže táto oblasť je zabudovaná do Etosha, kempy a safari lodže, sa usádzajú priamo v parku, ktoré sú obklopené divokou prírodou a najkrajšími scenériami v Namíbii. Práve táto oblasť ponúka turistom príležitosť na fotografovanie zvierat a to priamo z terasy ubytovania.

Safari lodže ponúkajú jedinečnú príležitosť na návštevu Etosha Parku, ktorý je plný najdivokejších a najkrajších zvierat. Táto oblasť ponúka širokú škálu aktivít, vrátane rôznych výletov do národného parku, ktoré sú k dispozícii pre turistov. Priestor je tiež ideálny a bezpečný pre rodiny s deťmi.

Súkromné kempy a lodže sú pre návštevníkov, ktorí si radi doprajú viac luxusu a sú schopní si to dovoliť. Tieto zariaďované ubytovania poskytujú všetok potrebný komfort a je tu viac priestoru na súkromie a relaxáciu. Všetky tieto hlavné typy ubytovania sú dostupné v rôznych cenových kategóriách.

Etosha Národný park v Namíbii je z pohľadu návštevníkov jednou z najlepších možností na to, aby prežili nezabudnuteľné chvíle počas prázdnin. Ubytovanie obohatí Váš zážitok o to, že sa dostanete priamo k prírode a budete mať možnosť sledovať zvieratá priamo priamo z terasy svojho izby.

Poskytuje vám najlepšie možnosti na pozorovania zvierat a je ideálnym miestom pre tie najkrajšie momenty, ktoré si prinesiete navždy v srdci. Tak sa z lásky k najkrajšej prírode pozrite na ubytovanie v Etosha Národnom parku v Namíbii a navštívte toto najkrajšie miesto a doslova sa zblížte s prírodou.


Počasie Namíbia Etosha Pan


Namíbia je krajina plná krásnych prírodných scenérií, medzi ktoré rozhodne patrí aj Etosha Pan. Toto slanisko sa nachádza v severnej časti krajiny a je najväčším národným parkom v Namíbii. Pre mnohých turistov je návšteva Etosha Pan neodolateľným lákadlom, no pred cestou je dôležité poznať informácie o počasí.

Etosha Pan je typickou suchou oblasťou, v ktorej vládne celoročne veľmi vysoká teplota a nízka vlhkosť. Počas dňa sa teplota zvyčajne pohybuje okolo 35 - 40 stupňov Celzia a v noci môže klesnúť na 5 - 10 stupňov Celzia. V polovici roka, v júni a júli, môže teplota klesnúť až pod bod mrazu.

Aj keď v Etosha Pan prší iba zriedkavo, keď sa to stane, môže to výrazne ovplyvniť aktivitu zvierat. V období leta, teda od novembra do marca, sú možné intenzívne búrky s vetratmi, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zhoršiť cesty v parku. Preto sa odporúča navštíviť Etosha Pan v období zimy, teda od júla do septembra, keď je suché obdobie.

Aj napriek extrémne vysokej teplote a nízkej vlhkosti, Etosha Pan ponúka cestovateľom zaujímavý pohľad na faunu a flóru tohto územia. Okolo slaniska si môžeš všimnúť zvieratá ako slony, zebry, antilopy, kozy alebo gepardy. Ak chceš navštíviť Etosha Pan, odporúča sa si so sebou zobrať dostatok vody a potravy, aby si prekonala extrémne podmienky.

Výlet do Etosha Pan je zážitkom pre každého, kto miluje prírodu a zvieratá. Nie je však vhodný pre každého a vyžaduje si prípravy a opatrenia pred cestou. Ak máš radi dobrodružstvo a rozmanitosť, určite sa vyber na cestu do tohto jedinečného národného parku v Namíbii.


Dovolenka Namíbia Etosha Pan


Namíbia je krajina ponúkajúca jedinečné zážitky a nezabudnuteľné dovolenky. Medzi zaujímavosti patrí oblasť Etosha Pan, ktorá sa nachádza na severe Namíbie. Etosha Pan je najväčším slaniskom na svete a každoročne privíta tisíce návštevníkov.

Etosha Pan je oblasť bohatá na divokú zver ako antilopy, paviány, guanako, leopardy, gepardy, rysy alebo hyeny, ale najviac sa tu stretávajú zebry, žirafy, slony a levy. Je to miesto, kde poskytuje divoká zver ochranu a bezpečie pred lovcom. Do oblasti sa ľahko dostanete autom alebo zorganizovanými zájazdmi s miestnymi sprievodcami.

V oblasti sa nachádza veľa kempov a ubytovacích zariadení, kde návštevníci môžu relaxovať a užívať si krásu prírody. Kempy sú vybavené základnou infraštruktúrou ako sú sociálne zariadenia, obchody s potravinami, reštaurácie alebo požičovne áut a bicyklov. Kempy ponúkajú aj rôzne aktivity, ako sú prechádzky v prírode, safari a pozorovanie divokých zvierat.

Najlepší čas na návštevu Etosha Pan je v období sucha, kedy sa zvieratá zhromaždia pri malých vodných miestach a sú oveľa jednoduchšie pozorovateľné. To je aj čas, kedy sa konajú najpopulárnejšie safari. V období dažďov je prístup do niektorých oblastí ťažší a zvieratá sú rozptýlené na väčšom území.

Celková atmosféra Etosha Pan je mohutná a nezabudnuteľná. Keď sa dostanete na slanisko, môžete vidieť neskončiteľnosť a očarujúcou scenériu. Silný vietor a horúce slnko tu dokážu byť náročné, ale určite stojí za to.

Ak hľadáte jeden z najzaujímavejších a najdivokejších kútov sveta, Etosha Pan v Namíbii je tou správnou voľbou. Divoká príroda, krása ovzdušia a zvieracia ríša tu vytvárajú nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Letenka Namíbia Etosha Pan


Namíbia je krajina, ktorá nadchýna krásou svojej prírody a vôbec nie je divu, prečo sa radí medzi najžiadanejšie turistické destinácie na svete. V srdci tejto fascinujúcej krajiny sa nachádza jeden z jej najkrajších prírodných zázrakov - Etosha Pan. A ak chcete túto krásu vidieť na vlastné oči, najlepším spôsobom je zakúpiť si letenku Namíbia Etosha Pan.

Etosha Pan je plochá soľná pláň, ktorá sa nachádza v severnej časti Namíbie. Toto územie bolo kedysi hlbokým jazerom, ale soľ, ktorá sa z dostupnej podzemnej vody vyparila, zanechala obrovskú soľnú plochu - jedinečný ekosystém, ktorý podporuje množstvo živočíšnych druhov, ktoré sa môžu navyše nazerať z veľkej vzdialenosti.

Na Etosha Pane môžete vidieť mnoho druhov zvierat, vrátane slonov, lemov, žiráf, levov a gepardov, ktoré tu majú prekrásne prostredie a kde slnko zostáva nízko a vďaka tomu tento územie poskytuje ideálne podmienky pre pozorovanie zvierat.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete objaviť Etosha Pan, ale najlepšou cestou je získať letenku Namíbia Etosha Pan. Po prílete na letisko v hlavnom meste Windhoek budete musieť cestovať takmer 450 km na sever do Etosha National Parku. Vďaka letenke však môžete cestovať rýchlejšie a pohodlnejšie, čo vám umožní stráviť viac času na pozorovanie divočiny a užívaniu krásnej krajiny.

Ak máte radi prírodu, zvieratá a krásnu krajinu, potom by ste určite mali zvážiť letenku Namíbia Etosha Pan. Táto destinácia je pre mnohých turistov jedinečnou skúsenosťou a niečo, čo by ste nemali premeškať. Navštívenie Etosha Pan vás odvezie do úplne iného sveta a zanechá vás so spomienkami, ktoré budú trvať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Etosha Pan


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Etosha Pan v Namíbii?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku Etosha Pan je od mája do októbra počas sušnej sezóny, keď je najlepšie pozorovať zvieratá pri vodných jamách.

2. Aké zvieratá môžete vidieť v parku?
Odpoveď: V parku môžete vidieť slony, levy, gepardy, nosorožce, antilopy, zebry, hyenov, šakalov, psov divých, a rôzne druhy vtákov.

3. Potrebujem víza na návštevu Namíbie?
Odpoveď: Áno, Slovenskí občania vyžadujú víza na vstup do Namíbie, ktoré je potrebné získať vopred.

4. Potrebujem očkovanie pred návštevou Namíbie?
Odpoveď: Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B a chrípke.

5. Aké je odporúčané auto pre cestovanie v Namíbii?
Odpoveď: Odporúča sa 4x4 vozidlo, aby ste sa mohli dostať na miesta mimo hlavnej cesty.

6. Kde sa nachádza park Etosha Pan?
Odpoveď: Park sa nachádza v severnej časti Namíbie.

7. Aké sú vstupné poplatky do parku Etosha Pan?
Odpoveď: Vstupné do parku závisí od dĺžky pobytu a počtu osôb v skupine.

8. Môžem bývať v parku Etosha Pan?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti vrátane kempov a hotelov.

9. Aké sú klimatické podmienky v Namíbii?
Odpoveď: Namíbia má suché a horúce podnebie, ktoré sa môže líšiť v závislosti od miesta a ročného obdobia.

10. Je bezpečné cestovať do Namíbie a parku Etosha Pan?
Odpoveď: Áno, Namíbia je relatívne bezpečná krajina na cestovanie, ale je vždy dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky