Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)

Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


1. Čo je Eagle Valley?
Eagle Valley alebo Yolyn Am je skalnaté údolie v Národnom parku Gurvan Saikhan v južnom Mongolsku. Je to domov pre mnoho druhov zvierat, vrátane orlov a divých oviec argali.

2. Ako sa dostanem do Yolyn Am?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Yolyn Am, je najať si taxík alebo odísť na autobusovú zastávku v mestách Dalanzadgad alebo Mandalgovi a ísť do národného parku.

3. Aké je vstupné do Eagle Valley a kedy je otvorené?
Vstupné do Eagle Valley závisí od ročného obdobia a môže sa líšiť od 5 do 10 dolárov. Park otvára dvere pre návštevníkov počas letných mesiacov, kedy sa dá prístupovo cestovať, to znamená od mája do septembra.

4. Potrebujem nejaké povolenia na návštevu Yolyn Am?
Nie, nevyžaduje sa žiadne špeciálne povolenie na návštevu Eagle Valley.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v Eagle Valley?
Návštevníci môžu robiť turistiku v údolí, fotografovať divokú prírodu a pozorovať zvieratá ako sú orli a argali.

6. Môžem sa tu ubytovať?
Nie, v Eagle Valley nie sú žiadne hotely ani kempy, ale turisti si často nájdú strechy pre nocovanie v miestnych hostiteľských rodinách v okolí.

7. Môžem vidieť dravce, keď sa na miesto nevydám v správnom ročnom období?
Existuje väčšia šanca na vidieť orly počas zimy, keď migrujú do oblasti z chladných krajín, aby si tu hľadali potravu a prispôsobovali sa teplotným podmienkam.

8. Aké turistické trasy sa v Eagle Valley ponúkajú?
Najpopulárnejšia trasa v Eagle Valley je opačná a zospodu celého údolia, trvajúca asi 2-3 hodiny. Tu turisti vidia hory, ľadovce a rieky a cestou môžu vidieť aj množstvo divých zvierat.

9. Koľko času by som mal stráviť v Eagle Valley?
Na výlet do Eagle Valley by bol minmumný čas 1 deň, ale mnoho turistov tu strávi aj viac dní z rôznych dôvodov ako fotografie, práca alebo absolútna relaxácia.

10. Je bezpečné navštíviť Eagle Valley?
Áno, návšteva Eagle Valley sa považuje za celkom bezproblémovú, ale turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako sú justičné obmedzenia a upozorňovať na divé zvieratá.


Ubytovanie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


V Mongolsku leží množstvo nezabudnuteľných miest na objavovanie a medzi nimi patrí aj údolí Yolyn Am, známe aj ako Eagle Valley. Nachádza sa v národnom parku Gobi Gurvansaikhan a sú tam mnohé ubytovacie možnosti, ktoré vám umožnia stráviť tu viac dní.

Yolyn Am sa rozprestiera na dĺžke približne 10 km a jeho názov sa prekladá ako „Údolie orla“. Okrem majestátnych skalných vrchov a malebných horských potôčikov je toto miesto celosvetovo známe pre svoju faunu a flóru. Odmieňa vás pôsobivým výhľadom na horské krajiny plné chladnej krásy, ktorá pôsobí ako zázrak v pripomína vám to, ako malé sme v porovnaní s prírodou.

Ak si chcete užiť úplne najlepší pohľad na krajinu, odporúčame vám zvoliť si ubytovanie, ktoré sa nachádza v týchto nádherných horách. Budete si môcť vychutnať krásne zore, západy slnka a celkovú atmosféru, ktorá je ťažko popísateľná slovami. Existuje niekoľko malých hostincov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie a užiť si prírodné krásy tohto miesta.

Ubytovanie Yolyn Am ponúka všetky pohodlie, ktoré potrebujete po náročnom dňoch plnom turistiky a objavovania. Môžete si vybrať zo širokého spektra izieb - od najjednoduchších ubytovacích miest po luxusné apartmány.

Okrem toho, že máte prístup k najkrajším miestam Yolyn Am, máte aj prístup k rôznym aktivitám, ktoré vám pomôžu odpočinúť si po celej deň. Môžete sa vybrať na prechádzku po národných parkoch, na jazdecký výlet na koňoch alebo sa vybrať na sledovanie zvierat, ako sú napríklad kamzíci, divé ovce alebo dravci.

V prípade, že si chcete vychutnať Yolyn Am v celom jeho rozsahu, odporúčame vám zvoliť ubytovanie, ktoré vám umožní ostať tu na viac dní. Takto si budete môcť užiť všetky prírodné scenérie, ktoré vám ponúka, s dostatočným množstvom času.

Využite príležitosť a rezervujte si ubytovanie v Yolyn Am hneď teraz. Medzi túlavými kamzíkmi, horským potôčikom a nekonečnými horami sa určite budete cítiť ako malé dieťa v objatí nedotknutej prírody.


Letenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Yolyn Am, známa tiež ako Údolie orla, je divoká a nádherná prírodná oblasť nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Mongolska. Táto oblasť sa pýši úchvatnými zrázmi a kaňonmi, kde tečú rieky a kde sa tají ľad v horách aj počas leta. To robí z Yolyn Am jedno z najkrajších miest na svete.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať do Yolyn Am, je potrebné zaobstarať si letenku. Väčšina letov z Mongolska do Yolyn Am sa robí z Ulánbátaru, hlavného mesta Mongolska. Odtiaľ sa turisti dostávajú do chráneného územia v Yolyn Am, ktoré sa nachádza v Národnom parku Gobi Gurvan Saikhan.

Letenky do Yolyn Am sú pomerne zriedkavé a drahé, takže sa odporúča plánovanie vopred. Cesty z Ulánbátaru do Yolyn Am sa robia v posekáčoch a trvajú približne 6-8 hodín.

V Yolyn Am sa turisti môžu tešiť na nádherné scenérie a rôzne aktivity. Jednou z najpopulárnejších činností je turistika. Väčšinu turistov láka prechádzať sa údolím Yolyn Am a užívať si pohľad na rôzne druhy vtákov a zvierat. Najzaujímavejšou časťou údolia je miesto, kde sa nachádzajú ľadové stĺpy, ktoré sú stále zamrznuté aj počas letných mesiacov.

Okrem turistiky je možné v Yolyn Am robiť aj rôzne druhy adrenalinových športov, ako je napríklad jazda na koni, paragliding alebo horolezectvo. Pre tých, ktorí sa chcú len relaxovať a užiť si krásu prírody, sú k dispozícii rôzne chatky a kempe, kde si môžu turisti oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak sa vám podarí zohnať si letenku do Yolyn Am, určite ju využite a nechajte sa zlákať krásou prírody, po ktorej denne túžime. Príroda v Mongolsku je skutočne jedinečná a Yolyn Am v nej vyčnieva ako diamant. Tak neváhajte a naplánujte si svoju cestu do tohto nádherného miesta už dnes.


Dovolenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás zavedie do nezvyčajných krajín a ponúkne vám unikátny zážitok, potom je Mongolsko a Eagle Valley (Yolyn Am) miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Predovšetkým, Yolyn Am je národný park v juhozápadnom Mongolsku, ktorý je známy svojou úchvatnou krajinou a tiež miestom, kde nájdete jednu z posledných populácií ohrozenia vyhynutia - snežného leoparda. Národný park sa nachádza v Altajskom pohoří a zachováva neporušenú prírodu s krásnymi skalami, vodopádmi, zamrznutými jazerami, horskými riekami a snežnými vrchmi.

Po príchode na miesto sa ocitnete v údolí, kde sa môžete pozrieť na rôzne druhy vtákov vrátane orlov, sokolov a havranov. V tomto národnom parku sa nachádza aj hojnosť pálivých rastlín, ktoré si získali veľkú popularitu v miestnej gastronómii.

Okrem pozorovania zvierat a vychutnávania nádherných scenérií, môžete si vyskúšať aj iné typy aktivít. V lete si môžete užiť turistiku, horolezectvo, rybolov, rafting a aj jazdu na koni. Na jar a na jeseň sa zase môžete zúčastniť expedície na pozorovanie snežného leoparda a iných zvierat, ktoré sa tam vyskytujú.

V zime sa môžete tešiť na zimnú turistiku a lyžovanie na hore Surtiin am, ktorá je súčasťou Altajského pohořia. Po zimnom lyžovaní alebo turistike môžete relaxovať v miestnej termálnej kúpeľnej vode alebo si zahrieť prstí pri ohni, keď si uvarte nejakú teplú polievku.

Samotné Yolyn Am je veľké a svojim návštevníkom ponúka rôzne zážitky a aktivít. Môžete sa tam rozhodnúť o tom, či chcete navštíviť miestne jazero, ktoré sa formuje v strede púštnych Dunas, alebo sa vydáte na troj-dňový výlet na horskom ľade, ktorý sa nachádza v doline.

Celkovo, Yolyn Am je miesto, ktoré si zaslúži záujem a kde si môžete dopriať unikátny zážitok, ktorý vás odnesie priamo do prírody. Svižné horské potoky, zelené údolia, snehové vrcholy, zaujímavé zvieratá a jedineční ľudia - to je to, čo vás čaká pri návšteve tohto miesta a krajiny vo všeobecnosti. Preto neváhajte a plánujte si svoju dovolenku v Mongolsku už dnes!


Počasie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko je krajina s ďalekosiahlymi a rozsiahlymi pláninami a kopcami, ktorá je obklopená pustatinným prostredím. Napriek tomu však v tejto krajine nájdete miesta s úžasnou prírodou a pestrým počasím. Jedným z týchto miest je Yolyn Am, známejšie ako Eagle Valley alebo Doline orlov.

Yolyn Am sa nachádza v provincii Ömnögovi, na juhu Mongolska. Toto údolie je obklopené vrchmi s výškou až 2800 metrov a tečie tým pár kilometrov dlhým kaňonom. V týchto horách sa nachádza ledovec, ktorý sa tu udržuje počas celého roka a ktorý vodu napája priamo do kaňonu. Napriek tomu sa v lete teploty môžu pohybovať až na 30 stupňov Celzia.

Leto v Yolyn Am je veľmi krásne obdobie, pretože po zime sa tu objavujú prvé kvety a zvieratá. Možno tu vidieť mnoho druhov vtáctva ako sokolja z kategórie dravcov, orly, ibisy a viaceré iné druhy vtákov, ktoré prichádzajú tu hľadať potravu. Počasie a teploty sú tu pre väčšinu ľudí príjemné a príroda je naozaj očarujúca.

Zima v tomto údolí je však úplne iná. Teploty tu môžu klesnúť dokonca na mínus 40 stupňov Celzia, čo vytvára niekedy nebezpečné podmienky pre turistov. Napriek tomu však ak sa turisti dôkladne pripravia, môžu sa tešiť na návštevu falošného jaskynného medveďa, muflóna, prepeličku snežnú či snežného vloka. Ani v tejto sezóne však nechýba krása, ktorú môže turista zažiť počas nočnej obhliadky po zasneženom údolí.

V každej sezóne tak môžete vychutnať strhujúcu krásu Yolyn Am a jej prírody. Zatiaľ čo sú letné mesiace ideálne pre hranie, rodinné výlety a večerné prechádzky, zima tu prináša úplne iný zážitok. Ak hľadáte prírodné krásy a pestrosť počasia, tak Yolyn Am je tým správnym miestom pre vás.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky