Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mongolsko Terelj National Park

Počasie Mongolsko Terelj National Park


Mongolsko Terelj National Park je jeden z najmalebnejších, ale najnavštevovanejších národných parkov v Mongolsku. Nachádza sa asi 70 kilometrov od hlavného mesta Ulaanbaatar a zahŕňa plochu 2931 štvorcových kilometrov. Park je výnimočný svojou divokou a nečakanou krajinou, rovnako ako kultúrnymi atrakciami v okolí.

Počasie v Terelj National Park môže byť veľmi rozmanité a závisí od ročného obdobia. V lete (júl-august), ktorá je najväčšou turistickou sezónou, teploty sa pohybujú okolo 20-25°C cez deň a 10-15°C v noci. Ideálny čas na turistiku a vychutnávanie prírody. V zime (december-február), teploty môžu klesnúť až na -30°C a príležitostné sneženie je veľmi bežné. Pre skúsených horolezcov a zimných športovcov je to vynikajúci čas na na využitie množstva lyžiarskych stredísk v okolí.

Jar (marec-máj) a jeseň (september-november) sú zvyčajne miernejšie obdobia, s teplotami okolo 10-15°C cez deň a 0-5°C v noci. Tieto sezóny sú obľúbené pre fotografie svojou farebnou krajinou. Prečo sú také farby také nezvyčajné? Tieto kontrasty farieb komplikujú unikátne geologické podmienky krajiny, ktoré sú stvorené z pestrého mixu rôznych hornín a pôd.

V každom období je vhodné pripraviť sa na rýchle a zmeny počasia v národnom parku Terelj. Môžete sa stretnúť s občasnými krátkymi dažďami, silnými vetrami alebo prudkými zmenami teploty. Preto vždy je dôležité s sebou brať náležitý odev a vybavenie na zabezpečenie vášho pohodlia a bezpečnosti.

Na záver, či už navštívite Terelj National Park v lete alebo v zime, vidieť nádhernú krajinu a užívať si množstvo aktivít, ako je jazda na koni, turistika alebo horolezectvo. Veríme, že po prečítaní tohto článku, sa teraz cítite pripravení na cestu do tohto úžasného místa a užite si jeho neopakovateľné klimatické podmienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Terelj National Park


1. Čo je Terelj National Park?
Terelj National Park je národný park v Mongolsku, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Ulaanbaataru. Park je známy pre svoje nádherné scenérie, skalnaté útvary, jazierka a rieky.

2. Ako sa dostanem do Terelj National Parku?
Z Ulaanbaataru trvá cesta do Terelj National Parku asi hodinu, autom alebo autobusom. Dostanete sa tam aj taxíkom alebo organizovanými zájazdmi.

3. Kedy je najlepší čas navštíviť Terelj National Park?
Najlepší čas na návštevu Terelj National Parku je od mája do septembra, keď sú teploty najpríjemnejšie a je nižšie riziko zrážok.

4. Musím si priniesť vlastné stanovanie a vybavenie?
Nie, v parku sú k dispozícii kempe s rôznymi možnosťami prenocovania vrátane stanov a jurt.

5. Aké aktivity môžem robiť v Terelj National Parku?
V parku sa dajú robiť rôzne aktivity vrátane turistiky, jazdenia na koni, riečneho raftingu, návštevy buddhistických kláštorov a kúpele.

6. Aké ubytovanie je k dispozícii v Terelj National Parku?
Okrem stanov a jurty sú k dispozícii aj hotely a malé chatky.

7. Potrebujem vízum na návštevu Mongolska?
Áno, väčšina turistov potrebuje vízum na návštevu Mongolska.

8. Aké sú náklady na ubytovanie a stravu v Terelj National Parku?
Náklady sa môžu rôzniť v závislosti od možností ubytovania a jedál, ale všeobecne je Terelj National Park pomerne lacný.

9. Je bezpečné cestovať do Terelj National Parku?
Áno, Terelj National Park a celé Mongolsko sú pomerne bezpečné miesta na cestovanie, ale ako v každom kraji, treba dodržiavať bežné preventívne opatrenia a byť opatrný pri cestovaní do odľahlých oblastí.

10. Ako dlho by som mal stráviť v Terelj National Parku?
Najlepšie je stráviť minimálne 2-3 dni v Terelj National Parku, aby ste si mohli vychutnať jeho krásy a rôzne aktivity.


Ubytovanie Mongolsko Terelj National Park


Ak plánujete cestu do Mongolska, určite by ste nemali vynechať návštevu Terelj National Park. Nachádza sa len pár hodín jazdy od Ulanbatoru a ponúka nádhernú prírodu a jedinečný zážitok z kultúry Mongolov. Ak hľadáte ubytovanie priamo v parku, máte na výber niekoľko možností.

Prvou možnosťou je tradičné mongolské jurty, ktoré sú peknou a autentickou voľbou. Pre tých, ktorí radi poznávajú lokálnu kultúru, sú jurty rozhodne tou správnou voľbou. V parku sa nachádza niekoľko miest, kde si môžete prenajať jurty. Jednou z najlepších možností je "Mongol Nomadic", ktorá ponúka pohodlné a pekne zariadené jurty. Ubytovanie V jurte vám poskytne naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte niečo trochu komfortnejšie, sú tu aj hotely a chatky. V parku sa nachádzajú dva hotely, ktoré ponúkajú moderné izby a dobré vybavenie. Hotely majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať chutné jedlá z miestnych surovín. Medzi najlepšie hotely patria "Three Camel Lodge" a "Terelj Spa".

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je cenovo dostupnejšie, existuje aj možnosť stanovania. V parku sa nachádzajú stanové kempy, kde si môžete prenajať stan a vychutnať si prírodu. Kempy sú obvykle dobre vybavené, majú malé obchodíky, kde si môžete kúpiť jedlo a vybavenie pre stanovanie.

Celkovo, Terelj National Park ponúka rôzne možnosti ubytovania pre každého. Bez ohľadu na tom, či vyberiete tradičné mongolské jurty alebo moderný hotel, určite si užijete nádherným prírodný zážitok a pohostinnosť Mongolov. Ak hľadáte skutočne nezabudnuteľný zážitok, voľte ubytovanie v jurte.


Dovolenka Mongolsko Terelj National Park


Mongolsko Terelj National Park: nádherná dovolenka v divočine

Mongolsko je krajina, ktorá rozvášňa fantáziu mnohých turistov svojou stredovekou kultúrou, nekonečnými stepami a úchvatnými vrchmi. Terelj National Park je oáza uprostred tejto nehostinnej krajiny a ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky.

Terelj National Park je jednou z najpopulárnejších destinácií v Mongolsku a nachádza sa len 70 km východne od hlavného mesta Ulaanbaatar. Park ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť krásu mongolskej prírody, prechádzať sa po stepiach a skalách či obdivovať úžasný pohľad na okolité hory.

Pre návštevníkov Terelj National Parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné mongolské jurtu alebo si zarezervovať hotelovú izbu v blízkej dedinke. Jurtu by však určite mali vyskúšať všetci, ktorí sa rozhodnú navštíviť park. Ide o tradičnú mongolskú chatrč, ktorá je známa svojím jednoduchým, no zároveň útulným interiérom.

Spolu s ubytovaním sa turistom ponúka aj množstvo aktivít. Môžu sa zúčastniť prehliadky parku na koňoch, sledovať falconers, ktorí trénujú sokoly, alebo sa vydať na túry po okolí, kde môžu obdivovať unikátne skalné útvary a rôzne druhy rastlín a zvierat. Milovníci horolezectva si tiež prídu na svoje a pre deti je pripravený aj detský kútik.

Niektorí návštevníci sa tiež rozhodnú stráviť v parku niekoľko dní a zapojiť sa do tradičného mongolského spôsobu života. Turisti, ktorí sa rozhodnú pre túto možnosť, majú možnosť ochutnať typické mongolské jedlá a naučiť sa tradičné mongolské hry.

Terelj National Park nie je len miestom pre príjemnú dovolenku, ale aj pre objavovanie jedinečnej mongolskej kultúry a jej histórie. V blízkosti parku sa nachádza aj takými pamiatkami ako múzeum Džingischána Khan a niekoľko buddhistických kláštorov.

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá vám umožní únik z civilizácie a objavovanie krás mongolskej prírody, Terelj National Park je skutočne tou pravou voľbou. Tento park vám ponúkne príležitosť vidieť jedinečnú prírodu, spoznať tradičnú mongolskú kultúru a užiť si príjemnú, nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Mongolsko Terelj National Park


Letenka do mongolského Terelj National Parku - Prírodné krásy, ktoré vám vyrazia dych!

Pokochajte sa fascinujúcou krajinou a zážitkami, aké sa nedajú zažiť nikde inde na svete - vyberte sa do mongolského Terelj National Parku! Letenka na túto exotickú destináciu vás zavedie do zasnežených vrchov s krásnymi údoliami, kde vládnu upokojujúci ticho a skrytá prírodná krása.

Mongolsko Terelj National Park ale nie je len miestom s pozoruhodnou prírodou. Je to aj oblasť divokých zvierat, ktorá ponúka návštevníkom rôzne druhy zvierat, vrátane vzácnych koeri, kamzíkov a mnohých ďalších druhov vtákov. Na západnom konci parku sa nachádza kláštor medzi hrebeňmi, kde môžete vidieť tradičný buddhistický život a zároveň si vychutnať nádherné výhľady.

Jednou z najväčších atrakcií Terelj National Parku je kamenná strecha veža. Táto skalná formácia svojou jedinečnosťou dokáže očariť každého, kto jej upevňuje pohľad a v noci už pozvoľna prechádza s celkovým zjemnením svetla horizontu našej planéty.

Park ponúka návštevníkom aj celú radu rekreačných aktivít, vrátane turistiky, horolezectva a jazdenia na koňoch. Mali by ste si určite vychutnať tradičné mongolské jedlá v miestnych a turistických reštauráciách a zároveň si užiť okolitých vôní a sviežosti v miestnej prírode.

Ak chcete vidieť jedinečnú krajinu, okusiť tradičný život a zároveň zažiť adrenalinové zážitky, Terelj National Park je ideálnou destináciou pre vás. Kúpte si letenku do tejto exotického územia, povzte si na koniach, obdivujte krásy parku a sami sa presvedčte o jeho jedinečnosti!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky