Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mongolsko Khorgo Volcano

Počasie Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko Khorgo Volcano sa nachádza v západnej časti Mongolska v národnom parku Terkhiin Tsagaan Nuur. Tento kráterový kopec sa nachádza v nadmorskej výške 2 210 metrov a patrí medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v krajine.

Počasie v oblasti Khorgo Volcano sa líši závisí od ročného obdobia. V lete, ktoré trvá od júna do septembra, je počasie príjemné a teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25°C cez deň. V noci môže teplota klesnúť na 10-15°C. V lete môžete očakávať väčšinou slnečné počasie a minimálne zrážky.

Jeseň, ktorá trvá od septembra do novembra, prináša chladnejšie teploty cez deň, s priemernou teplotou okolo 15-20°C. Výrazné sa znižujú dĺžky slnečného svitu, ktoré sa postupne krátia, predpovede počasia zväčša signalizujú sychravé počasie a prichádzajú prvotné zrážky.

V zime, ktorá trvá od decembra do februára, sa teploty môžu pohybovať okolo -20°C. Chránením zmeny stavov vlhkosti do klasickej podoby býva pevný sneh pokrývajúci kopce a doliny ako vo vysokohorskej zóne s akou sa stretávame v Alpách. V tomto období národný park Terkhiin Tsagaan Nuur nie je otvorený pre návštevníkov, z dôvodu extrémne nízkych teplôt a ťažkých snehových podmienok.

V období jar, ktorá trvá od marca do mája, sa teploty začínajú dvíhať a národný park Terkhiin Tsagaan Nuur je opäť otvorený pre návštevníkov. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 10-15°C. Jar sa na európske pomery môže vyznačovať ako sychravý podobne ako v období jeseň.

Vzhľadom na polohu Mongolska a jeho suché kontinentálne podnebie, odporúča sa navštevovať oblasti, ako je Khorgo Volcano v lete alebo na jeseň kvôli zmiernejším podmienkam a výhľadom, ktoré sú menej obmedzené zimou. Ak chcete zažiť prírodné krásy Mongolska a Khorgo Volcano, nezabudnite na vhodné oblečenie a obuv, aby ste sa pripravili na zrážky a chladnejšie teploty.


Letenka Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko je krajina s bohatou históriou a množstvom prírodných krás. Jednou z nich je aj Khorgo Volcano - sopka, ktorá sa nachádza v západnej časti krajiny v Národnom parku Khorgo Terkhiin Tsagaan Nuur. Táto oblasť sa často označuje ako "Klenot Mongolska" a so svojimi scenériami je skutočne omamná. Ak rozmýšľate o návšteve tejto krajiny a lákajú vás prírodné krásy, Khorgo Volcano by nemala chýbať na zozname vašich miest ktoré chcete navštíviť.

Khorgo Volcano sa nachádza v nadmorskej výške 2 210 metrov a na vrchole stožiaru môžete vidieť krásne výhľady na okolie. Po ceste na vrchol si užijete krásne scenérie a môžete sa tešiť na stretnutia s miestnymi obyvateľmi a ich koňmi.

Okrem samotnej sopky, Národný park Khorgo Terkhiin Tsagaan Nuur ponúka množstvo ďalších aktivít. V blízkosti sa nachádza aj krásne jazero Terkhiin Tsagaan, ktoré je domovom mnohých druhov vtákov a slúži ako obľúbené miesto pre rybárov. V okolí sa nachádzajú aj hory, kde si môžete naplno vychutnať turistiku a pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Zdroj fotky: https://www.shutterstock.com/image-photo/khorgo-volcano-eruption-landscape-1262453383

Národný park Khorgo Terkhiin Tsagaan Nuur je otvorený pre návštevníkov, ktorí si tu môžu užívať krásy prírody a okolitého prostredia. Pre ochranu parku a jeho zvierat a rastlín je potrebné dodržiavať určité pravidlá, ako napríklad nezanechávať odpadky a dodržiavať určené trasy na turistiku. Na vstupe do parku sa platí malý poplatok, ktorý pomáha na jeho udržiavanie a rozvoj.

Pre návštevu Mongolska je možné zakúpiť letenku z Európy s prestupom v hlavnom meste Ulaanbaatar. Ceny leteniek závisia od cestovnej sezóny a môžu sa pohybovať v rozmedzí od 600 do 1000 eur. Na návštevu parku odporúčame si zabezpečiť miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou a zabezpečí bezpečnosť počas výletu.

Výlet do Národného parku Khorgo Terkhiin Tsagaan Nuur a návšteva sopky Khorgo Volcano je určite zážitok, ktorý nezabudnete. Očakávajte nezabudnuteľné scenérie, možnosť stretnúť miestnych obyvateľov a ich kultúru a hodinové prechádzky prírodou. Ak milujete dobrodružstvo a prírodu, nenechajte si tento klenot Mongolska ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khorgo Volcano


1) Kde sa nachádza Khorgo vulkán?
- Khorgo vulkán sa nachádza v centre Mongolska, v provincii Arkhangai.

2) Ako vysoký je Khorgo vulkán?
- Khorgo vulkán má výšku 2 210 metrov nad morskou úrovňou.

3) Je Khorgo vulkán stále aktívny?
- Ne, Khorgo vulkán je neaktívny.

4) Je možné vystúpiť na vrchol Khorgo vulkánu?
- Áno, je možné vystúpiť na vrchol Khorgo vulkánu. Existuje turistická trasa vedúca k jeho vrcholu.

5) Aké aktivity sú k dispozícii v okolí Khorgo vulkánu?
- V okolí Khorgo vulkánu sa môžete venovať turistike, jazde na koni, rybolovu a v zimnom období aj lyžovaniu.

6) Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Khorgo vulkánu?
- Najvhodnejšie obdobie na návštevu Khorgo vulkánu je od júla do septembra, keď je počasie teplejšie a viac prístupných ciest k vulkánu.

7) Aké sú pravidlá návštevy Khorgo vulkánu?
- Návštevníci by mali dodržiavať zákony a predpisy Mongolska týkajúce sa ochrany prírody a životného prostredia. Návštevníci by mali tiež dodržiavať značené turistické trasy a odkladanie odpadkov na miestach určených na to.

8) Ako sa dostať k Khorgo vulkánu?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať k Khorgo vulkánu, je súkromným autom alebo organizovaným zájazdom. Cesty sú často neudržiavané a môže byť ťažké sa tam dostať verejnou dopravou.


Dovolenka Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko – krajina nesmiernych rozmerov, nekonečných pláni, zvedavých ľudí a bohatých tradícií. A čo by si povedali na dovolenku na Sopke Khorgo? Táto sopka sa nachádza na severe krajiny v národnom parku Terelj. Jej výška je 2 210 m n.m. Na vrchole sopky sa nachádza kráter s priemerom 200 m.

Ak máte radi prírodu a pekne krajinu, výlet na túto sopku bude pre vás nezabudnuteľný. Sopka je však aktívna, a tak sa treba pred príchodom do národného parku ubezpečiť, že nie je ohlásené nebezpečenstvo výbuchu. Pri vstupe do parku sa zaplatí symbolická vstupná suma.

Vstupným bodom do parku je mesto Tsetserleg. Z tohto miesta sa dá k sopke Khorgo dostať autom, autobusom alebo taxíkom. Cesta z mesta trvá asi od tri do štyri hodiny. Cestou sa môžete obdivovať pohľady na nekonečnú mongolskú krajinu a zastaviť sa v miestach s historickým a kultúrnym významom.

Po príchode k sopke bude vašou úlohou prekonať 12-kilometrovú trasu k vrcholu. Trasu však zvládnete aj s deťmi, aj keď sa nejedná o nijak jednoduchú prechádzku. Cesta vás zavedie po vrstevnici okolo sopky a ponúkne vám pohľady na nádhernú krajinnú scenériu. V lete sa môžete tešiť na teraz, kvety, zvieratá a ovce a kone, ktoré sa pasú na pole, kde začína cesta.

Pri príchode na sopku sa vám ponúkne nádherný výhľad na kráter sopky a jej okolie. Pri horách sa cítite ako v inom svete, plnom pokojnej krásy a akoby vzdialenej pokoja. Na sopke sa môžete aj rozdýchať alebo si dať piknik, či si uvariť čaj. V zime môžete vsádzať na zimný turizmus. Ak máte radi ski-doo a potrebujete adrenalín a zážitky, khorgoská sopka ponúka sjezdovky na lyžiach.

Vyberte si svoju dovolenkovú destináciu s rozmyslom a nájdite si radostnú a príjemnú dovolenku v Mongolsku na sopke Khorgo.


Ubytovanie Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko je krajina plná zázrakov prírody. Jedným z takýchto zázrakov je aj Khorgo Volcano, ktorý sa nachádza vo vnútrozemí krajiny. Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a zároveň chcete objaviť niečo nové, tak ubytovanie pri Khorgo Volcano je ten správny výber pre vás.

Khorgo Volcano sa nachádza v národnom parku Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur, ktorý bol vyhlásený v roku 1997. Táto oblasť je plná krásnych jazier, riečok a vrchov. Samotný Khorgo je malý vulkán so strmými stenami a s kráterom na vrchole. Ale nielenže sa táto oblasť vyznačuje svojou krásou, ale aj rozličnými aktivitami a zážitkami, ktoré ponúka.

Najlepší čas na návštevu Khorgo Volcano je v lete, keď môžete vidieť oblasť v jej plnej kráse. A ak hľadáte dokonalé miesto na ubytovanie, kde si môžete užiť romantickú atmosféru, tak sa pozrite na túto ponuku - hlinené domy alebo "ger", ktoré sú tradičné pre Mongolsko.

Tieto domy sú postavené z kovových rúr, dreva a plátna, sú veľmi odolné proti vetru a dažďu. Majú priestranný interiér s krásnymi kobercami a tapacírungom. V každej "gere" sa môže ubytovať od jednej do troch osôb. Majú samostatné kúpeľne a WC. Tento typ ubytovania vás dokonale zahrnie do miestnej kultúry a tradičného spôsobu života - budete spávať na tradičnej posteli s kobercom a zázrážníte si ľudové piesne z rádia.

V miestnej reštaurácii si môžete vychutnať tradičné mongolské jedlá - napríklad "buuz" - jedlo z mäsa a zeleniny v cestovine. Samozrejme nezabudnite vychutnať si aj kávu alebo čaj, ktoré vám ponúknu priamo v "gere".

Okolie Khorgo Volcano ponúka množstvo aktivít. Môžete sa vybrať na turistiku, rybolov, plávanie v jazierach, jazdu na koni alebo len tak relaxovať a užívať si krásnu prírodu. V pokojnom prostredí si dokonale načerpáte nové sily a posilníte dušu.

A tak, ak hľadáte niečo nové a nezabudnuteľné pre vašu dovolenku, zvoľte ubytovanie v "gere" v oblasti Khorgo Volcano. To vám ponúkne dokonalý relax a príležitosť objaviť krásy Mongolska.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky