Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mexiko Ajijic

Počasie Mexiko Ajijic


Mexiko Ajijic je malé mestečko v západnej časti Mexika, ktoré sa nachádza na brehu jazera Chapala. Miesto je obľúbeným turistickým cieľom, najmä pre svoje krásne počasie.

Klima v Mexiko Ajijic je subtropické, s teplými a suchými letami a mierne chladnými zimami. Letné mesiace od mája do septembra sú teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi priemerne 30 ° C. Teploty v noci sú stále príjemné, okolo 20 ° C.

Zimné mesiace od novembra do marca sú mierne chladné s teplotami v priemere okolo 20 ° C počas dňa a okolo 10 ° C v noci. To znamená, že nie je nutné nosiť ťažké zimné oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne.

Zrážky v Mexiko Ajijic sú najvyššie v júli a auguste, kedy sa vyskytujú pravidelné prívalové dažde. V ostatných mesiacoch zvýšenie zrážok nie je obvyklé a mestom prevláda suché počasie. To robí z Mexiko Ajijic atraktívne miesto pre turistov, ktorí chcú užiť si slnečné počasie a krásnu prírodu.

Celkové počasie v Mexiko Ajijic je príjemné a vďaka blízkosti jazera a hôr je tu množstvo príležitostí na relaxáciu a zábavu na voľnom vzduchu. Turisti si môžu užiť rozhliadku na nekonečné hory, cyklistiku, turistiku, plávanie a iné aktivity na jazere.

Vzhľadom na celkové teplé klimatické podmienky, pri navštívení Mexika Ajijic, odporúčame aby ste sa oblekli v ľahkých a pohodlných oblečeniach, ktoré dobre absorbuje pot a dobre chráni pred UV žiarením.

V zásade, Mexiko Ajijic je skvelé miesto pre tých, ktorí hľadajú pláže, rekreačné aktivity, dobré jedlo a zábavu na dovolenke so slnečným počasím po celý rok. Miesto je vhodné pre všetky vekové kategórie a poskytuje všetko potrebné zázemie pre dokonalý oddych. Ak hľadáte slnečné počasie s malými zmenami počas celého roka, Mexiko Ajijic je ideálne miesto pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Ajijic


Otázka: Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Ajijic?

Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na navštívenie v Ajijic sú nádherný otvorený trh tianguis, Malecón - nádherná promenáda pozdĺž jazera Chapala, tradičná fajka čiara Ixtlahuacán de los Membrillos, prehliadka historických koloniálnych stavieb, a návšteva miestnej katedrály.

Otázka: Je v Ajijic bezpečné pobyt?

Odpoveď: Áno, Ajijic je väčšinou bezpečné miesto na pobyt, ale ako v každom inom mieste na svete, odporúča sa byť opatrný a pozorný predovšetkým v noci a na odľahlejších miestach.

Otázka: Kam sa dostanem z Ajijic?

Odpoveď: Z Ajijic sa dá dostať do mnohých miest v Mexiku ako sú Guadalajara, Puerto Vallarta, Guanajuato, Mexico City a mnoho ďalších miest, pomocou autobusového alebo vlakového spojenia.

Otázka: Aké sú typické spôsoby stravovania v Ajijic?

Odpoveď: V Ajijic môžete ochutnať tradičné mexické jedlá ako sú Guacamole, Tacos, Enchiladas, Burritos, Quesadillas a mnoho ďalších jedál. Okrem toho, v meste nájdete aj medzinárodné reštaurácie, kaviarne a bary.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity na vyskúšanie v Ajijic?

Odpoveď: Niektoré z najlepších aktivít v Ajijic zahŕňajú prechádzky Malecónom, návštevu miestnych trhov, kanoistikovanie, jazdu na koni, a návštevu miestnych záhrad a parkov. Okrem toho je v meste množstvo umeleckých galerií, kde nájdete originálne a jedinečné umelecké diela.


Ubytovanie Mexiko Ajijic


Mexiko. Krajina s veľkým počtom turisticky atraktívnych miest, zaujímavou kultúrou a chuťovými požitkami. Návšteva Mexika sa stáva pre mnohých ľudí snom a ôsmou svetskou zázrakou. Ak sa rozhodnete cestovať do Mexika a zastaviť sa v oblasti Ajijic, môžete si byť istí, že tam nájdete skvelé ubytovanie.

Ajijic je malé mestečko v stredozápadnej oblasti Mexika, s populáciou okolo 15 000 obyvateľov. Nachádza sa pri brehoch jazera Chapala, vzdialeného iba asi 50 km od mesta Guadalajara. Mesto Ajijic je obľúbené miesto pre mnohých amerických a kanadských dôchodcov. Títo ľudia tu trávia zimné mesiace preto, že tu panuje príjemné klima, a to vďaka polohe mesta v horách Sierra de San Juan Coscala.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ajijic, budete mať mnoho možností ubytovania. Ubytovanie v meste Ajijic možno nájsť v rôznych formách, od hotelov a penziónov až po apartmány. Väčšina ubytovacích zariadení v Ajijic sa nachádza pri jazere Chapala, čím si môžete vychutnať krásne pohľady na okolité hory a západy slnka.

Jednou z možností ubytovania v Ajijic je hotel El Dorado. Nachádza sa v centre mesta a ponúka svojim hosťom súkromné izby s vlastnou kúpeľňou. Okrem toho má táto možnosť ubytovania aj bazén a terasu s výhľadom na jazero Chapala.

Ďalšou možnosťou je B&B La Nueva Posada. Toto ubytovanie sa nachádza priamo na brehu jazera Chapala, v blízkosti centra mesta. Ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatnými toaletnými potrebami, ako aj bazén a reštauráciu s výhľadom na jazero.

Apartmánový komplex Los Olivos je jedným z najlepších miest na ubytovanie v Ajijicu. Nachádza sa 15 minút chôdze od centra mesta a jedná sa o súkromný komplex, ktorý ponúka samostatné apartmány pre hostí. Tieto apartmány sú plne zariadené a vybavené všetkými potrebnými prvkami pre pohodlný pobyt.

Ubytovanie v Ajijic je veľmi dostupné a zároveň ideálne pre tých, ktorí chcú spoznať tradičnú kultúru Mexika a jeho starobylé mestá. Návšteva Ajijicu vás dostane do samého srdca krajiny a jej prírodných krás. Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek z ubytovacích zariadení v Ajijic, je isté, že si pobyt v meste užijete naplno a zážitky z neho vás budú sprevádzať ešte dlho po návrate do vašej krajiny.


Letenka Mexiko Ajijic


Ak rád cestuješ a máš radi exotiku, Mexiko by určite malo byť na tvojom zozname. Pokiaľ si ešte nebol v Mexiku a ešte stále si vo výbere miesta, kde by si sa mal vybrať, potom ti môžeme odporučiť krásne letovisko Ajijic.

Ajijic je malebné mestečko, ktoré sa nachádza v štáte Jalisco v Mexiku. Je to oblasť známa svojou prírodou, kultúrou a jedinečnou históriou. Nachádza sa na brehu jazera Chapala, ktoré je najväčším jazerom v Mexiku, a ponúka nekonečné množstvo aktivít a atrakcií pre návštevníkov.

Ak sa rozhodneš odletieť do Mexika, existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Ajijic. Prvou možnosťou by bolo cestovať autom z letiska v Guadalajare, ktoré je najbližším letiskom k Ajijic. Taktiež môžeš cestovať autobusom, ktorý ti poskytne možnosť vidieť krásy Mexika z inej perspektívy. No ak si chceš ušetriť čas a energiu, najlepšou možnosťou je zakúpiť letenku.

Letenky do Mexika sa nedajú priamo zakúpiť, musíš si nájsť prevažne medzinárodných leteckých dopravcov. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Guadalajary, napríklad letieť s Aeromexico, Delta Airlines alebo American Airlines a využiť tak ich prepojené lety. Let z Európy do Guadalajary obvykle trvá asi 12 hodín, s prestupom v miestach, ako je New York alebo Düsseldorf.

Po prílete na letisko v Guadalajare, môžeš pokračovať ďalej štandardne pravidelnou dopravou alebo si objednať súkromný transfer, ktorý ťa odvezie priamo do hotelu v Ajijic.

Ajijic ponúka množstvo miest, ktoré by ti určite nemali ujsť. Znavený cestovateľ si môže dať relaxujúci masáž v miestnom salóne a dokonca sa plaviť po jazere na lodi. So svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami, má Ajijic obrovský potenciál stať sa tým najobľúbenejším miestom, ktoré si navštívil.

Ak sa rozhodneš navštíviť Mexiko a zvoliť si miesto Ajijic ako tvoje cieľové letovisko, určite si nevynechaj túto jedinečnú príležitosť a uistite sa, že si si pred návštevou zakúpil letenku. Mexiko Ajijic je miesto, ktoré si dlhodobo zapamätáš!


Dovolenka Mexiko Ajijic


Mexiko je krajina plná kultúrnych a historických pokladov, ktorá ponúka osobitý mix starodávnej civilizácie a koloritnej súčasnosti. Ak hľadáte miesto pre relax, dovolenku, oddych a zároveň túžite po objavovaní nevídaných miest, určite by ste si nemali nechať ujsť mestečko Ajijic v štáte Jalisco.

Ajijic je malebné mestečko s interiérovou architektúrou, ktorá odráža prírodné prostredie jazera Chapala, ktoré okolo neho leží. Má krásnu promenádu s exotickými rastlinami a kvetmi, ktoré vám poskytnú útulné miesto na prechádzku a relaxáciu. Mnoho miestnych obchodov, reštaurácií a trhov navštíviť, takže vám v žiadnom prípade nebudú chýbať možnosti, kde nakupovať a vychutnať si miestne jedlá.

Mesto ponúka skvelé možnosti ubytovania, spomínané reštaurácie a kaviarne, kde môžete vychutnať lahodné jedlá a nápoje, rovnako ako aj mnoho maliarskych a umeleckých dielní, kde sa medzi ľuďmi môžete naučiť nové techniky a poznat nových umelcov.

Okrem toho, mesto Ajijic je aj blízko jediného jazera v Mexiku, kde si môžete užívať množstvo vodných aktivít. Samotné jazero Chapala ponúka možnosť plachtenia, rybolovu, člnkovania a kajakovania, rovnako ako aj vodné-toxy a prechádzky okolo jazera.

Ajijic sa tiež nachádza v blízkosti Guadalajary, druhého najväčšieho mesta v Mexiku, ktoré predstavuje obrovský zdroj kultúry a histórie. Toto mesto zaslúžene patrí medzi svetové destinácie, takže určite by ste si mali zmerať aspoň jeden deň na návštevu tohto mesta.

V krátkosti, Ajijic je perfektný pre relaxačný pobyt a zároveň ponúka mnoho možností na objavovanie novej kultúry a nevídaných prírodných scenérií. Takže určite by ste si toto miesto nemali nechať ujsť, ak sa rozhodnete priamo takto cez prázdniny odcestovať na Mexiko.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky