Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Mexiko Acapulco

Dovolenka Mexiko Acapulco


Mexiko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Táto krajina je plná krásnych pláží, bohatej kultúry a histórie a úžasnej kuchyne, ktorú je potrebné ochutnať. Ak hľadáte miesto, kde si môžete odpočinúť, zároveň sa baviť a spoznať skutočné Mexiko, môžete sa vybrať do Acapulca.

Acapulco je jedným z najvyhľadávanejších letovísk v Mexiku. Toto mesto na juhu krajiny je známe po celom svete pre svoje krásne pláže, nádherné zátoky a úchvatnú panorámu niektorých z najvyšších hôr v Mexiku. V Acapulco nájdete výborné možnosti na surfovanie, potápanie alebo jednoducho len relax na pláži.

Jedným z najkrajších miest v Acapulcu je La Quebrada. Toto miesto je známe pre svoj vyhliadkový bod, ktorý sa nachádza na útese a ponúka úchvatné výhľady na záliv. La Quebrada je tiež domovom pre akrobatov, ktorí si vyskakujú z útesu do hlbokej vody. Tento skok je unikátny a pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Acapulco je známe aj pre svoj nočný život. Mnohé kluby a bary ponúkajú široký výber drinkov a hudby. Ak sa chcete zabaviť ako miestni, navštívte niektoré z miestnych klubov, kde sa hrajú typické mexické rytmické piesne.

Samozrejme, nemôžete navštíviť Acapulco, ani neochutnať skvelú mexickú kuchyňu. Pokrmy ako tacos, enchiladas a burritos sú vynikajúce a určite vás potešia. Okrem toho, v Acapulcu nájdete výborné možnosti na ochutnanie morských plodov, ktoré sa chytajú priamo z mora.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa budete môcť baviť, relaxovať a spoznať kultúru a krásu Mexika, navštívte Acapulco. Toto mesto ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Mexiko Acapulco


Letenka Mexiko Acapulco - skutočný zážitok na pobreží Tichého oceánu

Acapulco, nachádzajúci sa na pobreží Tichého oceánu v oblasti Guerreru v Mexiku sa s obľubou stáva cieľom mnohých turistov z celého sveta. Prečo? Jednoducho preto, že ponúka všetko, čo si môžete predstaviť od prímorského letoviska.

Cestujúci, ktorí sa rozhodnú pre letenku Mexiko Acapulco, majú pred sebou množstvo možností. Pláž, voda, jazykové bohatstvo a kultúry, gastronómia, tanečné a hudobné akcie, pestré nočné život alebo relaxačné wellness. Ak chcete zažiť to, čo Acapulco ponúka, poďte s nami na virtuálnu prehliadku.

Prvé, čo sa turistovi dostane do očí, sú krásne pláže, kde si vychutnáte slnko a teplé more. Najobľúbenejšou je La Roqueta Beach, kde si môžete užívať nielen klasické kúpanie v mori, ale aj rôzne aktivity ako plachtenie, potápanie alebo rybárčenie.

Acapulco ponúka vynikajúcu každodennú kuchyňu, ktorá je bohatá na exotické prísady, ako sú napríklad ovocie, ryby alebo morské plody. Skúsime najmä miestne rybacie špeciality, ktoré sú štandardnou súčasťou miestneho menu.

Pokračujeme v našej ceste a zistíme, čo sa v noci deje v Acapulcu. Najnavštevovanejšie miesta bývajú diskotéky, kde si môžete užívať veľa zábavy a tanca, od klasických tanečných štýlov až po najnovšie trendy. Všade na uliciach sa hrajú rôzne ukážky sudokuba, líščiarov a magicianov.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, Acapulco ponúka mnoho wellness centier, ktoré umožňujú relaxovať s masážami, aromaterapiou, kúpeľmi alebo inými relaxačnými službami.

Každý turista, ktorý príde do Acapulca, si musí vychutnať každú z týchto zážitkov. Preto vyberte svoju letenku Mexiko Acapulco a užite si dokonalú dovolenku!


Ubytovanie Mexiko Acapulco


Acapulco je mexické mesto, ktoré sa nachádza na pobreží Tichého oceánu. Je známe svojimi krásnymi plážami, nočným životom a kultúrnymi atrakciami. Aby ste si vychutnali všetky tieto krásy, potrebujete ubytovanie, ktoré bude zodpovedať vašim potrebám.

Acapulco má mnoho možností ubytovania, od hotelov až po apartmány. Vo väčšine prípadov je najlepšie sa rozhodnúť pre ubytovanie na pláži, aby ste si mohli užiť čaro pobrežia.

Hotelové ubytovanie

Ak hľadáte prvotriedne ubytovanie, hotely sú pre vás tou správnou voľbou. Acapulco ponúka mnoho rôznych hotelov, ktoré sa líšia od cenovo dostupných po luxusné.

Pre luxusné ubytovanie je k dispozícii napríklad priamo na pláži The Grand Mayan Acapulco, ktorý má elegantne zariadené izby s fantastickým výhľadom na more. Okrem toho má hotel aj dva bazény, spa a wellness centrum.

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, môže byť pre vás správnou voľbou hotel Ritz Acapulco, ktorý je tiež situovaný na pláži a má v ponuke čisté a útulné izby.

Apartmány a domy na prenájom

Ak by ste radšej mali viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre prenajatie apartmánu alebo domu. Ponuka apartmánov a domov je v Acapulcu rozmanitá a môžete si vybrať, či chcete byť ďaleko od ruchu mesta, alebo v centre diania na pláži.

Ponuka ubytovania je v tomto smere veľmi pestrosť. Napríklad Casa Condesa Boutique Hotel, ktorý nájdete v centre mesta, má vo svojom portfóliu aj apartmány, ktoré sú plne zariadené a majú veľa priestoru.

Ďalším zástupcom v tejto kategórii sú niektoré lokalitne známe apartmány s vlastnou plážou ako sú napríklad Playa Suites Acapulco alebo Villas La Lupita.

Kemping

Pre ľudí, ktorí milujú kemping, je Acapulco rovnako ideálny. Môžete si vychutnať pláž, kde nájdete stánky s občerstvením a vodnými športmi. Kemping však nie je pre každého, ktorí hľadajú pohodlie pri ubytovaní.

Ak však chcete experimentovať a prežiť svoj pobyt v Mexiku inak, kempom a stánkom s ubytovaním nájdete v Acapulcu dostatok vybavenia pre tento typ dovolenky.

Rýchly prehľad

Acapulco ponúka mnoho typov ubytovania. Či už chcete byť neďaleko od pobrežia alebo mimo mesta, nájdete si vhodné ubytovanie na plážach a hoteloch, alebo v domoch, apartmánoch a kempoch. Odpočinok a prázdniny v Acapulcu sú nezabudnuteľné pre všetkých.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Acapulco


1) Aké je počasie v Acapulcu?
Odpoveď: Acapulco má celoročne tropické počasie s vysokou vlhkosťou a teploty sa zvyšujú na letných mesiacoch.

2) Aké sú najlepšie pláže v Acapulcu?
Odpoveď: Najpopulárnejšie pláže v Acapulcu sú Playa Caleta, Playa Hornos a Playa Papagayo.

3) Aké turistické atrakcie sú v Acapulcu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí El Fuerte de San Diego, La Quebrada a zoológia El Rollo.

4) Ako sa dostanem do Acapulca?
Odpoveď: Acapulco má vlastné letisko a môžeš sem prísť vlakom, autobusom alebo autom.

5) Ako sa tam môžem pohybovať?
Odpoveď: Najlepšie je prenajať si auto alebo využiť miestnu dopravu, ako taxíky alebo autobusy.

6) Aké je miestne jedlo?
Odpoveď: V Acapulcu sa často konzumuje morské jedlo, ako napríklad tacos z morských plodov alebo ceviche.

7) Sú v Acapulcu bezpečné podmienky pre turistov?
Odpoveď: Pre turistov by mali byť podmienky bezpečné, ale oblasť by mala byť prekrytá politickým a zločinným napätím. Odporúča sa byť opatrný a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

8) Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Acapulca?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu sú od novembera do apríla kvôli príjemnému počasiu a atrakciám.

9) Aké sú najlepšie hotely v Acapulcu?
Odpoveď: Medzi najlepšie hotely v Acapulcu patria Banyan Tree Cabo Marques, Las Brisas Acapulco a Encanto Acapulco.

10) Aké aktivity môžem robiť v Acapulcu?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity patrí plážový volejbal, windsurfing, jazda na koni, surfovanie a shopping.


Počasie Mexiko Acapulco


Mexiko Acapulco, známe aj ako "Perla del Pacífico" (Perla Tichomoria), je jedným z najkrajších miest v južnej časti Mexika. Slnko, teplé vody Tichomoria, krásne pláže, luxusné hotely a nočný život ju robia tak populárnou u turistov.

Acapulco má tropické podnebie so stredomorskou vplyvnosťou. Teploty sú stabilné počas celého roka s maximálnymi hodnotami okolo 30 stupňov Celzia a minimálnymi hodnotami okolo 22 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú júl a august s vysokou vlhkosťou a sčasti daždivým počasím. Obdobie od januára do mája je obvykle suché s nízkou vlhkosťou a príjemnými teplotami.

V Tichomorí sa vyskytuje sezóna hurikánov, ktorá trvá od júna do novembra. Aj keď Acapulco nie je v hlavnom smere hurikánov, môže dôjsť k zvýšenému vetru a silným a daždivým premenlivým počasiu. Takže ak plánujete návštevu Acapulca v tomto období, doporučuje sa sledovať predpoveď počasia a byť pripravený na možné zmeny v počasí.

Zima, od decembra do marca, je najobľúbenejším obdobím pre turistov. Pláže sú plné ľudí, ale aj to môže mať svoje výhody, pretože je tu mnoho aktivít a zážitkov, ktoré treba objaviť. Môžete sa pokušiť šnorchlovaním, rybárčením alebo vyraziť na vodné ski. Okolo Acapulca sa taktiež nachádza množstvo historických pamiatok, ako sú napríklad archeologické nálezy z obdobia Aztékov a Mayov.

Acapulco je tiež populárne pre svoj nočný život, ktorý sa odohráva po západe slnka. Jedným z najlepších miest na návštevu je La Quebrada, kde sa nachádza 35-metrová skala a odvážni muži skáču do malého zálivu pod nimi.

Všeobecne platí, že počasie v Acapulcu ponúka príležitosti pre dovolenku 365 dní v roku. S jeho krásnymi plážami, historickými pamiatkami, marínskymi aktivitami a nočnými zážitkami je to miesto, kde sa každý nájde. A ak sa chystáte na návštevu Acapulca, nezabudnite si zobrať krém na opaľovanie, klobúk a radšej aj dáždnik, pre istotu.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky