Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Maurícius Pointe d'Esny

Počasie Maurícius Pointe d'Esny


Maurícius Pointe d'Esny je kúzelné miesto nachádzajúce sa na juhovýchodnej časti ostrova Maurícius. Toto miesto sa pýši krásnymi plážami a teplým tropickým počasím, ktoré je ideálne pre dovolenku.

Počasie v Maurícius Pointe d'Esny je ovplyvnené tropickým podnebím a vplyvom vetrov. Väčšinou v období od novembra do mája panuje na ostrove horúce, vlhké a daždivé počasie, ktoré je sprevádzané vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou vzduchu.

Letné mesiace sú od decembra do marca, a to znamená, že v tomto období býva najteplejšie a najvlhčie počasie. Teplota sa pohybuje medzi 30 až 35 stupňami Celzia a vlhkosť vzduchu je vysoká, čo spôsobuje pocit dusna a obtiažnosti pri dýchaní. V týchto mesiacoch bývajú dážďové prehánky častejšie a intenzívnejšie.

Naopak, zimné mesiace sú od júna do septembra, a to znamená, že počasie je chladnejšie a suchšie. Teploty klesajú na 20 až 25 stupňov Celzia a vlhkosť vzduchu sa znižuje. Tento obdobie je ideálne pre návštevu ostrova a plážové aktivity, keďže je menej horúco a je príjemnejšie.

V Maurícius Pointe d'Esny sa vyskytuje tiež vplyv vetrov, ktoré ovplyvňujú množstvo zrážok a teplotu. V severnej časti ostrova fúka severovýchodný vietor, ktorý prináša daždivé obdobia. V južnej časti je zasa vplyv južný vietor, ktorý prináša suchšie a príjemnejšie počasie.

Ak hľadáte miesto na oddych a dovolenku s teplým a tropickým počasím, Maurícius Pointe d'Esny je pre vás tou správnou voľbou. Vysoké teploty a vysoká vlhkosť vzduchu sú však niečo, čo je dobré mať na pamäti. Preto si pri návšteve ostrova nezabudnite obliecť ľahké a pohodlné oblečenie a prípadne si so sebou vziať aj náhradné oblečenie v prípade dažďa.


Letenka Maurícius Pointe d'Esny


Ak hľadáte pokojné a idylické miesto na oddych, maurícijská pláž Pointe d'Esny by mohla byť ideálnou voľbou pre vás. Je to jedna z najkrajších pláží na ostrove s jemným pieskom a azúrovým morom, ktoré sú skvelé pre kúpanie, potápanie sa a šnorchlovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pointe d'Esny, prvý krok bude zohnať letenku na Maurícius. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych miest po celom svete. Let trvá približne 10 – 12 hodín v závislosti od miesta odkiaľ letíte. Medzinárodné letiská, ktoré sú na Mauríciu priame prechody sú napríklad Paríž, Londýn alebo Dubaj.

Po príchode na letisko v Port Louis, môžete si zobrať taxík alebo prenajať auto pre pohodlný presun na miesto pobytu. Ak sa chcete cítiť trochu luxusnejšie, môžete si prenajať limuzínu alebo vrtuľník.

Pláž Pointe d'Esny je ideálnym miestom na trávenie času na slnku, pre rodiny aj páry. Ak ste veľkým fanúšikom vodných športov, môžete sa zaregistrovať na kajak, windsurfing alebo wakeboarding. Na pláži sú tiež k dispozícii ​​rôzne obchody a reštaurácie, kde si môžete kúpiť vynikajúce jedlo a nápoje. V prípade, že si chcete užiť večeru v plnej paráde, je možné sa zúčastniť miestnych tanečných šou alebo si vychutnať dobrotu v niektorej z luxusných reštaurácií, ktoré ponúka ostrov.

Okolie pláže Pointe d'Esny ponúka mnoho ďalších zábavných aktivity, ako napríklad prechádzky po prírodnej krajine a obdivovanie množstva rastlín a zvierat. Ak sa chcete ponoriť do histórie a kultúry ostrova, môžete sa zúčastniť niektorého z miestnych festivalov alebo návštevy jedného z mnohých múzeí.

Celkovo, Pointe d'Esny je ideálne miesto na spomalenie a načerpanie nových síl. S nádhernou plážou, príjemnými službami a krasovo zeleným okolím, je to ostrov, ktorý si získava stretnutiami svojich návštevníkov. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku na Maurícius, aby ste si užili snové dovolenky na pláži Pointe d'Esny.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Pointe d'Esny


1. Ako sa dostanem na Maurícius Pointe d'Esny?
- Na Maurícius sa dá dostať lietadlom z mnohých krajín sveta. Pointe d'Esny sa nachádza na juhovýchode ostrova a je možné sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

2. Aký je najlepší čas na návštevu na Maurícius Pointe d'Esny?
- Najlepší čas na návštevu je medzi júlom a septembrom, keď sú suchšie podmienky a zriaďujú sa ideálne podmienky na rôzne vodné aktivity.

3. Kde sa dá ubytovať na Maurícius Pointe d'Esny?
- Pointe d'Esny má rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, bungalovov a rezortov.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Maurícius Pointe d'Esny?
- Medzi populárne aktivity patrí potápanie, jazda na kajaku, šnorchlovanie, rybolov, plachtenie, kitesurfing a surfovanie.

5. Kde je najlepšie nakupovať na Maurícius Pointe d'Esny?
- Najlepšie miesta na nákupy sú mnohé malé obchody v okolí, kde si môžete zakúpiť tovary od miestnych predajcov ako aj klenoty a suveníry.

6. Koľko času by som mal stráviť na Maurícius Pointe d'Esny?
- Odporúča sa stráviť na ostrove minimálne týždeň, aby ste mohli spoznať všetky atrakcie a aktivity.

7. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie na Maurícius Pointe d'Esny?
- Na Pointe d'Esny sa nájdete mnoho reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné maurícijské jedlá ako aj medzinárodné špeciality.

8. Potrebujem víza na Maurícius Pointe d'Esny?
- Väčšina návštevníkov nepotrebuje víza, ak pobudnú na Maurícius menej ako 90 dní, avšak odporúča sa skontrolovať vízové požiadavky podľa svojej štátnej príslušnosti.

9. Aké je počasie na Maurícius Pointe d'Esny?
- Podnebie na ostrove sa považuje za subtropické, s teplotami bežne dosahujúcimi 25-30 °C po celý rok. Avšak, počas leta môže dosiahnuť až 35-40 °C.

10. Aké sú najlepšie pláže na Maurícius Pointe d'Esny?
- Pointe d'Esny sa môže pochváliť krásnymi plážami s jemným bielym pieskom, medzi najoblúbenejšie patria pláž Blue Bay, pláž Pointe D'Esny, pláž Shandrani a pláž Le Péchère.


Ubytovanie Maurícius Pointe d'Esny


Maurícius je malý ostrov ležiaci v Indickom oceáne, ktorý láka na svoje pláže a krásy každého, kto sa sem rozhodne vycestovať. Jednou z najkrajších lokalít na ostrove je bezpochyby Pointe d' Esny. Preto sem ročne prichádza mnoho turistov, ktorí si hľadajú ubytovanie práve v tejto lokalite.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, nemusíte sa báť. Pointe d'Esny ponúka rôzne možnosti aplikácie. Môžete sa ubytovať v niektorom z luxusných hotelov alebo si zvoliť ubytovanie v súkromných apartmánoch či vilách. Každá možnosť je však spojená s bohatým zážitkom, ktorý si na Mauríciu určite zapamätáte.

Luxusné hotely v Pointe d'Esny ponúkajú svojim hostiam veľkorysé izby, často smerujúce k pláži. K dispozícii je tu aj celý rad služieb, ktoré sa budú zaujímať o váš bezstarostný pobyt. Medzi prvotriedne hotely na ostrove patrí LUX * Belle Mare, Heritage Le Telfair Golf & Wellness Resort a Constance Belle Mare Plage. Tieto hotely sa vyznačujú nielen luxusom, ale aj prekrásnymi plážami a jedinečným prostredím, kde sa budete cítiť ako v raji.

Napriek tomu, že hotely na Mauríciu sú ukážkou toho, ako by mal vyzerať dokonalý pobyt, mnoho turistov sa rozhoduje pre ubytovanie v súkromných vilách či apartmánoch. Táto možnosť sa vyznačuje menej rušným prostredím, kde si môžete užívať prírodné krásy ostrova, bez toho, aby vás rušili početné turistické skupiny.

Ubytovanie v súkromnej vile alebo apartmáne v Pointe d'Esny vám umožňuje zážitok z dovolenky na Mauríciu vo vlastnom rytmu. Okrem toho máte tu možnosť zvoliť si ubytovanie, ktoré plne vyhovuje vašej chuti a potrebám. Napríklad môžete si vybrať vilu s výhľadom na more, ktorá je vhodná pre rodinnú dovolenku, alebo si vybrať záber, ktorý vám umožní súkromné miesto pre páry.

Maurícius je oficiálne trojjazyčný ostrov, a preto sa tu hovorí troch rôznych jazykov - kreolčina, angličtina a francúzština. Ak nie ste francúzsky hovoriaci, keď si budete hľadať ubytovanie, mali by ste zvážiť možnosť hovoriť s ubytovateľmi a preveriť si, či vám bude rozumieť.

Vzhľadom k tomu, že Pointe d'Esny je jednou z najkrajších lokalít na ostrove, mnoho miestnych ľudí sa rozhoduje vybudovať tu obydlie pre svoje rodiny. To znamená, že ponuka súkromných vil a apartmánov je tu celkom veľká, a preto by ste si mali vyberať veľmi opatrne, aby ste sa vyhli potenciálnym podvodom.

Ak chcete ušetriť peniaze pri ubytovaní na Mauríciu, mali by ste si zorganizovať let a ubytovanie vopred a to roky vopred. Ak to nie je možné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie mimo sezóny alebo si nájsť ubytovanie na okraji Pointe d'Esny, ktoré by mohlo byť o niečo lacnejšie.

Zhrnutie

Pointe d'Esny je bezpochyby jednou z najkrajších lokalít na mauríciu. Táto oblasť ponúka niekoľko možností ubytovania pre návštevníkov ostrova, ktoré sa líšia svojimi službami, polohou a samozrejme aj cenou. Niektorí turisti sa ubytujú v luxusných hoteloch, zatiaľ čo iní dávajú prednosť súkromným vilám a apartmánom.

Ak by ste mali robiť rozhodnutie pre konkrétne ubytovanie, mali by ste sa rozhodnúť podľa svojich chutí a potrieb. Určite však stojí za to načúvať miestnym ľuďom, ktorí vám môžu poskytnúť dôležité informácie o možnostiach ubytovania. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, budete sa môcť tešiť z nádherných pláží, ktoré Pointe d'Esny ponúka, a z rôznych aktivít, ktoré môžete na ostrove vyskúšať.


Dovolenka Maurícius Pointe d'Esny


Maurícius, ostrov v Indickom oceáne, patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta pre dovolenku. Pointe d'Esny, ktorá sa nachádza na juhovýchode ostrova, je jedným z najkrajších a najpôvabnejších miest na Mauríciu. Tento prírodný útvar ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu jemných bielych pieskov, priezračnej modrej vody a úchvatného koralového života pod hladinou.

Jednou z hlavných atrakcií Pointe d'Esny je jeho tvrdý korálový útes, ktorý poskytuje veľa oblasti pre potápanie, šnorchlovanie a plachtenie. Okrem toho môžete tiež prevádzkovať rôzne aktivity, ako napríklad rybolov, jazdu na koňoch a jazdu na vodných skútroch.

Miesto ponúka aj rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po apartmány a súkromné villi. Môžete si vybrať podľa vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na vašu voľbu, tieto ubytovacie možnosti poskytujú úžasné zariadenia a služby, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku na maximálne úrovni.

Jedným z dôležitých miest na návštevu v Pointe d'Esny je Blue Bay Marine Park. Tento park je známy svojou bohatou morskou faunou a flórou a ponúka šnorchlovanie, kajak, potápanie a plachtenie. Ak ste milovníkom prírody, nezabudnite si zobrať svojich fotoaparátov, aby ste zachytili úžasnú krásu morského života v parku.

Okolité obce, ako napríklad Mahebourg, ponúkajú tiež množstvo miest na návštevu. Mahebourg je známe svojou zámočníckou minulosťou a ponúka návštevníkom množstvo pamiatok, ako napríklad Historic Naval Museum a St. Anne's Chapel. Môžete tiež navštíviť tradičné miestne trhy a vychutnať si miestnu gurmánsku scénu.

Ptinne d'Esny je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax v krásnom prostredí. S jeho krásnou plážou, jasnou modrou vodou a úchvatným korálovým útesom ponúka toto miesto dokonalú dovolenku pre každého. Zbierajte si svoje kufre a pripravte sa na pohodovú dovolenku na Mauríciu v Pointe d'Esny.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky