Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Marshallove ostrovy Rongelap Island

Najčastejšie otázky a odpovede Marshallove ostrovy Rongelap Island


Otázka: Kde sa nachádzajú Marshallove ostrovy?

Odpoveď: Marshallove ostrovy sú krajina v Tichomorí, nachádza sa v západnej časti Oceánie.

Otázka: Kto kolonizoval Marshallove ostrovy?

Odpoveď: Marshallove ostrovy boli kolonizované Španielskom vo 16. storočí, ale boli kontrolované Japonskom a Nemeckom predtým, ako sa stali mandátnym územím Spojených štátov v dôsledku druhej svetovej vojny.

Otázka: Čo sa stalo na ostrove Rongelap Island?

Odpoveď: Na ostrove Rongelap Island bola testovaná jadrová bomba v roku 1954, čo viedlo k smrteľnému ozáreniu obyvateľov a vážnemu zdravotnému postihnutiu tých, ktorí prežili.

Otázka: Aké je dnes situácia na ostrove Rongelap Island?

Odpoveď: Dnes je ostrov restrictively habited a má obmedzený prístup kvôli znečisteniu radiáciou z testovania jadrových zbraní.

Otázka: Aký je hlavným mesto Marshallových ostrovov?

Odpoveď: Hlavným mestom Marshallových ostrovov je Majuro.


Dovolenka Marshallove ostrovy Rongelap Island


Marshallove ostrovy sú krásnou tropickou destináciou, ktorá ponúka návštevníkom exotické pláže, jasnú tyrkysovú vodu a úchvatné korálové raje. Ak však hľadáte pre vašu dovolenku niečo ďalšie, potom by ste mohli zvážiť návštevu ostrova Rongelap.

Tento ostrov sa nachádza v severozápadnej časti Marshallových ostrovov a je zhruba iba dva krát dva kilometre veľký. Rongelap je známy svojou kultúrou a tradíciou, ale aj neobvyklou históriou - po nukleárnych testoch v 50. rokoch minulého storočia sa stal miestom tragédie, keď bola väčšina obyvateľov ostrova vystavená veľmi vysokému stupňu radiácie.

Rongelap bol v 90-tych rokoch uvoľnený a jeho obyvatelia sa vrátili naspäť na ostrov. V súčasnosti ostrov slúži ako cieľovej destinácií pre turistov, ktorí hľadajú niečo trochu iné a neotrasené.

Rongelap je plný zdrojov, ktorých si môžete vychutnať. Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí potápanie a šnorchlovanie. Voda tu je jasná a korálové raje sú úchvatné. Môžete objaviť množstvo druhov rýb, morských živočíchov a iných fascinujúcich tvorov.

Samozrejme, turisti si môžu vychutnať aj len oddych na krásnych plážach a užívať si slnko a teplé počasie. Môžete si tu prenajať chatky alebo ubytovať sa v miestnej dedinke, kde sa budete môcť zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a naučiť sa o ich kultúre a tradíciách.

Ak hľadáte niečo netradičné a máte záujem o kultúru a históriu, ostrov Rongelap vám ponúka vynikajúcu príležitosť. Navštívte toto nádherné miesto a objavte jeho jedinečnú krásu a neobvyklú históriu.


Počasie Marshallove ostrovy Rongelap Island


Marshallove ostrovy sú súostrovním štátom na Tichom oceáne, ktorý sa nachádza na západnej časti pásma Mikronézie. Ostrov Rongelap Island patrí medzi najznámejšie ostrovy celej oblasti, a to vďaka svojej histórii s jadrovými skúškami a vplyvu, ktorý majú tieto testy na počasie a podnebie na tomto ostrove.

Rongelap Island je malý korálový atol nachádzajúci sa len približne 40 kilometrov severozápadne od Bikini, kde USA v 1950-tych rokoch uskutočnili sériu jadrových skúšok. Tieto skúšky zasiahol ostrov vysokou radiáciou, ktorá mala negatívny vplyv na jeho klimatické podmienky.

Od jadrových skúšok, ktoré sa uskutočnili na prelome 40. a 50. rokov minulého storočia, bol Rongelap Island dlhé roky neobyvateľný. A aj keď sa obyvatelia ostrova mohli vrátiť, ich život tam nebol taký, aký bol pred jadrovými testami. Vplyvom radiácie dochádza na tomto ostrove k častým záplavám a hurikánom a obyvatelia musia byť neustále na svojej stráži.

Kvôli nevyspytateľnosti počasia, ako aj historickému impaktu jadrových skúšok, Rongelap Island nie je vyhľadávané turistické miesto, a preto sa o ňom a jeho klimatických podmienkach vie len málo.

Pre tých, ktorí by radi navštívili Marshallove ostrovy, je potrebné si uvedomiť, že situácia týkajúca sa ich životného prostredia a počasia nie je ideálna. Napriek tomu, že tieto ostrovy sú krásne a jedinečné, ich pôsobenie na človeka, ako aj ich podmienky, sú dosť neudržateľné.

Vzhľadom na historické okolnosti a škody, ktoré boli spôsobené jadrovými skúškami, by sa vlády mala zamerať na to, ako zlepšiť podmienky obyvateľov ostrova a zabezpečiť vznik nových možností, ktoré by prispeli k ich upevneniu a zlepšeniu podmienok na prežitie.


Ubytovanie Marshallove ostrovy Rongelap Island


Rongelap Island: Krásne miesto s neodolatelným ubytovaním

Rongelap Island je malý ostrov v Tichom oceáne, ktorý sa nachádza medzi Havajskými ostrovmi a Filipínami. Ostrov bol v minulosti miestom testovania jadrových zbraní. Dnes sa na ostrove nachádza iba malá obec a turistické ubytovanie pre tých návštevníkov, ktorí chcú zažiť prírodu v nejakej z jej najčistejších podôb.

Ubytovanie na Rongelap Island je k dispozícii v niekoľkých rôznych miestach, ktoré ponúkajú rôzne možnosti – od samostatných domov a bungalov až po malé hotely. Väčšina ubytovania sa nachádza priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom prežiť nezabudnuteľné zážitky.

Najviac obľúbenými miestami na ubytovanie na Rongelap Island sú malé bungalovy a hotely pre turistov, ktoré ponúkajú nezávislosť a súkromie pre svojich hostí. Tieto typy ubytovania sú obvykle vybavené všetkými potrebnými zariadeniami, ako sú napríklad klimatizácia, súkromná kúpeľňa a zariadenie na prípravu kávy.

Okrem toho je na Rongelap Island k dispozícii aj viacero luxusnejších hotelov, ktoré ponúkajú bohaté vybavenie pre svojich hostí. Tento typ ubytovania je spojený s nejakými vyššími nákladmi, ale návštevníci si môžu vychutnať plnú službu a luxusné pohodlie.

Na Rongelap Island nájdete tiež množstvo aktivít, ktoré si môžete užiť počas svojho pobytu. Najpopulárnejšími aktivitami sú potápanie, rybolov, na ktorom sa môžete naučiť ako načúvať rybám pomocou infraviliet a prechádzky po ostrove. Existujú tiež mnohé miesta, ktoré si môžete pozrieť, ako sú napríklad miestne pamätihodnosti a chránené oblasti.

Rongelap Island je nádherný prírodný pozemok, ktorý môžete objavovať a užívať si ho s plnou radosťou. Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť svoju dovolenku v krásnom prostredí, rozhodne by ste nemali prehliadnuť možnosť ubytovania na tomto ostrove. Prečo teda nevybrať Rongelap Island ako svoj cieľ pre vašu ďalšiu dovolenku? Určite to bude zážitok, ktorý nikdy nezabudnete.


Letenka Marshallove ostrovy Rongelap Island


Marshallove ostrovy, ktoré sa nachádzajú v tichomorskom regióne, sú známe svojou krásnou prírodou a kultúrnym dedičstvom. Jedným z najznámejších ostrovov v Marshalloch je Rongelap Island, ktorý ponúka návštevníkom unikátnu príležitosť zažiť krásy týchto ostrovov.

Rongelap Island je drobný atol, ktorý je súčasťou Rongelap atollu v Severných Marshall Islands v Tichom oceáne. Nachádza sa asi 380 km severozápadne od hlavného mesta Marshallov, Majuro.

Letenky na Marshallove ostrovy sú k dispozícii z viacerých miest, ako sú Sydney, Brisbane, Tokio alebo Honolulu. Za letenku budete musieť zaplatiť približne 800 až 1200 dolárov, v závislosti od letu a termínu vašej cesty.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rongelap Island, musíte sa najprv zaregistrovať a získať povolenie od miestnych úradov. Po povolení sa môžete dostať na ostrov cez kajak alebo miestnym člnom.

Rongelap Island ponúka návštevníkom slnečné pláže s bielym pieskom a krištáľovo čistú vodu. Vody okolo Rongelap Island sú bohaté na mnoho druhov morských rýb a iného morského života, čo z neho robí perfektné miesto na šnorchlovanie alebo potápanie.

Okrem týchto činností môžete navštíviť aj miestne oblasti a ukázať si svoje zručnosti v tradičnom tkáčstve alebo získate vzdelanie o ich miestnej kultúre a histórii.

Či už sa rozhodnete pre jednodennú návštevu alebo dlhšie pobyt, návšteva Marshallových ostrovov a Rongelap Island je určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý stojí za to zažiť. Tieto ostrovy sú jedným z mála miest na svete, kde si môžete užívať prírodu v jej nezmenejenej podobe. Vysoké nadmorské výšky a nekonečné pláže poskytnú nádherný zážitok z vašej cesty.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky