Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Maroko Asilah

Dovolenka Maroko Asilah


Maroko skrýva množstvo tajomstiev a krás a jedným z najkrajších a najživších miest je určite Asilah. Tento pôvabný prímorský okres leží pri pobreží Atlantiku a ponúka dokonalú kombináciu krásnych pláží, tradičnej architektúry a fascinujúcej histórie, ktorá sa datuje až do 5.storočia pred n.l.

Asilah je malé mesto so starým opevnením a úzkymi uličkami. Miestnymi atrakciami sú Staré mesto, opevnenie, ktoré obklopuje celé mesto a malú pláž, kde sa môžete kochať krásnym výhľadom na modré Atlantické more.

V meste nájdete aj množstvo tradičných reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne špeciality, ako je tajine alebo couscous a ochutnať miestne víno, ako napríklad medené víno, ktoré je charakteristické pre celú oblasť.

Pre skutočný zážitok však odporúčame prejsť cez námestie Mohammeda V až k Bazar (trh), kde sa nachádza množstvo stánkov ponúkajúcich miestne potraviny, suveníry, slávne marocké koberce a mnoho ďalších vecí.

Okrem kultúry a histórie, mesto ponúka aj krásne pláže, kde sa môžete kúpať alebo si užívať príjemné letné dni. Pláže Akchour a Paradise Beach sú niektoré z najkrajších a najnavštevovanejších.

V Asilah sa tiež často konajú hudobné a kultúrne festivaly, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov z celého sveta. Najznámejším z nich je Medzinárodné festival umenia v Asilahu, ktoré sa koná každý rok v lete a ponúka hudbu, tanec, divadlo a mnoho iných kultúrnych aktivít.

Celkovo je Asilah ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí chcú zažiť marockú kultúru, krásne pláže a fantastickú gastronómiu. S jeho očarujúcim prostredím, tradičnou architektúrou a fascinujúcou históriou si budete môcť užiť dovolenku ako žiadne iné.


Ubytovanie Maroko Asilah


Asilah je nádherné mesto ležiace na severozápade Maroka. Toto historické mesto fascinuje turistov z celého sveta pre svoje malebné uličky, zaujímavú kultúru a úchvatné pláže. Ak hľadáte ubytovanie v Asilahu, máte na výber z mnohých možností.

Jednou z najpopulárnejších možností je pobyt v riade. Riady sú tradičné domy stredomoravia s vnútorným dvorom. Tieto domy často ponúkajú izby s balkónmi alebo terasami s úchvatnými výhľadmi na okolité ulice. Niektoré riady ponúkajú aj možnosť stravovania, takže sa nemusíte starať o večeru počas vašeho pobytu.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, môžete zvoliť jedno z mnohých plážových rezortov v Asilahu. Tieto rezorty ponúkajú prístup k súkromným plážam a iným zariadeniam, ako sú spa, masáže alebo vodné športy. K dispozícii sú aj luxusné izby a apartmány s výhľadom na oceán.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za rozumnú cenu, sú k dispozícii aj hotely a penzióny. Tieto typy ubytovania sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti pláží, s prístupom k základným zariadeniam ako sú reštaurácie a obchody.

Nakoniec, pre tých, ktorí sú zápasiť s financiami, sú k dispozícii aj turistické kempy. Tieto kempy ponúkajú základné ubytovanie v stanoch alebo chatkách a sú zvyčajne lacnejšie ako ostatné možnosti. Kempy často ponúkajú aj zariadenia ako sú sprchy, toalety a kuchynky.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania v Asilahu si vyberiete, môžete si byť istí, že budete mať skvelý pobyt. Mesto ponúka nekonečné množstvo atrakcií, od nádherných pláží k histórickým miestam a trhoviskám. Asilah je skutočne miesto, kde sa môžete cítiť ako doma.


Počasie Maroko Asilah


Maroko Asilah sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu a je známe svojou krásnou plážou a jasným modrým nebom. Rok sa delí na dve obdobia – suché a dažďové.

Dažďové obdobie v Asilahu začína v novembri a trvá až do marca. Počas tohto obdobia môže dôjsť k silným búrkam a záplavám. Teploty sa však počas dažďového obdobia udržiavajú medzi 10 a 20 stupňami Celzia.

Počas letného obdobia (apríl až október) sa počasie mení na slnečné, s občasnými oblačnosťami. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia, čo robí z Asilahu ideálne miesto pre letné dovolenky.

Miestni ľudia odporúčajú návštevu Asilahu v júni a júli, keď sú teploty miernym spôsobom vysoké, no počasie je ešte príjemné a suché.

Vzhľadom k blízkosti pobrežia sa počasie v Asilahu ovplyvňuje prímorským vetrom. Ten prináša chladný vzduch a môže spôsobovať zvýšené vlnenie v mori.

Celkovo vzaté, počasie v Asilahu je priaznivé pre každé obdobie a určite stojí za návštevu, najmä pre milovníkov pláží a slnečného počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Maroko Asilah


Otázky a odpovede týkajúce sa Maroka Asilah sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Asilah?

Najlepšie obdobie na návštevu Asilah je od mája do septembra, keď sa teploty pohybujú od 20 do 30 stupňov Celzia.

2. Je v Asilah bezpečné cestovať?

Asilah je považované za bezpečné miesto pre turistov. Aj tak by ste mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad, nosenie peňaženky v prednom vrecku, nevystavovanie cenností a podobne.

3. Aká je miestna mena v Asilah?

Miestna mena v Maroku je marocký dirham (MAD).

4. Kde sa dá v Asilah dobre najesť?

Asilah ponúka mnoho skvelých reštaurácií s tradičnou marockou kuchyňou. Niektoré z najlepších reštaurácií v Asilah sú La Perle d'Asilah, Cassabar a Al Alba.

5. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Asilah?

Niektoré z najlepších miest na návštevu v Asilah sú Médina, Náboženské múzeum a Plážová promenáda.

6. Ako sa dá do Asilah dostať?

Do Asilah sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom. Vlaky z Tangeru trvajú približne 45 minút a autobusové spojenie je k dispozícii z rôznych miest v Maroku.

7. Ako dlho by mal byť pobyt v Asilah?

Ideálny pobyt v Asilah by mal trvať minimálne tri dni, aby ste videli všetky zaujímavé miesta v meste a v okolí.

8. Je v Asilah potrebné očkovanie?

Na návštevu Asilah nie sú potrebné žiadne špeciálne očkovania, avšak základné vakcinácie ako tetanus, hepatitída A a B sa odporúčajú. Odporúča sa konzultovať so svojím lekárom pred cestou.


Letenka Maroko Asilah


Letenka Maroko Asilah: Zbierame dojmy z exotického mesta na pobreží Atlantiku

Asilah, nádherné mesto v severním Maroku, láka rok čo rok tisíce turistov. Okrem nádherného pobrežia Atlantiku a tradičnej oranžovej architektúry má Asilah aj bohatú históriu, kultúru a umenie. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete objaviť niečo jedinečné, letenka Maroko Asilah sú pre vás tou správnou voľbou.

Po prílete do mesta budete okúzlení historickými hradbami a starým medinou. V minulosti bola oblasť častým cieľom útokov západoeurópskych národov a afrických kmeňov, ale dnes sú jeho múry skvelým miestom na prechádzky a fotografovanie.

Asilah má aj vynikajúce pláže a divoký Atlantický oceán, ktorý je ideálny pre surfovanie. Jednou z najnavštevovanejších pláží je Pláž do Paraíso, kde sa môžete cítiť ako v raji. Svoj voľný čas môžete tráviť so svojimi priateľmi alebo rodinou, kúpaním sa v oceáne alebo skúšaním miestnych jedál.

Od pláže sa môžete prejsť do centra mesta, kde nájdete množstvo miestnych trhov, reštaurácií a krásnych malých obchodov. Asilah je známe aj ako miesto pre umelcov a s jeho rôznymi časťami súvisiacimi s moderným umením na uliciach, je to rozhodne pravda. Vo štvrti Ave Mohamed Chaouqi nájdete mnoho galérií s dielami od domácich aj zahraničných umelcov.

Ak ste našli svoje letenky do Maroka Azilah, rozhodne si nenechajte ujsť Festival de las Artes, ktorý sa koná každoročne v lete. Môžete sa tešiť na mnoho tanca, hudby, divadiel a literárnych akcií, kde sa môžete vypočuť tradičné písně aj poéziu v mnohých jazykoch. Tento festival je skvelou príležitosťou na prvý kontakt s miestnym umením a kultúrou.

Ak ste v Asilah prvýkrát, nenechajte ujsť príležitosť prenajať si bicykel a prejsť sa cez obchody a priateľských ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti. Môžete si naplánovať výlety na miesta, kde sa poskytujú ponuky na surfovanie, lode a rôzne aktivity.

Ako vidíte, Asilah je jedným z najkrajších miest v Maroku a rozhodne stojí za návštevu. Ak máte radi impulsívne dobrodružstvá a chcete objaviť miesto s veľkým kúzlo. Nezábudnite si zostávať v starých razloch a navštíviť mnoho historických a kultúrnych miest v meste. S letenkami Maroko Asilah môžete objaviť toto čarovné miesto a zažiť nezabudnuteľné okamihy.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky