Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Malta Floriana

Dovolenka Malta Floriana


Malta je malý ostrovný štát v Stredozemnom mori a už niekoľko rokov patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Medzi mnohými miestami na Malte má aj Floriana veľký význam. Neďaleko hlavného mesta Valletta toto mesto zaujme svojimi impozantnými budovami, zelenými parkami a bohatou kultúrnou históriou, pretože mesto je zdobené aj kvôli tomu, že tu sídlia niektoré z najprestížnejších úradov a inštitúcií na Malte. Ak chcete spoznať toto miesto bližšie, dovolenka na Malte v Floriana by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Floriana má tiež veľmi dlhú históriu, ktorá siaha až do obdobia pred rímskou nadvládou. Mesto bolo pomenované po Floriana Borga, ktorý bol pochovaný v tomto meste v roku 1743 a stalo sa jedným z najkrajších miest na Malte.

Mesto je obklopené múrmi, ktoré bola postavené na obranu proti tureckým útokom v 17. a 18. storočí. Táto mulica sa stala obľúbeným miestom pre turistov a milovníkov histórie. Okrem toho si môžete prejsť po námestí, kde je umiestnená pamätná tabuľa (Royal Opera House) , ktorá pripomína bývalé divadlo, ktoré bolo poškodené počas druhej svetovej vojny.

Okolie Floriana je tiež známe svojimi krásnymi zelenými parkmi. Najväčší a najznámejší je Argotti Gardens, ktorý bol postavený okolo roku 1774. Park bol založený pre potreby farmaceutického fakulty, aby študenti mohli študovať rastliny a liečivé účinky. Počas leta usporiada park rôzne hudobné a kultúrne podujatia.

Celkovo, dovolenka na Malte v Floriana vám umožní spoznať jedno z najkrajších miest na ostrove. Turisti si môžu vychutnať krásne priestory, ktoré ponúka mesto, príjemnú atmosféru a bohatú kultúru históriu. Toto malé mesto vnímajú turisti ako skvost Malty. Teda ak sa chystáte na dovolenku na Malte, určite nezabudnite navštíviť Floriana.


Ubytovanie Malta Floriana


Malta je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Nachádza sa v stredomorí a ponúka množstvo turistických atrakcií. Ak plánujete cestovať do Malty a hľadáte ubytovanie, potom môže byť Floriana skvelou voľbou. V tomto článku sa dozviete viac o ubytovaní v tomto nádhernom meste.

Floriana je jedným z najstarších a najkrajších miest na Malte. Nachádza sa vo východnej časti hlavného mesta Valletta a je známe pre svoje historické a kultúrne pamiatky. Mesto ponúka okrem toho množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Ak sa rozhodnete ubytovať v Floriane, budete mať možnosť sa oboznámiť s miestnym životom a súčasne si vychutnať pokoj a ticho.

Výhody ubytovania v Floriane

Jednou z hlavných výhod ubytovania v Floriane je jej strategická poloha. Mesto sa nachádza len niekoľko minút jazdy od Valletty, ktorá je považovaná za hlavné centrum Malty. Okrem toho je Floriana vzdialená iba niekoľko kilometrov od najväčších turistických atrakcií, ako sú napríklad prekrásne piesočné pláže, korálové riasy, pamiatky a mnoho ďalších.

Okrem polohy je Floriana známa pre svoje historické pamiatky a architektúru. Mesto má mnoho historických kostolov, múzeí a domov, ktoré sú dôkazom bohatej kultúry a histórie Malty. Okrem toho, návštevníci si môžu užiť prechádzky po krásnych uličkách, kde sa naskytne príležitosť vidieť tradičné domy a opevnenie mesta.

Ubytovanie v Floriane

Ak hľadáte ubytovanie v Floriane, máte na výber celý rad možností. Mesto ponúka mnoho hotelov, apartmánov a hostincov, ktoré sú prispôsobené rôznym rozpočtom. Vo väčšine hotelov nájdete služby ako raňajky, večere, bazény a fitnescentrá.

Ak ale chcete skutočne pochopiť miestny život, môžete si skúsiť nájsť ubytovanie v takzvaných "guesthous", ktoré sú spravované miestnymi obyvateľmi. Tieto typy ubytovaní sú zvyčajne lacnejšie a ponúkajú okrem nocľahu aj základné služby ako sú čisté posteľné prádlo a uteráky.

Zhrnutie

Ubytovanie v Floriane na Malte je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť skutočné maltské prostredie. Mesto ponúka množstvo historických pamiatok a kultúrneho diania, čo robí z nej ideálnu destináciu pre návštevníkov, ktorí hľadajú niečo viac ako len turistické atrakcie. Sem-tam sa však môže stať, že prílišná rušnosť a šum z okolitých ulíc naruší vašu relaxáciu. Ale to už je na rozhodnutí každého jednotlivca. Nakoniec, ak hľadáte ubytovanie na Malte, rozhodne by ste nemali prehliadnuť krásne mesto Floriana.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Floriana


Najčastejšie otázky a odpovede o Malte, konkrétne meste Floriana:

1. Aké je hlavné mesto Malty?
Hlavné mesto Malty je Valletta.

2. Aké je najbližšie letisko k Floriane?
Najbližšie letisko k Floriane je Medzinárodné letisko Malta.

3. Ako sa dostanem z letiska na Floriana?
Môžete si zobrať taxík alebo autobus z letiska do Floriany.

4. Kde sa nachádza Floriana?
Floriana je mesto nachádzajúce sa na Malte.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Floriany?
Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v Floriany sú Floriana Lines, Floriana Parish Church a The Mall Gardens.

6. Je v Floriane množstvo reštaurácií a barov?
Áno, v Floriane sa nájde veľa reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú miestne a medzinárodné jedlá.

7. Aké sú najlepšie pláže v okolí Floriane?
Najlepšie pláže v okolí Floriane sú St George's Bay a Balluta Bay.

8. Je v Floriane množstvo obchodov a nákupných centier?
Áno, v Floriane nájdete množstvo obchodov a nákupných centier, kde si môžete kúpiť rôzne veci.

9. Je v Floriane množstvo historických pamiatok?
Áno, v Floriany nájdete množstvo historických pamiatok, ktoré sú súčasťou bohatej histórie Malty.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Floirany a Malty?
Najlepšie obdobie na návštevu Floriane a Malty je od apríla do júna a od septembra do októbra, keď je počasie najpríjemnejšie.


Letenka Malta Floriana


Floriana je krásne mesto, ktoré sa nachádza na Malte. Je to jediné mesto na Malte, ktoré má stavby z doby baroka a roviny. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť Maltu, nevynechajte Floriana. A čo je najlepšie spôsob, ako sa tam dostať? Samozrejme, letenka na Maltu.

Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú lety na Maltu. Medzi najpopulárnejšími sú Ryanair, EasyJet, Vueling, Wizz Air a Air Malta. Ceny leteniek závisia od toho, kedy idete a kde letíte. Všeobecne platí, že najlacnejšie letenky nájdete vtedy, ak si rezervujete let vopred.

Najlepším spôsobom, ako si nájsť lacné letenky na Maltu, je použitie webových stránok s porovnávaním cien leteniek, akými sú napríklad Skyscanner, Rome2Rio, GoEuro a iné. Tieto stránky vám umožnia nájsť najlepšie ponuky na lety na Maltu.

Najľahší prístup k Floriane je z medzinárodného letiska Malti. Letisko sa nachádza len asi 6 km od Floriane. Z letiska sa môžete dostať do mesta taxíkom, alebo autobusom. Taxíky sú samozrejme drahšie, no cesta autobusom nie je komplikovaná, a ak neviete, kde sa nachádza vaše ubytovanie alebo miesto, kam sa chystáte, môžete sa poradiť s miestnymi obyvateľmi.

Ak hľadáte netradičný spôsob, ako sa dostať z letiska do Floriane, môžete vyskúšať aj lodnú dopravu. Nachádza sa totiž veľký prístav ako aj marína v blízkosti letiska. Lodná doprava vás prevedie po morskom pobreží Malty a umožní vám vidieť okolie z inej perspektívy, ako z pozemnej dopravy.

Všetko to závisí od vášho rozpočtu, výberu vašej oblúbenej leteckej spoločnosti, a samozrejme vašich cestovateľských preferencií. Vyhľadajte si preto najlepšie ponuky, naplánujte svoju cestu a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na Malte.


Počasie Malta Floriana


Malta Floriana je krásne miesto, ktoré sa nachádza na Malte – jednom z najkrajších ostrovov na Stredomorí. Oblasť Floriana je známa pre svoj unikátny kultúrny charakter a architektúru, ako aj svoj príjemný mediteranský klimatický charakter. Tu je pár vecí, ktoré si treba pamätať o počasí v tomto regióne.

Obdobie leta na Floriane nastáva obvykle v júni a končí na konci septembra. Priemerné teploty počas tohto obdobia sú približne 30°C, s teplotami v noci klesajúcimi na približne 22°C. Tento čas roka je ideálny pre návštevu pláží a vychutnávanie si leta na Malte.

Jesenné obdobie na Floriane sa začína v októbri a trvá do konca decembra. Teploty v tomto období sú mierne, približne medzi 17-24°C. Noci sú často tuhé, s teplotami klesajúcimi na asi 10°C. Je to skvelá doba na prechádzanie sa ulicami Floriane a objavovanie krásy ostrova. Na jeseň sa môžete tiež tešiť z nádherných západov slnka a skvelej atmosféry na vonkajších terasách reštaurácií.

Zima na Floriane sa môže zdať trochu chladná pre tých, ktorí sú zvyknutí na teplé klimatické podmienky. Obdobie zimy trvá zvyčajne od januára do marca, s priemernými teplotami okolo 15°C. Chladné noci môžu mať teploty klesajúce až na 8 až 10°C. Aj keď je zima na Malte celkovo mierne, treba si zabezpečiť trochu väčšie vrstvy odevu, aby sa cítili pohodlne na chladnejšie dni.

Ak ste typom človeka, ktorý sa chce vyhnúť veľkému množstvu turistov, tak jar by mohla byť pre vás ideálna. Jar sa začína na Floriane v apríli a trvá do polovice júna. Teploty sú v tomto období okolo 18-25 °C, stredné teploty sa zvyšujú a oceánske vody sa pomaly ohrievajú. Jar môže byť ideálnou dobou pre plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

Celkovo, Malta Floriana ponúka celoročne príjemné a teplé počasie. Je to miesto, ktoré sa môže pochváliť rôznymi aktivitami a kultúrnymi podujatiami, a to v režime 24/7. Choďte v noci navštíviť úžasné miesta a zažite čarovné veci, ktoré ponúka krása Malty a Floriane. Prajeme veľa zábavy a úžasných zážitkov na Malte Floriana!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky