Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Malta Comino

Letenka Malta Comino


Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku na slnečnej strane Európy, Malta a Comino sú skvelou voľbou. Medzi mnohými možnosťami leteniek ponúkaných leteckými spoločnosťami sú letenky na letisko na Malte, hlavnej krajine tejto malej ostrovné krajiny, ktorú dopĺňa ostrov Comino.

Malta sa môže pochváliť dych berúcou prírodou, fascinujúcou históriou, úžasnou kuchyňou a krásnymi plážami. Pre milovníkov histórie a architektúry sú zaujímavé miesta ako Hagar Qim a Mnajdra, zvyšky antického mesta Mdina a UNESCO chránené mesto Valletta.

Milovníci prírody sa môžu tešiť na prekrásne zálivy a pláže, ako napríklad Comino Blue Lagoon a Golden Bay. Vyhľadajú si tu aj vynikajúce potápačské miesta, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na dno mora.

Ostrov Comino, nachádzajúci sa v srdci Stredozemného mora, je známy svojou úchvatnou prírodou a nádherne tyrkysovo modrou vodou v okolí pláže Blue Lagoon. Ostrov je dokonalým miestom pre oddych a relaxáciu a ponúka návštevníkom krásne turistické chodníky a aktivitu ako je kajakársky výlet.

Letenky na Maltu a Comino sú dostupné z viacerých miest vo svete a to vďaka mnohým aerolíniám ako Ryanair, Air Malta, British Airways a ďalším. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od sezóny a času rezervácie.

Po príchode na Maltu si turisti môžu prenajať auto a ľahko sa prepraviť po celom ostrove a objavovať jeho krásy a zákutia. Pre tých, ktorí uprednostňujú verejnú dopravu, existujú autobusové spojenia na všetky miesta v krajine.

Celkovo, letenka na Malta a Comino je skvelým spôsobom ako objaviť fascinujúcu krajinu so slnečným počasím, so skvelou prírodou, úžasnou kultúrou a chutnou kuchyňou. Je to perfektné miesto pre dovolenku pre páry, rodiny alebo kamarátov plnú krásnych zážitkov a spomienok.


Počasie Malta Comino


Malta a Comino sú dva malé ostrovy v Stredozemnom mori. Málokedy sa stávajú destináciou pre turistov z hľadiska počasia, pretože letné teploty sa môžu vyskočiť až na 35 °C. Tieto dva ostrovy stoja na juhu Európy a sú obľúbené pre svoje krásne pláže a jasné modré more.

Počasie na Malte a Comine je celoročne veľmi teplé a slnečné. Väčšina leta sa teploty pohybujú medzi 28-33°C, s minimálnym počtom dní v roku s dažďom. Keďže sú tieto ostrovy veľmi malé, môžu byť veľmi teplotne nestabilné, keď sú zasiahnuté južným vetrom z Afriky, ktorý prináša horúce a suché vzduchy. V zime sú teploty mierne so strednou teplotou v januári, ktorej hodnota sa pohybuje okolo 15-16°C.

Na Malte a Comino sú obyčajne suché zimy, ale niekedy môže byť daždivé a chladnejšie ako väčšina ostatných miest v Európe. Priemerné zrážky sú veľmi nízke, kde najväčšie zrážky sú v novembri a januári. Celkové množstvo dažďa je asi 500mm ročne.

Leto na Malte a Comine môže byť extrémne horúce a vlhké. Teploty sa môžu dostať až na 35 °C alebo dokonca vyššie. Odporúča sa použiť chrániče pred slnkom a hydratovať sa, keď je vonku. More je v lete veľmi teplé a môžete si vychutnať rôzne aktivity v mori, ako sú šnorchlovanie, potápanie alebo vodné športy.

Väčšinou môžeme na Malte a Comino povedať, že sú to slnečné miesta s nízkym množstvom zrážok. Priemerná denná teplota v obdobiach medzi júnom a septembrom sa pohybuje od 25 do 32 °C. Sú to krásne miesta celoročne vhodné na plážový život a oddych. Pre turistov odporúčame chrániče proti slnku, vodu na hydratáciu a vychutnať si jasne modré more.


Ubytovanie Malta Comino


Malta a Comino sú dva nádherné ostrovy nachádzajúce sa v Stredozemnom mori, ktoré sú obľúbenými turistickými destináciami. Malta a Comino ponúkajú návštevníkom veľa možností na zábavu, oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte dokonalé miesto pre váš pobyt, Malta a Comino sú ideálne miesta na preskúmanie. Obidva ostrovy sú plné hotelov a ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú všetkým potrebám vašej dovolenky.

Na Malte si môžete vybrať z rôznych druhov ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a súkromných bývaní. Hotely vám ponúkajú rôzne služby, ako sú raňajky, obedy, večere a iné. Penzióny a apartmány sú skvelými možnosťami pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma. Súkromné bývania s výhľadom na more sú však tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú úplné súkromie a jemnosť pri morskom pobreží.

Comino si získava svojimi krásnymi plážami a krištáľovo čistým morom, takže je vysoko obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť relaxačnú dovolenku. Comino ponúka iba niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. Najväčší z nich je St. Nicholas Bay Resort, ktorý sa nachádza priamo pri zálive Santa Marija.

Okrem toho môžete na Comine nájsť aj súkromné bývania, ktoré vám ponúkajú to najlepšie z obidvoch svetov. Súkromné bývania vám dovoľujú užívať si súkromie a svet, ktorý ponúka morský pobyt, ale zároveň sú dostatočne blízko turistickej infraštruktúry.

Väčšina ubytovacích možností na Malte a Comine sa nachádza priamo pri pláži a môžete tak vidieť krásne panoramatické výhľady. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré k sebe dokonale zapadá, budete mať určite problémy sa rozhodnúť, pretože možnosti sú nekonečné.

Celkovo povedané, Malta a Comino sú nádhernými ostrovmi so širokou paletou ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám a preferenciám turistov. Takže si užite vašu dovolenku v tomto rajskej oblasti!


Dovolenka Malta Comino


Dovolenka na Malte a Comino - Tropický raj uprostred Európy!

Aká by to bola dovolenka, keby človek nemohol obdivovať jasnú tyrkysovú vodu, opaľovať sa na piesočnej pláži, relaxovať v tieni palmových stromov a ochutnať miestnu kuchyňu? Na Maltu a Comino sa ponúka práve toto a oveľa viac.

Od rybárských dediniek po turistické atrakcie, Maltský ostrov má veľa ponúknuť návštevníkom. Comino, menší susedný ostrov, ktorý sa nachádza v blízkosti Malty, je zas obľúbený pre svoje kľudné pláže a tyrkysovú jaskyňu.

Začnime s Maltou. Tento most medzi Európou a Afrikou má krásne pláže a historické miesta, ktoré stoja za návštevu. Pre milovníkov histórie sa v centre ostrova nachádza veľkolepé mesto Mdina, ktoré je známe svojou architektúrou a katedrálou sv. Pavla. Po prehliadke mesta sa odporúča vybrať sa do súostrovia Blue Lagoon a preplávať si v jasných tyrkysových vodách. O niečo málo severnejšie sa nachádza menšie mesto St. Julian's, ktoré je známe pre svoju nočnú zábavu a čarovnú zátoku Spinola.

Nakoniec sa vydejte na najmenší ostrov v súostroví, Comino, ktorý je skutočne rajom pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od každodenného zhonu. Na ostrove sa nachádza iba niekoľko hotelov a pláže, ktoré sa počítajú medzi najkrajšie v celom Stredomorí. Najznámejšia z nich je bezpečná a priezračná jaskyňa, známa ako Blue Lagoon. Tento úkryt vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok, kde si budete môcť užívať opravdový prázdninový oddych a relax.

Množstvo aktivít na Malte a Comino

Ak sa cítite aktívne, ponúka sa veľa možností na objavovanie ostrovov. Vyskúšajte si ponorkovanie alebo windsurf na pláži Mellieha Bay. Vyrobte si nezabudnuteľné spomienky a preplávajte sa v okolí prekrásnych jaskýň a prírodných úkrytov.

Ak máte radi prechádzky na čerstvom vzduchu, choďte na prechádzku po kompaktnej malej ostrove Comino a pozrite si kamenné červené srdce, ktoré sa nachádza na krásnej útesovej plošine.

Na Malte a Comino si tiež môžete vyskúšať potápanie z lode, miesta sa práve započítali ako jeden z najlepších na svete. Pre najlepší zážitok sa môžete vydať na nočnú výpravu a objavovať podvodné svety v tichu noci.

A nakoniec pre ochutnanie miestnych špecialít odporúčame navštíviť tradičné miestne reštaurácie, kde dostanete skutočne typické jedlá. Odporúča sa vyskúšať miestne ryby, črievka, korenie a slaninu.

Aj keď sa Maltské zvyky a kultúra líšia od zvykov a kultúry západnej Európy, ten, kto sa rozhodne navštíviť Maltu, nepochybne zistí, že ide o malý raj uprostred Sredomoria, ktorý ponúka pravý oddych, ale i skvelé zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Comino


1) Aké je počasie na Malte a Comino?
Odpoveď: Počasie v lete sa pohybuje okolo 30°C, s minimom zrážok. V zime je chladnejšie a vlhkejšie, s teplotami okolo 15-20°C.

2) Ako sa dostanem z Malty na Comino?
Odpoveď: Existuje množstvo prepravcov, ktorí ponúkajú prepravu z Malty na Comino. Medzi najpopulárnešie spôsoby patria loďou alebo katamaránom.

3) Aké sú najvyhľadávanejšie turistické atrakcie na Malte a Comino?
Odpoveď: Niektoré z najvyhľadávanejších atrakcií zahrňujú Vallettu, Mdinu, Blue Lagoon, a prekrásne pláže na Malte a Comino.

4) Aké sú najlepšie aktivity na Malte a Comino pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Rodiny môžu navštíviť rozprávkové zámky, prekážkové dráhy, zábavné parky a množstvo iných atrakcií, ktoré sú vhodné pre deti.

5) Kde sa dajú nájsť najlepšie pláže na Malte a Comino?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží zahŕňajú St. Paul's Bay, Ramla Bay a Golden Bay na Malte, a Blue Lagoon a Santa Marija Bay na Comino.

6) Aké sú miestne jedlá a nápoje na Malte a Comino?
Odpoveď: Niektoré z najtypickejších miestnych jedál na Malte a Comino sú rizoto s červeným chobotnicovým atraktívom, plnenej papriky, stredomorské ryby, a množstvo vynikajúcich dezertov a vína.

7) Kedy je najlepší čas navštíviť Malta a Comino?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Malty a Comino je v lete, kedy sú teploty tepelné, a väčšina turistických atrakcií a pláží sú otvorené.

8) Aké sú očakávané náklady na pobyt na Malte a Comino?
Odpoveď: Náklady na pobyt na Malte a Comino sa líšia v závislosti od toho, aký typ ubytovania si zvolíte, ako aj počas ktorého obdobia navštívite tento krásny ostrov. Navšteva môže byť pomerne cenovo dostupná, ak si ujasníte svoj rozpočet a predbežne si naplánujete, čo si chcete pozrieť.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky