Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Maďarsko Esztergom

Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Esztergom


1. Ako sa dostanem do Esztergomu z Budapešti?

- Najlepšou možnosťou je použiť vlak, ktorý trvá asi 1 hodinu a 15 minút a stojí približne 1,5 eura. Tiež možno použiť autobus, ktorý trvá asi 1 hodinu a 45 minút a stojí približne 4 eurá.

2. Koľko stojí vstup na katedrálu Svätého Martina?

- Vstup na katedrálu Svätého Martina stojí 7 eur pre dospelých, 3,5 eur pre deti a študentov.

3. Je potrebné si zarezervovať vopred vstup na Baziliku Sv. Štefana?

- Nie, nie je potrebné si zarezervovať vopred vstup na Baziliku Sv. Štefana. Vstup je bezplatný.

4. Kde v Esztergome sa dá najlepšie najesť?

- Najlepšie možnosti pre dobré jedlo v Esztergome sú Hviezda Klasickej kuchyne, Magyar Etterem és Cukraszda a Kőleves Vendéglő.

5. Kedy sa konajú najdôležitejšie festivaly v Esztergome?

- Najväčšie festivaly v Esztergome vrátane Hudobného festivalu a Festivalu divadla sa konajú v lete, obvykle v júli a auguste.

6. Kde sa nachádza Najpohľadnejšia vyhliadka na Esztergom a okolie?

- Najlepšou vyhliadkou na Esztergom a okolie je na vrchole hory Pilis, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od mesta. Rovnako, z Katedrály Sv. Martina je výhľad na okolie veľmi pekný.

7. Aké sú najlepšie miesta pre nákupy v Esztergome?

- Najlepším miestom pre nákupy v Esztergome je okolie hlavného námestia, kde sa nachádza množstvo obchodov so suvenírmi, módnymi doplnkami a ďalšími vecami.

8. Kedy sa konajú trhy v Esztergome?

- Trhy sa v Esztergome konajú každú sobotu a nájdete tam množstvo miestnych potravín a suvenírov.

9. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Esztergome?

- Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Esztergome patria Katedrála Sv. Martina, Bazilika Sv. Štefana, Hrad Esztergom a Miestne múzeum Esztergom.

10. Kam vedie turistická trasa v Esztergome?

- Turistická trasa vedie cez mesto a okolie, vrátane návštevy pamiatok ako Katedrála Sv. Martina a Bazilika Sv. Štefana, ale aj romantických zákutiach, ako napríklad Malebné uličky Collata alebo Kúzelná gradina kaviarnička.


Ubytovanie Maďarsko Esztergom


Esztergom, sídlo arcibiskupskej katedrály a najvýznamnejšieho kostola v Maďarsku, je krásne historické mesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. Ak chcete stráviť niekoľko dní v tomto okolí, ubytovanie Maďarsko Esztergom poskytuje množstvo možností.

Najpopulárnejším typom ubytovania v Esztergome sú hotely a penzióny. Tieto ponúkajú širokú škálu služieb a vybavenia, vrátane raňajok, bezplatného Wi-Fi pripojenia a parkovania. Nájdete tu tiež hotely s bazénom a wellness centrami, ktoré vám ponúknu maximálny komfort a relaxáciu.

Ďalším typom ubytovania sú apartmány a privátne izby. Tieto ponúkajú nielen komfort ako v hoteloch, ale aj možnosť vlastného stravovania v zariadení s kuchynkou. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia.

Ak hľadáte niečo o niečo lacnejšie, môže vás zaujať kempovanie. Camping Dunakemping Esztergom, ktorý sa nachádza pri rieke Dunaj, ponúka stanovanie v prírode a možno niektorú z najkrajších scenérií maďarskej krajiny. Okrem toho vedľa kempu sa nachádza Plážové mesto, kde si môžete užiť letné zábavy a športových aktivít.

Poslednou možnosťou ubytovania v Esztergome je hostel. Hostely poskytujú jednoduché a útulné ubytovanie a zvyčajne sa nachádzajú v centre mesta, takže máte všetky turistické atrakcie blízko. Väčšina hostels má spoločenské miestnosti, kde si môžete pokecať s ďalšími cestovateľmi.

Esztergom je veľmi populárne turistické mesto v Maďarsku, takže si môžete byť istí, že si vyberiete ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a peňaženke. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zotrvať, vždy si užijete to najlepšie z tohto krásneho miesta a jeho okolia.


Počasie Maďarsko Esztergom


Esztergom je krásne mesto nachádzajúce sa v Maďarsku, ktoré je známe svojou historickou a architektonickou krásou. Toto miesto je známe aj svojim zaujímavým počasím, ktoré si zaslúži bližšie preskúmanie.

Esztergom má kontinentálne podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Teploty sa môžu v lete šplhať až k 30°C, zatiaľ čo v zime teploty klesajú až na -5°C. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 25°C a v zime okolo 0°C.

Letné mesiace sú zväčša veľmi slnečné a suché. Málo prší a nie je veľa mrakov na oblohe. To znamená, že turisti sa môžu tešiť z pekných dní na prechádzky po meste a pozorovať historické pamiatky. Ak hľadáte prírodu, v lete je spravidla dobre počasie na plavbu po Dunaji a zároveň si pozrieť okolie.

V zime na druhej strane môže byť počasie menej priaznivé. Sneh môže zničiť cesty a krajina vyzerať inak, ale mesto zostáva krásne, zvlášť v noci, keď je osvetlené. Napriek tomu, turisti sa tam môžu stále vyskytovať, v zime často býva vďaka kultúrnemu programu v centre mesta.

Okrem toho, ak je váš cieľ športovej aktivity alebo bývate v okolí, v Esztergome sú k dispozícii niektoré z najlepších ciest na prechádzky alebo cykloturistiku na Slovensko, kde nie sú vysoké kopce, takže táto aktivita môže byť veľmi príjemná bez ohľadu na ročné obdobie.

V každom prípade, ak sa plánuje návšteva mesta, je vhodné poriadne sa pripraviť na to, ako sa oblečete. V lete stačí lehký topánky a oblečenie, ale v zime by bolo ideálne mať zimnú bundu, topánky a rukavice.

Esztergom sa môže pochváliť krásnym mesto, ktoré ponúka veľa turistických atrakcií, a do toho nie príliš náročné počasie rok-čo-rok. Niektoré mesiace sú však zvlášť vhodné na turistiku, takže si prispôsobte svoju návštevu.


Dovolenka Maďarsko Esztergom


Maďarsko Esztergom je malé mesto, ktoré sa nachádza na brehu rieky Dunaj. To, čo robí toto mesto skutočne výnimočným, je jeho obrovská a nádherná katedrála Sv. Martina. Okrem toho tu nájdete rôzne historické pamiatky, výbornú gastronómiu a úchvatný výhľad na Dunaj.

Ak plánujete dovolenku v Maďarsku, Esztergom by nemal chýbať na vašom zozname miest, ktoré potrebujete vidieť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali navštíviť toto malé mestečko.

Katedrála Sv. Martina

Ako sme už spomenuli, katedrála Sv. Martina je pravdepodobne najväčšou atrakciou tohto mesta a určite by ste jej nemali prehliadnuť. Je to jeden z najväčších kostolov v Maďarsku a bol postavený v 19. storočí. Katedrála má úchvatnú architektúru, veľkolepú výzdobu a mnoho sôch svätých. Katedrála Sv. Martina je výborne zachovaná a stojí za návštevu.

Historické pamiatky

Esztergom je plný historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patria hrad, ktorý je postavený na kope a ponúka úchvatný výhľad na mesto a rieku Dunaj, a palác Prímás, ktorý je známy svojím krásnym interiérom a zbierkou umeleckých diel.

Gastronómia

Esztergom je miestom, kde si môžete užiť skutočne vynikajúcu maďarskú kuchyňu. Toto mestečko má množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlá a miešať sa medzi miestnymi. Najlepšie jedlá tu sú halászlé (korenená rybacia polievka), paprikáš (kozí syr s cibuľou a paprikou) a gulyás (maďarská gulášová polievka).

Výhľady na Dunaj

Esztergom je jedným z najkrajších miest na brehu Dunaja. Z rôznych miest v meste môžete vidieť krásne panorámy a obdivovať rieku Dunaj, ktorá tečie v blízkosti mesta. Tu sa tiež nachádza most medzi Maďarskom a Slovenskom, ktorý je zaujímavým bodom pre turistov.

V Esztergome toho je veľa na vidieť a urobiť. Od krásnej katedrály a historických pamiatok až po skvelú gastronómiu a úchvatné výhľady na Dunaj, toto mestečko má všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku v Maďarsku. Tak prečo si to nevybaliť na svojom zozname miest, ktoré sa chcete pozrieť?


Letenka Maďarsko Esztergom


Esztergom, historické mesto na brehu rieky Dunaj v Maďarsku, sa stáva čoraz populárnejším cieľom pre turistov z celého sveta. Milovníci kultúry a histórie sa radi zameriavajú na bohaté pamiatky, ktoré mesto ponúka, zatiaľ čo tí, ktorí sa radi stretávajú s prírodou a rekreačnými aktivitami, si užijú pekné výlety po okolí. A čo je najlepší spôsob, ako sa tam dostať? Letenky, samozrejme!

Esztergom je dostupný cez letisko v Budapešti, ktoré je asi hodinovým autom od mesta. Ak máte plán cestovať z iných európskych krajín, môžete nájsť letenky do Budapešti z viacerých miest s nízkorozpočtovými spoločnosťami alebo klasickými prepravcami. Od Budapešti k Esztergomu sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo súkromným autom.

Ak uvažujete o návšteve Esztergomu, nevynechajte návštevu Baziliky Sv. Štefana, najväčšej katedrály v Maďarsku, ktorá sa nachádza na nábrehu Dunaja. Tu môžete obdivovať krásne gotické umenie a architektúru a dokonca si prenajať prehliadku emócie vyvolávajúcich krypt. Ďalšou obľúbenou atrakciou je Hrad Esztergom, ktorý svojou krásou a históriou láka mnoho návštevníkov. Hrad je obklopený obrovskými priepasťami a z neho sa naskytujú krásne výhľady na rieku a okolitú prírodu.

Milovníci prírody ocenia návštevu Pilis, kopcovitého regiónu pri Esztergome, kde sa nachádzajú nádherné turistické trasy a zvláštne skaly a jaskyne. Pozrite si napríklad Skalný stôl, najdlhšiu skalu v Maďarsku, alebo Hrad Visegrád, ktorého zvodné tajomstvo fascinuje návštevníkov.

Ak si chcete plánovať dovolenku v Esztergome, odporúčame vám hľadať letenky hneď teraz. Budete zaručene nadšení krásami tohto historického mesta a jeho okolia. Vlaky a autobusy od strediska sú dostupné a sú veľmi pohodlné, ale najjednoduchšie a najpohodlnejšie spôsob dostať sa do Esztergomu zostáva letenka a nájom auta. Tak čo čakáte? Nájdite si svoje letenky a zažite niečo úžasné v Esztergome!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky