Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Laos Wat Si Muang

Ubytovanie Laos Wat Si Muang


V krásnom meste Vientiane v Laos by ste mali navštíviť historickú budovu Wat Si Muang a ochutnať kúsok laoskej kultúry. Aby ste si to vychutnali naplno, odporúčame vám ubytovanie v jednej z blízkych lokalít.

Vybavenie a poloha

Wat Si Muang sa nachádza len niekoľko metrov od námestia Talat Sao a jeho centra. Okolie tohto chrámu je tiché a pokojné. Ubytovanie v tejto časti mesta vám umožní preskúmať okolie pešímo, pretože je umiestnené v blízkosti mnohých miestnych atrakcií a reštaurácií.

Vo väčšine hotelov v okolí nájdete klimatizáciu, televíziu a iné zariadenia, ktoré vám umožnia užívať si váš pobyt v plnej miere. Ceny sa líšia od jednoduchých hostincov ku kvalitným apartmánom. Záleží na vašom rozpočte a tom, aké očakávania máte.

Najlepšie hotely v okolí Wat Si Muang

1. Sabaidee@Lao Hotel - tento hotel je veľmi centrálny a len pár minút chôdze od Wat Si Muang. Hotel má kvalitné vnútorné vybavenie a izby s klimatizáciou, televíziou a kúpeľňou s toaletnými potrebami.

2. Best Western Vientiane Hotel - hotel má moderne vybavené izby a poskytuje vynikajúce služby. Nachádza sa len 1,5 km od Wat Si Muang a má vonkajší bazén a reštauráciu s laoskou kuchyňou.

3. Dhavara Boutique Hotel - malý hotel s modernými izbami a exkluzívnou výzdobou. Nachádza sa len 1 km od Wat Si Muang a má vonkajší bazén a posilňovňu.

Zhrnutie

Ak chcete zažiť kúsok laoskej kultúry, naplánujte si návštevu Wat Si Muang a zvoľte ubytovanie v blízkosti. Sú tu rôzne možnosti od jednoduchých hostincov k luxusným hotelom, preto si vyberte to, čo vyhovuje vašim požiadavkám. Vauc sa pripravte na krásny výhľad, kultúrne zážitky a prívlastky nádherného Laosa.


Počasie Laos Wat Si Muang


Laos, krajina rozprestierajúca sa v juhovýchodnej Ázii, sa môže pochváliť nádhernou prírodou a jedinečným kultúrnym dedičstvom. Toto bohatstvo je podporované skvelým počasím, ktoré privádza mnoho turistov do tejto krajiny. Dnes sa budeme zaoberať počasím v meste Vientiane a jeho najdôležitejšom chráme - Wat Si Muang.

Mesto Vientiane, hlavné mesto Laosu, má subtropické podnebie s dažďami a suchým obdobím. Väčšina dažďov spadne v období monzúnov medzi májom a októbrom, kedy je vietor suchý a teplota stúpa na približne 35 stupňov Celzia. Teploty v tomto období bývajú pomerne vysoké a niektoré dni môžu byť veľmi horúce. Ale nebojte sa, vietor zmierni horúčavu a urobí to príjemnejším.

Počas suchého obdobia, od novembra do apríla, teploty klesajú na úroveň približne 25 stupňov Celzia. Väčšina dní je slnečných a jasne modrých, s malým množstvom zrážok a krásnym západom slnka. Ideálne podmienky, aby ste si užili prechádzku po meste a navštívili krásne chrámy a iné kultúrne pamiatky. Teplota v noci môže byť mierne chladná, preto nezabudnite si so sebou zobrať teplejšie oblečenie.

Wat Si Muang, jeden z najdôležitejších budhistických chrámov v meste, je miestom, kde sa koná veľa dôležitých kultúrnych podujatí. Tu sa robia rôzne rituály a obrety, ktoré privádzajú k množstvu návštevníkov z celého sveta. Počas celého roka sa tam odohráva mnoho podujatí, vrátane Buddhineho narodenia, Buddhinej smrti a Dharma Day. Najviac návštevníkov prichádza počas Buddhinho narodenia, kedy je tam veľa miestnych aj zahraničných turistov, a to najmä počas suchého obdobia.

Celkovo, počasie v meste Vientiane je celoročne priaznivé pre návštevu a turizmus. Aj keď monzúnové obdobie prináša vysoké teploty a množstvo zrážok, stále existuje množstvo aktivít a podujatí, ktoré zabezpečia zábavu pre návštevníkov. Prevažná väčšina dní v roku je slnečných, takže sa pripravte na rýchle vrhnutie okuliari na slnko. Takže, ak plánujete navštíviť Wat Si Muang, ale aj iné miesta v meste Vientiane, neváhajte a pridajte sa k množstvu turistov, ktorí túto zázračnú destináciu navštívili a ťažia z tohto nádherného počasia.


Letenka Laos Wat Si Muang


Laos je jednou z mála Ázijských zemí, ktoré si zachovali svoju kultúru a životný štýl nezmenený po stáročia. Táto krajina je plná zaujímavých pamiatok, nádherných chrámov, fascinujúcej prírody a jedinečných tradícií. Ak sa teda rozhodnete vyraziť na cestu do Laosu, určite by ste nemali siahať po inom termíne ako na jar alebo jesenných mesiacoch.

Jedným z najvyhľadávanejších miest v Laose je chrám Wat Si Muang. Tento chrám sa nachádza v ich hlavnom meste, Vientiane. Jeho steny zdobia krásne fresky a vnútri nájdete množstvo bohatých ornamentov. Okrem toho, patrí k najdôležitejším náboženským stavbám v meste a je zároveň domovom množstva posvätných artefaktov a pohanských soch.

Keď sa chystáte navštíviť chrám Wat Si Muang, určite nezabudnite na svoju kameru, pretože zábery, ktoré tu zhotovíte, budú nezabudnuteľné. Tento chrám je pre cestovateľov dostupný po celý rok,Vientiane ,zvykneťe tam tráviť mínimo jedny nocUbytovanie nájdete v blízkom meste cez celoročne fungujúce hotely, ubytovne, či penzióny.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť chrám Wat Si Muang v Laose, najlepšie je sa tam dostať po leteckej ceste. Letenka do Laose sa odporúča kupovať s predstihom, aby ste si mohli vybrať najvhodnejší termín a zároveň ušetrili na nákladoch. Cena letenky sa líši podľa sezóny a letiska, kam lietadlo pristáva.

Celý Laos je však miestom krás a sú borím si, že ak tam raz zavítate, určite sa tam niekedy opäť vrátite. Preto neváhajte a vyberte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo v Laose!


Dovolenka Laos Wat Si Muang


Dovolenka v Laos je neuveriteľný zážitok pre každého milovníka prírody a kultúry. Laos je krajinou plnou krásnych krajín, starovekých chrámov a budhistických rituálov, ktoré sa tam stále udržiavajú. Jedným z najvýznamnejších a najnavštevovanejších chrámov Vientiany, hlavného mesta Laosu, je chrám Wat Si Muang.

Tento chrám sa nachádza v blízkosti trhu Talat Sao a jeho základný kameň bol položený v roku 1563. Veľká časť chrámu bola postavená v 19. storočí a bola vylámaná z kameňa a z dreva. Chrám Wat Si Muang bol vybudovaný ako miesto uctievania bohov a rodiny, ktoré si ho obľúbili.

Jednou z najväčších atrakcií chrámu je legendárna prerodová panna. Podľa daného podania bola panna Chaofa Si Muang, inak známa ako Si Muang, obetovaná pri vzniku chrámu, aby chrám bol bezproblémovým stavbou. Jej duša bola zviazaná s chrámom a dodnes prebýva v jeho základoch. Verí sa, že Si Muang chrám poskytuje ochranu a pomáha pri ochrane mesta pred nešťastím.

Okrem návštevy samotného chrámu, mali by ste sa tiež pozrieť na posvätné stromy, ktoré sú súčasťou chrámu. Sú tu dva posvätné stromy - Ban Hua Mul a Ban Keo, ktoré sú známe svojimi uzdravnými vlastnosťami. Návštevníci sú vítaní, aby sa pomodlili pod týmito stromami avyužili ich liečebné sily.

Okrem chrámu a posvätných stromov, návštevníci si môžu pozrieť aj tradičné budhistické omši v chráme. Omsy sa konajú každý deň v podvečer a sú zaujímavým spôsobom na spoznanie miestnej kultúry a tradícií.

Celkovo, Wat Si Muang je miestom, kde si môžete užiť kúsok rôznych kultúr, zároveň sa pohrať s nádhernou architektúrou a relaxovať v nádhernom prostredí. Je to nevyhnutná zastávka pre každého, kto navštevuje Vientiane a túži spoznať kultúrne a historické dedičstvo krajiny. Pre zanechanie priestoru na spoznávanie kultúry Laosa by ste sa mali zdržať fotografovania v období omše a pri návštevách posvätných stromov.

Väčšina návštevníkov odchádza z chrámu s pokojom v mysli a nabitými pozitívnymi energiami, ktoré vám pomôžu prekonať každodenné ťažkosti a stres. Ak sa rozhodnete pre návštevu, nezabudnite si obliecť vhodné šaty, ktoré kryjú ramená a nohy.

Ak hľadáte niečo iné a zároveň jedinečné, navštívte chrám Wat Si Muang v Laosu, ktorý vám poskytne úžasnú meditačnú atmosféru a zároveň vám umožní spoznať kultúru Laosa. Tento chrám si určite zamilujete a určite sa sem budete chcieť vrátiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Wat Si Muang


Otázky:

1. Aké je vstupné do Wat Si Muang v Laos?

2. Kedy je možné navštíviť Wat Si Muang?

3. Aké sú otváracie hodiny Wat Si Muang?

4. Je potrebné sa na návštevu Wat Si Muang vopred registrovať?

5. Aké pamiatky sa nachádzajú v Wat Si Muang?

Odpovede:

1. Vstup do Wat Si Muang v Laos je bezplatný.

2. Wat Si Muang je možné navštíviť kedykoľvek počas roka.

3. Otváracie hodiny Wat Si Muang sú od 8:00 do 16:30.

4. Nie, nie je potrebné sa na návštevu Wat Si Muang registrovať.

5. V Wat Si Muang sa nachádza hlavne budova chrámu so zlatým Budhovým obrazom a podstavcou, kde sa konajú rôzne náboženské obrady a ceremoniály. Okolo budovy chrámu sú zaujímavé sochy a pamätníky, ktoré sú súčasťou bohatej histórie tohto kultúrneho miesta.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky