Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kuba Havana (hlavné mesto)

Počasie Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba Havana je známa svojou slnečnou a tropickou klímou, ktorá priláka každého návštevníka. Nachádza sa na severozápade Kuby a ponúka prekrásne pláže a historické pamiatky, ktoré si turisti môžu užiť počas celého roka.

Hoci sa Kubu často spája so slnkom a teplom, je dôležité mať na pamäti, že obdobie od mája do októbra môže byť veľmi horúce a vlhké. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia a vlhkosť dosahuje až 80 percent. Pre turistov to znamená, že je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom, najmä v období najväčšieho slnka (medzi 11:00 a 15:00 hodinou).

V zime, od novembra do apríla, je na Kube Havana o niečo chladnejšia a suchšia. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia a vlhkosť je o niečo nižšia. To znamená, že sa môžete tešiť na menej horúce a vlhké počasie, ideálne na prechádzky po meste a návštevy historických pamiatok.

Ak sa chystáte na Kubu Havana v období hurikánov (jún – november), je dôležité byť opatrný a sledovať miestne spravodajstvo. Kuba čelí niekoľkým hurikánom každoročne, zatiaľ čo niektoré postupujú ďaleko od pobrežia, môže dôjsť k silným vetrom a záplavám. Je potrebné si overiť, či vaše lety a ubytovanie nie sú ovplyvnené predpovedanými zmenami počasia.

Celkovo možno povedať, že počasie na Kube Havana je ideálne pre turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné a teplé klimatické podmienky. Aj keď môže byť obdobie leta a hurikánov náročné, zimné obdobie je pre turistiku ideálne, keď je teplota príjemnejšia a vlhkosť nižšia. Či už sa chystáte na Kubu v akejkoľvek časti roka, uistite sa, že máte so sebou dostatok vody, opaľovací krém a vyhľadajte príjemné, klimatizované miesta, aby ste sa mohli na chvíľu schovať pred slnkom.


Dovolenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, krajina slnečnej pohody, rumu a cigár, nájdete tu aj vynikajúcu dedičinu a čarovné miesta ako Havana, hlavné mesto. Havana je jedným z najpopulárnejších miest, kde turisti z celého sveta prichádzajú vychutnávať si niektoré z najlepších výhľadov na Kube.

Svojou polohou na brehu Karibského mora, Havana ponúka skvelé exotické prázdniny, ktoré sa vám nevyplatí vynechať. Prístav vo West Havana je populárnym turistickým centrom, kde sa nachádza množstvo bariér, pavilónov, obchodov a reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúce miestne jedlá. Taktiež sa môžete vybrať na prehliadku tohto mesta a zažiť atmosféru staroslávnych architektonických pamiatok.

Množstvo pamiatok v Havane je len malým náznakom toho, čo toto mesto dokáže ponúknuť. Pre nežné srdcia a láskavé duše môže byť kúsok srdca Havany supiaci v malej kaviarni, kde sa dá posedieť pri miestnom lístku, alebo venovaním sa romantickým prechádzkam podkrývajúcim množstvo umenia, kultúry a histórie. Tu sa nachádza množstvo múzeí, trhov a výstavných priestorov, kde si môžete prezrieť jedinečné umelecké diela, slávne výrobky z cigár a príbeh líniídeška, ktorým sa mestom pre kúpeľníkov nachádza.

Ak sa rozhodnete pre Havu, ktorého súčasťou je Karibský polostrov, môžete vyraziť aj do mnohých zábavných parkov a zábavných parád, ktoré oplývajú animovým talentom a významným kultúrnym významom. K dispozícii sú tiež mnohé možnosti na vodné aktivity, z ktorých môžete vybrať až do dvoch týždňov.

Náplní vakantného pobytu v Havane bude aj niekoľko príležitostí stráviť voľný čas na pláži. Dlhý čas je veľmi populárny drobný kotlík obklopený tradičnými kaviarnami a reštauráciami, čo je ideálne miesto pre hostí vrátane nielen tých menej zaťažených, ale aj pre rodiny s deťmi. Na pláži máte možnosť pozorovať veľké ryby, chytiť si malý dôchodok na raftingu alebo kajakovaní a odpočívať pod šatkom.

Na Havane nájdete tiež množstvo turistických atrakcií, kde môžete zažiť výlety na vidieku a vidieť množstvo zaujímavých pamiatok. Okolie Havany ponúka plné možností bádania a zábavy, užiť si tu môžete relaxačnú turistiku, prehliadky starých maštaleí, vidieckych domov a plavby lodnou dopravou.

Ak ste rozhodnutí poznávať nove veci, potom určite zvoľte Havansku a okolie, ktoré vám poskytne príležitosť spoznať pravú fascináciu Kuby a jej históriu. Havanské letovisko je ideálne miesto pre vašu dovolenku, aby ste si užili krásne prostredie a cítili sa vo svojom živote, ako keby ste boli vo veľkom mestskom diele.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Havana (hlavné mesto)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Havana?
2. Ako sa tam dostanem?
3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Havane?
4. Kde môžem ochutnať kubánske cigary?
5. Aká je kubánska kuchyňa?
6. Kde môžem zmeniť peniaze v Havane?
7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Havane?
8. Kedy je najlepší čas na návštevu Havany?
9. Aké sú najlepšie zážitky v Havane?
10. Aké sú zvyčaje Kubačanov?

Odpovede:

1. Havana sa nachádza na ostrove Kuba v Karibiku.
2. Môžete sa tam dostať lietadlom, loďou alebo autobusom.
3. Najlepšie miesta na návštevu v Havane sú Staré Mesto, Malecón, El Capitolio, Plaza de la Revolución a mnoho ďalších.
4. Najlepšie miesta na ochutnanie kubánskych cigár sú továrne na cigary alebo špeciálne obchody s tabakom.
5. Kubánska kuchyňa je veľmi chutná a zdravá. Najčastejšie používané ingrediencie sú ryby, morské plody, kuracie mäso, ryža a fazuľa.
6. V Havane môžete zmeniť peniaze v bankách alebo menových výmenných kanceláriách.
7. Najlepšie miesta na nákupy v Havane sú Obchodná ulica Obispo a veľké obchodné centrá.
8. Najlepší čas na návštevu Havany je od decembra do mája, keď je najmenej zrážok a máte viac príležitostí na objavovanie mesta.
9. Najlepšie zážitky v Havane zahŕňajú tanečné show, návštevu katedrál, prechádzku uličkami Starého Mesta a ochutnávanie kubánskych koktailov.
10. Zvyčaje Kubačanov sú založené na rodine, priateľstve a pohostinnosti. Sú veľmi veselí a radi tancujú.


Letenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, krásna karibská krajina, kde sa z diaľky prezentuje piatimi písmenami: R-U-M-A-D! Bohatá história, slnečné pláže a neskutočná kultúra robia z Kuby nezabudnuteľné miesto, ktoré stojí za návštevu. Ak sa rozhodnete navštíviť hlavné mesto Kuby, Havana, máte možnosť vyskúšať miestnu kuchyňu, vidieť nádhernú architektúru a dokonca sa zúčastniť známej Kuby Libre party.

Ako sa tam dostať? Najlepšou možnosťou je kúpiť letenku na Kuba Havana. Tu je niekoľko tipov, ako ju získať.

1. Plánujte dopredu

Ak plánujete cestu na Kubu, určite by ste mali plánovať dopredu. Ak sa rozhodnete pre letenku na Kuba Havana, ktorá má byť lacnejšia, mali by ste ju kúpiť niekoľko mesiacov dopredu. Väčšinou sa cena letenky zvyšuje s blížiacim sa dátumom odletu. Preto sa oplatí byť pripravený.

2. Hľadajte ponuky na internete

Dnes už nie je nutné ísť do cestovnej kancelárie a kúpiť si letenku. Využite internetové stránky, kde sa dajú nájsť aktuálne ponuky na letenky. Využite porovnávače leteniek a vyberte si tú najlepšiu cenu.

3. Vyberte správny dátum odletu

Ak ste prispôsobili vaše plány a môžete si zvoliť dátum odletu, skúste nájsť čo najlacnejšiu letenku. Väčšinou sú lety v pracovných dňoch lacnejšie ako počas víkendu. Skúste sa pozrieť na lety, ktoré odletia v období mimo sezóny a cena sa môže znížiť.

4. Kúpte si letenku v predaji

Pri predaji leteniek sa môžu stať neočakávané okolnosti. V niektorých prípadoch sa dá kúpiť letenka na Kuba Havana v predaji, kde cena býva výrazne nižšia ako pri normálnom nákupe. Ak máte dostatočnú flexibilitu, sú to dokonalé príležitosti, na ktoré sa určite oplatí pozrieť.

Ak máte letenku a plány na cestu do Kuby, nezabudnite si zobrať dostatok peňazí, oblečenie vhodné pre teplú oblasť a samozrejme, znalosť španielskeho jazyka. Zbierajte spomienky, stretnite nových priateľov a užite si nádherné kubánske západy slnka. Skúsenosť zo Kuby sa stane nezabudnuteľným zážitkom, ktorý rozhodne stojí za to.


Ubytovanie Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, jedna z najkrajších ostrovných krajín v Karibiku, ponúka návštevníkom množstvo úchvatných miest a jedinečných zážitkov. Práve Havana, hlavné mesto Kuby, je tou najpopulárnejšou turistickou destináciou, kde turisti môžu objavovať bohatú kultúru, históriu, architektúru a chutné jedlá.

Ak plánujete návštevu Havany, nezabudnite na to, že ubytovanie je dôležitou súčasťou dovolenky. Havana ponúka množstvo možností ubytovania pre každého cestovateľa, či už hľadáte luxusný hotel, ktorý vám poskytne všetko na jednom mieste, alebo by ste radšej zostali niekde miestnejšom a získali viac autentickú skúsenosť.

Luxusné hotely v meste Havana sú často historické budovy z 19. storočia. Tie sú často zariadené do neoklasicistickej, neokoloniálna alebo art deco štýlu a poskytujú výhľad na známe pamiatky, ako je napríklad Malecón alebo Kapitol. V hoteloch nájdete špičkové vybavenie, ako napríklad bazén, spa, masáže, cvičenie, reštaurácie a bar.

Pre tých, ktorí by radi získali viac autentickú skúsenosť, sú k dispozícii ubytovania v súkromi. Tieto miesta sú prevažne rodinné domy, ktoré sú prerobené na izby určené pre turistov. Táto možnosť ubytovania sa nazýva "Casa Particulares." Týmto spôsobom získate skúsenosť života jednoduchých Kubáncov, pričom budete mať súkromnú priestor a pohodlie.

V centre Havany, kde sa nachádzajú mnohé historické budovy a hlavné turistické atrakcie, je množstvo ubytovacích miest, ktoré sú v blízkosti týchto miest. Okolie Havany ponúka množstvo ďalších možností, ako napríklad pláže ako Varadero alebo Cayo Largo a historické miesta ako mesto Trinidad.

Výber správneho ubytovania v Havaně bude závisieť od vašich preferencií a rozpočtu. Dôležité je zabezpečiť si ubytovanie včas pred vašou návštevou, pretože Havana je populárna turistická destinácia a ubytovanie môže byť rýchlo obsadené.

Celkovo je ubytovanie v Havaně vysoko kvalitné a veľmi cenovo dostupné. S koronavírusom sa súvisiace obmedzenia pre návštevníkov Kuby sa menia, pretože vláda sa snaží udržať nízke čísla nákazy. Ak si chcete vychutnať túto nádhernú krajinu, zabezpečte si ubytovanie vopred a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Havane!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky