Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kostarika Nosara

Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Nosara


Otázka: Aké jazyky hovoria v Kostarike Nosara?
Odpoveď: V Nosare sa hovorí po španielsky, no v turistických oblastiach sa často používa aj angličtina.

Otázka: Aké je počasie v Kostarike Nosara počas celej roka?
Odpoveď: Kostarika Nosara má tropické klima s teplotami medzi 25 a 35 stupňov Celzia počas celého roka. Najsuchšie obdobie je vysoká sezóna, od decembra do apríla, no prší tu aj počas zvyšku roka.

Otázka: Je potrebné získať víza pre vstup do Kostariky Nosara?
Odpoveď: Slovenskí občania potrebujú na vstup do Kostariky Nosara platný pas a turistické víza, ktoré sa vydávajú na letisku po prílete. Maximálna doba pobytu bez víza je 90 dní.

Otázka: Aké aktivity sú populárne v Kostarike Nosara?
Odpoveď: Kostarika Nosara je známa pre svoje surfovanie, plážové stretnutia, jazdu na koni, vodopády, džungle a národné parky. Tiež sa tu nachádza mnoho wellness centier a meditácií.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Kostarike Nosara?
Odpoveď: V Nosare sa nachádza mnoho reštaurácií a stánkov s jedlom, ktoré ponúkajú tradičné kostarické a juhoamerické jedlá, ako aj medzinárodné kuchyne. Niektoré najlepšie miesta sú La Luna, Naked Foods, El Chivo, Blanca's Restaurant a Playa Pelada.

Otázka: Ako sa dostanem do Kostariky Nosara?
Odpoveď: Najjednoduchšou cestou je cesta letecky. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Kostarike, ako aj malých letísk v Nosare, ktoré majú priame lety z niektorých miest vo Severnej Amerike a Európe. Alternatíva je cesta autobusom alebo taxíkom z najbližšieho väčšieho mesta Liberia alebo San Jose.


Počasie Kostarika Nosara


Kostarika je známa svojimi tropickými dažďovými pralesmi, zlatými plážami a krásnymi horami. A jedným z najkrajších miest na Kostarike, ktoré zaujme každého, je Nosara. Nosara sa nachádza na severozápadnom pobreží Kostariky a je známe svojimi surfařskými plážami. Ak ste plánovali navštíviť Kostariku a Nosaru, potom čítajte ďalej a dozviete sa viac o počasí v tomto zaujímavom mieste.

Nosara má dve sezóny - suchú a dažďovú. Suchá sezóna začína v novembri a trvá až do apríla. Toto obdobie je charakteristické nízkou vlhkosťou a vysokými teplotami. Teploty dosahujú okolo 30 stupňov Celzia (86 F) a môžete očakávať jasné, slnečné a teplé dni. V noci teplota klesne len o niekoľko stupňov. To znamená, že budete môcť vychutnať si teplé dni a chladné noci.

Na druhej strane, dažďová sezóna začína v máji a trvá až do októbra. To znamená, že letné mesiace na Kostarike Nosara sú zvyčajne veľmi mokré a daždivé. Počas dažďového obdobia prší zvyčajne popoludní a večer. Avšak, rána a dopoludnie sú obyčajne jasné a slnečné. Teploty dosahujú okolo 28 stupňov Celzia (82 F), ale vlhkosť je veľmi vysoká.

Ak sa plánujete surfovať, suchá sezóna je optimálna pre vás. Vlny sú väčšie a silnejšie a môžete sa tešiť z dobrého surfovania. Počas dažďovej sezóny sú vlny menšie, ale stále môžete surfovať na miestnych plážach.

V Nosare nájdete množstvo miestnych barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Ak ste prišli na Kostariku, aby ste nechali uniesť vašu adrenalínovú závislosť, Nosara je skvelé miesto pre vás. Existuje mnoho aktivít, ako je surfovanie, jazda na koniach, turistika a mnoho ďalších.

V každom prípade, nezáleží na sezóne, Nosara je vždy krásna a navštíviť ju by malo byť na vašom zozname, ak navštívite Kostariku. So slnečnými a teplými dnami v suchom období a príležitosťami na surfovanie, alebo rozprávkovou zeleňou počas daždivých období, si tu vždy nájdete veľa aktivity.


Letenka Kostarika Nosara


Letenka do Kostariky je vynikajúcou investíciou pre cestovateľov, ktorí túžia po dobrodružstve a objavovaní krás tejto krajiny. Ak sa rozhodnete pre cestu do mesta Nosara, môžete sa tešiť na rôzne atrakcie a zážitky.

Nosara sa nachádza v pobrežnej oblasti Kostariky, v provincii Guanacaste. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú objavovať prírodu a relaxovať na plážiach. Mesto Nosara ponúka rozmanité typy ubytovania, od jednoduchých bungalovov až po luxusné hotely. Pokiaľ hľadáte relax a oddych, nájdete ho tu určite.

Najväčšou atrakciou Nosary je národný park Ostional, ktorý je známy svojou obrovskou populáciou korytnačiek. Jeho pláže sú každoročne miestom, kde sa korytnačky vylievajú na breh a hľadajú miesto pre vkladanie svojich vajíčok. Pri pohľade na tieto tvory sa budete cítiť ako v príbehu Nemo, pretože tento zážitok je naozaj nezabudnuteľný.

Ďalšou hlavnou atrakciou pre turistov je surfovanie. Nosara je pre svoje vlny, umožňujúce surfovanie po celý rok, známe po celom svete. Existuje tu niekoľko pláží, kde sa dajú surfovať vlny pre rôzne úrovne surferov. Po surfovaní si môžete dopriať chladivú kokosovú vodu či skvelú kávu v nejakej z miestnych kaviarní.

Ak ste prírodný nadšenec, či ste len zvedaví, určite navštívte Nosarský lesný rezervát. Tu môžete sledovať žijúcich scorpionov, počúvať zvuky vtákov, krotiť mačky alebo pokecať s miestnymi odborníkmi na flóru a faunu oblasti.

Len zlomok z toho, čo môžete objaviť v meste Nosara, ale ak sa rozhodnete pre návštevu, určite nebudete sklamaní. Vyberte sa na dobrodružstvo a zážitok z letenky do Kostariky si uchováte v pamäti navždy.


Dovolenka Kostarika Nosara


Kostarika, zelená oáza bohatá na prírodné krásy a pôvodných obyvateľov, láka turistov z celého sveta svojimi nádhernými plážami a vysokou biodiverzitou. Ak hľadáte miesto pre relax a oddych, kde sa môžete pohodlne hýbať a skutočne sa zapojiť do miestnej kultúry, je oblasť Nosara vo východnej Kostarike tou správnou voľbou.

Nosara je malé mestečko na pobreží Tichého oceánu, ktoré si zachovalo autentický pôvodný charakter a kde sa vám dýchnutie čistého vzduchu spojí v dokonalú harmóniu s atmosférou pokoja a harmónie. Menej preplnené a turistami známe, môžete sem prísť, aby ste si užili príjemné počasie, dostatok slnečného svitu a zároveň si pripomenuli, že nie ste vo väčšom turistickom centre.

Pláže v Nosare sú medzi najlepšími v celom svete. Tento pobrežný raj ponúka belé piesočné pláže, kde sa môžete vo vode vykúpať, surfovať alebo jednoducho relaxovať. Ak hľadáte trochu adrenalínu, Nosara poskytuje príležitosť k vodným športom. Surfisti tu prichádzajú z celého sveta, aby si vyskúšali kvalitné riady rúkavicovej vlny.

Okrem toho môžete navštíviť niektoré z mnohých turistických atrakcií nakoľko Nosara sa nachádza v Národnom parku Guanacaste, ktorý zahŕňa rozmanité druhy pralesa a dažďového lesa, ako aj fascinujúcu faunu a flóru.

Miestne jedlá sú veľmi populárne a skutočne bohaté na chuť. Môžete si vychutnať miestne špeciality, ktoré sú plné korenia a jedinečných zmesí ingrediencií, ktoré vás prekvapia svojou chuťou a aromou.

Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku pre oddych a relax v Kostarike, Nosara je jedným z najlepších miest, kde sa môžete úplne oddeliť od času a hluku každodenného života, a zažiť neopakovateľnú atmosféru pokoja, harmónie a prírodného umenia. Takže, neváhajte a pustite sa do podobného dobrodružstva.


Ubytovanie Kostarika Nosara


Nosara je malé mestečko na severe Tichomorí, na pobreží Kostariky. Tento kút ostrova je obklopený nádhernou prírodou, kde sa nachádza nekonečné množstvo krásnych pláží, pralesov a riek. To všetko robí z Nosaraho dokonalé miesto na oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte ubytovanie v Nosare, máte na výber množstvo možností - od hotelov, cez bungalovy až po exkluzívne ubytovanie v luxusných vilách. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

1. The Gilded Iguana Surf Hotel

The Gilded Iguana Surf Hotel je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú naučiť surfovať alebo pobyt v surfačskom prostredí ešte viac zlepšiť. Hotel ponúka lekcie surfingu a je obklopený najlepšími surf spotmi na svete. Okrem toho, hotel ponúka aj iné aktivity ako jógu a wellnessové služby. Ubytovanie sa skladá z moderných bungalovov, ktoré sú plne vybavené a nachádzajú sa priamo pri pláži.

2. Jungle's Edge

Jungle's Edge je ďalší komplex, ktorý ponúka ubytovanie, surfovanie a wellnessové služby. V areáli sa nachádza bazén, fitnescentrum a množstvo aktívnych vyžitia ako jóga, surfovanie a skate. Vila je postavená v rustikálnom štýle, ktorý vám umožní prežiť Kostariku tak, ako sa patrí. Je postavená z dreva a kamene a má priestor pre až 14 hostí.

3. The Harmony Hotel

The Harmony Hotel je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú odreagovať a zrelaxovať v exkluzívnom prostredí. Nachádza sa priamo na pláži a je obklopený tropickým pralesom. Ponúka luxusné ubytovanie, ktoré zahŕňa klimatizáciu a terasu s výhľadom na oceán. Okrem toho si môžete vychutnať aj iné aktivny, ako napríklad dotyk prírody v kúpeľoch a masážach.

4. Olas Verdes Hotel

Olas Verdes Hotel je ďalším skvelým miestom na ubytovanie. Nachádza sa na pláži Playa Guiones, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Hotel ponúka chic bungalovy s terasami, ktoré sú obklopené zelenou prírodou. Olas Verdes je certifikovaný ekohotel, ktorý sa zameriava na environmentálnu udržateľnosť. Ponúka tiež množstvo aktivít pre celú rodinu, ako napríklad surfovanie, jazdu na konskom, či meditatívnu jógu.

5. Nosara B&B Retreat

Nosara B&B Retreat je ideálne pre tých, ktorí hľadajú útulné a cenovo dostupné ubytovanie. Ponúka B&B ubytovanie s izbami v príjemnom rustikálnom štýle. Disponuje kaviarňou a záhradou, kde si môžete vychutnať oddychovú atmosféru. Nachádza sa v chodníkovej vzdialenosti od pláže Guiones.

Nosara je teda skvelým miestom na relax a oddych. Pobyt v Nosare je skvelou príležitosťou užiť si krásy Kostariky a jej prírody. Neďaleko Nosary sa nachádza viacero národných parkov, kde môžete sledovať množstvo vtákov, opíc a dalších exotických zvierat. Ak teda hľadáte miesto na úplný oddych, Nosara by mala byť na prvom mieste vašej zoznamu.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky