Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kongo Ntokou-Pikounda National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Ďakujem za Vašu otázku.

Bohužiaľ, Kongo Ntokou-Pikounda National Park nie je dobre známy park a existuje len obmedzené množstvo informácií o tomto mieste. Ako virtuálny asistent nemám prístup k čerstvým informáciám o národnom parku a nemôžem odpovedať na Vaše otázky.

Odporúčam Vám skúsiť kontaktovať miestne orgány, ktoré by Vám mohli poskytnúť aktuálne informácie o Kongo Ntokou-Pikounda National Park.

Ďakujem za pochopenie.


Ubytovanie Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park sa nachádza v severovýchodnej časti Konžskej republiky a je jedným z najnovších parkov v Afrike. Vytvorený bol v roku 2018 za účelom ochrany unikátneho pralesa s endemickými druhmi zvierat ako napríklad gorilami, slonmi a opicami.

Pre tých, ktorí by chceli navštíviť tento národný park, je k dispozícii niekoľko možností na ubytovanie. Park neponúka luxusné hotely a apartmány, ale snaží sa poskytnúť návštevníkom jednoduché, ale príjemné ubytovanie.

Jednou z možností je stanové mestečko, ktoré sa nachádza neďaleko vchodu do parku. Každý stan má postavenú podlahu, sprchy a záchody s tekúcou vodou. Turisti si musia zobrať vlastný spacák a podložku. V stanovom meste sú aj spoločné priestory, ako je reštaurácia a kaviareň.

Pre tých, ktorí preferujú komfortnejšie ubytovanie, je k dispozícii aj tzv. „eco-lodge“. Tieto bungalovy sú postavené z miestnych materiálov a majú vlastné kúpeľne a postele s čistým obliečaním. V eco-lodge sa môžete tešiť aj z teplej stravy, ktorá je podávaná v reštaurácii, ktorá sa nachádza v areáli parku.

Oba typy ubytovania sú situované v tichej a pokojnej oblasti v blízkosti prírody, čo umožňuje úplné oddelenie od každodennej reality. Avšak, treba pamätať na to, že pre návštevníkov národného parku nie sú k dispozícii elektrina ani Wi-Fi pripojenie.

Ak hľadáte dobrodružstvo a jedinečnú prírodu, národný park Kongo Ntokou-Pikounda je miestom, kde sa máte možnosť zasmiať, cestovať a poznávať nových ľudí z celého sveta. Vďaka jednoduchému, ale pohodlnému ubytovaniu a nespútanej prírode, je tento národný park ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú odrezať od civilizácie a navštíviť prírodne unikátne miesta.


Dovolenka Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park je úchvatné miesto v stredoafrickej krajine Kongo, ktoré je známe svojou exotickou faunou a flórou. Tento park sa nachádza v juhozápadnej časti Kongo a je domovom pre množstvo druhov divokej zveri a rastlín. Je to miesto, ktoré by určite malo byť na zozname každého dobrodruha alebo milovníka prírody, a to z viacerých dôvodov.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park je domovom pre najväčšie populácie slonov v Kongo. Títo prekrásni tvorovia sú sem prichádzajú každoročne, aby si našli svoj domov a prežili tu so svojimi rodinami celý život. Okrem slonov návštevníci parku majú možnosť vidieť aj množstvo druhov zvierat ako napríklad hrochov, krokodílov, opíc, antilop a mnoho iných. Milovníci prírody si tiež môžu užívať pozorovanie rôznych druhov vtákov, ktoré sa tu vyskytujú.

V parku nájdete množstvo krásnych riek, ktoré sú domovom pre množstvo vodných živočíchov, a tiež pre množstvo druhov rastlín. Tiež si tu môžete vychutnať nezabudniteľné zážitky, ako je rybolov alebo loďou plavba. Pre turistov, ktorí sa obzerajú po mieste na dovolenku, kde by si užili adrenalinové športy, je toto miesto ako stvorené na rafting a potápanie.

Park poskytuje aj možnosti pre tých, ktorí by radi videli miestnu kultúru a život miestnych ľudí. Títo ľudia sú súčasťou miestneho ekosystému a sú dozorcami parku. Sú tí, ktorí zabezpečujú, aby divoká zver mohla pokojne žiť v tomto prostredí. Návštevníci parku sa môžu naučiť o miestnych tradíciách, kultúre a životnom štýle, ktorý týmto ľuďom dáva podnet na život.

Vo svojom článku nemôžem opomenúť ani krásny a exotický tropický les, ktorý je súčasťou tohto parku. Les je miestom neustálej činnosti a tu sa vyskytuje množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Tento les je úzko prepojený s miestnymi zvyklosťami a kultúrou a preto je možné tu vidieť rôzne náboženské a kultúrne festivaly, ktoré sú súčasťou miestneho prostredia.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park je miestom, ktoré je bohaté na zážitky pre každého návštevníka. Tento park ponúka nie len výhľad na krásnu a bohatú divokú prírodu, ale aj pôsobivé kultúrne zvyklosťami a miestneho spôsobu života. Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť tieto krásy na vlastné oči, a prežiť nezabudnuteľné a jedinečné zážitky v Kongo Ntokou-Pikounda National Park.


Počasie Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park sa nachádza v strednej Afrike, na území Kongo-Brazzaville. Patrí medzi najväčšie národné parky v Afrike s rozlohou približne 4 572 km². Jeho hlavnými prírodnými divami sú tropické pralesy a zvieratá, ako gorily, slony, lamantíny, krokodíly a mnoho ďalších. Park je populárny medzi turistami z celého sveta, pretože ponúka jedinečnú kombináciu unikátnej prírody a zvierat.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park má tropické podnebie, s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa zriedka dostávajú pod 25 stupňov Celzia. Najteplejší mesiac je január, kedy môžu teploty dosiahnuť až 31 stupňov Celzia. Na druhej strane, júl je najchladnejší mesiac s teplotami okolo 23 stupňov Celzia.

Park má dve hlavné obdobia zrážok: dažďové a suché. Dažďové obdobie trvá od októbra do mája a v tomto čase môže byť park náročný na návštevu kvôli cestám, ktoré môžu byť rozbahnene a nepriechodné. Avšak počas tohto obdobia sa park zelená a kvitne, čo robí z tejto návštevy krásny zážitok.

Suché obdobie v Kongo Ntokou-Pikounda National Park trvá od júna do septembra a je ideálny čas na návštevu parku. V tomto období sú cesty suché a menej rozbahnene, takže návšteva parku je jednoduchšia. Taktiež je to ideálny čas na pozorovanie zvierat, pretože mnoho z nich sa zhromažďuje na jazere a riekach okolo parku, aby nájde vodu.

V parku je veľké množstvo riek a jazier, ktoré sú plné rýb a iných morských živočíchov. Kvôli tomu sa park môže stať dostatočne veľkou prekážkou pre turistov, ktorí sa snažia prejsť tieto rieky a jazerá. Napriek tomu sa tu nachádza veľa impozantných turistických atrakcií, ktoré stoja za to, aby sa navštívili.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v Afrike a je ideálnym miestom pre každého, kto sa chce priblížiť k unikátnym prírodným divom a zvieratám Afriky. Počasie v parku je však náročné, takže turisti by si mali dávať pozor, kedy ísť a aby sa pripravili na vysokú vlhkosť a horúčavy. Napriek tomu, ak máte záujem o prírodu a zvieratá, Kongo Ntokou-Pikounda National Park je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Letenka Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Letenka do Kongo Ntokou-Pikounda National Park

Každoročne tisíce turistov pátrajú po unikátnych zážitkoch a nezabudnuteľných dobrodružstvách. Ak patríte k tým, ktorí milujú prírodu a chcú zájsť aj o kus ďalej, letenka do Kongo Ntokou-Pikounda National Park je pre vás tou správnou voľbou.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park sa nachádza v africkej krajine Kongo a patrí k najväčším a najzretelnejším parkom v celej Afrike. Je to raj pre prírodovedcov, ochrancov divočiny a pre tých, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľné zážitky z afrických saván.

Tento národný park je plný rôznorodej fauny a flóry, ktorá je typická pre africký kontinent. Medzi najzaujímavejšie druhy patria napríklad gorily, šimpanzi, sloni alebo aj opice a mačky. Nezabudnuteľné zážitky vám zaručí prechádzka v prírode, počas ktorej budete môcť pozorovať tieto úžasné zvieratá v ich prírodnom prostredí.

Okrem prechádzok v prírode si môžete užiť aj turistiku, ktorá vám umožní vidieť úchvatné scenérie z iného uhla. Po ceste môžete naraziť na najrôznejšie rastliny, ktoré na vaše zmysly pôsobia príjemne. Voľný čas v parku tak môžete využiť aj na to, aby ste si oddýchli od šedivej každodennosti a nadržali svojim zmyslom.

Letenku do Kongo Ntokou-Pikounda National Park môžete zohnať za rozumné ceny a po ňu sa môžete vydať kedykoľvek v priebehu roka. Aby ste si svoj pobyt užili naplno, odporúča sa vám vybrať si návštevu v suchom období, kedy sa vyhnete nepríjemným dažďom a prebytočným bahnám.

V prípade, že si chcete zabezpečiť ešte lepšie zážitky z vašej cesty, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie priamo v parku. Ubytovať sa môžete v spoločenských stanoch alebo v kempe, čo je pre mnohých turistov obľúbená forma ubytovania. Po búrlivej ceste vás bude čakať oddych v oáze pokoja.

Neváhajte a rezervujte si letenku do Kongo Ntokou-Pikounda National Parku už dnes, pretože nezabudnuteľné zážitky čakajú na vás, aby ste ich odhalili.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky