Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kolumbia Barranquilla

Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Barranquilla


Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Barranquilly v Kolumbii?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Barranquilly je počas zimných mesiacov od decembra do marca, keď je menej daždivo a teploty sú príjemné.

Otázka: Aké sú najkrajšie miesta v Barranquille?
Odpoveď: Medzi najkrajšie miesta v Barranquille patria historické centrum, múzeum Karibského regiónu, zátoka Puerto Colombia a prístav Barranquilla.

Otázka: Aké sú najbezpečnejšie oblasti v Barranquille?
Odpoveď: Najbezpečnejšie oblasti v Barranquille sú riečna promenáda, štvrť El Prado a oblasť okolo parku Serrezuela.

Otázka: Aký je miestny jazyk v Barranquille?
Odpoveď: Miestnym jazykom v Barranquille je španielčina.

Otázka: Aké sú miestne jedlá a nápoje v Barranquille?
Odpoveď: Medzi miestne jedlá v Barranquille patria ryžové jedlá s morskými plodmi, čerstvá káva a ovocné džúsy.

Otázka: Aké sú dopravné možnosti v Barranquille?
Odpoveď: V Barranquille je k dispozícii verejná doprava v podobe autobusov, taxíkov a cyklotaxií.

Otázka: Aké sú miestne atrakcie v Barranquille?
Odpoveď: Medzi miestne atrakcie v Barranquille patria karneval Barranquilly, múzeum Karibského regiónu, zátoka Puerto Colombia a prístav Barranquilla.


Počasie Kolumbia Barranquilla


Barranquilla je považovaná za najväčšie priemyselné mesto na Karibskom pobreží Kolumbie. Pre svoju polohu v tropickom pásme bola počasie v Barranquille väčšinu roka horúce a vlhké.

Barranquilla je známa svojou vysokou vlhkosťou, ktorá sa pohybuje okolo 80%. Aj keď sa teplota pohybuje v rozmedzí 25-32 °C, vlhkosť vytvára pocit horúčavy a ťažkosti pri dýchaní.

Najteplejšími mesiacmi sú jún, júl a august, keď teploty často dosahujú 32-36 °C. Najchladnejšími mesiacmi sú december, január a február s teplotami okolo 25-30 °C.

Barranquilla je tiež postihnutá obdobím dažďov, ktoré trvá od mája do novembra. Počas tohto obdobia môže pršať aj niekoľkokrát denne. December až apríl sú suchšie obdobie, ktoré prináša nižšiu vlhkosť a menej dažďov.

Keďže Barranquilla sa nachádza v atlantickom hurikánovom pásme, v lete môže byť vystavená silným búrkam a hurikánom. To prináša so sebou riziko povodní a záplav.

Napriek náročnému počasiu je Barranquilla plné života a kultúry. Mestské oslavy karnevalu v Barranquille sú v júli každoročnou udalosťou a privádzajú do mesta tisíce ľudí, ktorí oslavujú svoje kolumbijské dedičstvo prostredníctvom tanca, jedla a hudby.

Napriek všetkým týmto faktorom, návštevníci Barranquilly sa môžu tešiť na krásne pláže a hlboké modré more, ktoré udržuje pitoreskná karibská atmosféra mesta a podporuje jeho živé kultúrne dedičstvo.


Letenka Kolumbia Barranquilla


Barranquilla je jedným z najdôležitejších miest v Kolumbii a jeho letisko sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra mesta. Ak sa rozhodnete navštíviť Barranquillu, môžete si zakúpiť letenku z rôznych destinácií z celého sveta.

Ak hľadáte letenku do Barranquilly, možno by ste mali skontrolovať Letecké spoločnosti ako je Avianca, Latam Airlines, Copa Airlines, či Spirit Airlines. Tieto spoločnosti ponúkajú rôzne lety z miest ako Miami, New York, alebo Bogota.

Návšteva Barranquilly vám poskytuje skvelú príležitosť vidieť množstvo atrakcií, ktoré ponúka mesto. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patrí napríklad múzeum zasvätené životu a dielu národného hrdinu Simona Bolívara, alebo miestne trhy, kde sa predávajú miestne produkty a rukodetské výrobky.

Barranquilla je tiež známe svojimi tradičnými karnevalmi, ktoré sa každoročne konajú v období pred Veľkou nocou. Počas týchto slávností sa ulice Barranquilly premieňajú na veľkolepý karnevalový príves, kde sa tancuje, spieva a dostáva sa zo všetkých smerov miestnej kuchyne.

V Barranquille však nájdete aj množstvo moderných a trendy kaviarní, barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne lahôdky a kolumbijské jedlá. A ak preferujete prírodné krásy, Barranquilla sa nachádza v tesnej blízkosti Karibského mora, kde nájdete množstvo pláží a miest na potápanie.

Celkovo Barranquilla ponúka veľa miestneho koloritu a kultúry, ktoré stojí za návštevu. Ak by ste radi videli toto mesto na vlastné oči, zvážte nákup letenky a nebojte sa prejsť toto mesto a jeho rôzne časti. Budete prekvapení, čo všetko vám Kolumbia môže ponúknuť.


Dovolenka Kolumbia Barranquilla


Barranquilla, hlavné mesto departementu Atlántico, je jedným z najväčších a najdôležitejších miest Kolumbie. Mesto sa nachádza na západnom pobreží Južnej Ameriky a ponúka turistom množstvo zaujímavých miest na spoznanie.

Prvou atrakciou, ktorú by ste si v Barranquille nemali nechať ujsť, je karneval. Ide o najväčší karneval v Kolumbii a jednu z najväčších slávností na celom kontinente. Tento festival zahrnuje hudbu, tance a farby, a je známy ako „karneval národa“. Ak sa rozhodnete navštíviť Barranquillu v čase karnevalu, budete svedkami úžasného zážitku plného radosti a veselosti.

Okrem karnevalu môžete navštíviť aj hlavnú námestie mesta, ktoré sa nazýva Plaza de la Paz. Toto miesto je pokojnou oázou uprostred rušnej a živého mesta. Okolo námestia nájdete množstvo obchodov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať kolumbijské jedlá a nákupy.

Ak ste zvedaví na históriu Barranquilly, navštívte múzeum Casa del Carnaval, kde sa môžete dozvedieť o histórii a tradíciách mesta. V múzeu nájdete aj rôzne kostýmy používané na karnevale.

Niekoľko kilometrov od mesta sa nachádza Park Isla de Salamanca, ktorý patrí medzi najviac biodiverzitné regióny v Kolumbii. Tento park ponúka množstvo rôznych druhov živočíchov a rastlín, a tiež možnosti vodnej turistiky.

V Barranquille sa nachádza aj niekoľko krásnych pláží, ako napríklad Playa de Oro, ktorá je obľúbenou destináciou pre miestnych obyvateľov. Pláž je pokrytá zlatými pieskami a ponúka nádherný výhľad na Karibské more.

Za zmienku stojí aj miesto, ktoré kedysi slúžilo ako väzenie a dnes je to turistická atrakcia. Ide o bývalé väzenie El Castillo, ktoré sa nachádza na malej ostrove v rieke Magdalena. Dnes sa v tomto histórickom mieste nachádza múzeum, kde si návštevníci môžu prezrieť exponáty týkajúce sa histórie väzenia a policajného zločinu.

Dovolenka v Barranquille vám ponúkne množstvo rôznych zážitkov a možností na spoznanie tejto krásnej kolumbijskej krajiny. Obzerajte sa po letenkách a zájazdoch na tento kolumbijský klenot a objavujte nové miesta plné kultúry, histórie a krásnych scenérií.


Ubytovanie Kolumbia Barranquilla


Barranquilla je jedno z najväčších miest v Kolumbii a populárne turistické miesto s množstvom atrakcií a pamiatok na prehliadanie. Pre tých, ktorí sa tohto miesta chystajú navštíviť, existuje množstvo možností ubytovania vo všetkých cenových kategóriách.

Ak ste typ turistu, ktorý uprednostňuje luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých tuzemských alebo medzinárodných hotelov v oblasti Barranquilly. Medzi najpopulárnejšie hotely vo meste patrí Hotel Dann Carlton Barranquilla, ktorý ponúka rôzne možnosti izieb a priestorov na konferencie, starostlivosť o telo a spa a špičkovú kuchyňu v hotelovej reštaurácii.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v miestnych komunitách a poznávajú kultúru, existuje množstvo možností ubytovania v rodinných penziónoch alebo hostiteľských domoch. Smečka Hostel je jedným z najpopulárnejších hostiteľských domov vo meste, ktorý ponúka cenovo dostupné izby a spoločenské priestory pre ľudí, ktorí hľadajú spoločenskú a priateľskú atmosféru, ktorá umožňuje tráviť čas s ostatnými cestovateľmi a miestnymi obyvateľmi.

Ak uprednostňujete luxusné ubytovanie v kombinácii s miestnym koloritom, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v niektorom z miestnych historických vrakoviek. Casa del Curato je takou vrakovkou, ktorá ponúka tradičné izby s balkónom a výhľadom na okolitú časť mesta.

Ak cestujete s rodinou, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v apartmánových domoch, ktoré ponúkajú všetky pohodlia vlastného bývania. City Express Plus Barranquilla je jedným z najlepších možností v oblasti, ktorý ponúka apartmány s kuchynkou a priestranným obývacím priestorom, vzdialenosť od centra mesta a rozmanitú ponuku služieb.

V Barranquille nájdete určite ubytovanie podľa vašich potrieb a rozpočtu. Základom je však predovšetkým pri výbere ubytovania zvážiť svoje predstavy o dovolenke a nastavený rozpočet. Kolumbia Barranquilla nielenže ponúka veľké množstvo možností ubytovania, ale aj neuveriteľne prívetivé obyvateľstvo a sprievodcovia, takže budete mať celý čas podporu, akú potrebujete.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky