Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Keňa Mount Kenya

Letenka Keňa Mount Kenya


Letenka do Keni na Mount Kenya

Keňa je prekrásna krajina s množstvom divokých zvierat, krásnymi plážami a okúzľujúcou kultúrou. Napriek tomu, že Nairobi je hlavným mestom Keni, návšteva Mount Kenya by nemala chýbať v programe každého, kto túži zažiť prírodu v jej najdivokejšej podobe.

Najvyšší horský vrchol Keni, Mount Kenya, predstavuje skutočnú výzvu pre každého horolezca. Je to druhý najvyšší vrchol Afriky, leží vo výškovej nadmorskej výške 5199 metrov a je obľúbeným miestom pre turistiku a treking.

Navyše, návšteva Mount Kenya nie je iba o horách. Môžete tiež navštíviť slávny Masai Mara National Reserve, kde môžete vidieť viac ako 90 druhov zvierat, vrátane slonov, leva, geparda, antilop a mnoho ďalších.

Ak chcete cestovať na Mount Kenya z inej krajiny, musíte si zakúpiť letenku. V súčasnej dobe existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Keni, vrátane Kenya Airways, Etihad Airways a Ethiopian Airlines.

Ak plánujete cestovať do Nairobi, môžete vyhľadať priame lety z veľkých európskych miest, ako sú Paríž, Frankfurt, Londýn a Amsterdam. Ceny leteniek závisia od mnohých faktorov, vrátane dátumu letu a času nákupu.

Po prílete do Nairobi by ste mali zvážiť tiež prenájom áut a riadenie sami, pretože to vám umožní vidieť viac zeme, ktorú sa chystáte objavovať. Alternatívne môžete zabezpečiť prevoz s miestnymi miestnymi prepravnými službami alebo využiť letecké spoje z Nairobi do blízkych destinácií, ako sú Nanyuki alebo Meru.

Pristúpenie k Mount Kenya nie je jednoduchá záležitosť. Ak plánujete trek pod vrcholu, budete potrebovať vlastné horské vybavenie, ako napríklad kvalitné turistické topánky, batoh a stan. Okrem toho si môžete zabezpečiť profesionálnu pomoc horského vodcu alebo prenajať horského vodcu miestnymi turistickými spoločnosťami.

Napriek tomu, že prístup k Mount Kenya si vyžaduje viac času a úsilia, návšteva tohto úžasného miesta určite stojí za to. Takže si zarezervujte letenky, zabaľte svoje turistické topánky, a pripravte sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú návštevu Mount Kenya v Keni.


Dovolenka Keňa Mount Kenya


Keňa, ako africká krajina, ponúka pre návštevníkov mnoho dobrodružstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších miest je horstvo Mount Kenya. Zážitok z výstupu na Mount Kenya je neopakovateľný, pretože vrchol hory sa ponúka ako výhľad do nádhernej krajiny, ale tiež ako vzrušujúca fyzická výzva.

Mount Kenya, so svojimi 5 199 metrov, je druhou najvyššou horou Afriky, hneď za Kilimandžárom. Je súčasťou Mount Kenya National Park, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny a oblasť okolo hory je závislá na turistickom ruchu. National Park je domovom pre jedinečnú floru a faunu vrátane mnohých ohrozených druhov živočíchov vrátane kostrovca afrického alebo geparda. Okrem toho je región plný kultúry a histórie kmeňov Kikuyu a Embu.

Výstup na Mount Kenya je fyzicky náročný, ale zážitok stojí za to. Existuje niekoľko rôznych trás a slúži na to množstvo miestnych sprievodcov a průvodcov. Najobľúbenejšou trasou je Naromoru Route, pretože je to najjednoduchšia trasa a jedna z najkratších možností na výstupe na vrchol. Pre tých, ktorí hľadajú väčšiu výzvu, sa odporúča trasa Sirimon Route alebo Chogoria Route, ktoré sú náročnejšie a vyžadujú jemnejšiu techniku lezenia.

Keňa ponúka zážitky, ktoré sa neopakujú, a výstup na Mount Kenya nie je výnimkou. Môžete očakávať nádherné výhľady na krásne vrchoviská, západy slnka nad západnými pahormi, miestnu kultúru a jedinečnú faunu a flóru. Okrem výstupu na Mount Kenya ponúka krajina mnoho ďalších skvostov, ako sú masajské dediny, pláže Indického oceánu či veľké zvieratá ako slony alebo gepardy.

Vydať sa na dovolenku do Keňa so zámerom zdolať Mount Kenya je nezabudnuteľný zážitok. Vybuduje z nás silnejšie a neustále nás bude inspiratívnym zdrojom. Každý, kto si toto dobrodružstvo vyberie, si určite užije to, čo Keňa ponúka. Je to nádherná krajina plná zázrakov, zvierat a nezabudnuteľných zážitkov - iný svet, na ktorý sa určite nedá zabudnúť.


Ubytovanie Keňa Mount Kenya


V Keňa sa nachádza jeden z najzaujímavejších hotelov na svete – Mount Kenya Safari Club. Tento luxusný hotel sa nachádza v srdci národného parku Mount Kenya, ktorý je chránený UNESCO.

Mount Kenya Safari Club je založený na niekoľkých zásadách, medzi ktorými sú rešpekt k prírode, očarovanie svojich hostí a zachovanie tradícií Afriky. Tento hotel kombinuje v sebe prvky tradičnej afričkej kultúry a prvky luxusu, ktoré umocňujú celkový zážitok.

V hoteli sa nachádza 120 izieb, ktoré sú všetky zariadené tak, aby bolo hostom čo najpohodlnejšie. Každá izba má vlastné kúpeľne a terasu s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho, hotel ponúka aj apartmány, ktoré sú ideálne pre väčšie skupiny.

Okrem krásnych izieb, hotel ponúka aj rôzne zábavné aktivity pre svojich hostí. Môžete si zahrať golf na 9-jamkovej golfovej ihrisku, jazdiť na koni, alebo sa ísť venčiť so slonmi. K dispozícii je tiež tenisový kurt, fitnesscentrum a spa, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž.

Jedlá v hoteli sú tiež kulinárnym zážitkom. Šéfkuchár pripravuje jedlá z čerstvých miestnych surovín a kombinuje ich s tradičnými receptami. Hostia si môžu vychutnať rôzne druhy mäsa z domácich farmárskych zvierat, ale aj čerstvé ryby z miestnych riek.

Mount Kenya Safari Club je ideálny hotel pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v nádhernom prostredí a zároveň si užiť rôzne zábavné aktivity. Hotel poskytuje excelentné služby a dôraz klade na očarenie svojich hostí a integráciu do tradičnej afričkej kultúry. Ak hľadáte príjemný pobyt v prekrásnom prostredí, Mount Kenya Safari Club je tou správnou voľbou.


Počasie Keňa Mount Kenya


Mount Kenya je druhou najvyššou horou v Afrike a neďaleko nej sa nachádza aj oblasť Kenijské pobrežie v Indickom oceáne. Táto oblasť Kenijského pobrežia sa vyznačuje teplým a vlhkým podnebím počas väčšiny roka, avšak tieto podmienky sa menia v závislosti na ročnom období.

Keňa má dve suchšie ročné obdobia medzi decembrom a marca a medzi jún a septembrom, kedy sa teploty môžu pohybovať okolo 25°C až 30°C. Tieto obdobia sú populárne pre turistov, ktorí si chcú užiť pláže, turistiky či safari. Posledných niekoľko rokov boli tieto obdobia neľútostne sušné, čo malo za následok časté požiare v prírode, nedostatok pitnej vody a nedostatočnú úrodu.

Zas opačná, ale rovnako náročná stránka, nastáva v období dažďa, ktoré trvá medzi aprílom a májom a medzi októbrom a novembrom. Počas týchto období môže pršať od 4 do 8 hodín denne a relatívna vlhkosť vzduchu sa môže pohybovať až okolo 75%. V tomto období sa často objavujú aj bleskové povodne, ktoré môžu byť nebezpečné pre miestnych obyvateľov a turistov. Napriek týmto extrémnym podmienkam je obdobie dažďov veľmi dôležité pre obyvateľov Keňa, pretože prinesie potrebnú vodu pre polnohospodárstvo.

V okolí Mount Kenya je počasie ovplyvnené výškovými rozdielmi. Na nadmorskej výške 1 800 metrov môžeme očakávať teploty okolo 20°C počas dňa a 10°C ráno, zatiaľ čo na vrchole hory sa teplota pohybuje okolo -10°C. Tieto horúce dni a studené noci sú často sprevádzané silnými vetrami a mohou byť náročné pre turistov, ktorí sú na hore v tento čas roka.

Záverom možno povedať, že počasie v Keni je veľmi rozmanité a ovplyvňuje ho množstvo faktorov, vrátane zemepisnej polohy a nadmorskej výšky. Nech už cestovateľ príde kedykoľvek, môže očakávať krásnu krajinu, ktorá je preplnená zvieratami, úžasnú prírodu a priateľských obyvateľov.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Mount Kenya


1. Kde sa nachádza Mount Kenya?
- Mount Kenya sa nachádza v Keňa, v strednej Afrike.

2. Aká je výška Mount Kenya?
- Mount Kenya má výšku 5 199 metrov, čo z nej robí druhý najvyšší vrchol v Afrike.

3. Je bezpečné vyliezť na Mount Kenya?
- Áno, vyliezť na Mount Kenya je bezpečné, ak sa dodržiavajú určité bezpečnostné opatrenia a má sa primerané vybavenie.

4. Akú prevádzku poskytujú horské chaty v blízkosti Mount Kenya?
- Horské chaty v blízkosti Mount Kenya poskytujú ubytovanie, jedlo, vodu a zariadenia na prípravu jedla pre skalolezcov.

5. Aká je najlepšia doba na výstup na Mount Kenya?
- Najlepšie obdobie na výstup na Mount Kenya je od januára do marca a od júna do októbra, keď sú podmienky najvhodnejšie a najmenej daždivé.

6. Aké sú povolené aktivity v národnom parku Mount Kenya?
- V národnom parku Mount Kenya sú povolené turistické a horolezecké aktivity, ale aj safari na slony, leopardy a nosorožce.

7. Aké sú možnosti dopravy v oblasti Mount Kenya?
- Možnosti dopravy v oblasti Mount Kenya zahŕňajú autobusy, taxíky a súkromnú dopravu ako autoslužby alebo pôžičky áut.

8. Je potrebné pred výstupom na Mount Kenya získať nejaké povolenia?
- Áno, pred výstupom na Mount Kenya je potrebné získať povolenie od Keňskej patrónskej rady pre národné parky a chránené oblasti.

9. Aké zariadenie by mal mať horolezec pri výstupe na Mount Kenya?
- Horolezec by mal mať primerané zariadenia, ako sú horské topánky, nepromokavé oblečenie, vrátane vrchného oblečenia, rukavice, okuliare, slnečné hodinky a batoh.

10. Aké sú najobľúbenejšie trasy na Mount Kenya?
- Najobľúbenejšie trasy na Mount Kenya sú Naromoru, Chogoria a Sirimon, pričom všetky z nich sú vhodné pre horolezcov s rôznou úrovňou skúseností.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky