Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Kambodža Battambang Bamboo Train

Ubytovanie Kambodža Battambang Bamboo Train


Battambang Bamboo Train je jedinečné miesto na svete, ktoré každý milovník netradičného ubytovania určite ocení. Tento hotel sa nachádza v Kambodži v meste Battambang a je postavený priamo na železničnom koľaji.

Táto neobvyklá stavba je v podstate "dom" v tvare vlaku, ktorý sa nachádza na stĺpoch a poskytuje hostom jedinečný zážitok z pobytu na koľajniciach. Môžete si dokonca prenajať izbu v jednotlivých vagónoch a tým si zabezpečiť úplnú súkromnosť.

Battambang Bamboo Train ponúka svojim hosťom útulné ubytovanie v rustikálnom a príjemnom prostredí. Okrem toho sa vám ponúka aj výhľad na nádhernú kambodžskú prírodu v okolí.

Priamo v objekte nájdete reštauráciu, ktorá pripravuje tradičné kambodžské jedlá a dopĺňa k nej aj európske a ázijské jedlá. Vzhľadom na umiestnenie hotela na koľajniciach, nemusíte sa báť hluku z vonkajšieho prostredia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Battambang Bamboo Train, nezabudnite absolvovať aj jazdu na bambusovom vláčiku. Je to atrakcia, ktorej sa nedá odolať a zažijete jedinečný zážitok. Na trati dlhšej ako 7 km sa so sebou vezmete náporový motor, bambusovú palubu a užijete si jazdu po bývalej železnici cez dediny a políčka v okolí mesta.

V Battambang Bamboo Train nájdete všetko, čo potrebujete pre komfortný pobyt. Okrem ubytovania a reštaurácie je k dispozícii aj plavby loďou po rieke Sangker alebo si môžete prenajať bicykle a preskúmať okolie.

Battambang Bamboo Train je takým miestom, ktoré nikdy nezabudnete. Ubytovanie v kombinácii s jazdou na bambusovom vláčiku a prekrásnym okolím robia z tohto miesta malé tajomstvo Kambodže, ktoré rozhodne stojí za návštevu.


Letenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a turistických atrakcií. Ak by ste sa plánovali vydať sem na dovolenku, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu mesta Battambang. Precestovať mesto môžete pomocou jedinečného dopravného prostriedku, ktorým je bambusový vlak.

Bambusový vlak je tradičnými dopravným prostriedkom v Kambodži. Vyrobí sa z bambusových dosiek, ktoré sa prilepia na dvojicu kovových kolies. Na vrch vlaku sa položí matrac, ktorý slúži ako sedadlo. Po sedadle je otvorený priestor, na ktorom si môžete uložiť svoje veci. Prednosťou bambusového vlaku je, že ho môžete rozbaliť a presunúť kadekoľvek kvôli prechádzajúcim vlakom.

Cesta sa začína v úplnom tichu, len občas prejde lokomotíva, ktorá vie pohybovať vlak do prednych alebo zadných polôh. Jazda na bambusovom vlaku nie je veľmi rýchla, dosahuje rýchlosť približne 40 kilometrov za hodinu, ale je to určite zážitok, ktorý nezabudnete. Počas cesty máte možnosť vidieť nádhernú kambodžskú krajinu a okolie mesta Battambang.

Bambusový vlak síce nie je hodnotený ako najbezpečnejší dopravný prostriedok, ale pre turistov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok, je to určite zážitok, ktorý sa oplatí zažiť. Cesta na bambusovom vlaku je krátka, ale zhruba za hodinu si dokážete vychutnať krásny výhľad, prežiť nezabudnuteľnú cestu a stať sa súčasťou kambodžskej kultúry.

Ak sa chystáte navštíviť Kambodžu a hľadáte zážitky, ktoré nebudete nikdy zabudnúť, určite sa rozhodnite pre cestu na bambusovom vlaku v meste Battambang. Určite to bude nezabudnuteľný zážitok, ktorý bude sprevádzať vaše spomienky na Kambodžu.


Počasie Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je známa svojou tropickou klímou a na jeseň a v zime sa teplota môže výrazne znížiť. V regióne Battambang je klimatickým ovládaným ročné obdobie monzún, ktorý prináša vysoké množstvo zrážok. Teploty dosahujú najvyššie úrovne v mesiacoch marca a apríla, keď sú najvyššie teploty cez deň okolo 36 ° C a teploty cez noc neklesajú pod 25 ° C.

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Battambangu je bambusová železnica, ktorá ponúka jazdy na bambusovom voze po starobylých železničných koľajniciach. Na konci 20. storočia boli železničné koľajnice zničené počas vojny, a tak miestni ľudia využili bambusové dosky na tvorbu nového železničného obleku. Bambusový vlak je veľmi lacnou a rýchlym spôsobom dopravy, ktorý umožňuje cestujúcim preskúmať krásu regiónu Battambang v krátkom čase.

Počas monzúnového obdobia môže byť cesta na bambusovom vlaku nepohodlná, keďže cesty sú kĺzavé a zrážky súho silné. Svetlomety a svetlá sú často náchylné na výpadky a môžu prerušiť dopravu počas večerných hodín. V zime môžu teploty klesnúť až na 10 ° C, a tak sa odporúča, aby cestujúci mali na sebe dostatočné vrstvy.

Bambusová železničná trasa ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu plnú rýžových polí, osamelých dediniek a starobylých mostov. Cestovanie na bambusovom vlaku ponúka nielen nezabudnuteľný zážitok, ale aj možnosť zistiť viac o miestnej kultúre a živote v Kambodži.

Vzhľadom na to, že Kambodža je krajinou s tropickým podnebím, odporúča sa cestovať na bambusovom vlaku v jarných a letných mesiacoch, keď počasie je najlepšie. Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky a krásy krajiny, cesta na bambusovom vlaku je ten správny spôsob, ako to urobiť v Battambangu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Battambang Bamboo Train


Otázky:

1. Čo je to Battambang Bamboo Train?
2. Ako funguje Battambang Bamboo Train?
3. Koľko stojí jazda na Battambang Bamboo Train?
4. Ako dlho trvá jazda na Battambang Bamboo Train?
5. Kde sa nachádza Battambang Bamboo Train?
6. Aké sú výhody a nevýhody jazdy na Battambang Bamboo Train?
7. Čo je možné vidieť počas jazdy na Battambang Bamboo Train?
8. Je nutné si vopred rezervovať miesto na Battambang Bamboo Train?

Odpovede:

1. Battambang Bamboo Train je turistická atrakcia v Kambodži, ktorá pozostáva z drevených platforiem umiestnených na podvozkoch poháňaných motormi a pohybujúcich sa po koľajniciach.
2. Battambang Bamboo Train funguje na princípe jednosmerného systému, kedy platfomu poháňa motor a pohybuje sa po koľajniciach. Vodič spomaľuje a brzdí pomocou ruky na kolesách.
3. Cena jazdy na Battambang Bamboo Train sa líši v závislosti od počtu cestujúcich a dĺžky jazdy, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 10 až 20 dolárov za cestu.
4. Dĺžka jazdy na Battambang Bamboo Train závisí od trasy, ktorú si cestujúci vyberú. Trvá to zvyčajne okolo 20 až 45 minút.
5. Battambang Bamboo Train sa nachádza v provincii Battambang v Kambodži.
6. Výhodou jazdy na Battambang Bamboo Train je unikátny zážitok a možnosť vidieť vidiek Kambodže z pohľadu miestnych obyvateľov. Medzi nevýhody patrí preplnenosť a horšia pohodlnosť.
7. Počas jazdy na Battambang Bamboo Train cestujúci môžu vidieť krásnu kambodžskú krajinu, vidiecke dediny a polia s rýžou.
8. Nie je nutné si vopred rezervovať miesto na Battambang Bamboo Train, ale môže byť výhodné to urobiť v období zvýšenej turistickej sezóny.


Dovolenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Battambang v Kambodži je jedno z najkrajších miest v krajine. Je to mesto, ktoré je plné histórie, kultúry a krásnych pamiatok. Ak ste v Kambodži na dovolenke, nevynechajte jednu z najzaujímavejších atrakcií – Bamboo Train.

Battambang Bamboo Train je nenáročná a neformálna atrakcia, ktorá vám umožní cestovať po starých koľajniciach, ktoré sa ešte stále nachádzajú na mieste. Jedná sa o zaujímavý spôsob, ako môžete vidieť okolité krajiny a dedinky.

Bamboo Train je skutočne úžasný zážitok. Pohodlné bambusové vozíky sú poháňané motormi a prejdú rýchlosťou približne 40 km/h. Vozy sú pomerne malé, takže v nich môžete cestovať s jedným alebo dvoma ďalšími cestujúcimi. To znamená, že ak ste v skupine, budete mať možnosť cestovať aj spolu.

Zatiaľ čo rýchlosť nie je extrémne vysoká, jazda na Bamboo Train je stále vzrušujúca. Cesta trvá zvyčajne asi hodinu. Na trase sa ocitnete uprostred zelene, medzi rýčkami a poľami. Po ceste sa stretnete s rôznymi dedinkami, ktoré sú prekážkami na trati. Ale to by nemalo byť prekážkou, pretože Maličký vláčik sa ľahko rozbremže a rozobrat v prípade nutnosti. Skúsený lokálny vodič vám pomôže navigovať sa okolo celého koču, a ukáže vám krásu krajiny.

Cena za jazdu nie je príliš vysoká a v závislosti od počtu cestujúcich je zhruba 5-10 dolárov na jednu jazdu s vozíkom. Môžete si tiež prenajať celý voz na niektoré dostupné hodiny a preskúmať koľajový systém a priestor na vlastnú päsť.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Battambangu v Kambodži, nezabudnite vyskúšať miestnu atrakciu – Bamboo Train. Je to skutočne zážitok, ktorý nezabudnete! Tieto miestne atrakcie vám pomôžu lepšie objaviť miesto, jeho históriu a kultúru. Tak neváhajte, staňte sa súčasťou miestnych tradícií a užívajte si krásy Kambodže.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky