Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi

Ubytovanie Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je známa po celom svete ako krajina nádherných krajín a rôznorodých živočíchov, ktoré si žijú v tamných národných parkoch. Jedným z najväčších a najznámejších parkov je Národný park Hluhluwe-Imfolozi, ktorý je situovaný na severovýchode krajiny, v provincii Zululand. Tento park je dlhodobo uctievaný ako jedno z najdôležitejších miest pre ochranu afrického divokošíka.

Hluhluwe-Imfolozi je najstarší národný park v Juhoafrickej republike, založený v rokoch 1895 a 1896. V priebehu rokov sa rozrástol na oblastiach až 960 kilometrov štvorcových, čomu zodpovedá rozmanitá flora a fauna. V parku sa nachádza mnoho rôznych druhov zvierat, takých ako sloni, nosorožce, levové, gepardi, žirafy, krokodíly, či hrochy. Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov, ako sú orly, havrany, ibisy a pelikány.

V parku Hluhluwe-Imfolozi sa nachádza niekoľko rôznych možností ubytovania, od luxusných súkromných rezervácií až po kempovanie v prírode. Rezervácia Hilltop je jednou z najznámejších, kde nájdete ubytovanie v rôznych izbách a bungalovoch. Hotelové izby sú vybavené súkromným kúpeľňou, klimatizáciou, čajovým a kávovým pultom a televízorom. Vo väčšine prípadov tiež obsahujú súkromný balkón s krásnym výhľadom na park.

Designový kemp Imfolozi súkromnej rezervácie je miestom, kde sa ubytujete v luxusných stanoch a izbách. Všetky zariadenia sú vybavené elektrinou, posteľou s moskytiérou a vlastnou kúpeľňou s teplou a studenou vodou. Návštevníci si tu môžu vychutnať tradičné juhoafrické jedlá a večerné kempovanie pri ohnisku pod hviezdami.

Jedna z najdrahších možností ubytovania v Národnom parku Hluhluwe-Imfolozi je súkromná rezervácia Phinda, ktorá sa nachádza 28 kilometrov na západ. Rezervácia ponúka pohodlné a luxusné villas, ktoré sú vybavené súkromnými bazénmi, kúpeľňami a prekrásnymi výhľadmi na prírodu. Návštevníci tu môžu absolvovať rôzne turistické aktivity, vrátane safari jazdy a prehliadky krajiny z horského bicykla.

Hluhluwe-Imfolozi je určite jedným z najkrajších a najdôležitejších národných parkov v Juhoafrickej republike. Ak sa chystáte navštíviť tento park, nezabudnite si zvoliť svoju preferovanú možnosť ubytovania a vychutnajte si nezabudnuteľné zážitky z prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


1. Aké zvieratá sa dajú vidieť v Národnom parku Hluhluwe-Imfolozi?
- V parku sa dajú vidieť slony, nosorožce (biely a čierny), levy, gepardy, hyeny, žirafy, krokodíly a mnoho ďalších druhov.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
- Najlepší čas na návštevu parku je od mája do októbra, keď je suchšie obdobie a zvieratá sa zväčša sústredia okolo vodných zdrojov.

3. Potrebujem na návštevu parku sprievodcu?
- Nie je to nutné, ale prítomnosť sprievodcu môže byť zaujímavá a užitočná či už pre bezpečnosť alebo odborné vysvetlenia.

4. Ako sa dostať do parku?
- Park sa nachádza v juhoafrickom KwaZulu-Natal a doň sa dá dostať buď autom, alebo letecky do najbližšieho letiska King Shaka International Airport.

5. Je potrebné sa zarezervovať vopred?
- Áno, rezervácia je nutná, najmä v období najväčšej návštevnosti.

6. Sú v parku aj ubytovacie možnosti?
- Áno, v parku sa nachádza viacero kempov a chatiek pre návštevníkov.

7. Aká je vstupná taxa do parku?
- Vstupná taxa sa líši podľa veku a štatútu návštevníka (domácnosť vs turista). Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke parku.

8. Je v parku možné sa zúčastniť safari prehliadok?
- Áno, v parku sa ponúkajú rôzne druhy safari prehliadok, vrátane nočných a múzejných prehliadok.

9. Aké aktivity sa ponúkajú okrem sledovania zvierat?
- V parku sa dajú okrem sledovania zvierat aj pohybové aktivity ako turistika, jazda na koni a rafting.

10. Aké sú zásadné pravidlá pri návšteve parku?
- Pri návšteve parku je potrebné dodržiavať pravidlá týkajúce sa bezpečnosti, neohrozovať zvieratá, nevyhadzovať odpadky a rešpektovať pravidlá kempovania a vstupu do chránených oblastí.


Letenka Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v úchvatnom prostredí divočiny, tak naplánujte svoju cestu do Juhoafrickej republiky a navštívte Národný park Hluhluwe-Imfolozi. Tento národný park je jedným z najstarších a najslávnejších v Juhoafrickej republike a oplýva rozmanitosťou zvierat a rastlín.

Ak sa rozhodnete pre cestu do národného parku Hluhluwe-Imfolozi, najlepšie je začať svoju cestu v meste Durban, kde si môžete rezervovať letenku. Z Durbanu je do parku cesta asi 270 km dlhá a trvá asi tri hodiny. Táto cesta ponúka nádherné výhľady na juhoafrickú krajinu.

Národný park Hluhluwe-Imfolozi sa rozprestiera na ploche takmer 96 000 hektárov a tvorí ho kombinácia dvoch pôvodne oddelených parkov – Parku Hluhluwe a Parku Imfolozi. Tento park je domovom množstva divých zvierat vrátane veľrýb, slonov, lesových antilop, leopardov, lesových psov a nesmiernej populácie býkov čiernych nosorožcov. Medzi najpopulárnejšie aktivity v parke patrí safari, ktoré umožňuje návštevníkom vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

K dispozícii sú tu rôzne možnosti ubytovania. Národný park Hluhluwe-Imfolozi ponúka kempovanie, ubytovanie v bungalovoch, súkromné chaty a luxusné safari hotely. Každá z týchto možností ponúka jedinečný pocit a niečo pre každého.

Okrem safari si môžete v národnom parku Hluhluwe-Imfolozi užiť ďalšie aktivity, ako je vodopád, prechádzka po parku, kanoistika, príležitostné rybolov a mnoho ďalších.

Celková skúsenosť z návštevy Národného parku Hluhluwe-Imfolozi je nezabudnuteľná a ponúka návštevníkom príležitosť získať zážitky, ktoré sa stanú spomienkami na celý život. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a prírodných krás, potom sa vyberte na letenku do Durbanu a navštívte Národný park Hluhluwe-Imfolozi.


Počasie Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je známa svojou krásnou prírodou, ktorá privádza každoročne státisíce turistov. Národný park Hluhluwe-Imfolozi je jedným z najväčších parkov v krajine a je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín.

Počasie v parku Hluhluwe-Imfolozi je ovplyvnené jeho polohou na severe Juhoafrickej republiky. V lete (december - február) je tam teplé a vlhké počasie s priemernou teplotou okolo 30°C. V zime (jún - august) sú teploty nižšie s priemernou teplotou okolo 18°C. Aj keď je v zime suššie obdobie, park má stále dostatočné množstvo vody pre faunu a flóru.

Ak chcete navštíviť park a zároveň sa vyhnúť veľkým davom turistov, najlepšie by bolo plánovať návštevu mimo sezóny. Od marca do mája a od septembra do novembra je tam menej návštevníkov a je to ideálne obdobie pre pozorovanie zvierat.

Hluhluwe-Imfolozi je domovom pre "veľkú päťku" (slon, nosorožec, lev, leopard a byvol), takže je to obľúbené miesto pre safari. Pri surfovani po rôznych recenziách a skúsenostiach turistov vám môžem povedať, že najlepší čas na pozorovanie zvierat je buď skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď zvieratá hľadajú tienisté miesta.

Okrem divokých zvierat má park aj krásnu krajnu sústavu hôr a riek. Návštevníci môžu prechádzať pešou turistikou alebo jazdiť na býkoch a pozerať sa na zvieratá.

Ak hľadáte nielen dobrodružstvo, ale aj zážitok pre vaše chuťové poháriky, park Hluhluwe-Imfolozi je miestom, kde by ste mali ochutnať miestne jedlá a lahodné vína z oblasti KwaZulu-Natal.

Celkovo je počasie v Národnom parku Hluhluwe-Imfolozi pestré a návšteva parku vám prinesie množstvo nových zážitkov, ktoré vám ostanú v pamäti navždy. Ak sa chystáte cestovať na juh Afriky, návšteva tohto krásneho parku by určite nemala chýbať v zozname vašich cestovateľských plánov.


Dovolenka Juhoafrická republika Národný park Hluhluwe-Imfolozi


Juhoafrická republika je považovaná za jeden z najžiadanejších turistických cieľov na svete vďaka svojej bohatej histórii, nádherným plážam a kultúre. Avšak, pre tých, ktorí sú nadšenými milovníkmi divočiny, Národný park Hluhluwe-Imfolozi určite stojí za návštevu.

Národný park Hluhluwe-Imfolozi sa nachádza na východnej strane Juhoafrickej republiky, v provincii KwaZulu-Natal. Je to najstarší národný park v Južnej Afrike, založený v roku 1895. Park je známy pre svoju nádhernú prírodou a tiež pre svoj program na ochranu afrického bieluňa, ktorý bol v rokoch 1950 až 1960 na pokraji vyhynutia.

Park je rozdelený na dve hlavné časti - Hluhluwe a Imfolozi. Hluhluwe sa nachádza na severe parku a jeho návštevníci môžu vidieť zvieratá, ako sú sloni, levi, bizóny, hyeny, nosorožce, zebry a antilopy. Imfolozi sa nachádza na juhu parku a je domovom pre leva, geparda, leoparda, krokodíla a krokodíla nilského. V parku sa môžete tiež prechádzať, alebo si zahrať golf na nádherných golfových ihriskách.

V parku sa nachádza mnoho miest, kde sa môžete ubytovať, od luxusných kempingov po obyčajné chatky. Vyberte si miesto, ktoré vám bude vyhovovať najviac. Park je otvorený po celý rok, s výnimkou času, keď sa musí ukončiť výlet kvôli zimnej noci a zvláštnosti parku.

Park Hluhluwe-Imfolozi je pre mnoho turistov jednou z najoblúbenejších vecí, ktoré si v Juhoafrickej republike užijú. Ide o miesto, kde sa môžu navzájom uctiť a objaviť neuveriteľnú divočinu tejto krajiny. Preto, ak hľadáte trochu dobrodružstva a cestovania, určite sa vyberte do Národného parku Hluhluwe-Imfolozi.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky