Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Jordánsko The Royal Automobile Museum

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Royal Automobile Museum


Je toto muzeum otvorené každý deň?
- Áno, muzeum je otvorené každý deň.

Koľko stojí vstup do muzea?
- Vstupné na dospelých stojí 3 jordánske dináre, deti do 12 rokov majú vstup zadarmo.

Aké vozidlá sú v tomto muzeu vystavené?
- V muzeu si môžete pozrieť rôzne historické vozidlá, zahŕňajúce modely ako Rolls Royce, Mustang, Porsche a mnoho ďalších.

Je možné si zakúpiť suveníry v muzeu?
- Áno, vstupné lístky a ďalšie suveníry sú k dispozícii v predajni v muzeu.

Je v muzeu k dispozícii parkovisko?
- Áno, návštevníci majú k dispozícii bezplatné parkovisko priamo pred vchodom do muzea.

Aké sú otváracie hodiny muzea?
- Muzeum je otvorené každý deň v čase od 09:00 do 17:00 hod. S výnimkou piatkov, kedy je otvorené od 14:00 do 17:00 hod.


Počasie Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jordánsko je krajina, ktorá sa nachádza v strednej časti Blízkeho východu. Svojou zemepisnou polohou, ktorá sa pohybuje medzi Arabským polostrovom a Stredozemím, je Jordánsko vystavené množstvu vplyvov z okolia. Takže počasie v Jordánsku môže byť rôznorodé, ale je ovplyvnené hlavne kontinentálnym podnebím.

Kontinentálne podnebie je charakterizované extrémnymi počasovými podmienkami. Letá sú veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40°C, zatiaľ čo zimy bývajú pomerne chladné a suché, s mrznutím a snehovými prejavmi v niektorých oblastiach.

Jordánsko má dve hlavné obdobia dažďov. Prvé obdobie, ktoré spadá medzi november a marec, je celkom mierumilovné, s predpokladanými zrážkami asi 150 mm za mesiac. Druhé obdobie začína v máji a končí sa v septembri a býva veľmi suché. Napriek tomu, že Jordánsko je považované za suchú krajinu, závisí na prítomnosti niekoľkých nositeľov vody, ktoré dodávajú možnosti zavlažovania.

Vzhľadom na blízkosť púšte, je Jordánsko náchylné k pieskovým búrkam, ktoré sa objavujú v lete. Tieto búrky môžu výrazne ovplyvniť viditeľnosť a môžu byť veľkým problémom pre dopravu a iné aktivity.

Ak hľadáte niečo úplne iné v Jordánsku, navštívte múzeum automobilov kráľa (The Royal Automobile Museum). Nachádza sa v hlavnom meste Jordánskeho kráľovstva, Ammáne, a je to miesto, ktoré zaujme nielen milovníkov automobilov, ale aj turistov.

Múzeum je pomenované po kráľovi Hussejnovi, ktorý bol známy svojou láskou k automobilom a jeho zbierka aut je hlavnou atrakciou v tomto múzeu. Vystavené vozidlá prinášajú prechádzku históriou jordánskych automobilov a zastavujú sa na viacerých kľúčových bodoch, ako napríklad novinári a vozidlá, ktoré sa používali počas volebných kampaňí.

Miestne prostredie v Ammáne spája prírodnú krásu a kultúrne dedičstvo. Preto pre turistov, ktorí hľadajú niečo iné, môže byť návšteva tohto múzea jednou z najlepších možností. Nielenže si prezriete skvelé autá, ale aj dostanete príležitosť spoznať trošku viac o histórii Jordánska a jeho kráľovskej rodiny.

A čo sa týka počasia v Jordánsku, nezabudnite si priniesť v lete ľahké a voľné oblečenie, ktoré vám umožní cítiť sa pohodlne aj pri vysokej teplote. Na druhej strane v zime si vezmite teplejšie oblečenie a zahrňte aj nepriehliadnuteľný kúsok na zahriatie!


Letenka Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jordánsko je jednou z najfascinujúcejších destinácií na Strednom východe, kde sa môžete ponořiť do histórie a kultúry tohto územia. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Jordánska, je prostredníctvom letenky, ktorá vás odvezie do hlavného mesta Ammánu. Ak sa vydáte na cestu do Jordánska, nezmeškajte príležitosť navštíviť miestne múzeum - The Royal Automobile Museum.

The Royal Automobile Museum v Ammáne patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá v Jordánsku. Nachádza sa v západnej časti mesta, a je to miesto, kde sa takmer každý milovník histórie a automobilových technológií len tak neodtrhne od zaujímavých exponátov.

Múzeum s viac ako 70 vystavenými vozidlami ponúka ojedinelú príležitosť vidieť rozmanitosť automobilovej histórie. V centre pozornosti sú vozidlá používané jordánskymi kráľmi od 20. storočia až po súčasnosť. Medzi najcennejšie exponáty patrí jordánsky špeciálne vyrobený motocykel, motocykel Harley-Davidson pôvodného kráľa Husajna a veľmi zaujímavé autá, ako napríklad Mercedes-Benz 600 Pullman a Rolls-Royce Phantom.

Niektoré exponáty pripomínajú dôležité udalosti, ktoré sa udiali v histórii Jordánska. Napríklad v jednej z miestností môžete vidieť vozidlo použité počas návštevy pápeža Jána Pavla II. v Ammáne v roku 2000.

Množstvo exponátov sú postavené vedľa historických fotografií a dokumentov, ktoré pridávajú ďalšiu dimenziu návšteve múzea. Pre návštevníkov je tiež k dispozícii filmová sála, kde sa prehrávajú dokumentárne filmy o histórii automobilov v Jordánsku.

The Royal Automobile Museum v Ammáne je ozdobou jordánskeho kultúrneho dedičstva, ktorú by si mal každý návštevník pozrieť. Je to ideálne miesto pre každého, kto má radi automobily alebo históriu a kultúru Jordánska. Múzeum je otvorené každý deň okrem piatkov a vstupné je v cene 3 jordánske dináre.


Ubytovanie Jordánsko The Royal Automobile Museum


The Royal Automobile Museum is a must-see attraction for anyone traveling to Jordan. The museum is located in Amman, the capital city, and houses a collection of over 70 classic cars, motorcycles, and bicycles. The collection was started by King Hussein, who was a car enthusiast, and is now managed by the King Abdullah II Foundation.

The museum showcases the history of Jordan through the lenses of the vehicles on display. Visitors can enjoy a self-guided tour of the museum or join one of the guided tours, which are available in several languages. The collection includes cars used by King Hussein and other members of the royal family, as well as vehicles belonging to political figures, military leaders, and celebrities.

One of the highlights of the museum is the 1952 Austin Sheerline A125 limousine that was used by King Hussein for his coronation. The car is still in pristine condition and is displayed alongside other cars used by the royal family over the years. Visitors can also see the 1952 Dodge Coronet that was used by King Abdullah I during his reign.

Another interesting aspect of the museum is the section dedicated to the history of transportation in Jordan. The collection includes several bicycles and motorcycles, as well as a few early automobiles that were used by Jordanians in the early 20th century.

The building that houses the museum is also a sight to behold. The structure was designed by architect Jafar Touqan and is a stunning example of modernist architecture. The building is shaped like an engine and features a spiral ramp that visitors can walk up to view the cars on display.

The Royal Automobile Museum is a great place to spend a few hours and is suitable for visitors of all ages. The museum is open seven days a week from 10 am to 7 pm, and admission is 3 JD for adults and 1 JD for children. It is easily accessible by public transportation, and there is ample parking available on-site.

Overall, the Royal Automobile Museum is a must-visit attraction for car enthusiasts and anyone interested in Jordanian history. The collection is extensive, and each vehicle has a story to tell. The museum is also a beautiful building that is worth seeing in its own right.


Dovolenka Jordánsko The Royal Automobile Museum


Jordánsko je jedna z najfascinujúcejších krajín na Blízkom východe, ktorá ponúka mnoho zaujímavých zážitkov. Medzi nimi nájdeme aj miesto, ktoré určite nechcete vynechať z vašej cestovnej listiny - The Royal Automobile Museum. Tento múzeum je jedným z najväčších automobilových múzeí na svete a ponúka návštevníkom množstvo historických vozidiel.

The Royal Automobile Museum sa nachádza v hlavnom meste Jordánska - Ammán. Múzeum zostalo založené v roku 2003 a je zamerané na históriu automobilových vozidiel. Kolekcia automobilov bola založená kráľovskou rodinou a obsahuje množstvo vzácnych vozidiel. Múzeum dokonale prevedie návštevníkov históriou vývoja automobilov a tiež sa sústreďuje na význam automobilov v jordánskej kultúre.

Kolekcia vozidiel The Royal Automobile Museum sa skladá z viac ako 70 automobilov, motocyklov a historických vozidiel. Niektoré z nich sú dokonca viac ako 100 rokov staré. Medzi vzácnymi kúskami nájdeme historické vozidlá ako Brass Era (žiarové) automobily, veterány, retro vozidlá, autá z obdobia druhej svetovej vojny a mnoho ďalších.

Múzeum ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ktorý je zaujímavý nielen pre automobilových fanúšikov, ale aj pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu. Okrem historických vozidiel má The Royal Automobile Museum aj výstavu, ktorá prikazuje jordánske automobilové priemysel a sociálne vplyvy vozidiel na jordánsku spoločnosť.

Pri vstupe do múzea je možné využiť služby audio sprievodcu, ktorý poskytuje návštevníkom zaujímavé informácie o historických vozidlách, motocykloch a iných exponátoch. Všetky exponáty v múzeu sú vystavené v dokonalých podmienkach a špeciálne konštruovaných priestoroch. Návštevníci môžu dokonca vidieť, ako boli niektoré historické automobily a motocykle opravené a obnovené.

The Royal Automobile Museum je navštevovaný mnohými turistami a miestnymi obyvateľmi, ktorí si chcú pozrieť jednu z najväčších jazdiacich odkazov automobilových dejín v Jordánsku. Má otvorené denne a vstupné je pre návštevníkov dostupné.

V rámci návštevy Jordánska je múzeum The Royal Automobile Museum určite miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ponúka návštevníkom vzácne zážitky a jedinečné vystavené exponáty histórie automobilov. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Jordánska, rozhodne zahrňte The Royal Automobile Museum medzi svoje plány.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky