Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon

Počasie Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon


Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon

Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon je najväčšie a najznámejšie "bioluminiscenčné" jazerá na svete. Nachádza sa v Trelawny v Jamajke a skrýva čaro ohromujúceho zážitku z jeho neustálej žiarivosti. Je to miesto, kde sa stretávajú vody Karibského mora a rieky Martha Brae.

Okrem toho, že si môžete vychutnať nádherný výhľad na jazero, možno tu vidieť aj veľké množstvo rôznych druhov rýb a miestnych vtákov, ktoré návštevníkom poskytujú celkový zážitok z tohto miesta. Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon má aj liečivé účinky, čo znamená, že môže pomôcť pri niektorých zdravotných ochoreniach.

Vzhľadom na geografickú polohu, Jamajka má po celý rok teplé a slnečné počasie. Najlepší čas na návštevu Jamajky Glistening Waters Luminous Lagoon je od mája do septembra, keď sa teplota pohybuje medzi 28 a 34 stupňami Celzia. V tomto období je vlhkosť vyššia a sú tu pravidelné búrky, takže návštevníci by si mali zabezpečiť vhodné oblečenie a obuv.

Najlepší spôsob, ako si vychutnať Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon, je preplávať sa v noci počas žiarivého úplného mesiaca. Zamiešanie rúk a telies vo vode spôsobuje, že vodná plocha "svieti". Tu sa môžete tešiť z čarovného divadla, ako ryby, ktoré sa pohybujú v jazere, ožijú a zdobia čarovnú scenériu.

V podstate by návšteva Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon mala byť na zozname každého cestovateľa, ktorý hľadá niečo nové a zaujímavé. Vychutnajte si jedinečnú kombináciu prírodných krás, vodnej siluety a spomienok vytvorených samotnou Jamajkou, ktorá je dnes jedným z najobľúbenejších turistických miest Karibiku.


Letenka Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon


Ak hľadáte nezvyčajnú a jedinečnú turistickú atrakciu počas svojej návštevy Jamajky, určite nevynechajte návštevu Glistening Waters Luminous Lagoon.

Glistening Waters Luminous Lagoon je miesto, kde sa voda svieti v noci! Táto zvláštna, jasná modré svetlo sa môže pozorovať v dubnu a máji, kedy je mesiac v jeho najjasnejšej fáze. Táto prirodzená krása je vyvolaná svetlom mikroskopických organizmov zvaných dinoflageláty, ktoré sú prítomné v morskej vode. Voda sa zdá byť živou a je to nezabudnuteľné zážitok pozorovať ju strieliť iskry, keď sa po nej pohybuje loď.

Najlepší spôsob, ako si vychutnať tento zázračný prírodný fenomén, je poobedňajší alebo večerný výlet loďou. Uvidíte, ako sa voda mení na jasne zelenú, keď ju rozprášia hráči vody a ako sa potom po niekoľkých sekundách pomaly vracia do pôvodnej modrej farby. Strieborné svetlo sa odraža od morskej hladiny a je to neuveriteľný zážitok, ktorý sa nezabudne.

Glistening Waters Luminous Lagoon sa nachádza asi 25 km východne od Montega Bay na západnom konci Jamajky. Cesta z Montego Bay trvá približne 30 až 40 minút. Vstupy sú bežne organizované prostredníctvom hotelových cestovných kancelárií a turistických spoločností.

V závislosti od vašich preferencií by ste sa mali rozhodnúť, či budete chcieť prísť neskoro popoludní alebo skoro večer, aby ste si mohli vychutnať nádherný západ slnka a potom sledovať ako sa voda rozsvieti. Po deň sa vám zostane len nenápadná zelenkastá farba.

Takže, ak hľadáte nádhernú prírodnú atrakciu, ktorá vás bude fascinovať, navštívte Jamajku a prepádete sa Glistening Waters Luminous Lagoon. Bude to naozaj nezabudnuteľný zážitok, ktorý bude určite jedným z najlepších zážitkov počas vašej cesty do Karibiku.


Ubytovanie Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon


Na Jamajke sa nachádza miesto, ktoré prekvapí každého návštevníka – Glistening Waters Luminous Lagoon. Tento zázrak prirody sa nachádza v blízkosti mesta Falmouth a je povestné svojou nezvyčajnou schopnosťou: jeho voda svieti v temnote!

Tento efekt je v skutočnosti spôsobený miliónmi malých organizmov zvaných fytoplanktóny, ktoré sa v tejto lagúne nachádzajú. Keď sa pohybujú vo vode, emitujú jasné, electrické svetlo, ktoré robí z tohto miesta magické miesto k sebe neodolateľnou atrakciou.

Ubytovanie v blízkosti jamajského Glistening Waters Luminous Lagoon je ideálne pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť túto nezabudnuteľnú skúsenosť a vychutnať si krásy ostrova Jamajka. Existuje niekoľko možností ubytovania v blízkosti Luminous Lagoon, vrátane malých hotelov aj luxusných resortov.

Ak hľadáte romantické miesto pre dvoch, môžete si vybrať niektorý z malých, často rodinných hotellíkov priamo v meste Falmouth. Ubytovanie priamo v meste je ideálne pre tých, ktorí chcú cestovať po ostrove a spoznať jeho kultúru bližšie.

Pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať a vychutnať si krásy Jamajky, môžu byť luxusné resorty ako rizort Moon Palace Jamajka Resort skvelou voľbou. Nachádza sa vzdialený približne 30 minút jazdy od Luminous Lagoon a ponúka luxusné ubytovanie s množstvom zábavy pre celú rodinu.

Bez ohľadu na vaše preferencie, ubytovanie pri Luminous Lagoon vás určite nezklame. Kto by sa nechcel prejsť po pláži v temnote, keď vám cestu osvetľuje jasné svetlo z vody a dokáže vzbudiť vám v údiv? Jamajka je plná prekvapení a Luminous Lagoon je definitívne jedno z nich, ktoré by ste nemali vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon


1. Aký je vstupný poplatok do Glistening Waters Luminous Lagoon?
- Vstupný poplatok sa líši v závislosti od veku a vychádza približne 25 až 30 USD na osobu.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Jamajky a Glistening Waters Luminous Lagoon?
- Najlepší čas na návštevu Jamajky a Glistening Waters Luminous Lagoon je medzi decembrom a májom, kedy je obdobie sucha. Ak chcete vidieť vodnú zjavnosť v plnej kráse, odporúča sa návšteva v noci.

3. Ako sa tam dostanete?
- Glistening Waters Luminous Lagoon sa nachádza na severozápade Jamajky, asi 25 kilometrov od Montego Bay a asi 40 kilometrov od Falmouthu. Najlepšie je tam ísť taxíkom alebo požičať si auto.

4. Je možné sa kúpať v Glistening Waters Luminous Lagoon?
- Áno, je možné sa kúpať v lágune, avšak odporúča sa zdržať sa plávania v oblasti, kde sa uskutočňujú výlety na loďke, aby sa minimalizovalo rušenie vodnej zjavnosti.

5. Koľko trvá prehliadka lágune na loďke?
- Prehliadka lágune na loďke trvá asi 30 až 45 minút.

6. Je potrebné si priniesť vlastný plážový osušky a iné vybavenie?
- Áno, odporúča sa si priniesť vlastný plážový osušky a iné vybavenie, pretože nie sú k dispozícii na mieste.

7. Je potrebné si zakúpiť vstupenky vopred?
- Nie, nie je potrebné si zakúpiť vstupenky vopred, ale môžu byť k dispozícii zľavy pri nákupoch online.


Dovolenka Jamajka Glistening Waters Luminous Lagoon


Jamajka, karibský ostrov s tisíckami palmovými stromami, je známa svojimi biele plážami a turistickými atrakciami. Jednou z nich je aj tajuplná lagúna Glistening Waters Luminous Lagoon. Táto lagúna je jedným z najkrajších a najúžasnejších miest na Jamajke a určite sa oplatí ju navštíviť.

Glistening Waters Luminous Lagoon sa nachádza v oblasti Falmouth na severu Jamajky a je to lagúna plná jasného a luminescentného hmyzu, ktorý sa nazýva dinoflageláty. Tento hmyz má schopnosť produkovať svetlo, ktoré je viditeľné na povrchu vody. Z tohto dôvodu sa lagúna stala turistickým miestom a dostala aj svoj názov - Luminous Lagoon.

Návštevníci majú možnosť zúčastniť sa nočnej plavby po lagúne, kde sa budú môcť ponořiť do magického sveta jasu a svetla. Voda tu je celkom mierne a nevonia, čo vytvára veľmi príjemnú atmosféru. Počas plavby sa budete môcť kochať západom slnka a asi po 20 minútach uvidíte svetielka dinoflagelátov, ktoré sa postupne objavia. Neskôr budete mať možnosť do vody skákať a pozrieť si svetla zblízka. Môžete získať prvú ruku skúsenejho sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako môžete použiť svoje telo ako plávajúce svetlo, alebo pozrieť sa na dinoflageláty z najbližšieho možného pohľadu.

Cesta do Glistening Waters Luminous Lagoon sa môže zdať trochu náročná, ale určite stojí za to. Nájdete tam aj veľa stánkov s miestnou kuchyňou, kde môžete ochutnať rôzne dobroty.

Ak plánujete navštíviť Jamajku a hľadáte niečo zaujímavé, Luminous Lagoon je miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať. Táto lagúna poskytuje úžasné zážitky a bude jedným z najkrajších miest, ktoré ste kedy videli. Voľba je na vás, ale odporúčame sa pustiť do tejto nezabudnuteľnej dobrodružnej plavby a nechať sa očariť neskutočným svetlom a kúzelnou atmosférou Glistening Waters Luminous Lagoon.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky