Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Irán Ahváz

Ubytovanie Irán Ahváz


Ubytovanie v Iráne Ahváze: Kde sa ubytovať

Mesto Ahváz leží vo juhozápadnej časti Iránu a patrí k najväčším mestám krajiny. Inak ako v iných turisticky atraktívnych miestach, tu nájdete oveľa menej možností na ubytovanie. Vyberať môžete zo skromných hotelov alebo apartmánových komplexov. V nasledujúcom texte vám predstavíme niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré by vás mohli zaujať.

Omran Shaban hotel

Omran Shaban hotel sa nachádza v blízkosti parku Theatre-e Shahr a histórickej časti Ahvázu. Hotel ponúka jednoduché, ale čisté a pohodlné izby s vlastným kúpeľňou, TV a klimatizáciou. V hoteli sú ďalšie služby, ako napríklad práčovňa, recepcia s non-stop službou, miestnosť na základné stretnutia a bezplatné Wi-Fi. Tento hotel odporúčame návštevníkom, ktorí hľadajú útulné ubytovanie za rozumnú cenu.

آپارتمان گلنار

Apartmány Golnar sa nachádzajú v centre Ahvázu a ponúkajú príjemne zariadené apartmány s veľkosťou od 50 do 100 metrov štvorcových. Každý apartmán má vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu a kuchynský kút so spotrebičmi, ako je rúra, chladnička a rýchlovarná konvica. Hostia majú prístup k bezplatnému Wi-Fi. Apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú miesto, kde si môžu užiť svoju dovolenku v súkromí.

مجتمع رز

Mojtamee-e-Roz je moderný apartmánový komplex s apartmánmi rôznych veľkostí a typov. Apartmány sú priestranné a pohodlné, majú vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu a vybavenú kuchyňu. Komplex ponúka rôzne rekreačné služby, ako sú fitnescentrum, bazén, sauna a miestnosť na základné stretnutia. Hostia majú prístup k bezplatnému Wi-Fi. Tento moderný a pohodlný komplex je ideálny pre náročnejších hostí.

Hotel Pars

Hotel Pars je jedným z najznámejších hotelov v Ahváze. Ponúka izby rôznych kategórií, od jednoduchých až po luxusné, s klimatizáciou, TV a vlastnou kúpeľňou. V hoteli sú ďalšie služby, ako sú reštaurácie, bary, bazén, sauna a masáže. Hostia majú prístup k bezplatnému Wi-Fi. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v centre mesta.

Bariéry pre turistov v Ahváze

Aj keď Ahváz má svoje turistické atrakcie, ako je napríklad zaujímavé múzeum, vysokú vodnú vteŕinu a špecifickú kuchyňu, mesto nie je v súčasnosti príliš populárne medzi turistami. Úroveň ubytovania v Ahváze nie je taká vysoká ako v iných miestach v Iráne alebo v blízkosti mesta. Ceny východných, západných alebo južných hotelov v Ahváze sú podobné, ale služby v nich sú zvyčajne nižšie. Okrem toho sa v Ahváze nelíši kvalita medzinárodných hotelov, ktoré môžete nájsť v iných iránskych mestách. Taktiež, zatiaľ nie sú k dispozícii zahraničné platobné karty, preto sa turisti musia rozhodnúť medzi peniazmi v hotovosti alebo Visa Electron, ktoré sú k dispozícii iba pre iránskych občanov a stále sa využívajú veľmi málo.

Napriek tomu, že Ahváz môže byť trochu obtiažnejšie pre turistov, ktorí očakávajú luxusné hotely a ubytovacie zariadenia, je to miesto s veľkým potenciálom, ktoré stojí za návštevu. Ak hľadáte autentickú iránsku skúsenosť a nevadí vám menšia úroveň ubytovania, Ahváz skutočne stojí za to navštíviť.


Letenka Irán Ahváz


Letenka do Iránu je pre mnohých turistov stále kontroverznou témou. Spojené štáty, ako i mnohé európske krajiny preto Irán varujú, no zároveň si mnoho cestovateľov uvedomuje, že práve Irán ponúka neopakovateľný a autentický zážitok.

Jednou z destinácií, ktorá by mohla zaujať cestovateľov, je Ahváz. Tento iránsky mesto leží na juhozápade krajiny, v oblasti Khuzestanu. Je jedným z významných priemyselných centier Iránu, avšak nezabudnuteľný je aj kultúrny zážitok.

Kvôli svojej polohe medzi riekami Karun a Dez je Ahváz najvýznamnejším centrom iránskej kultúry. V okolí mesta nájdete niekoľko zaujímavých pamiatok. Napríklad Mešitu na ulici Chaharfa, ktorá pochádza z devätnásteho storočia. Táto mešita je považovaná za miesto, kde sa stretávajú moslimovia z celého Iránu.

Okrem toho môžete navštíviť aj Muzeum národností a etnických skupín Iránu, kde sa dozviete mnoho zaujímavých faktov o kultúre a tradíciách Iránu. Okrem toho sa nedávyhnúť amforám a artefaktom z obdobia, keď Perské impérium rozkvitalo. Takisto nie je nezvyčajné, že sa môžete stretnúť s miestnymi umeleckými dielami.

Mesto Ahváz ponúka aj množstvo možností na aktívny oddych. Pre tých, ktorí majú radi rekreačnú činnosť, tu nájdete niekoľko parkov a záhrad. Najmä "Park Šáhi" je považovaný za klenot mesta. Mimo toho tu môžete absolvovať aj rôzne trekingy a výlety do prírody, kde sa budete môcť sťažiť krajine.

Samotná letenka na Ahváz nie je pre turistov najlacnejšia záležitosť, no ak sa rozhodnete cestovať do Iránu, môžeme vám potvrdiť, že bude stáť za to. Najlepšie je pred cestou zistiť si povinné cestovateľské oficiálne požiadavky pre vstup do krajiny ako i možné očkovania, ktoré sú dobre preštudovať.

Celkovo teda môžeme jednoznačne povedať, že Ahváz ponúka pre turistov viacero významných kultúrnych i prírodných pamiatok a že navštívenie tohto mesta by rozhodne nemalo chýbať na zozname miest, ktoré zamierite pri cestovaní po Iráne.


Počasie Irán Ahváz


Irán má celkový podnebný režim, ktorý sa pohybuje od subtropického až po polopúštny. Jedným z najhorúcejších miest v Iráne je Ahváz. Táto mesto sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a má vlhké subtropické podnebie.

Počasie v Ahváze je veľmi horúce a suché. Teploty sa v lete môžu pohybovať od 40°C do 50°C a v zime sú miernejšie, ale stále teplé s teplotami okolo 20°C. Klima v Ahváze je ovplyvnené blízkosťou Perského zálivu a horami Zagros.

V lete má mesto Ahváz vysokú vlhkosť, ktorá komplikuje situáciu pre miestnych obyvateľov. Vlhkosť spôsobuje pocit horúčavy a zhoršuje kvalitu ovzdušia. Znečistenie ovzdušia v Ahváze je jedným z najhorších na svete, hlavne kvôli používaniu pohonných látok v priemysle.

V zime môže byť v Ahváze aj daždivo, pretože Kaspické more sa nachádza pomerne blízko. Zrážky sú však malé a nepravidelné. Väčšie zrážky sa v Ahváze vyskytujú najmä v jarnej sezóne.

Vzhľadom na horúce leto a nízku kvalitu ovzdušia je pre cestovateľov vhodnejšie navštíviť Ahváz v zime. Teploty sú v tomto období stále dosť teplé a môžete si užiť aj niektoré z turistických atrakcií v okolí, ako napríklad historické pamiatky Perskej ríše.

Vzhľadom na horúce podnebie a veľkú vlhkosť v lete, odporúča sa dodržiavať niektoré opatrenia, ako napríklad nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, piť veľa tekutín a vyhýbať sa fyzickej námahe v priebehu dňa. Taktiež odporúčame mať pri sebe opaľovací krém s vyšším faktorom ochrany pred UV žiarením.

Celkovo, počasie v Ahváze je extrémne a môže byť pre niektorých cestovateľov náročné. Treba si uvedomiť, že leto je obzvlášť horúce a vlhké, a preto sa treba pripraviť vhodne. Napriek tomu má Ahváz mnoho kultúrnych a historických miest, ktoré môžu byť pre turistov zaujímavé.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Ahváz


Ospravedlňujeme sa, ale nevieme, aké otázky a odpovede presne máte na mysli. Ak nám poskytnete bližšie informácie, radi by sme vám pomohli.


Dovolenka Irán Ahváz


Irán Ahváz je fascinujúce miesto, ktoré ponúka návštevníkom množstvo výnimočných zážitkov a dobrodružstiev. Či už ste milovníkom histórie, kultúry alebo prírody, Ahváz vám určite nesklame.

Ahváz je hlavné mesto provincie Khúzestán a nachádza sa na juhozápade Iránu. Jeho bohatá kultúrna história rozhodne stojí za to spoznať. Mesto je známe aj svojou rozmanitou prírodou, ktorá sľubuje nezabudnuteľné zážitky.

Ak ste milovníkom histórie, určite sa v Ahváze nudiť nebudete. Mesto je sídlom množstva zaujímavých pamiatok, ktoré sú dôkazom o dlhej a pestrý histórii. Mesto bolo kedysi dôležitým obchodným strediskom, ktoré toho poznať aj v jeho histórii. Návštevníci tu môžu vidieť zvyšky starobyľov a jedinečných starobylých stavieb, ktoré sú súčasťou západného Iránu.

Ak máte radi prírodu, určite nevynechajte návštevu rieky Karún. Táto rieka je jednou z najdlhších v Iráne a významne ovplyvňuje Ahváz. Okrem toho, rieka ponúka aj krásne výhľady na okolitú krajinu. Milovníci zvierat tu nájdu aj množstvo vzácnych druhov vtákov a iných zvierat.

Keď sa hovorí o Ahváze, nemôžeme opomenúť miestny Bazar. Bazar v Ahváze je jedným z najväčších v Iráne a ponúka návštevníkom množstvo tradičných produktov. Tu môžete nakupovať tradičné iránske odevy, ale aj miestne delikatesy a suveníry.

Pre všetkých gurmánov tu je čo objaviť. Miestne jedlá sú skutočne výnimočné a jedinečné. Skúsťte miestne korenie, ktoré je tu bežne používané. Okrem toho, tu nájdete aj množstvo exotických ovocí a zeleniny.

V Ahváze sa nachádza množstvo hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie pre návštevníkov. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti mesta, čím umožňujú jednoduchý prístup k okolitej prírode a pamiatkam.

Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky, rozhodne bude Ahváz tou správnou voľbou pre vás. Návšteva tohto fascinujúceho miesta vám ponúkne jedinečnú príležitosť spoznať históriu, kultúru aj prírodu tohto nádherného kraja.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky