Nájdite najlacnejšie letecké lístky

India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)

Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je krajina plná rozmanitosti a exotických destinácií, ktoré každoročne prilákajú tisíce turistov z celého sveta. Jednou z najfascinujúcejších destinácií v tejto krajine je Sikkim, ktorá sa nachádza na severe Indie. Sikkim je stále menej známou destináciou, ale je plná čaru a krásy, ktorá ju robí mimoriadne atraktívnou pre cestovateľov.

Ak sa chystáte navštíviť Sikkim, alebo konkrétne Gangtok alebo Pelling, mali by ste sa zoznámiť s počasím v tejto oblasti. Klimatické podmienky Sikkimu nie sú všeobecne známe, pretože ide o relatívne odľahlú oblasť. Sikkim má celkový subtropický podnebný charakter, ale vzhľadom na výškovú polohu a topografiu oblasti, môže sa veľmi líšiť v rôznych častiach tohto krásneho miesta.

Gangtok a Pelling ležia na rôznych výškových úrovniach, preto sa aj ich podnebie líši. Gangtok sa nachádza na nadmorskej výške asi 1 650 metrov a má veľmi príjemné počasie po celý rok. Letá sú miernych teplôt s teplotami okolo 22 °C a zimy sú chladné s teplotami okolo 4-5 °C. Najlepšie obdobie na návštevu je jeseň, keď teploty sú miernych teplôt a príroda je krásne a zelená.

Pelling, na druhej strane, sa nachádza na nadmorskej výške asi 2 085 metrov a má typické horské podnebie. V lete je tu teplota okolo 15 °C a v zime môžu teploty klesnúť až pod bod mrazu. Najlepšie obdobie na návštevu je jar alebo jeseň, keď teploty sú ideálne a príroda je fantastická.

Okrem toho, Sikkim je známy ako miesto s veľmi zmenlivým počasím práve kvôli svojej topografii. Preto nemusí byť prekvapivé, ak sa dozviete, že keď cestujete v jednom konkrétnom období, počasie sa môže líšiť v priebehu dňa. Preto je dôležité, aby ste si pred cestou do Sikkimu dobre zistili počasie v oblasti, kde sa plánuje pobyt.

V záverečnej úvode možno konštatovať, že Sikkim je nádherná indická destinácia, s úchvatnou scenériou a kúzelnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či sa chystáte do Gangtoku alebo Pellingu, klimatické podmienky v týchto oblastiach sú ideálne v závislosti od toho, kedy sa rozhodnete navštíviť túto krásnu oblasť. Keď sa rozhodnete vyhľadať nezabudnuteľnú dovolenku, Sikkim by mohol byť vašou nasledujúcou destináciou.


Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je nádherný región plný prírodného bohatstva, histórie a kultúry, ktorý by mal navštíviť každý cestovateľ. Tento región leží v severovýchodnej Indii a je obklopený veľkými pohoriami.

Ubytovanie v Sikkime nie je problémom, pretože v regióne existuje množstvo ubytovacích možností rôzneho typu. Či už v centre Gangtoku, hlavného mesta Sikkimu, alebo v Pellingu, turistickom centre regiónu, nájdete množstvo hotelov, penziónov a ubytovní.

V centre mesta Gangtok sa nachádza viacero hotelov, ktoré ponúkajú sofistikované ubytovanie s modernými zariadeniami a vybavením. Niektoré z týchto hotelov disponujú aj konferenčnými miestnosťami a banketovými sálami.

Medzi najlepšie hotely v Gangtok s rozpočtom 50 dolárov (asi 42 eur) na noc patrí hotel Chumbi Residency, ktorý je vybavený najmodernejšími zariadeniami, ako aj infinity bazénom, ktorého návšteva je nezabudnuteľným zážitkom. Okrem toho ponúka hotel Chumbi Residency aj kvalitné jedlo, ktoré je pripravené z čerstvých a lokálnych surovín.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s menším rozpočtom v Gangtok, môžu byť penzióny a ubytovne skvelou voľbou. Penzión Snow Lion Residency ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie v centre mesta s výhľadom na pohorie.

Ak chcete bývať v turistickom centre Pelling s úchvatným výhľadom na krásne okolité hory, niekoľko hotelov sú k dispozícii. Jeho najznámejším hotelom s reštauráciou a izbami sú Elgin Mount Pandim Hotel a Norbu Gang Resort.

V Sikkime zvyšok obyvateľov je buddhistom, takže turističské ubytovanie je často v blízkosti kláštorov a posvätných miest. Hostia si tiež môžu spojiť ubytovanie s meditačnými cvičeniami a svätcami.

Celkovo, bez ohľadu na to, aký typ ubytovania a rozpočtu si vyberiete, v Sikkime nájdete skvelé hotely a súkromné ubytovania s výhľadom na krásny región a jeho kultúru. Pre cestovateľov, ktorí hľadajú nové kultúrne zážitky, je India Sikkim bezpochyby vhodnou destináciou, ktorá vyhovie aj tým najnáročnejším turistom.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je jednou z najkrajších oblastí Indie a jej hlavné mestá Gangtok a Pelling sú obľúbené ciele turistov.

Ak plánujete cestu do Sikkimu, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Sikkim nemá vlastné letisko, takže najbežnejšou cestou je let do Kalkaty (Kolkata) a následne cesta po krajine.

Náklady na letenku sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky letu. Očakávajte cenu v rozmedzí od 200 do 500 eur.

Po pristátí v Kalkate sa môžete rozhodnúť pre cestu autom alebo autobusom. Je však lepšie, ak máte naplánovanú cestu vopred a vybavíte si dopravu dopredu. Cestovanie autom má svoje výhody, môžete sa zastaviť a vidieť po ceste viac z krajiny.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu, nachádza sa v nadmorskej výške 1 600 metrov a má nádherný výhľad na Himaláje. Mesto ponúka mnoho atrakcií, vrátane chrámu Enchey, múzea Tibetology a Národného parku Kanchendzonga.

Pelling je malé mestečko s veľkým množstvom veľkolepých výhľadov na horu Kanchendzonga a okolitú prírodu. Najlepším miestom na obzretie tejto nadherné hory je z niektorého z výhľadových bodov.

Akékoľvek miesta by ste chceli navštíviť, naplánujte si svoju cestu dopredu a zabezpečte prepravu vopred. Zážitky z cesty do Sikkimu vám ostanú v pamäti na celý život.


Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim - jedinečná dovolenka v exotickom prostredí

Ak sa túžite po dovolenke spojenej s exotickou kultúrou a nádhernou prírodou, destinácia India Sikkim by mala byť tou pravou voľbou pre Vás. Sikkim je najmenší štát v Indii, ale nechýba mu nič zo svojich väčších súrodencov. Jeho krásy spočívajú v horskej krajine, nádherných údolíach, pôvabných prírodných rezerváciách a v neopakovateľnej kultúre starovekého národa Lepcha.

Gangtok - hlavné mesto Sikkimu

Na začiatku svojej cesty navštívte hlavné mesto Sikkimu, Gangtok. V meste si môžete vychutnať čaj, pozrieť si najväčší buddhistický kláštor (Enchey Monastery) alebo navštíviť nezvyčajný Kultúrny palác (Namgyal Institute of Tibetology). Sú tu aj rôzne trhoviská, na ktorých si môžete kúpiť tradičné suveníry. Nezabudnite navštíviť známe miesto s názvom MG Marg, alebo Marvelous Gangtok Marg, čo je prehliadková ulica obklopená nádhernými kvetinovými záhradami.

Pelling - úžasné horské výhľady v Sikkime

Pellinga, nádherného miesta obklopeného horami v pohorí Himaláje, nájdete na západe Sikkimu. V dedinke sú rozsiahle prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu. Najdôležitejšou atrakciou sú skalnaté výhľady na hory Kangchenjunga - tretiu najvyššiu horu na svete. Toto miesto dýcha pokojom a kľudom a je ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú únik od uspávajúceho prostredia mesta.

Sikkim ponúka rozmanité dobrodružstvá

Sikkim je známy aj svojimi dobrodružnými aktivitami. Môžete si zagooglovať miesta, na ktorých sa dá pohybovať v korunách stromov, jazdiť na hliníkových lyžiaroch alebo tiež zdolať hory na bicykli. Sikkim ponúka množstvo možností pre tých, ktorí chcú zažiť niečo nové a zároveň uspokojiť svoju adrenalinovú závislosť.

Koniec dovolenky Sikkim

Na záver si zarezervujte trojdňovú cestu do Darjeelingu, aby ste si mohli vychutnať nádherné výhľady na hory a položiať si nohy v čajových plantážach. Ak sa Vám toto miesto veľmi páčilo, môžete si do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť, pridať aj mesto Kalimpong - malé mestečko, v ktorom sa nachádza krásny Pädong Buddhiský kláštor.

India Sikkim ponúka nádherné výhľady, úchvatnú prírodu a neopakovateľnú exotickú kultúru. Ak hľadáte oddych a zároveň dobrodružstvo, určite navštívte toto krásne miesto. Naplánujte si Vašu dovolenku v Sikkime už dnes a užite si svoju vysnívanú cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Otázky a odpovede o India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu):

1. Aký je najlepší čas na návštevu Sikkimu?
Najlepší čas na návštevu Sikkimu je od marca do júna a od septembera do decembra. Letné mesiace sú vhodné na pohyb po horských oblastiach, a zimné mesiace sú ideálne na sledovanie snežných vrcholov.

2. Je v Sikkime možné cestovať dobrovoľníckymi službami?
Áno, existuje viacero dobrovoľníckych programov v Sikkime, ktoré sa zameriavajú na rôzne oblasti, ako sú zdravotníctvo, vzdelávanie a výstavba.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Sikkime?
Niektoré z najlepších miest na návštevu v Sikkime sú Gangtok, Pelling, Lachen, Lachung, Gurudongmar Lake a Yumthang Valley.

4. Čo je potrebné na získanie vstupnej vízovej povolenia do Sikkimu?
Na získanie vstupnej vízovej povolenia do Sikkimu je potrebné mať platný cestovný pas, fotografiu a vyplnený formulár. Požadované doklady sa líšia v závislosti od toho, či ide o turistickú alebo obchodnú návštevu.

5. Aké sú možnosti dopravy v Sikkime?
V Sikkime sú k dispozícii rôzne možnosti dopravy, vrátane autobusov, taxíkov a motorkárskych prieskumných ciest. Tiež sú k dispozícii pešie a turistické trasy, ktoré sú ideálne na objavovanie krás krajiny.

6. Aké sú turistické atrakcie v Gangtoku?
Gangtok ponúka množstvo turistických atrakcií, ako sú Monastery Enchey a Rumtek, Tashi View Point, Hanuman Tok a MG Road.

7. Aké sú turistické atrakcie v Pellingu?
V Pellingu nájdete množstvo krásnych prírodných scenérií, ako sú Khecheopalri Lake, Chhange Waterfalls, Rabdentse Ruins a Pemayangtse Monastery.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky